Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kaleido star - continuarea povestii

#7
May
[Imagine: 396.jpg]


Ziua urmatoare toti acrobatii se adunara in sala de antrenament discutand despre tema spectacolului . In sala isi facura aparitia Karlos , Mia si Ken . Seful le explica tuturor ca Mia termina scenariul spectacolului asa ca sa fie atenti :
- Deci , spectacolul se va numi " Dragostea dincolo de infern " . Este vorba despre o regina care are doi fii , baiatul cel mare se numea Albert , iar cel mic Mark . Amandoi aveau o prietena din copilarie pe nume Casandra . Cu timpul cei doi baieti au ajuns sa se indragosteasca de frumusetea si gingasiea fetei , dar ea il iubea numai pe Mark . Cand amandoi isi marturisesc dragostea pt. Casandra , ea nu poate sa le spuna cine este alesul inimi ei . In acel moment Mark si Alber uita de faptul ca sunt frati si incep sa se dueleze pentru dragostea tinerei. Dar in timpul luptei sabia lui Albert ii aluneca din mana si se infige direct in inima Casandrei . Inainte sa se stinga ,cu ultimele puteri ea isi marturise iubirea pentru Mark .In momentul acela inimile baietilor fura cuprinse de o durere fara margini . Tot regatul o planse pe tanara domnita , dar Mark nu a vrut sa accepte moartea Casandrei . El isi lua naiul si sari in abis , locul de unde se spune ca daca intri nu te mai intorci . Acolo el a gasito Hator , gardiana lumii de jos . Baiatul i-a cantat asa frumos la nai incat i-a topit inima de geata a zietei , iar acesta i-a explicat ca trebuie sa se intoarca in lumea lui fara sa se uite inapoi , umpra fetei il va urma tot drumul , daca nu v-a privi inapoi atunci cand va ajunge sus umbra se va preschimba in tanara ce a pierduto , dar daca va intoarce capul si o singura data umbra va disparea. Mark ii aprecie generozitatea si facu cum i se spuse , dar cand sa iasa din abis nu a mai putut rezista si s-a uitat indara pentru a vedea daca zeita la mintit sau nu , in momentul acela umbra a diparut , iar baiatul a ramas cu sufletul amar , visand la fata visurilor lui.
Toti acrobatii au ramas uimiti de frumusetea si ingeniozitatea povesti. Pur si simplu nimeni nu stia ce sa spuna .
- Am distribuit rolurile in felul urmator : Mark - Leon , Albert - Yuri , Casandra - Sora , Regina - Sarah , Hator - Layla ; May , Alice si Anna - sateni . Miscarile de baza ale spectacolului vor fi : spirala demonului care va fi executata de Leon si Yuri in timpul duelului lor , acrobatia ingerului o va face Leon si Sora pt. asi arata dragostea si tripla iluzie executata de May , Alice si Anna .
Dupa ce Mia termina de explicat toti acrobatii se indreptara spre cate o sala de antrenament .
In sala unde se antrenau Leon si Sora lucrurile mergeau destul de bine tinand conta ca acrobatia ingerului ei au mai executato si inainte . La un momentdat atunci cand fata se inpinse spre Leon , ea se desechilibra , vrand sa nu cada el o prinse de mana si o trase spre el . Amandoi se aflau acum pe acelasi trapez , erau asa de aproape incat isi putau auzi bataile inimi unu altuia .
- Esti bine ? o intreba tanarul
- Da , sunt inregula ! exclama fata rusinata cu o voce tremuranda .
- Cred ca ajunge cu antrenamentele pentru astazi .
- Bine , domnule Leon !
*************************************************************************************
In sala unde se aflau May , Alice si Anna lucrurile nu erau chiar asa roze . May si Alice se tot incurcau si ii dadeau durei de cap Annei cu certurile lor .
- Alice , iar ai sarit prea jos ! ii atrase atentia May
- Iar tu ai sarit prea sus ! exclama nervoasa Alice
- Terminat fetelor ! Nu va mai tot corectati reciproc ! Nu o sa rezolvati nimic daca o sa va tot contraziceti ?
- Dar e numai vina ei ! Daca Alice ar sari mai sus nu neam mai contrazice atat . Si credeam ca cu Sora e dificil de lucrat . Sari nervoasa May
- Uite cine vorbea ! Daca ai sari mai sos eu si cu Anna cu am mai fi nevoite sa ne cocotam pana la tine , nui asa Anna ?
- Mie dor sa lucrez cu Sora si Mia ! Daca ati incerca sa nu va mai certati pentru cinci minute poate am repara aceste mici greseli .
- Dar e vina ei ! exclamara in cor cele doua certarete
- O sa luam o pauza ! Sper sa va reglati conturile , iar atunci cand o sa incepem iar antrenamentele sa va aveti ca surorile .
Anna pleca din incapere lasandule pe cele doua singure . Atmosfera era foarte tensionata . Fetele nici nu mai vroiau sa se mai vada , dar sa isi mai vorbeasca . Dupa cateva monente Alice pleca furioasa din sala de antrenamente . In timp ce se plimba pe coridor se intalni cu Ken .
- Esti bine ? o intreba Ken
- Da , sunt in regula ! ii raspunse Alice care incerca sa isi ascunda supararea sub un zambet
- Judecand dupa fata ta , cred ca te-ai certat cu cineva , am dreptate ?
- Da , ai dreptate .
Alice ii povesti amanuntit tot ce s-a intamplat lui Ken .
- Trebuie sa te calmezi si sa nu ii mai raspunzi la toate provocarile lui May . Cum crezi ca a reusi Sora sa se mai impace cu ea ?
- Poftim? Sora nu se intelegea cu May ? intreba mirata tanara
- Puntin spus ca nu se intelegeau , defapt nu se suportau deloc , de cand s-au cunoscut May a urato pe Sora . Dar cu timpul au ajuns sa se mai inteleaga . Deci nici tu nu ar trebui sa ei tot ce spune May in serios .
- Multumesc mult Ken ! Trebuie sa plec , ma asteapta Anna , mai vorbim .
- Ai grija !
Dar nici nu termina Ken fraza ca Alica aluneca si ce lovi la glezna .Baiatul o lua in brate si o duse la cabinet . Atunci cant Alice si-a dat seama ca este in bratele tanarului , inima ei a inceput sa bata foarte tare , iar fata ei se facu toata rosie .
Asistent le-a explicat ca nu e nimic grav , e doar luxata si i-a recomandat 4 zile repaus la pat .
- Haide ,e tarziu sa te duc in camera !se oferi Ken
- Dar cum ramane cu repetitile ? Si oricum nu trebuie tu sa te deranjezi atat .
- Nui nici un deranj , defapt imi place sa imi petrec timpul cu tine si despre repetiti o sa le anunt eu pe celelalte ca s-a intamplat .Ii explica Ken cu o voce calda
- Iti multumesc !
Dupa ce o duse in camera , baiatul se duse sa le anunte pe fete ce s-a intamplat . Tinerele ingrijorate vroiau sa vada cum se simte , dar Ken le spuse ca a avut o zi grea si ar trebui sa se odihneasca . May si Anna fura deacord sa o viziteze maine .
Cat despre Sora cand isi vazu colega de camera cu piciorul infasurat se oferi sa o ajute cum poate mai bine .Dupa ce fetele isi povestira tot ce li s-a intamplat azi , ele cazura intr-un somn adanc.[posturi unite]
may
[Imagine: 396.jpg]
Sper sa va placa si o sa pun continuarea cat de repede pot ;)
ficul meu este: -> O VIATA PE MARE : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=28898
[Imagine: 29069.jpg]




Răspunsuri în acest subiect
Kaleido star - continuarea povestii - de mailin - 20-03-2011, 02:47 PM
RE: Kaleido star - continuarea povestii - de mailin - 21-03-2011, 09:39 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Un nou trandafir infloreste la Kaleido star Sasame 46 19.633 04-08-2011, 11:05 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Steppenwolf 2: Continuarea luptei Yoko-sama 3 3.077 29-11-2010, 07:26 PM
Ultimul răspuns: Anaiyda
  [kaleido star]Kaleido Star: Recreation AoiButterfly 17 10.115 03-08-2009, 09:10 AM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  I won't let you die again [+16] (Kaleido Star) Maria Kurenai 10 7.786 25-03-2009, 09:59 AM
Ultimul răspuns: Apathy
  Kaleido Star-O alta viata adyna_45 7 6.095 02-12-2008, 03:58 PM
Ultimul răspuns: adyna_45
  A new shining star [Kaleido star fanfic] angeliqueVampire 20 16.157 15-10-2008, 05:48 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  Kaleido star sora and leon Yukira1234 30 27.854 13-07-2008, 11:01 PM
Ultimul răspuns: Yukira1234
  KALEIDO STAR FIC!!!!! Kai 0 4.151 01-12-2007, 10:36 AM
Ultimul răspuns: Kai
  KALEIDO STAR!!!!! phoenixul prinde aripi noi bebelusha_bv 2 7.576 08-09-2007, 03:44 PM
Ultimul răspuns: bebelusha_bv


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)