Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

♂Pe Culmi Interzise ♂ (+18)

#5
Fetelor, multumesc de comentarii. Si daca se poate, corectati-ma in continuare daca e nevoie. Nu ma deranjeaza, ba din contra, ma ajuta.
So ... This is the next

Capitolul 2 (Dylan)

Ne uitam unul la altul fara sa spunem nimic. Cu siguranta eram rosu in obraji, ca de fiecare data cand sunt cu el. Ardeam tot si voiam sa scap cat mai repede de privirea sa patrunzatoare. Ma privea prea atent, atat chipul cat si…”Doamne, la ce se uita perversul!?! Cand eram gata sa spun ceva, deja nemaisuportandu-i privirea asupra pantalonilor mei, mai exact locul meu intim, am tresarit ca ars la interventia profesorul care-i rapi privirea colegului meu de banca, Randy.
-Domnule Carson, cat ai de gand sa mai vorbesti? incepu profesorul iritat, gesticuland de mama focului ca un nebun. “Stai dracu potolit cu mainile alea ca zici ca faci semne la avioane!” imi spun in gand un pic amuzat, apoi ascultandu-le in continuare discutia in care profu` il asigura pe Randy ca nu va scapa sa fie ascultat , el si inca cativa colegi, din lectia de azi. Dupa fata sa amuzata mi-am dat seama ca il durea fix in barbatie de spusele profesorului, care acum parasea clasa, luand catalogul si cartea de fizica de pe catedra si trantind usa in spatele sau de parca era la el acasa sau asa ceva.
S-a intors spre mine, atintindu-si ochii verzi pe chipul meu, probabil rosu, sagetandu-ma cu privirea. M-a intrebat ce vroiam sa-i spun mai devreme. “Mai devreme cand? Nu-mi amintesc sa fi….” Gandul mi-a fost intrerupt de corpul sau ce se afla acum inapoi in banca, langa mine, chiar mai aproape ca mai devreme. Statea cu cotul stang pe banca , cu celalat pe spatarul scaunului, si cu capul putin aplecat spre mine. “Mai rezist mult?” Simteam cum ma incalzesc iar, obrajii prinzand aceasi culoare aprinsa ca mai devreme. Mi-am intors rapid capul, prefacandu-ma ca imi repet urmatoarea lectie la istorie, intitulata “Partidele extremiste in perioada interbelica”. Nu am avut chef sa invat acasa, asa ca ar cam fi cazul sa ma grabesc. Ochii mi-se plimbau pe fiecare aliniat, pe fiecare rand in parte, la fiecare cuvant nou inceput, pe fiecare litera, trecand in viteza peste ele, neasigurandu-ma ca am priceput sau retinut ceva. Cred ca si-a dat seama de asta, de cate ori invatasem eu in clasa? Nici nu-mi mai aduc aminte, poate doar cand nu stiam lectia sau lipsisem. In rest totul era invatat acasa, si nu, nu sunt tocilar, numai ca asa eram eu.
Mi-a tras caietul din mana, inchizandu-l, apoi saracul facand o brusca cunostinta cu suprafata proaspat lacuita a bancii. Mi-am simtit mana trasa afara din banca impreuna cu intregul corp.
-Hai pana la magazin sa ne luam ceva, imi spune roscatul tragandu-ma dupa el si iesind din clasa. M-a tinut de mana tot drumul, adica doua etaje coborat si urcat, noi avand clasa la etajul doi. Eram la liceu, ultimul an. Aveam optisprezece ani si eram foarte mandru. De doua zile aveam masina si nu ma puteam despartii nici cinci minute de “micutul” meu Ferrari Enzo, dar am facut un efort.
Revenind in clasa cu micile noastre ispite de ciocolata -adoram ciocolata- ne-am pus pe pervazul geamului savurand fiecare inghititura cu pofta.
-Iti place? Poate mai vrei unul! ma intreaba acesta cu privirea aruncata pe geam, apoi indreptand-o spre mine.
-E bun si nu mai vreu, e bine asa.
-Diseara ma duc cu niste prieteni intr-un club, vrei sa vi si tu? am tresarit auzindu-i din nou vocea, reluand in minte intrebarea. Am stat putin pe ganduri, nu eram sigur ca vreu sa ma duc, dar dat fiind faptul ca Randy, prietenul meu merge….De ce nu?
-Bine, cand?
-Pai la zece sunt la tine sa te iau, mergem cu BMW-ul meu, M1 Hommage ala negru. Dau ca robotul din cap in semn afirmativ si ne indreptam spre banca. Chiar la fix, un minut mai tarziu sunandu-se de intrare.

Orele au trecut foarte repede, poate si eu eram nerabdator sa merg in club cu baiatul de care imi place. Intradevar, imi placea mult de Randy, era un prieten adevarat si un baiat apreciat de fete si de baieti din toate punctele de vedere. De mult salivez dupa el, daca se poate spune asa. Cred ca daca ar afla de orientarea mea s-ar supara si nu am mai fi asa apropiati. Desii am observat ca in ultimul timp comportamentul sau fata de mine este mult mai apropiat, nu ca nu ar fi fost si inainte, numai ca acum e mult pra aproape de mine. Deja, zic eu, ca am depasit stadiul de cei mai buni prieteni indreptandu-ne in cu totul alta directie, total paralela, si nu stiu de ce. Sper doar ca nu fi aflat de la cineva, erau cativa colegi care stiau, deoarece ma vazusera sarutandu-ma cu un fost prieten intr-un club de noapte. Credeam ca am sa mor, nu stiam daca vor spune, dar mi-au promis ca nu o sa afle nimeni nimic. Nu aveam convingerea ca vor spune sau nu ceva.
Pe drum spre casa ma tot gandeam la el, ce fel de prieteni va aduce cu el? Ii cunosc? Multe intrebari imi treceau prin minte acum, incat nici nu mi-am dat seama cand am ajuns in fata casei mele, daca o puteai numi asa. Semana mai mult a vila! Cand in sfarsit am ajuns acasa, m-am dus imediat sa fac un dus cu scopul de a ma mai linistii un pic, si dupa, sa-mi aleg hainele potrivite pentru intalnirea mea cu Randy….Sau ma rog, si cu ceilalti baieti .

Astept parerile si criticile voastre !
Hei,tu trebuie sa te supui! Sau o sa sangerezi, tu esti al meu, te-am batut in toate felurile posibile. Si cand vorbesc cu tine, raspunzi sincer sau o sa ti-o iei.
Nu suntem vinovati ca vedem dragostea ca pe o durere. Nu ne e rusine...sa spunem ca dragostea inseamna durere. Sa spunem ca dragostea inseamna durere. Si as face-o din nou!

[Imagine: 6751178.png]
[Imagine: 6786993.png]



Răspunsuri în acest subiect
RE: ♂Pe Culmi Interzise ♂ (+18) - de alexutzy97 - 23-06-2011, 11:23 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Placeri interzise Prevented :D 1 2.339 17-10-2013, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Nero19
  [Yaoi] Pe culmi inalte hiimera 11 8.859 26-06-2013, 07:01 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  TendinÈ›e Interzise (+18) Wolves 255 56.667 02-09-2011, 08:52 PM
Ultimul răspuns: AbiiShu'
  Viata de ninja presarata cu iubiri interzise [+18] RouXiss Đx 5 4.048 10-06-2011, 10:05 PM
Ultimul răspuns: DiamondZ
  Zei printre muritori ~Vise interzise~ Strawberry*Lipstick* 0 2.412 18-12-2009, 12:05 AM
Ultimul răspuns: Strawberry*Lipstick*
  Sunetul unei iubiri interzise(shounen-ai) Mitsukai Yoru 5 4.542 18-08-2008, 09:58 AM
Ultimul răspuns: Nidryne


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)