Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Am redescoperit fericirea..

#6
Saluuuuut lumee! :)) Nu ma luati in seama.. Sunt cam nebuna in ultimul timp .. cred ca am inghitit prea multa apa.. m`am hotarat sa va aduc nextul :D ... dar oameni buni.. vreau si eu ceva mai mlte comuri.. :o3 .. cer chiar asa de mult? singurele care mai lasa comentarii sunt Lette si SmileyMiley.. nu`mi pasa daca sunt dureee trebuie sa ma perfectionez si eu nu`i asa..? ;;) ..
In fine.. Uitati nextu` :

Capitolul 4 : O zi plina de distractii!


Ne plimbam impreuna cu noii nostri prieteni pe strazile orasului, discutand diferite chestii. E o zi asa de frumoasa. Una perfecta pentru iesiri in oras. Nici prea cald nici prea frig. Multi adolescenti de varsta noastra circula pe strazi si nenumarate cupluri isi impartasesc dragostea.
- Deci unde mergem? ne intreaba Hinata.
- Stiu! Ce ar fi sa mergem in parcul de distractii? vine Naruto cu o idee.
- Naruto.. trebuie sa-ti marturisesc ceva. il aud pe Sasuke.
- Ce? intreaba blondinul.
- Sa nu spui ca esti gay si ca vrei sa fi cu el! zice TenTen amuzata.
- Nu.. dar este prima data cand vine si el cu o idee buna. ii zice brunetul.
TenTen e chiar amuzanta. Scoate pe gura niste cuvinte la care nici nu cred ca m-as fi gandit vreodata in viata mea.
Deci cum a zis blondul, mergem spre parcul de distractii. Ajunsi acolo, ne gandim prima data unde am putea sa-l lasam pe Rexi. In carusele cu siguranta nu o sa ne lase cu el.
Ne uitam toti, sperand sa gasim un loc.
Parca cineva stie ca avem nevoie de un loc pentru caini. Chiar langa casa groazei, se afla o pancarda pe care scria cu litere mari si negre: " Locuri de joaca pentru caini! " .
- E infricosator! Nu credeti? intreaba Ino.
- Sa sti.. zicem toti.
Mergem unde ne indica pancarda si ajungem intr-un loc frumos amenajat. Se pare ca si altii au avut nevoie sa-si lase cainii. E plin pe aici.
Il lasam pe Rexi in grija unei fete si plecam sa ne distram. Naruto era cel mai agitat. Umbla de colo colo prin fata noastra, pana cand Ino il pocni calumea.
- Fetelor, vreti in Casa Groazei? Sau Castelul Bantuit? ne intreaba Sai zambind viclean.
Deja presimt ce o sa se intample. Parca vad ca o sa ne ia pe sus si o sa ne duca direct acolo. Ma incord la acest gand si strang din pumni, fiind pregatita sa fiu luata pe sus.
Hinata se face verde la fata cand aude aceste cuvinte.. Stiu ca ea e mai timida dar nu si fricoasa. Adica din cate stiu de la fete, ei ii plac provocarile. Pe TenTen deja a luat-o pe sus Neji, alergand in mare graba cu ea spre Castelul Bantuit. Naruto face la fel, luand-o pe Hinata, doar ca acesta se indrepta spre Casa Groazei.
Eu cu Ino ramanem incremenite. Ne uitam una la alta, dupa care la cei doi bruneti ce se aflau in fata noastra. Se pare ca si ei erau pregatiti sa-i urmeze pe ceilalti doi. Amandoua facem un pas in spate cand ii vedem ca se apropie. Vazand ca fac si mai multi pasi spre noi, o luam la fuga amandoua, cu cei doi pe urmele noaste.
Ocolim cu grija orice persoana ne iese in cale si incercam sa ne indepartam de baieti. Uff.. trebuie sa alerg mai mult! Imi zic si continui cu alergatul.
Dupa opt secunde, amandoua ne intoarcem privirea inapoi. Nu-i mai zarim pe baieti asa ca incetinim putin. Surpriza! Sai apare in spatele nostru si o prinde pe Ino, mergand spre casa groazei. Ma intorc speriata si-l vad pe Sasuke. Incep din nou sa alerg ca dementa prin parc, cu un brunet pe urmele mele.
Ma ascund dupa un zid, lipindu-ma cu spatele de acesta. Incep sa respir sacadat, incercand sa ma mai odihnesc. Nu am stat nici trei secunde, ca simt doua brate cuprinzandu-mi talia. Ma intorc speriata si il vad pe Sasuke cu un zambet de baiat rau pe fata. Ma ia pe sus, alergand spre castelul bantuit. Ajunsi in fata casei de bilete, ma pune jos, iar eu vreau sa fug, insa ma prinde de mana zicandu-mi ca nu mai poate alerga.
Barbatul ce ne da biletele incepe sa rada vazandu-ne pe amandoi gafaind. Ne ureaza distractie placuta si sa nu ne speriem prea tare.
Ma uit unde aveam sa intru. Inghit in sec si ma dau in pas inapoi.
- Haide rozalio. il aud pe Sasuke.
- Eu nu intru acolo. zic speriata.
- Haide! Doar nu o sa mori nu-i asa? imi zice, apucandu-ma de mana.
- Ba da! zic eu bosumflata.
Intram inauntru si nici bine nu trec cinci secunde ca se vede o umbra pe perete. Eu tip ca arsa si-l strang pe brunet de mana. Ma uit speriata in ochii lui, insa nu-i gasesc. E destul de intuneric pe acolo, asa ca deabea il zaresc.
Aud zgomotul unei vaze sparte. Sar ca arsa si vreau sa plec, insa Sasuke ma trage inapoi. Vad o lumina alba, apropiindu-se de noi. Ma dau in spate si vreau sa ma ascund dupa Sasuke, insa acesta ma ia in brate, ascunzandu-mi chipul in pieptul sau. Ok! S-a apropiat prea mult de mine. Cand m-a luat de mana a fost mai .. insa acum a intrecut masura. Ma linisteste, insa deja a ajuns prea departe.
Ma smucesc din bratele lui si ma departez de el un metru. Atunci trece printre noi cvea. Nu stiu ce, insa am auzit pasi. S-a oprit cu fata spre mine cred, deoarece simt o respiratie pe fata mea.
Atat mi-a trebuit sa simt, ca tasnesc ca din pusca spre iesire. Il aud pe Sasuke fugind dupa mine insa nu-mi pasa. Vreau doar sa ajung afara. Uite lumina! LUMINA!
Ajung imediat afara, ciocnindu-ma de ceilalti. Toti cadem jos, tinandu-ne cu mana de cap.
- Woow Sakura! Ce intrare! zice Ino.
- Mai bine zis iesire! soune Hinata incepand sa rada.
- Buuu! ma sperie Sasuke in timp ce imi pune mainile pe solduri.
Sar ca arsa vreo doi metri in sus si tasnesc in spatele lui Sai. Ma tin de umerii lui, uitandu-ma speriata la fiecare. Toti se uita pret de cateva minute la mine, dupa care rabufnesc toti in ras.
Nu casc bine gura, ca sunt darmata de Rexi, care alerga spre mine. Incepe sa ma linga pe fata, in timp ce eu radeam in hohote.
- Mi se pare mie sau e prima data cand razi cu adevarat de cand... insa Sai nu-si finalizeaza propozitia, stiind ca ma voi intrista.
Apare si domnisoara ce avuse grija de Rexi, zicand ca ii pare rau doar ca a scapat.
Dupa inca o ora de distractie, ne hotaram sa mergem pe plaja, pentru aprivi apusul.
Intunericul deja se instaleaza in oras. Multi oameni se retrag in casele lor. Soarele se lasa incet, incet in jos, luandu-si la revedere. Alergam toti spre plaja pentru a prinde apusul. Ajungem chiar la tanc. Exact cand ultimile raze luminau cerul, stingandu-se si ele incet, incet. O dara rosiatica se vedea pe mare, dandu-i un aer aparte.
Ne descaltam toti si pasim pe nisipul caldut. Eu ma spre apa, pana ce dau de nisipul ud. Stau acolo putin timp, pana ce simt cateva valuri line atingandu-mi picioarele.
Il simt pe Sasuke venind langa mine.
- Parca ai fi un copil mic. imi zice acesta.
- Daca zici tu.. zic eu incet, aplecandu-ma.
Iau putin apa sil stropesc pe fata. Acesta sta putin pe loc, dupa care incepe sa ma fugareasca. Alergam pe plaja ca niste mici copilasi. Exact cum zice el. Fac eu ce fac si ma impiedic de ceva, cazand jos, cu el peste mine. Suntem amandoi plin de nisip, de parca acum iesisem din groapa de joaca. Ne mai lipsesc doar lopatelele.
- Hei, Romeo si Julieta! Veniti aici. Trebuie sa plecam. il auzim pe Naruto.
- Gura pampalaule! i-o taie Sasuke, ajutandu-ma sa ma ridic de jos.
Uite asa se sfarseste o zi plina de distractii pentru mine.


Cam atat.. sper ca va placut! ;)



Răspunsuri în acest subiect
Am redescoperit fericirea.. - de Debb.' - 17-08-2010, 02:04 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Debb.' - 19-08-2010, 02:41 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Yun. - 20-08-2010, 01:10 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Debb.' - 22-08-2010, 05:09 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Yun. - 22-08-2010, 08:14 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Debb.' - 23-08-2010, 09:46 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Shadow. - 24-08-2010, 04:16 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Debb.' - 24-08-2010, 07:43 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Yun. - 25-08-2010, 12:55 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Debb.' - 25-08-2010, 09:18 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Isa-chan - 26-08-2010, 02:35 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Debb.' - 26-08-2010, 05:36 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Rozzy-chan ♥™ - 27-08-2010, 10:12 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Irukandji - 28-08-2010, 07:23 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Debb.' - 02-09-2010, 01:52 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Irukandji - 08-09-2010, 04:34 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Debb.' - 10-09-2010, 06:47 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Yun. - 10-09-2010, 07:27 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Debb.' - 21-09-2010, 04:45 PM
RE: Am redescoperit fericirea.. - de Flash - 22-09-2010, 08:30 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea. SakuraXLOVE 6 4.682 15-09-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  Fericirea ÅŸi întruchipările ei Mitsukai Yoru 3 1.787 10-07-2011, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Dragostea ta sau fericirea celorlalti? Xandra iubire14 13 8.319 03-01-2011, 06:26 PM
Ultimul răspuns: lilycutza^_^
  Pentru ca fericirea este una de plastic Onna 11 7.804 28-02-2010, 07:32 PM
Ultimul răspuns: CurePeach


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)