Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cum vi se pare ficul meu?
Imi place, e super!
100.00%
1 100.00%
Mhhh da, merge!
0%
0 0%
Naspa!
0%
0 0%
Total 1 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Yaoi] Ingerul Negru si Trandafirul Mortii

#8
Am adus nextu'! Sper sa va placa!


Capitolul 4-Prima Intalnire (Alex)

Ma uit pe fereastra si vad micile picaturi cristaline ce umezesc geamul deja infrigurat. Vantul bate cu putere, luand in brate multimea de stopi minusculi. Norii duc o adevarata lupta pe cerul care acum scoate scantei din toate partile. Ma ridic lenes de pe pat, gandindu-ma ce voi face in contiunuare. Simt un gol in stomac, dar nu stiu de ce. Hotarasc sa merg la Victor pentru ai cere ultima noapte incendiara ca sa-mi intaresc puterile. Zis si facut: imi i-au pe mine o bluza neagra bine mulata pe corpul meu, niste blugi de aceasi culoare, ma incalt si ma indrept spre brunet prin ploaia ce navalea totul. Micile picaturi cristaline imi loveau trupul bine facut. Fiecare picatura rece imi face trupul sa tremure. Merg ceva timp prin ploaie, lasandu-ma fermecat de jocul ei, pana cand ajung in fata blocului mult dorit. Intru in scara blocului, dar imediat ma opresc, simtind prezenta cuiva tare cunoscut. Urc scarile pana ajung la etajul micului gardian, apoi bat incet in usa. Usa se deschide, iar eu patrund in holul inghesuit, auzind usa inchizandu-se in spatele meu. Trec de hol si intru in living si ce sa vad? Micul meu inger, dormea pe canapea, dar ceva parea ciudat la el. Vreau sa ma apropiu de el, dar simt mana lui Victor care ma prind de umar, spunandu-mi sa-l las sa doarma. Mergem in bucatarie si ne asezam fiecare pe cate un taburet.
-Ai venti sa mi-o tragi iar? intreaba sarcastic brunetul.
-Da, pentru asta am vrut sa vin, dar se pare ca nu o sa mai am timp.
Victor se uita confuz la mine, spunandu-mi ca nu ma lasa sa-l trezesc pe Daniel, pentru ca are nevoie neaparata de odihna. Un zambet malefic imi apare pe fata, dar dispare imediat ce incep sa vorbesc:
-Nu, nu-i vorba de sex acum. Cineva l-a urmarit pana aici pe Daniel si cred ca il cunosc. Am simtit o prezenta ciudata cand am intrat la tine in bloc si acum am vazut-o si pe fata blondului, e speriat. Voi sta aici noaptea asta, langa el. Nu vreau sa am surprize ca dau de vre-un Inger Negru sau ceva de genu.
Victor nu mai spuse nimic, doar dadu din cap afirmativ. Ne intoarcem in living,iar eu incep sa studiez camera infundata in intuneric. Mirosea a necaz, trebuia sa il protejez. Ma asez langa el, incepand sa-l mangai pe cap, dandu-i la o parte firele rebele de pe chip. Imi doresc sa-l sarut, dar trebuie sa ma abtin. Incep sa ma uit peste tot, apoi ma intorc spre Daniel si ii mangai fata angelica zambind:
-A trecut ceva vreme Drake!
-Buna si tie Alex! Nu te-am mai vazut de cand erai un copilas. Sper ca te-ai maturizat si acum o sa intelegi problema prin care trec. Am nevoia de...
-Nu-mi pasa de ce ai nevoie,tip la el, trezindu-l pe Daniel. Asta e al meu. Ai intarziat, iar acum eu iti zic sa te cari de aici, spun eu din ce in ce mai furios.
-Victor ce se intampla? Cine sunt ei? aud vocea infricosata a ingerului.
Nu mai zise nimeni nimic. Toti ne indreptam privirea spre blond, care incepu sa tremure, iar din colturile ochilor se zareau mici picuri cristalini. Atunci Drake a inceput sa izbugneasca in ras facandu-l pe scumpul meu Daniel sa tremuri de frica din cap pana in picioare.
-Uita-te la el, e asa de firav. Trebuie sa fie al meu, dar nu acum, spuse Drake care disparu instaneu.
"Ce-a fost asta?" ma intreb in gand.
Il iau in brate pe blond, care incearca sa ma indeparteze, dar find mai slab decat mine nu reuseste. Il privesc in ochii spunadu-i ca totul va fi bine, apoi imi activez ochiul demonic, adormindu-l. Ma asez langa el privindu-l cum doarme, dar de data asta zambea. Era fericit!

Ma trezesc brusc simtind ca lumina soarelui patrunde prin geam intrandu-mi in ochii, deranjandu-ma. Imi indrept privirea spre blond vazandu-l ca inca doarme. Ma ridic, apoi merg in bucatarie, unde il vad pe Victor pregatind masa. Ii spun ca ma duc la baie, intorcandu-ma spre mica incapere cu gresie albastra si intru in dus lasand apa sa-mi incalzeasca trupul, incepand sa ma relaxez. Iau buretele pe care torn o cantitate mare de gel cu miros de trandafiri, incepand sa imi invalui trupul in spuma albicioasa. Dupa ce termin dusul merg in bucatarie unde il vad Victor stand la masa cu Daniel, asteptandu-ma. Ma asez pe un scaun si incepem sa mancam cele pregatite de brunet, fara sa scoata cineva vreo vorba. Dupa ce terminam masa Daniel se duse sa faca un dus, iar eu raman cu gardianul sau, care incepu sa curete masa si sa spele vasele.
-Auzi, Alex, de ce nu-i spui nimic. Speri sa te placa din prima? O fi el un inger puternic, dar in acelasi timp e si firav. Ai vazut ce s-a intamplat aseara. Asta-i sansa ta sa inveti ce-i dragostea, nu o irosi, aud vocea autoritara a brunetului.
-Da spune-mi tu ce pot sa fac? il intreb iritat. Il cunosc de cand s-a nascut si il ador, dar nici nu pot sa merg in fata lui si sa-i jur iubire vesnica. Sigiliul Trandafirului Mortii nu a functionat si nu stiu de ce. Acum am probleme cu un nenoric de inger negru si eu, spun plecandu-mi capul. Mi-am promis ca n-o sa mai pierd in fata lui, indiferent de ce o sa se intample cu mine, nu o sa-l mai las sa-si bata joc de mine.
Ies din bucatarie destul de nervos si dau fata in fata cu blodul, care incerca imediat sa ma ocoleasca, dar il prind imediat de mana si ii iau barbia intre degetul mare si cel aratator.
-De ce ma eviti? il intreb nervos.
Incepu sa tremure, iar eu dandu-mi seama de prostia facut ii dau drumul. El fuce imediat spre bucatarie, iar eu oftez si ma asez pe canapea.
-Imi pare rau! spun eu, simtind ca o lacrima se revarsa pe obrazul rece si palid. E prima lacrima pe care o simt pe fata mea si nu sunt sigur ca-mi place. Lacrimile descriau frica, iar eu vreau sa domin, dar cumva pustiul ala ma induiosaza. Imi sterg fata, apoi ma duc in bucatarie hotarat. Poate ca era el cel care reusea sa-mi incalzeasca inima, dar in nici un caz nu e cel care ma va face sa renunt la intuneric. Ma apropiu de brunetul cu ochii de zmarald ce e putin uimit vazandu-ma putin tulburat si il rog sa faca cumva sa ma lase singur cu Daniel. Da din cap si zice ca trebuie sa plece pana la magazine si ca se intoarce repede. Credeam ca blondul va pleca cu prima ocazie, dar nu a fost asa. S-a asezat pe un taburet incepand sa ma studieze. Stam ceva timp uitandu-ne unul la altul, pana el rupse tacera.
-Poate ca nu sunt foarte puternic, dar nu sunt prost si stiu ce esti. Oricat de mult as fugi, ma vei gasi. Vreau sa vorbesc cu tine civilizat. Nu stiu exact cine esti, dar tu ma sti si nu vreau sa aud povestea lui Victor, vreau s-o aud pe a ta.
Ii zambesc cu jumatate de gura apoi ma uit pe geam. Soarele dansa in lumina baltilor de pe strada, iar razele sale incalzeau totul.
-Hai sa iesim, ce zici? il intreb
Nu-mi raspunse, doar imi arata un zambet cald, apoi intra in camera prietenului sau. Astept un minut si il vad iesind inbracat cu niste blugi negrii sramti si un ticou bine mulat pe corpul sau firav. Coboram din bloc, indreptandu-ne spre oras. Il intreb unde vrea sa mergem, iar el imi spune ca locul sau preferat e in paduricea de langa oras, asa ca am hotarat sa ne indreptam spre ea. Cerul de un albastru imaculant se invartea in jurul nostru, iar razele calde ale soarelui imi mangaie fata rece. Mergem un timp prin orasul aglomerat si sufocant, pana cand ajunge pe o carare pavata ce serpuia prin paduricea amenajata. Vantul se plimba printre copacii care isi cutremurau hainele de un verde ca smaraldul la fiecare adiere a vantului. Daniel iese de pe carare, trantindu-se pe iarba moale. Ma asez langa el admirandu-i fata gingasa. Blondul se intoarce spre mine, uitandu-se in ochii mei de un negru intens.
-Nu am inteles ceva. Tu ma iubesti, iubesti ingerul din mine sau faci asta doar pentru stiu tu... "dragoste"? intreba acesta.
Ii zambesc pervers si ma apropiu de el, zicandu-i la ureche:
-Pai nu pot sa fac sex doar pentru a scapa de-o treaba, deoarece atunci nu ar mai fi iubire, deci ultima varianta chiar cade. Celelalte doua va trebui sa-ti da-i tu seama, spun muscandu-l de lobul urechii.
Ma indeparteaza repede, fiind speriat. Il iau de mana si ii spun ca vreau sa-i arat un loc special. Il duc langa un copac imens a carui crengi atarnau in jos, lasand din cand in cand cate o frunza sa cada. Ii spun ca acest copac este cel mai batran copac de aici deoarece eu il plantasem acum o suta de ani pentru un inger special. Zambeste, zicand ca stie despre cine e vorba, apoi rugandu-ma sa facem ceva impreuna, pentru a nu-l plictisi cu povesti de amor. Zambesc si eu, incepand sa-l gadil, alergand dupa el prin toata padurea. Ajungem in mijlocul paduricii unde era un lac verzui plin de nuferi ce dansa in apa neobisnuit de frumoasa. Soarele se oglindea in apa, admirandu-si frumusetea de nedescris. Il apuc pe inger si al arunc in apa, dupa care imi dau jos tricoul si sar alaturi de el, incepand sa tulburam linistea imaculanta. Jocul nostru in apa rece nu a durat mult pentru ca blondul incepu sa tremure, vazandu-se ca din coltul guri isi face aparitia un firicel rosiatic. Il scot din apa, asezandu-l pe iarba, ii dau bluza uda jos si imi lipesc capul de pietul sau. Tremura din tot corpul, iar eu incerca sa-l linistesc, inbratisandu-l si soptindu-i cuvinte incurajatoare, dar fara rost. Se ridica in capul oaselor, incepand sa scuipe sange impreuna cu o substanta negricioasa. Imi maresc ochii, uitandu-ma pe abdomenul sau. Cu siguranta ca sigiliul pus de mine nu functiona, dar durerea de al avea impregnat pe piele se facea cunoscuta. Stiu ce inseamna durerea pe care o suporta, dar nu vreau sa pateasca acelasi lucru care l-am patit si eu. Il iau in brate cufundandu-ma intr-un nor intunecat, aparand la gardian in casa. Acesta se indreapta spre noi si cand isi vede prietenul imi spune sa-l duc la el in camera, dupa care ma da afara, spunandu-mi sa astept in living. Incerc sa nu ma stresez, dar sunt din ce in ce mai agitat. Nu stiu ce ii face, nu stiu cum se simte, desi il lasasem cu Victor doar de cateva secunde. Stiu ca e vina mea, dar cea ce facusem nu pot sa mai schimb. Si totusi, el nu merita o astfel de soarta. Ma asez pe canapea incercand sa ma calmez, dar gandul imi sta numai la dragul meu inger. Gandul imi zboara in alte parti, incercand sa patrund in mintea blondului.
"Flacarile ardeau totul in jur, intunericul domina totul, iar frica bantuia de pretutindeni. Il vad stand in mijlocul flacarilor, gata sa se arunge in gol. Alerg spre el, prinzandu-l de spate, imbratisandu-l. Incep sa-l stang din ce in ce mai tare simtindu-l cum se incalzeste..."
-Alex! Alex! ma zdruncina brunetul, trezindu-ma din somn. Poti sa mergi sa-l vezi, acum e bine.
Ma indrept spre camera, asteptand cu nerabdare sa vad cum se simte. Il vad intins pe pat, uitandu-se in tavan. Vin langa el si-i mangai obrazul. Imi prinde mana intre ale sale, apoi zambeste.
-Te simti bine? il intreb eu ingrijorat.
-Ma simt putin rau, spuse continuand sa zambeasca.Dar cu toate astea, asta a fost cea mai frumoasa zi din viata mea. M-am distrat, Alex, pur si simplu mi-a placut compania ta, iar in felul asta voi putea sa-ti zic nu esti singurul care este indragostit!
Ma plimb pe strada intunecoasa. Vantul rece navaleste printre copacii uscati. Luna domina totul lasand linistea noptii friguroase sa sclipeasca in lumina ei. Intunericul abisal atrage totul in el. Frica ii domina pe toti, iar umbrele incep ritualele lor de a dansa in lumina luni. Sunete de disperare se aude de pretutindeni. Dar eu nu aud nimic. Il caut pe el ,dar nu-l vad nicaieri, nu mai e aici. Acum nici eu nu mai sunt.

http://3.bp.blogspot.com/-Bisu3ZFnrFk/Te...1%2529.jpg




Răspunsuri în acest subiect
RE: Ingerul Negru si Trandafirul Mortii - de PervyTeoYaoi_Shinee - 30-03-2011, 09:42 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Impresarul mortii Lexxu 46 27.559 09-04-2013, 06:30 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Naruto] Ingerul intunecat al vieti mele (sasusaku) natynaty 2 3.162 11-08-2012, 01:56 AM
Ultimul răspuns: pink.Ang3ll
  Trandafirul inecat in spini[terminat] Kimera 66 33.818 12-07-2012, 02:03 AM
Ultimul răspuns: NiceBlueExorcisist
  Atingerea mortii... Lussya 4 3.767 30-11-2011, 04:33 PM
Ultimul răspuns: Lussya
  Elena ÅŸi Ordinul Negru Ayu.Lore 4 2.762 08-11-2011, 12:40 AM
Ultimul răspuns: Morèna
  Trandafirul destinului *Black~~Heart* 7 5.863 01-07-2011, 08:13 AM
Ultimul răspuns: Maria
  Ingerul negru ( Sakura ) O@n@ 82 136.706 09-05-2011, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Sayonara
  Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 1 2.502 21-03-2011, 09:30 PM
Ultimul răspuns: PervyTeoYaoi_Shinee
  Aur Negru Eby 0 2.066 15-03-2011, 09:01 PM
Ultimul răspuns: Eby
  Taramul Mortii [+16] Little Star 0 2.031 24-02-2011, 10:45 PM
Ultimul răspuns: Little Star


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)