Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Am realizat ca te iubesc

#8
Hey ma scuzati ca ati asteptat dar a trb sa invat pt examenele de a8a dar am adus next-ul :D
Cred ca nu este corectat :D

Capitolul III

Dupa ce ca sunt eu ametita si nu mai vad pe unde merg am mai dat si peste Directorul Kakasi. Bineinteles ca s-a suparat si m-a luat la intrebari dar macar am scapat bazma- curata.
Dupa ore urma sa avem antrenamente asa ca m-am schimbat in uniforma si m-am pregatit. Antrenuarea noastra Kurenai o femeie de aproximativ treizeci de ani cu parul brunet cret si lung ,ochii rosi - si ziceam ca ai lui Neji sunt ciudati- era persoana pe care o iubeam cel mai mult din aceasta scoala.Ea era cea care era pentru mine ca o diriginta si ca o mama. Mereu ne intelegea in momentul in care nu puteam veni la antrenamnt si intotdeauna stia cand si cum sa ridice tonul.
Cand am intrat eu in sala de sport aceasta era impreuna cu Gay celalalt profesor de sport cel care antrena echipele de baschet si fotbal. Avea in jur de treizeci si cinci de ani, ochii negri si parul negru cu suvite albe, tuns scurt in forma de castron exact ca si fiul sau Lee. Era mult mai dur decat Kurenai si antrenamentel lui erau lungi si dureroase. Nici nu imi mai aduc aminte de cate ori nu a venit Neji acasa cu dureri musculare.
Am intrat si am salutat dupa care m-am asezat pe bancheta asteptandu-le si pe celelalt fete.
Sala de sport era ca orice alta sala de sport. Avea tribunele asezate in jurul terenului. Avea saltele si bari pentru gimnastica si portile de fotbal. Terenul de baschet era in curtea scolii.
Nu a durat mult si au aparut si celelalte colege:
Sakura Haruno o tipa cat de cat de treaba are ochii verzi, par vopsit roz fiindca era culoarea ei preferata si cica numele ei in japoneaza inseamna "floare de cires". Cu ea ma cam certam pe tema miscarilor fiindca mai mereu nu ii convenea cate ceva.
Ino Iamanaka si Karin nu-stiu-cum cele doua de la engleza, doua para...cu...usuratice.
TenTen o fata mai retrasa cu parul saten prins mai mereu in doua cocuri si ochii ciocolatii asemanatori cu ai mei. Si Temari o blonda nebuna -in sensul bun al cuvantului-, zvapaiata si de treaba cu ochii verzi-albastri si parul prins in patru codite.

Antrenamentul a decurs bine, cu mici certuri, lovituri si cazaturi dar fara rani grave.
Fix in momentul in care am vrut sa iesim echipa de fotbal a intrat in sala. Aceasta era formata din elevi claselor a douasprezecea si toti cei care jucau in ea erau cam praf.
Totusi nu stiu cum, dar mereu castigau un meci cand erau in deplasare.
Itachi Uchiha fratele lui Sasuke era si el capitanul echipei. Era idolatrizat de multe fete inclusiv fete din grupa de majorete. Arata oarecum bine, brunet cu parul lung prins la spate, ochii negri ca taciunele si corp bine lucrat. A incercat o data sa faca pe macho-men cu mine si sa isi arate talentele la agatat dar a fost atat de nesimtit incat o saptamana m-a evitat dupa o palma peste fata.
Karin si Ino s-au bagat in seama cu ei dar restul am plecat vazandu-ne de treburile noastre.
I-am lasat pe "olimpici" la fotbal sa rateze poarta in liniste si ne-am carat.
Cand am iesit din sala toate fetele erau lesinate" Mama cat de bine arata" sau "Ati vazut cat de frumos e".
Am intrat in vestiar si mi-am facut un dus dupa care am inceput sa ma schimb.
In timp ce ma schimbam Ino a venit spre mine si mi s-a adresat cu un ton superior:
- Anna nu inteleg de ce te-ai despartit de Deidara sau cum l-ai respins pe Itachi , poate pentru ca te simti prea buna pentru ei. Oricum tie nu iti place nimic. Mai bine, apropo sti cat de bun la pat e blondul? A stai...nu sti. Multumesc ca mi-lai lasat mie, nici nu sti cat imi place sa ma distrez cu el.
Celelalte fete erau doar privitoare si nici una nu a indraznit sa vorbeasca. Am vrut sa ii zic ceva dar m-am abtinut pentru ca nu vroiam sa fac circ si sa ajung pe urma la director.
A plecat in timp ce radea ca o vaca. Si m-a facut sa inebunesc. Temari si TenTen au venit la mine pentru a ma linisti dar le-am spus ca sunt bine si ca pot sa lace.
Mi-am vazut de ale mele cu ochii inlacrimati si cu regrete ca nu am spus nimic. Dar intotdeuna ala mai destept cedeaza si il lasa pe celalalt sa vorbeasca.
Dupa ce toate fetele au iesit din vestiar si mi-au urat weekend placut eu am ramas singura cu ochii plini de lacrimi.
Ma dureau vorbele lui Ino si ma durea faptul ca era atat de nesimtita incat sa se prefaca ca nu stie motivul despartiri mele de blond. Deidara era jucator in echipa de fotbal, avea parul blond si ochii albatri stralucitori. Am fost impreuna cu el doi ani jumatate dupa care altele au intervenit intre noi. Despartirea dintre noi a fost totusi una linistita si am zis ca ramanem prieteni. Dar vaca de Ino il tinea asa de strans in ghearele ei incat nici un buna nu aveam voie sa ne spunem. Si mai e ceva el e cu ea doar din cauza faptului ca ea il obilga, a pus ca daca nu o sa fie cu ea o sa imi faca mie ceva ce o sa aiba un final tragic. Oricum mai erau si alti factori care ma suparau dar asta e.
Tot ce puteam face era sa ma fac ca nu imi pasa, sa tin totul in mine si sa o las pe Ino sa
Fie personajul principal in propriul sau spectacol.
Am iesit din scoala cu ochii in lacrimi dar nimenu nu ma putea vedea, toti erau la ore.
Oricum nu ma interesa putea sa ma vada oricine, ma durea in cot, ce nu au mai vazut pe cineva plangand?
M-am dus la terenul de baschet unde baietii aveau antrenamente. M-am asezat in tribune privind antrenamentele si ascultand muzica la castile telefonului. Trebuia sa il astept pe Neji sa isi termine antrenamentele, apoi sa plecam. Nu imi placea sa astept dar chiar daca plecam singura spre casa aveam sanse sa ma ratacesc. Desi cunosteam orasul si ma plimbam mereu prin el, niciodata nu am folosit transportul in comun. Asta fiindca si eu si neji aveam masina si rezervorul plin intotdeauna.
[Imagine: taemin-grr_180679547.gif]
I just wanna know if you feel the same
When you call my name someday
I will be there right in front of you



Răspunsuri în acest subiect
Am realizat ca te iubesc - de CandyGirl - 12-06-2011, 03:44 PM
RE: Am realizat ca te iubesc - de DiamondZ - 12-06-2011, 05:11 PM
RE: Am realizat ca te iubesc - de Search - 13-06-2011, 11:06 AM
RE: Am realizat ca te iubesc - de βεκi - 13-06-2011, 11:38 AM
RE: Am realizat ca te iubesc - de hiimera - 13-06-2011, 12:36 PM
RE: Am realizat ca te iubesc - de CandyGirl - 14-06-2011, 12:55 PM
RE: Am realizat ca te iubesc - de DiamondZ - 14-06-2011, 03:20 PM
RE: Am realizat ca te iubesc - de CandyGirl - 22-06-2011, 11:54 AM
RE: Am realizat ca te iubesc - de Zummy - 24-06-2011, 01:07 PM
RE: Am realizat ca te iubesc - de CandyGirl - 26-06-2011, 09:07 PM
RE: Am realizat ca te iubesc - de CandyGirl - 01-07-2011, 12:15 PM
RE: Am realizat ca te iubesc - de CandyGirl - 05-07-2011, 06:30 PM
RE: Am realizat ca te iubesc - de Ayu.Lore - 06-07-2011, 11:45 PM
RE: Am realizat ca te iubesc - de CandyGirl - 11-07-2011, 01:29 PM
RE: Am realizat ca te iubesc - de CandyGirl - 18-07-2011, 04:49 PM
RE: Am realizat ca te iubesc - de CandyGirl - 24-07-2011, 06:49 PM
RE: Am realizat ca te iubesc - de CandyGirl - 28-07-2011, 02:21 PM
RE: Am realizat ca te iubesc - de stylish.lov3 - 28-07-2011, 11:45 PM
RE: Am realizat ca te iubesc - de CandyGirl - 15-08-2011, 05:59 PM
RE: Am realizat ca te iubesc - de CandyGirl - 26-08-2011, 09:42 PM
RE: Am realizat ca te iubesc - de CandyGirl - 29-08-2011, 11:52 AM
RE: Am realizat ca te iubesc - de CandyGirl - 06-09-2011, 08:12 PM
RE: Am realizat ca te iubesc - de CandyGirl - 27-09-2011, 04:05 PM
RE: Am realizat ca te iubesc - de CandyGirl - 13-11-2011, 09:09 PM
RE: Am realizat ca te iubesc - de stylish.lov3 - 16-11-2011, 11:51 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] P. S. Sa stii ca te iubesc naruhinasasusaku 2 3.026 16-09-2013, 09:14 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Pentru ca inca te mai iubesc Debb.' 41 34.467 22-09-2011, 09:00 AM
Ultimul răspuns: DeMentă
  Complicat,dar tot te iubesc. Îngeraşş 1 2.474 06-09-2011, 05:33 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Pentru că iubesc să trăiesc. SnowFlake. 96 29.521 15-07-2011, 08:48 AM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Tu m'ai invatat sa iubesc ♪RockPrincess♪ 31 15.378 03-07-2011, 11:50 PM
Ultimul răspuns: ♥FallenAngel♥
  Eu inca te mai iubesc Juneko 5 4.772 03-04-2011, 01:21 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Vreau sa te iubesc! Karinutzzza 7 4.810 08-03-2011, 06:20 PM
Ultimul răspuns: Karinutzzza
  Te iubesc Ioanna ღ 17 9.380 26-01-2011, 08:08 PM
Ultimul răspuns: •нąкü•
  Invata-ma sa iubesc Alexi 34 20.335 12-03-2010, 07:10 PM
Ultimul răspuns: pufu_pis_pis
  M-ai invatat sa iubesc din nou ! Tsubaki 13 9.481 06-02-2010, 09:38 PM
Ultimul răspuns: Sakura_night_girl


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)