Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

♂Pe Culmi Interzise ♂ (+18)

#3
Hello, dear >:D< Cum am vazut un nou fic yaoi, cum am venti si eu aici si sunt gata sa comentez. pentru inceput imi place ideea, titlul m-a atras, la fel si numele si pozele personajelor. Dylan pare asa inocent si timid, iar Randy mi se pare un porc in adevaratul sens al cuvantului xD Buut... imi place comportamentul sau, insa si numele *blush*.
Sa vedem. Am ceva cu greselile de tastare si ortografie azi, si sper ca nu te supara daca fac niste precizari. Vreau doar sa te ajut si sa vad cum te perfectionezi cu fiecare capitol postat :*

cu un fiziiiic de invidiat. - cu un singur 'i' era de ajuns, sa stii :))
era ca un copilas…purtandu-se de nenumarate oriin frelul asata - oh, oh cate greseli aici. In primul rand se pun trei puncte de suspensie, apoi, dupa ele se lasa spatiu si se incepe cu litera mare.
oriin - ori in
frelul- felul
asata - asta
Fii mai atenta cu greselile astea de tastare :*
el nu l-e datea voie in intregime - el nu le dadea voie
Copilul asata - Copilul asta
Incearca sa nu mai pui anumite lucruri in paranteza rotunda, chiar daca vrei sa le evidentiezi mai mult sau mai putin, ori le pui intre virgula, ori linii de pauza gen "-".
dar i-mi tinea companie - dar imi tinea companie
Am vazut ca pui cratima pe unde nu trebuie. Incearca sa o inlocuiesti cu o vocala, de exemplu : să-ţi, adica să îţi. Cratima este inlocuita de vocala 'î'. Intelegi?
foarte unflat - umflat, inainte de f se pune 'm'.

Ideea imi place, mai ales ca deja ma gandesc intre cine se va forma yaoi-ul.
:perv:
Sper ca nu te-au deranjat aceste critici, dar zic eu ca iti prind bine, fiind vorba ca e prima lucrare de genul asta. Imi pare rau daca te-a suparat cu ceva acest comentariu si mi-ar palcea sa imi spui personal ca sa stiu sa ma las de critica data viitoare daca am fost prea dura ( dar zic eu ca nu :P ). Succes darling la urmatoarele capitole caci sunt curioasa ce avea Dylan sa ii spuna lui Randy ^^

Bye :-h



Răspunsuri în acest subiect
RE: ♂Pe Culmi Interzise ♂ (+18) - de Rain - 23-06-2011, 04:42 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Placeri interzise Prevented :D 1 2.322 17-10-2013, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Nero19
  [Yaoi] Pe culmi inalte hiimera 11 8.820 26-06-2013, 07:01 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  TendinÈ›e Interzise (+18) Wolves 255 56.312 02-09-2011, 08:52 PM
Ultimul răspuns: AbiiShu'
  Viata de ninja presarata cu iubiri interzise [+18] RouXiss Đx 5 4.009 10-06-2011, 10:05 PM
Ultimul răspuns: DiamondZ
  Zei printre muritori ~Vise interzise~ Strawberry*Lipstick* 0 2.390 18-12-2009, 12:05 AM
Ultimul răspuns: Strawberry*Lipstick*
  Sunetul unei iubiri interzise(shounen-ai) Mitsukai Yoru 5 4.523 18-08-2008, 09:58 AM
Ultimul răspuns: Nidryne


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)