Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Povestea incepe acum !

#42
Hei , ma scuzati ca a durat atat de mult dar v-am spus ca voi sta putin si fara internet :[[ [ scz insa ca capitolul e scurt , poate in weekend voi posta mai mult ... asat daca nu raman si atunci fara net` :(( ]




Cap. 11 : Mai rau nu se poate


- Cine esti ??

- Ce mai conteaza ... Las-o balta. Scuza-ma de deranj ...


Ii vad pasii cum se indepartau de mine si mai tarziu pe el iesind pe usa salonului. Imi parea oarecum rau , dar mi se parea totodata foarte ciudata vizita si comportamentul lui. De parca voia sa-mi spuna ceva , sau sa afle ceva , dar si-a dat seama de un lucru ce l-a dezamagit si a decis sa renunte. In fine , ce-mi pasa mie de problemele altora. Am si eu destule pe cap. Ma ridic din acel pat de moarte , si ies si eu la cateva minute dupa musafirul meu ciudat , intreband asistenta unde-mi sunt lucrurile. Ea se ofera sa mi le aduca , timp in care mi-am verificat mesajele telefonului , impreuna cu unul in care scria faptul ca Itachi tocmai plecase de la sediu , iar eu urma sa-l intalnesc pe noul sef temporar , care trebuia sa-mi dea si o misiune. Spun un " iuhu " sarcastic si ma uit dupa femeia aia in alb care nu mai aparea odata cu hainele mele. Imi plimb cateva minute privirea si o zaresc imediat pe hol. Imi iau toata nebunia vestimentara din mainile ei si o rog sa-mi arate o cabina unde ma pot schimba in liniste. Ma indrept spre locul indicat de femeie si in cel mai scurt timp ies pe usa spitalului , nu inainte de a plati cate ceva si a multumi doctorilor. Ei bine , cel mai probabil , daca barbatul de mai devreme se va duce la politie voi avea multe explicatii si marturii de dat , plus cine mai stie cate alte dovezi cum ca a fost un simplu accident si nimeni nu a fost ranit. Bine , inafara de mentalitatea tipului. Se comporta extrem de ciudat. Ohh , o las balta. Nu il voi mai vedea cel mai probabil in viata mea , sper ... Ajung pe o strada aglomerata de unde iau un taxi pana la sediu. Drumul a fost plictisitor si chiar cand am ajuns in fata cladirii , observ ca soferul nu vrea sa opreasca. Imi intind capul pana la nivelul scaunelor din fata si tip la persoana respectiva , insa fara nici un folos. Acesta conducea mai departe fara nici o problema.


- Hei , ce naiba faci ?? Ai trecut de destinatie !

- Rozalio , destinatia ta e mult mai departe ...

- Ce ? Nu esti in toate mintile , lasa-ma sa ies. Acum !

- Uite care e treaba pustoaico. Voi primi un camion intreg de bani pe capul tau frumusel , deci tu vii cu mine.

- Asta s-o crezi tu ...


Incerc sa deschid portiera masinii , dar fara rost. Eram mai prosta decat tipul asta , daca chiar credeam ca usa e deschisa. Cotrobai prin geanta cu speranta sa gasesc ceva care m-ar putea ajuta , in timp ce incerc sa ma feresc de soferul care se straduia sa puna mana pe mine , dar fara succes. Aveam noroc de faptul ca el trebuia sa fie atent si la drum , sau cel putin asa speram eu inainte sa vad ca masina o ia in toate partile , iar barbatul care se presupune ca ar fi trebuit s-o conduca , ma anesteziaza. Nu stiu exact cu ce substanta , desi ii era trecuta numele pe seringa pe care o folosise , dar era una foarte puternica pentru ca imediat am adormit. Nu pot sa cred ca am cedat atat de usor. Imi pierd orice abilitate ... Dar de ce ??

~

Ahh , nu din nou aceea senzatie de amorteala. Parca am iesit din mormant de 2 ori in ziua de azi. Nu mai tin minte nimic , capul imi este la fel de gol ca data trecuta , cand m-am trezit dupa accident. Incerc sa ma misc , dar corpul meu ... parca nu mai era acolo! Incerc si incerc , dar nimic. Nici nu puteam sa-mi vad mainile , sau orice alta parte a corpului. Vreau sa-mi pastrez calmul , dar fara vreo sansa. Ma panicam din ce in ce mai tare cu fiecare secunda care trecea. Nu puteam sa ma misc , sau mai concret nu aveam ce sa misc! Era ca si cum nu existam fizic , doar psihic. Dar asta e imposibil ! Aveam amintirile , sti-am ca am avut accidentul de masina , apoi tipul misterios , apoi ... nimic. Nu-mi pot aminti ce sa intamplat apoi. Nu pot ... Ahh , inebunesc. Ce rost are sa-mi amintesc toata viata , daca nu-mi pot da seama cum am ajuns in starea asta !? Oare ... am murit ? E un gand stupid si fara sens , dar ... daca chiar e adevarat ? Daca eu ... Nu mai exist pe pamant ...
Când eram mai mică , ai mei s-au mutat de vreo zece ori. Doar că eu am reuşit să-i găsesc de fiecare dată.



[Imagine: 1-4542430-3498-t.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Povestea incepe acum ! - de Ƭσσ--- !Ʋиιզʋɛ ! - ☠ - 19-11-2010, 06:11 PM
RE: [SasuSaku] - Povestea incepe acum ! - de *ILY Yaoi Maniac* - 19-11-2010, 08:03 PM
RE: [SasuSaku] - Povestea incepe acum ! - de Ƭσσ--- !Ʋиιզʋɛ ! - ☠ - 20-11-2010, 03:05 PM
RE: [SasuSaku] - Povestea incepe acum ! - de Ada - 20-11-2010, 03:50 PM
RE: [SasuSaku] - Povestea incepe acum ! - de Ƭσσ--- !Ʋиιզʋɛ ! - ☠ - 20-11-2010, 08:29 PM
RE: [SasuSaku] - Povestea incepe acum ! - de Ada - 20-11-2010, 10:06 PM
RE: [SasuSaku] - Povestea incepe acum ! - de Ƭσσ--- !Ʋиιզʋɛ ! - ☠ - 21-11-2010, 12:14 AM
RE: [SasuSaku] - Povestea incepe acum ! - de Ƭσσ--- !Ʋиιզʋɛ ! - ☠ - 27-11-2010, 12:44 AM
RE: [SasuSaku] - Povestea incepe acum ! - de Ƭσσ--- !Ʋиιզʋɛ ! - ☠ - 27-11-2010, 03:13 AM
RE: [SasuSaku] - Povestea incepe acum ! - de Aly - 27-11-2010, 11:31 PM
RE: [SasuSaku] - Povestea incepe acum ! - de Ƭσσ--- !Ʋиιզʋɛ ! - ☠ - 28-11-2010, 12:03 PM
RE: [SasuSaku] - Povestea incepe acum ! - de Anuţ - 20-01-2011, 10:32 AM
RE: Povestea incepe acum ! - de Anuţ - 22-01-2011, 07:43 PM
RE: Povestea incepe acum ! - de zumy-chan - 23-01-2011, 08:56 PM
RE: Povestea incepe acum ! - de Anuţ - 24-01-2011, 07:18 PM
RE: Povestea incepe acum ! - de Arikashika - 01-03-2011, 05:53 PM
RE: Povestea incepe acum ! - de *Black~~Heart* - 04-03-2011, 10:23 PM
RE: Povestea incepe acum ! - de Rose ^^ - 21-05-2011, 09:23 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Te doresc acum! miaunicaReloaded 0 2.720 02-01-2012, 09:55 PM
Ultimul răspuns: miaunicaReloaded
  Povestea unor stele. BlackER 4 4.170 10-12-2011, 04:17 PM
Ultimul răspuns: BlackER
  Acum poti privi prin mine +Rin+ 8 3.738 21-07-2011, 03:59 PM
Ultimul răspuns: +Rin+
  Flacăra stacojie. Povestea se repetă SnowFlake. 18 6.335 13-06-2011, 02:45 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Destinul incepe cu noi hiimera 6 3.784 03-04-2011, 03:07 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Povestea mea, poveste noastra . Îngeraşş 8 5.073 23-01-2011, 02:55 PM
Ultimul răspuns: Katniss
  Povestea unui nebun [+18] Little Star 9 5.006 20-01-2011, 11:00 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Povestea ei ... Marra 1 2.172 01-03-2010, 01:41 AM
Ultimul răspuns: Yuki `
  Povestea lui Elyn si a lui Uto ellamanu 7 22.645 05-10-2009, 09:23 PM
Ultimul răspuns: A'Svear
  Sora si Leon, Povestea mea. Zyspar 21 15.180 23-07-2009, 03:11 PM
Ultimul răspuns: Minna-chan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)