Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kaleido star - continuarea povestii

#13
rosetta
[Imagine: animegirlheadphonesredhair.jpg]


A doua zi de dimineata Sora se trezi un pic mai devrema decat de obicei . Ea se furisa afara din camera , nevrand s-o trezeasca pe Alice . In timp ce se indrepta spre sala de antrenamente fata de intalni cu Ken care o anunta de faptul ca Karlos doreste sa ii vorbeasca .
Cand intra in birou , seful o pofti sa ia un loc.
- Am auzit ca Alice s-a acidentat si trei sau patru zile nu va mai putea merge . E adevarat ? o intreba Karlos in timp ce o privea atent
- Da , e adevarat ! Din greseala a alunecat si s-a lovit la glezna , dar nui nimic grav .
- Atunci pana se vindeca , vei sta tot timpul cu ea . Deja ti-am amanat antrenamentele pentru urmatoarele patru zile . Leon se va antrena in acest timp cu Yuri . Ai inteles ?
- Da , domnule! spuse tanara cu toate ca nu prea era incantata de aceasta idee .
*******************************************************************************************
Cand Sora intra in dormitor cele doua fete au inceput sa discute despre ce s-a intamplat in biroul sefului.
- Imi pare sincer rau ca trebuie sa iti petreci timpul cu mine in loc sa te antrenezi . Sunt sigura ca mai aveat mult de repetat cu Leon. spuse trista Alice
- Nu iti mai face atatea griji nu e mare lucru si in plus imi place sa imi petrec timpul cu tine . Afirma Sora zambind cu gura pana la urechi
- Apropo vroiam sa te intreb ceva de mult , ce se intamla cu Layla , Yuri si Leon ? Eu stiam ca Layla sa ranit la umar atunci cand ati facut Manevra legendara si nu mai poate juca pe scena . Despre Yuri credeam ca Karlos l-a dat afara atunci cand a incercat sa distruga Kaleido stage . Iar cat despre Leon tot timpul e asa serios deparca s-ar fi intamplat ceva .
- Pai ... Layla mi-a spus ca a fost operata la umar , iar dupa aceea a urmat niste cursuri de recuperate . I-a luat despul de mult timp dar acum umarul ei s-a refacut complet . In legatura cu Yuri am auzit ca pana le urma s-a impacat cu Karlos . Si in plus Yuri este unul dintre cei mai buni acrobati ar fi fost o mare pierdere pentru acest circ. Iar despre Leon este o poveste destul de lunga . Totul s-a intamplat acum sapte ani , pe atunci Leon avea o sora pe nume Sophie . Amandoi erau niste acrobati foarte talentati . La un festival Leon si Sophie si intalnesc cu Yuri si Layla . Pe parcurs Sophie ajunge sa se indragosteasca de Yuri . Din cate stiu eu ea a fost omorata de Yuri . De atunci Leon a devenit mai rece si mai distant , toate astea pentru ai indeplini visul Sophiei de a realiza acrobatia ingerului ,una dintre cele mai grele acrobatii .
- Aha , acum am inteles. Spuse Alice mirata de cele auzite
- Alice , scuzama un pic , trebuie sa vorbesc ceva cu Rosetta , vin imediat .
Dupa ce Sora parasi incaperea , tanara simti o trestete ce nu ii dadea pace .
Langa pat se afla un dulapior mic de culoare maro . Intr-un sertar se afla albumul cu poze a lui Alice . Fata il lua si incepu sa il rasfoiasca . Cu fiecare pagina pe care o priveau cu atat lacrimile ei se inteteau, cuvintele rostite de Sora nu ii dadeau pace .
Auzind usa deschizanduse puse repede albumul in sertar , fara sa observe sa din el cazuse o fotografie .
Sora intra vesela in camera , se aseza langa Alice si incepu sa ii explice ce s-a discutat .
- Deci ... la acest spectacol Rosetta se ocupa cu decorul . S-a stabilit ca in timp ce tu , May si Anna veti executa tripla iluzite, cu ajutorul unor efecte speciale o sa vise schimbe complet culoarea costumelor si a parului pentru a face scena voastra mai interesanta.
In timp ce fetele discutau in camera intrara Ken , Mia , Anna si May vrand sa vada cum se mai simte Alice . Ca sa nu vina cu mana goala , toti patru i-au cumparat un ursulet mare de plus ce tinea in mana un trandafir rosu ca sangele . Fata ramase fara cuvinte , uimirea se putea citi cu usurinta pe fata ei .
Timpul trecu parca in zbor , iar seara veni repede si toti acrobatii se intdreptara spre camerele lor .
Dupa ce toata lumea pleca, Alice se duse sa faca o baie lasndo se Sora singura in camera . Langa patul colegei sale, fata observa un fel de hartie stralucitoare . Fata se duse si se uita mai atent . Acea bucata de hartie era defapt o fotografie cu Leon impreuna cu o fata. Cand s-a uitat pe spate observa ca fotografia fu facuta acum opt ani.
Atunci cand auzi usa de la baie , Sora puse repede fotografia in buzunar si se aseza in pat prefacanduse ca doarme .Atunci cand Alice iesi de la baie , se furisa in pat ca sa nu o trezeasca pe Sora si cazu intr-un somn profund .
Dupa ce s-a asigurat ca Alice doarme bustean , Sora scoase poza si o privi pana adormi . Nu stia cine este fata de langa Leon sau ce cauta poza la Alice ? Atatea intrebari si nici un raspuns . Tot ce stia singur era ca Alice nu ii va spuse nimic , singurul care ii poate raspunde la intrebari este Leon .

Sper sa va placa ;)
ficul meu este: -> O VIATA PE MARE : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=28898
[Imagine: 29069.jpg]




Răspunsuri în acest subiect
Kaleido star - continuarea povestii - de mailin - 20-03-2011, 02:47 PM
RE: Kaleido star - continuarea povestii - de mailin - 23-03-2011, 08:06 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Un nou trandafir infloreste la Kaleido star Sasame 46 19.633 04-08-2011, 11:05 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Steppenwolf 2: Continuarea luptei Yoko-sama 3 3.077 29-11-2010, 07:26 PM
Ultimul răspuns: Anaiyda
  [kaleido star]Kaleido Star: Recreation AoiButterfly 17 10.115 03-08-2009, 09:10 AM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  I won't let you die again [+16] (Kaleido Star) Maria Kurenai 10 7.787 25-03-2009, 09:59 AM
Ultimul răspuns: Apathy
  Kaleido Star-O alta viata adyna_45 7 6.095 02-12-2008, 03:58 PM
Ultimul răspuns: adyna_45
  A new shining star [Kaleido star fanfic] angeliqueVampire 20 16.158 15-10-2008, 05:48 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  Kaleido star sora and leon Yukira1234 30 27.855 13-07-2008, 11:01 PM
Ultimul răspuns: Yukira1234
  KALEIDO STAR FIC!!!!! Kai 0 4.151 01-12-2007, 10:36 AM
Ultimul răspuns: Kai
  KALEIDO STAR!!!!! phoenixul prinde aripi noi bebelusha_bv 2 7.576 08-09-2007, 03:44 PM
Ultimul răspuns: bebelusha_bv


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)