Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragoste de muritor si de demon

#14
Ok cred ca pot sa scriu azi cap.4.Daca nu reusesc voi edita si va anunt cand termin.
Capitolul 4
Cand m-am trezit vedeam un tavan negru in fata ochilor. Nu stiam unde sunt asa ca m-am ridicat. Eram intr-o camera cu pereti mov si podea rosie. Pe pereti erau desenate pene de cioara si pe tavan era o lustra din cristale. Tocmai atunci mi-am dat seama ca sunt in camera mea. Televizorul era mai incolo putin. Si balconul era deschis. Deodata am simtit doosuri cunoscute:cedru si sange. Imediat am auzit o voce cunoscuta.
-Te-ai trezit? ma intreaba acesta
M-am uitat in dreapta si l-am vazut pe Demon. Imediat m-am dat mai incolo dar am cazut din pat. Am incercat sa ma ridic in timp ce Demon radea de mine.
-Ce cauti aici? intreb eu ametita
-Am stat cutine toata noaptea sa vad daca te mai trezesti.
Atunci mi-am adus aminte ca Demon ma dadese cu capul de pereti. M-am ridicat cu totul si am iesit din camera cu Demon dupa mine. Am vrut sa i-au din frigider o sticla cu lapte dar aceasta mi-a cazut din mana spargandu-se pe podea. Imi venea sa urlu de nervi. Demon a luat un cob de pe jos si a aruncat cu el in mine. Am reusit sa ma feresc repede.
-Ce ai ma?! Te-a innebunit Dumnezeu la cap? strig eu
-Daca nu observi inca nu te-am omorat.
-Pai mai lasa-ma si pe mine putin sa respir. Ca si asa am nervi destui ca azi e helloween.
-Ce nu iti place la sarbatoarea asta?
-Azi...fac 3 ani de cand mama si tata au murit. spun eu trista
-A,inteleg.
-Dar nu conteaza.
Demon a venit si m-a luat usor in brate.
-Ce faci? intreb eu foarte nedumerita
-Taci. E prima si ultima oara cand sunt dragut cu tine deci nu strica momentul ca te pocnesc.
Am incercat sa tac pana cand mintea mea si-a dat seama de cuvintele "te pocnesc". Am sarit de la el din brate si am inceput sa urlu:
-Tu sa ma pocnesti? Hai ca poate te arunc eu pe geam!
-Esti asa proasta.
Demon m-a prins de mana si m-a dat cu capul de pamant. Eram tare ametita. Am incercat sa ma ridic si am reusit dupa ce am dat cu capul si de coltul canapelei. Demon se uita indiferent la mine. Am tacut s am mers in camera de croitorie pe care o amenajase matusa. Aveam multe materiale deci m-am gandit sa imi fac un costum cat inca era devreme. L-am inchis pe Demon afara si am inceput sa lucrez. material negru,margele rosii si putin sclipici mov. Dantele negre si catarame. Am muncit o gramada la costum di deja era 20:00. M-am imbracat repede si am iesit din camera. Demon statea pe canapea si cand m-a vazut aproape a cazut pe jos. Imifacusem un fel de rochie si aveam parul desprins si cercei cu lilieci.
-Arati bine. a zis Demob incercand sa para indiferent
-Mersi. Acum plec si cand ma intorc sa nu mai fi aici.
Am iesit pe usa si am plecat spre scoala. In sala de sport se dadea o petrecere si atuncii-am dat seama. Nu aveam partener. Am zbughito repede acasa. Am avut noroc sa vad ca Demon nu plecase inca. L-am rugat sa imi fie partener si a acceptat. El deja avea costum daca era demon. Cand l-am vazut transformandu-se am ramas uluita. Avea hane negre foarte frumoase dar nu stiu ce il facea sa para periculos. Am plecat amandoi si cand am ajuns toti se holbau cu ochii cat cepele. Ne-am dus intr-un colt mai retras. Sala arata minunat. Peretii de un albastru inchis se potriveau cu luminile intunecate iar decoratiunile cu dovleci si lilieci aratau splendid. Demon m-a luat de mana si a iesit cu mine afara. Cand l-am intrebat ce e nu mi-a raspuns,doar mi-a pus la gat un lant cu un craniu si ma sarutat apoi a disparut. Petrecerea aproape se terminase deci puteam pleca. Cand am vrut sa plec Bonnie ma cheamat pentru ca se anunta regina balului. Spre surprinderea mea eu am fost. Regele a fost Demon si a trebuit sa promit sa ii dau eu coroana. Am plecat acasa si cand am ajuns am lasat coroana lui Demon pe balcon ca sigur venea el mai tarziu la mine. M-am spalat si m-am culcat linistita pentru ca sambata urma sa fac parastasul parintilor mei.
Bleidy e sora mea si cine se i-a de sora mea inseamna ca sa luat si de mine si va da de necaz.

High and mihty color,Good Bye:
http://www.youtube.com/watch?v=04x9dnP0f2A

[Imagine: chibi_4812.gif]
, chibi-ul lui Yoko-sama



Răspunsuri în acest subiect
Dragoste de muritor si de demon - de Yoko-sama - 17-10-2010, 10:38 PM
RE: Dragoste de muritor si de demon - de *ILY Yaoi Maniac* - 17-10-2010, 11:28 PM
RE: Dragoste de muritor si de demon - de hiimera - 18-10-2010, 09:13 AM
RE: Dragoste de muritor si de demon - de Me_Samy - 20-10-2010, 06:41 PM
RE: Dragoste de muritor si de demon - de hiimera - 27-10-2010, 10:04 AM
RE: Dragoste de muritor si de demon - de *ILY Yaoi Maniac* - 27-10-2010, 07:23 PM
RE: Dragoste de muritor si de demon - de Me_Samy - 30-10-2010, 02:52 PM
RE: Dragoste de muritor si de demon - de hiimera - 31-10-2010, 01:25 PM
RE: Dragoste de muritor si de demon - de Yoko-sama - 05-11-2010, 12:18 PM
RE: Dragoste de muritor si de demon - de Sorynna - 07-11-2010, 02:38 PM
RE: Dragoste de muritor si de demon - de hiimera - 07-11-2010, 02:47 PM
RE: Dragoste de muritor si de demon - de Me_Samy - 07-11-2010, 11:30 PM
RE: Dragoste de muritor si de demon - de Rin - 08-11-2010, 12:36 PM
RE: Dragoste de muritor si de demon - de hiimera - 10-12-2010, 12:37 PM
RE: Dragoste de muritor si de demon - de Nixu - 06-02-2011, 08:09 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Demon si inger DanteObs3ssion 1 2.202 30-06-2013, 03:52 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  InuYasha-astazi om,maine demon Matt 0 1.949 24-12-2011, 10:38 PM
Ultimul răspuns: Matt
  Love the feeling of joy-An demon and an angel! Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 5 3.393 01-07-2011, 10:41 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Iubirea dintre un vampir si un muritor.... i_love_anime 5 3.803 02-02-2011, 08:09 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Lacrimile unui demon Dufresne 11 6.443 02-02-2011, 06:20 AM
Ultimul răspuns: Danb
  Inger Vs Demon yaoi maniac 0 2.018 27-06-2010, 05:46 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  The passion of an angel and a demon ...:::Hana Arakida:::... 2 2.870 10-03-2010, 12:59 AM
Ultimul răspuns: ...:::Hana Arakida:::...
  The Demon's Paradise [yaoi] Yaoi Queen 54 35.456 07-03-2010, 02:59 AM
Ultimul răspuns: myuu
  Dragostea in inima unui demon (InuYasha X Kikio) Annya 6 4.757 01-05-2009, 07:54 AM
Ultimul răspuns: Sasuke Uchiha is the best
  Sasusaku o iubire intre un demon si un inger Who said i have to be normal 13 11.636 17-10-2008, 05:58 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)