Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce personaj va place?
Ovidiu sau Dan
33.33%
4 33.33%
Madalin sau Alex
33.33%
4 33.33%
Mihai sau Victor
25.00%
3 25.00%
Altii
8.33%
1 8.33%
Total 12 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Yaoi] Furtuna numita "adolescenta" (+18)

#7
Multumesc pentru comentarii si sper sa reveniti. Voila "le next"

CAPITOLUL 4


O zi normala la Arte implica batai de eleve pe coridor, nu elevi, eleve, note mici din cauza lipsei temelor, profesori foarte exigenti, multi elevi care nu sunt dornici de carte, dar nici de specialitate. Piko si cu mine am decis ca prietenia noastra cu Andreea ar trebui sa ia sfarsit. Asta datorita lui Ionut, un fake emo pe care ea l-a intalnit. Nu se cunosteau decat de cateva luni, dar au facut ceva de care eu, ca fata, sincer nu as fi mandra sa o fac cu un tip pe care nici nu-l cunosc cum trebuie. Am incercat sa-i explicam ca daca ar fi iubit-o nu ar fi obligat-o sa aleaga intre doua lucruri la fel de penibile, penetrare sau handjob, intr-un loc rau famat din oras. Si-a aratat in sfarsit adevarata fata, m-a insultat in fel si chip, nu am facut decat sa incerc sa-i dau un sfat. Ea mereu l-a luat ca pe o cearta, doar nu vroia sa stau cu mainile in san si sa-i dau o medalie pentru asta. Pana si pe Madalin pe care nu-l cunoaste asta bine, l-a facut fitos, dar pentru ca nu face ce vrea ea. Spune lucruri despre el pe la spate si despre mine si Piko gandise mult timp lucruri urate, ne-a considerat proaste si ca o sustinem in orice a vrut, dar gata. Am terminat-o cu ea si nu va reusi niciodata sa ma faca sa-mi schimb parerea. Am fost si la cabinetul domnului Radulescu sa-i cer un sfat legat de asta, dar fara sa-i spun ca e vorba de Andreea. Pana si acum incerc inca sa-i mai pastrez o reputatie curata. Mi-a spus ca atunci cand spunem unele lucruri cuiva, nu putem sa le luam inapoi, chiar daca ne-am cerut scuze mai devreme sau mai tarziu, acele cuvinte lasa o impresie permanenta in inima persoanei ranite. Mi-a spus ca e decizia mea daca vreau sa continui tot in minciuna sau nu. Am decis ca trebuie sa ma eliberez de o povara.
Am fost la bloc la Madalin in dupa-amiaza aia si ne-am intalnit si cu Marian si cu George. Madalin se intelegea bine si cu George, pe care eu si Piko il poreclisem "Papa Yeti". Din cauza skatebordului avea mersul ala specific skaterilor. Oriunde mergea el, mergea si placa lui, iar in cazul lui Marian, oriunde mergea el, mergea si sapca lui. Nu era aceasi sapca, dar pentru el sapca era lege, probabil. Statea pana tarziu seara pe Skype cu George, mergea la Madalin de cate ori avea ocazia deoarece, spunea el "trebuie sa recuperam timpul pierdut". Avea o voce dragalasa, mai subtire putin, fata de a altor baieti. Goerge era glumet, mereu avea cate o poanta in maneca. Am decis ca ei meritau mai mult sa ne fie prieteni, decat EMO Roackera. Au mai trecut oricum cateva zile pana Madalin sa0mi dezvaluie orientarea lui sexuala pentru ca se vedea oricum, din comportament, cum se misca, cum vorbea. Era cam ca mine si Piko, se uita dupa baieti pe strada ,ma inreba daca sunt buni. Ei bine, grupul se marise cu inca o fata, dar mie imi placea Madalin asa cum era. Marian si George stiau si ei, dar nu se fereau de el. George era hetero, dar aveam dubii in ce-l priveste pe Marian. Il lua pe Madalin in brate din cand in cand, pe banca isi pune mana dupa el. Nu conteaza oricum, asta e viata mea normala si astia sunt prietenii mei obisnuiti.

(MADALIN)

Ce bine ca am venit de la liceu! Nu mai suportam o secunda in fata prefacutei Andreea. Am fost si eu prieten cu ea, dar dupa ce am vazut mesajul din telefonul lui Yune m-am convins ce gandeste ea inr-adevar despre mine. M-a enervat la culme, daca s-ar fi legat si de faptul ca sunt gay, atunci nu stiu ce as fi facut. Marian si George s-au instalat pe canapeaua mea ca de obicei, dar isi mai face prezenta si Cosmin. Pana sa plec in Germania si Cosmin era unul din prietenii nostrii, dar nu stiu ce s-a intamplat, a devenit un cocalar. Rupe manelele in spatele blocului, se cocalareste cu aia ai lui, dar parintii spun ca e prieten de familie si poate sa vina oricand vrea la mine. Imi spune "Pufi" si ma deranjeaza. Stie ca m-am schimbat cat am stat in Germania si a vazut ca nu ma intereseaza fetele. Marian s-a schimbat in ochii mei de cand m-am intors. E mai dragut decat imi aminteam, ori asta, ori e gayismul meu de vina. Ma rog. Cand a venit Marian ieri la mine eram doar in boxeri si am sarit in pat peste el dezbracat ca mi-a scris pe chat la un joc "p***". Vad ca nu l-a deranjat daca azi sta si rade cu mine si George. Am facut putin caterinca de faza aia, dar a trecut. Nu vreau sa creada ca ma dau la el pentru ca deja mi-am intalnit persoana speciala, acum o saptamana cand m-am intors. Eram aproape in fata blocului, am vrut sa iau coltul si m-am izbit de un tip mai inalt ca mine cu aproape doua capete. El doar s-a uitat la mine cu ochii lui verzi ca smaraldul si m-a ajutat sa ma ridic. Il cheama Alexandru Orodici si am vazut ca avea o masina superba, un Bugatti Veyron albastru inchis. In Romania era singurul pe care-l vazusem cu o asa masina, in Germania mai vazusem. Imi zicea tata ce masini erau pentru ca se ocupa cu showroom-uri la Köln. S-a prezentat, eu m-am prezentat, cel mai stangaci din viata mea pentru ca mi se impleticea limba cat de frumos si stilat era. Blugi Deep Jeans, un maiou gri,un sacou desfacut Versace si ochelari de soare tot de la marca numita. Avea pielea fina, pometii inalti, ochii albastrii ca cerul, buze senzuale, pline si un nas perfect. Nici nu mai vorbim ca zambetul m-a dat pe spate, o dantura perfecta, ca portelanul de alba si gropite mici in obraji. Nu mai stiam clar ce e cu mine. Am fost la el de trei ori saptamana asta. Abia l-am cunoscut si mi-a propus sa iesim in oras. Cand l-am intrebat daca pot sa iau asta ca pe o intalnire a ras cu pofta si a spus "de ce nu?" Doamne, imi sparge inima pieptul cand ma gandesc la el. Asa frumos ca un vis si are o tona de bani. A venit in oras pentru liceul de mate-info, deci e si destept. Cum se poate sa le aiba pe toate? Acum trei zile am dormit la el, in patul lui, cu el. Doar am dormit. Daca i-as spune lui Yune, mi-a facut micul dejun in stil frantuzesc si mi l-a adus la pat, la pat. Frate, bunaciunea s-a trezit inaintea mea doar ca sa faca micul dejun. O chifla pufoasa cu unt, croiassant cu un fel de gem de zmeura, un fel de bruschete cu guacamole si carne de curcan si bineinteles ca sa fie perfect, cafea cu lapte. Am luat micul dejun impreuna in pat si am mai vorbit despre una despre alta. M-am simtit de parca eram proaspat casatorit. Vorbesc cu el atat de deschis, nici nu-mi vine sa cred ca are saptesprezece ani. A iesit din baie doar cu un prosop in jurul braului, i-am observat patratelele si m-a intrebat cu ce parfum sa se dea, pana la urma doar a intrat in baie s-a ras si a folosit un after shave Dolce Gabbana. Camera lui era decorata in stil victorian, cu toate ornamentele alea complicate pe la colturile peretilor si mobila, totul perfect. Ma innebuneste rafinamentul pe care-l are, inteligenta si frumusetea. Combinatie letala.

(OVIDIU)

Dupa ce am terminat conversatia in cabinet cu Victor mi-am luat cheile de pe masa si am mers spre parcarea liceului. L-am vazut pe el stand intr-un colt si gandindu-se probabil la ceva. Am mers pana la el si a tresarit cand i-am atins umarul.
- Vrei sa mergi cu mine in oras? L-am intrebat. Te scot la un suc. Ii zambesc dulce, tot ca in cabinet.

- Mi-ar placea. Imi raspunse el aplecandu-si capul si schitand un mic zambet timid.
- Urca. Il indemn spre Cadillacul Cien argintiu. El urca si ii simt parfumul atunci cand ma aplec sa inchid portiera. Imi inunda narile si stiu ca o sa fie o placere sa conduc langa el. Am incercat sa mai aflu amanunte din viata lui si am ajuns si la a mea. I-am zis de sora mea Maya, dar cand a venit vorba de timp liber am tacut, nu pot sa-i zic de club si de al doilea eu.
Ajunsi la o terasa micuta pentru cocktailuri, am comandat doua smoothie de pepene galben si menta. Caldura era insuportabila si combinatia foarte fresh, numai buna pentru a zi ca aceea. Barmanul mi-a spus ca nu mai aveau decat un pahar in care se servea respectivul smoothie si ca nu mai aveau ceva asa de fresh. Nu voriam sa mai conduc pana in capatul celalalt al orasului pana la o alta terasa asa ca pana la urma am comandat unul pentru Victor.
- Dar va e cald si dumneavoastra. Spunea el.
- Nu-i nimic. O sa mai iau inghetata pe drum. Il linistesc eu.
- Domnule insist. Va rog! Se plangea el. Cand barmanul se aproapia i-am soptit sa ne aduca doua paie Jumbo. A pus paiele in cocktail si l-a asezat in dreptul lui Victor. Asa o sa fii multumit? Il intreb eu.
- Cum asa? Se mira el. Il indemn sa guste si el se supune. Isi aseaza degetele delicat pe pai si ia o inghititura din cocktail, ramane putin uimit cand eu iau o inghititura cu celalalt pai din pahar.
- Asa. Zambesc eu. El nu se poate abtine si chicoteste. Isi sprijinea cealalta mana pe masa . Avea bratari multicolore si una din piele neagra subtire, degete subtiri si lungi, unghii ovale ca ale unei fete. Isi mai ridica din cand in cand ochii spre mine cand sorbeam amandoi din cocktail, dar apoi se uita rusinat in jos. Cand am ajuns la jumatatea paharului il tachinam pe Victor jucandu-ma cu degetul pe fata lui, iar el se amuza.
Dupa ce am terminat acolo, Victor si-a luat rucsacul pe umar si am mers unde am parcat. Se pare ca am reusit sa-l fac sa se mai relaxeze putin. Urca in masina, vizibil mai fericit decat atunci cand am plecat de la liceu.
- Unde mergi? Il intreb eu in timp ce bag cheia in contact.
- Pe Strada Pacii, daca stiti unde e.
- Cum sa nu, stau la cateva strazi distanta. Raspund eu entuziasmat.
- Atunci e perfect. Ma uimea Victor, ca era mai prietenos decat la inceput.
La semafor, nu am putut sa ma abtin, asa ca am incercat sa-i pun mana pe picior, sa-l mangai. Ah! Nu pot, e elevul meu! Ma mustrez in gand, inainte sa-l ating. Victor primeste un telefon si eu nu am apucat sa mai fac nimic. Era pe difuzor, norocul meu. Era Razvan, profesorul de la sculptura. I-a zis ca aveau nevoie de ajutor in atelier si ca trebuiau sa moneteze niste ornamente pana seara. Dupa ce a inchis am incercat sa-l linistesc pe Victor si acum era momentul potrivit. L-am mangaiat pe picior si i-am spus ca totul e in regula, i-am promis ca-l las la liceu.

(VICTOR)

Domnul Preda m-a chemat la atelier a doua oara intr-o singura zi "daca esti un elev bun, cum sa nu te chem.". Domnul Radulescu a incercat sa ma faca sa ma relaxez si am vazut si eu prima oara, dupa mult timp cum sa ma destind. Nu-mi vine sa cred ca am baut cu dansul din acelasi pahar! Daca multi folosesc expresia "fluturi in stomac", pot spune ca aveam "lilieci in stomac" in momentul ala. Parea asa de relaxat, uitandu-se la mine cum sorbeam din cocktail. Eu nu ma puteam abtine sa ma uit in ochii sai verzi. Munca o sa-mi distraga putin atentia. Mi-a spus ca are o surioara care e la scoala vizavi de casa mea. Ceea ce inseamna ca o mai aducea cu masina, o sa ma intalnesc cu dansul mai des.
Am lucrat la ornamentele alea pana seara tarziu si domnul Preda a fost mandru de rezultatul final, pana si eu am fost. Am iesit din liceu si domnul Radulescu ma astepta?!
- Te conduc acasa. Stiam ca Razvan isi munceste elevii. Doar nu o sa mergi pe intunericul asta ! Imi spunea dansul.
- Va multumesc foarte mult, domnule. Ii eram eu recunoscator. M-a dus acasa, s-a dat jos si a mers in spatele meu pana la usa. Vreti sa intrati putin, domnule? Il intreb pe profesor.
- Nu e nevoie. Nu vreau sa te deranjez. Ne vedem maine la liceu. Mi-a spus el. Apoi m-a prins de umeri si m-a sarutat pe obraz afectuos. Mi s-a furnicat toata pielea, i-am zambit la randul meu.
L-am vazut ca urcase in masina si am intrat in casa atat de fericit, nestiind de mine si am trantit usa, fara sa vreau.
[Imagine: Sugizogif.gif]

http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=30338 Cel mai nou fic "Furtuna numita adolescenta"



Răspunsuri în acest subiect
RE: Furtuna numita "adolescenta" (+18) - de Katsu - 23-08-2012, 01:54 PM
RE: Furtuna numita "adolescenta" (+18) - de Katsu - 06-09-2012, 12:24 PM
RE: Furtuna numita "adolescenta" (+18) - de YuneSugihara - 05-10-2012, 08:12 AM
RE: Furtuna numita "adolescenta" (+18) - de Katsu - 05-10-2012, 11:33 AM
RE: Furtuna numita "adolescenta" (+18) - de Katsu - 26-11-2012, 09:20 PM
RE: Furtuna numita "adolescenta" (+18) - de Katsu - 18-02-2013, 08:52 PM
RE: Furtuna numita "adolescenta" (+18) - de Katsu - 02-05-2013, 12:43 PM
RE: Furtuna numita "adolescenta" (+18) - de Katsu - 14-06-2013, 07:36 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cerneala ramane chiar si dupa furtuna.[+18] Anna 15 7.199 18-07-2011, 09:09 AM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Iubirea in adolescenta Ana 3 3.038 12-01-2011, 01:14 AM
Ultimul răspuns: Jasmine
  O adolescenta plina de distractii Ella06 6 4.042 08-05-2010, 10:48 PM
Ultimul răspuns: Lori.
  Furtuna celei de-a douazecea primaveri Ops! 7 4.471 02-05-2010, 05:39 PM
Ultimul răspuns: Ops!


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)