Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lumina ce va imparati intunericul(fic sasuhina)

#6
CAPITOLUL 2-Prima zi de academie(PARTEA A 4-A)
''Oare chiar poate sa fie asa de rau?''Se gindea Hinata in timp ce isi plimba ochii prin terenul de antrenament in cautarea acelei persoane care nu o intilnise mai inainte si auzise atit de multe,din alta parte,ochii lui Sasuke cuprindeau cu privirea intreaga imagine a fetei,studiind amanuntit fiecare parte a corpului fetei.Tot galopind prin multimea de copii de pe teren ochii Hinatei ii intilni pe cei a lui Sasuke.''Acum ca l-am vazut,nu condamn fetele din academie ca alearga dupa el....Doamne!Ce privire!In stare sa te inghete sau si mai rau,sa te ucida''Hina pe bune dreptate se gindea astfel deoarece ochii cei negrii ca onixul a lui Sasuke exprimau multa furie si suferinta mascata printr-o ura imensa ce se hranea din cele mai dureroase amintiri ale baiatului si poate si din aceasta cauza privirea lui avea puterea sa te paralizeze.In ciuda acestori lucruri frumoasa infatisare a brunetului,modul de a se imbraaca,a lupta si pentru faptul ca pastra un aer de mister il facea foarte atractiv.
Dupa ce o analiza amnuntit si concluziona ca fata nu are nici un cusur si nici macar urme de lovituri pe corp spuse:
-Anoko-sensei,sunteti sigura ca ea va fi adversara mea in aceasta lupta?vreau sa spun,se intoarse catre Hinata,ca e asa de.....finuta si pare atit de.....plapinda,nu cred ca va rezista.Spuse Sasuke privind-o intens pe bruneta,nu stia de ce dar ii se parea ca a mai intilnit-o cindva si dorea sa-si dea seama unde.
Hinata,care deabea isi reveni dupa ce a fost pe citeva secunde ce pareau a fi citeva ore paralizata de privirea patrunzatoare a brunetului,isi atinti privirea in pamint pentru a se proteja de acea senzatie ca cade intr-o prapastie fara sfirsit atunci cind se uita in ochii brunetului cit si pentru a medita''Ce trebue sa fac?Sa lupt sau sa dau inapoi?''Pentru a gasi raspunsul la intrebarile ce o framintau toate amintirile legate de antrenament cit si cunostintele acumulate in timpul lor se derula in mintea ei ca un mic filmulet,inclusiv si cuvintele tatalui ei:Asta a fost ultima EI dorinta inainte sa moara,deci fa bine si nu o dezamagi,avea asteptari mari de la tine.Prezinta-te cit mai bine la academie si aratale tuturor de ce esti in stare.Brusc sirurile gindurilor si amintirilor fura intrerupte de vocea sunatoare a lui Anko:
-Hmmmm,Uchiha,cred ca ai dreptate,iti vom gasi alt adversar,iar Hinata se va lupta alta data.
-Nu va fi nevoe Anko-sensei,eu sunt adversarul cel mai potrivit.Spuse fata zimbiind usor.
-Esti sigura?Daca ceva se intimpla......
-Sunt sigura,nu o sa se intimple nimic rau''Pe linga asta,as dezamagi-o pe Sadayo si pe tatal meu.Si mi-am promis ca ma voi face observata de copiii din academie deci nu pot sa dau inapoi''Isi spuse Hinata in gind
-Bine atunci,Hinata dute in partea dreapta a terenului,iar tu Sasuke in stinga.
Cind abii fura la locul indicat de Anko,Sasuke ii spuse:
-Retine,e alegerea ta,sa stii ca nu o sa te menajez doar pentruca esti fata.
-Nici nu o sa ma astept la mai putin din partea ta.Spuse Hinata cu incredere.
-Gata cu vorbaria!Tipa Anko,deci daca ambii sunteti gata,SA INCEAPA LUPTA!''Hmmm lupta dintre mostenitorii a celei mai putenice clanuri din satul frunzei,o sa fie interesant''Gindea Anko.
''Voi termina lupta repede,n-am chef de jocuri cu fetite in rochite''Si vrind sa o i-a prin surprindere pe Hinata arunca cinci surikenuri spre ea.Pentruca stia ca nu va reusi sa se fereasca de ele caci zburau catre ea cu o viteza incredibila,scoase din buzunarul cu arme cinci kunaiuri care le arunca facind un salt in aer spre surikenuri,reusind sa devieze directia spre care se indreptau.Ramanind inca in aer reusi sa arunce ca raspuns ea alte cinci kunaiuri care aveau desenate pe ele un simbol ciudat.Imediat dupa asta facuse cinci semne de mina si acele kunaiuri neobisnuite se transformara in cinci pui de vultur care il inconjurara pe brunet incepind sa-l ciupeasca cu ciocul lor mic,dar ascutit incurcindu-l sa o vada pe Hinata.Nereusind sa se apere cu kunaiuri,facu semnele de mina pentru Jutsu de foc si in clipa urmatoare puii de vulturi se prefacura in cenusa.
-Hinata,spuse Sasuke cu glas dulce,pentruca imi oferi asa o lupta interesanta,da-mi voie sa iti multumesc daruindu-ti niste flori.Floare fenix Jutsu.
De data aceasta Hinata fusese luata prin surprindere,nu se astepta ca Sasuke sa scape atit de repde de vulturi si atunci cind prima floare de foc se aproprie de ea,nu reusise sa se fereasca in totalitate si aceasta ii arse coltul scurtei ei rochite ce era taiata in lateral in partea dreapta acolo unde era pusa pe picior buzunarul cu arme facind-o si mai scurta,noroc de pantalonii scurti ce erau sub rochie.
Acest incident o alarmase pe fata si se ferea foarte indemanatic de atacuri facind diferite figuri atletice semn ca era intr-o forma foarte buna,dar dupa un timp picioarele incepura sa-i oboseasca si fata simti ca nu o sa mai fie in stare sa se apere mult timp de atacurile brunetului si trebuia sa gaseasca o cale sa contra atace cit mai are chakra.Si pe Sasuke a inceput sa-l doboare oboseala,pe linga faptul ca si chakra lui era pe sfirsite,incepuse sa respire din ce in ce mai greu pentruca isi supra solicita plaminii cu acel jutsu asa ca hotari sa dea in ultimul atac tot ce poate el mai bun.Hinata evitind si ultima floare de foc facuse si ea niste semne de mina gata sa activeze jutsul si sa-l atace pe baiat.Cu ultemile sale forte,Sasuke forma un virtej de foc si il trimise direct la Hinata cu speranta ca cu acest atac sa termine lupta,dar Hinata fiind luata prin surprindere,nu reusise decit sa forneze un perete de aer in loc de virtejul care ea il planuia sa-l trimita la Sasuke si sa impiedice tornada de foc sa ajunga la ea.Dar peste putin timp chacka fetei se termina si peretele de aer folosit ca un scut disparu,lasind tornada fara nici un pic de piedici sa ajunga la ea''Acesta imi este sfirsitul''Gindi fata nemaiputinduse misca,dar din fericire pentru ea si chakra lui Sasuke ajunse la limita si tornada disparu dupa citeva secunde de la disparitia peretelui de aer.
-Bravo,mi-ati oferit cea mai captivanta lupta din aceasta luna ninja,si ca sa va arat aprecierea mea va pun cite un zece.Spuse Anko satisfacuta ca dupa un vizionarea film bun.
-Anko-sensei,totusi cine a fost mai bun dintre ei doi?Intreba Sakura cu interes in glas.
-Din moment ce la ambii li-s-au terminat chacra inainte ca sa fie unu infrint,sunt la igalitate.Copii puteti pleca caci s-a dat sunetul.
-Hey Sasuke,se pare ca ti-ai gasit nasa,inafara de mine bine inteles spuse Naruto vrind sa-l tachineze pe Sasuke.
Sasuke nu-i raspunse nimic,dar se gindea''Ce?Suntem la igalitate?Cum e posibil sa fiu la igalitate cu o fata!E sinonim pentru mine cu A PIERDE!Se pare ca am subestimato pina la urma....Hinata Hyuga ei,mai vedem noi cine e cel mai bun si mai ales a cui clan e mai puternic''Se gindi Sasuke zimbind.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Hinata fiica Lunei si printesa noptii(fic sasuhina) - de Gabriella - 04-05-2010, 08:47 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lumina vine de la răsărit Katniss 18 6.846 13-06-2011, 01:20 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  In lumina Intunericului Mindy 3 3.444 19-04-2011, 11:11 AM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  [split] Lumina vine de la răsărit ( +16 / +18 ) Valleee 0 1.146 28-03-2011, 06:23 PM
Ultimul răspuns: Valleee
  Intunericul iubirii nestiute Miranda. 6 6.282 26-12-2010, 08:10 PM
Ultimul răspuns: curcubeu fara culori
  Oare cât? (SasuHina) Abbeh. 20 10.817 05-07-2010, 08:35 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Cand lumina e stinsa Axel . 1 2.466 09-05-2010, 06:30 PM
Ultimul răspuns: Akane
  Intunericul sinelui / Dark Inside [action / adventure] aurelia chircu 4 3.083 17-04-2010, 04:22 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Lumina de la capatul tunelului made Drama Queen 2 2.581 01-08-2009, 12:16 AM
Ultimul răspuns: Zyspar
  Inger de lumina chrissta 7 6.075 23-06-2009, 10:25 AM
Ultimul răspuns: chrissta
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.684 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)