Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

He is mine ! She is mine

#6
(04-10-2010, 10:19 PM)Assyria A scris: Buna din nou :"> ! Ai pus destul de rpd nextu .. si destul de rpd am venit eu cu comul :P.
Deciiii, cu ce sa incep? Cu ideea desigur ;;). Ideea parca e mai buna decat imi facusem eu parerea ca va fi, numai ca ( tre sa existe si un numai ca :)) )... ai facut o schimbare foarte brusca ce nu mi- a prea placut.. adik in primul capitol Izel il iubea la nebunie pe Shin.. iar in cel de-al doilea nu il mai suporta? ( chiar si in cel de-al doilea ai zis la un moment dat ca il placea apoi din nou acea schimbare brusca, ca nu-l mai placea)... Cat de scimbatoare mai este si Izel.. fa-o sa se hotarasca odata cu ce simte pentru el :)). Pe de alta parte imi place ca i-ai facut sa se alerge un pic, desi ideea e folosita in foarte multe ficuri ( chiar si in al meu la inceput ).
Ma intreb oare cat de multa incredere au avut parintii lui Izel sa o lase sa locuiasca singura.. adik chiar atat de independent sa fii inca din primul an de liceu?.. nu zic nu, dar scartaie cv( desi si mie mi-ar placea sa locuiesc singura :)) )
Ce mi-a placut a fost ca din intaplare cei doi sunt vecini O.o.. iti zic ca mi-a placut. Ce nu mi-a placut a fost atitudinea lor cand au " aflat"... adik ( virgula) chiar nu se suportau sa stea impreuna?( totusi se cunosc abia de cateva zile, si ai mai si zis ca in vacanta s-au distrat de minune)
AA.. si apropo trebuie sa mai lucrezi la comportamentul lui Izel.. adik mai intai este timida apoi tupeista apoi din nou timida.
Acum urmeaza naratiunea, descrierea si dialogul ( parca suntem la romana.. m-ai lipsea monologul :)) )... deci fata de primul capitol a fost mai bine. Nu prea ai descriere... si naratiunea trebuie un pic retusata... iar dialogul nu mai este la fel de sec ca si in primul.
Deciiii.. cam atat.. ignorand greselile de tastare si unele de exprimare..



Daca te-am deranjat cu ceva te rog sa imi spui numaidecat... nu te-am criticat pe tine ci ficul.. nici eu nu sunt prea buna la ficuri ( te poti razbuna cu un com de toata frumusetea :)) ) si nici cu comentatul lor nu stau prea bine.. sper sa nu fi gresit cu ceva..


Asrept next-ul !


Nu din contra nu ai gresit cu nimica.. si ai dreptate in tot ce ai zis.. ca si eu imi stiu greselile.. cateodata mie lene sa le corectez..dar de acuma o sa le fac cu cap..dap stiu adevarul e Izel chiar il placea pe Shin..dar faza era ca acesta incepea sa o calce pe nervii.. in fine o sa ma gandesc la urmatorul capitol.. multumesc de corectare.. si nu nu vreu sa ma razbun..
Multumesc :)

Jasmine: Incearca sa lasi raspunsuri la comentariile userilor atunci cand postezi un capitol nou. Altfel faci dublu post si nu e voie. ^^



Răspunsuri în acest subiect
He is mine ! She is mine - de hiimera - 02-10-2010, 12:00 AM
RE: He is mine ! She is mine - de Assyria - 02-10-2010, 02:13 PM
RE: He is mine ! She is mine - de hiimera - 02-10-2010, 06:48 PM
RE: He is mine ! She is mine - de hiimera - 03-10-2010, 01:27 PM
RE: He is mine ! She is mine - de Assyria - 04-10-2010, 10:19 PM
RE: He is mine ! She is mine - de hiimera - 05-10-2010, 09:16 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Puppet girl, your strings are mine. crazy little red 3 2.844 28-04-2013, 08:52 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  [Yaoi] Pentru mine?! AbiiShu' 46 22.353 19-04-2013, 09:00 AM
Ultimul răspuns: Dream_great
  [Yaoi] You are mine ! Lexxu 21 12.951 19-07-2012, 01:18 PM
Ultimul răspuns: kame.
  Ura sau iubire?dragoste sau despartire?intrebarile ce uni k mine si le pun mere(+16) ^ ^_Yunna_Uchida_^ ^ 0 1.849 01-09-2011, 09:38 PM
Ultimul răspuns: ^ ^_Yunna_Uchida_^ ^
  Acum poti privi prin mine +Rin+ 8 3.764 21-07-2011, 03:59 PM
Ultimul răspuns: +Rin+
  Uita de tot si aventureaza-te cu mine Zăpă 47 24.444 10-02-2011, 07:57 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  ÃŽnainte de mine am fost eu ultimate wulf 19 8.725 05-02-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: SnowFlake.
  Mine[+18] Hye.not 11 6.232 31-01-2011, 05:31 PM
Ultimul răspuns: DeMentă
  Tristetea-o parte din mine Jun 2 2.857 04-08-2010, 06:57 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)