Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lumina ce va imparati intunericul(fic sasuhina)

#5
CAPITOLUL 2-Prima zi de academie(PARTEA A 3-A)
-Transformare!Si Naruto se transforma intr-o fata de mai mare dragul sa o privesti.Senseiul ramase cu gura cascata la propriu.Fata in care se transformase Naruto,semana foarte mult cu cel care o crease:Avea parul blond si lung prinse in doua codite,ochii albastrii si era imbracata in costum de baie.
-Ma cheama Miss Sexy.Spuse cu o voce dulce Naruto transformat in fata,dar pe dumneavoastra?
-Asta-i prea de tot!Spuse senseiul fermecat si in acelas timp furios ca cazuse prada acelei frumuseti.
-Nu-i nimic sensei,noua ne place!Spuse Kiba,un baiat saten ce era mereu insotit de ciinele sau Akamaru.Si un sunet lung ca un suerat se auzi din gura lui.Ceilalti baieti repetara actiunea.Fetele insa,rideau pina la lacrimi,inclusiv Hinata.'La academie e mai interesant decit credeam'Se gindea Hinata.
-Va placut Miss Sexy?Intreba Naruto care oprise transformarea,dar oficial ea este numita Tehnica Seductiei.
-Ce tehnica Ninja prosteasca,5!Spuse Iruka fara multa vorbarie.
-5?!Dar de ce?Tehnica e superba,poate fi folosita la seductia inamicului,nici un baiat sau barbat sanatos la cap nu-i poate rezista,cu exceptia lui Sasule,ala e total rigid si rece.In plus mi-a luat toata dupa-amiaza de ieri sa studiez reviste,sa pot creia cea mai frumoasa forma a corpului si cele mai bune pozitii.Spuse Naruto bosumflat dupa care se duse la loc.
-Urmatoarea-Hinata Hyuga.
Hinata facu un pas in fata si se transforma intr-un fluture foarte frumos.Fluturele in care ea se transformase era de culoarea mov cu unele nuante de roz deschis,iar marginile aripilor pareau poleite cu argint.Era ceva deosebit,copiii care fusesera testati inaintea Hinatei,cu exceptia lui Naruto,fusesera transformati in Iruka pentru a impresiona profesorul si a obtine note mari.In ciuda faptului ca se transformase in ceva minunat,Hinata era foarte incordata,urma sa primeasca prima ei nota si vroia sa fie cea mai buna, asa ca era foarte emotionata.
-10-spuse Iruka placut surprins.Poti opri transformarea.Cind Hinata se relaxase,transformarea disparu.
-Felicitari Hinata,ai cea mai mare nota dintre fete,dintre baieti cel mai bun la invatarura e Sasuke,sunteti la igalitate,dar sa vedem la celelalte obiecte cum te descurci.
'Vad ca toata lumea vorbeste de acel baiat Sasuke,deabea astept sa-l cunosc,cred ca ne vom intelege bine'Dupa ce Iruka ii verificase pe toti,incepu sa predea teorie.Era foarte plictisitor,vocea monotona a lui Iruka ii facea sa adoarma pe copii.Singurele care ramasera pe terenul de lupta contra somnului erau Hinata si Sakura,desi si ele motaiau.Cind erau pe punctul sa adoarma,un sunet milodios ca un ciripit se auzi in clasa.
-Ce se aude?Intreba Iruka care se intoarse cu fata de la tabla.
-Nimic deosebit Iruka-sensei,pasarile cinta de afara.Spuse Sakura.
'Nu,nu sunt pasarile de afara,caci se aude de aici,din clasa,din.....geanta mea!'Si repede ca vintul se intoarse spre geanta si spuse in soapta:
-O,nu.Te rog pasarico mai rabda pina la pauza,doar nu vrei sa-mi faci probleme.Spuse Hinata.Pasarica paru ca intelese,dar dupa un timp iarasi se auzi:cip cip cip cirip
-De ce se aude asa de clar?Geamurile parca sunt inchise?Se intreba senseiul cu voce tare.
-E vina mea.Spuse Hinata si din palmele-i gingase se ivi mica vietate,care de cind iesise din coma nu parea ca avea astimpar.Am intilnit-o in drum spre academie,avea aripioara ranita si am luat-o cu mine sa o duc la infermerie,dar n-am reusit ca a fost sunetul.Cind termina de povestit,toti elevii se aflau in jurul bancii ei sa vada vrabiuta.
-Sakura,nu vrei sa o conduci pe Hinata la infermerie?
-Desigur,mi-ar face placere.Si cum se indreptara spre usa,cum se auzi sunetul.
Sakura o conduse pe Hinata pina la punctul medical,dupa care spuse:
-Ne vedem pe terenul din spatele academiei,la lectia lui Anko Mitarashi,eu ma duc sa ma schimb pentru lectie.
-Bine.Si aici se despartira.Hinata intrase in cabinetul medical si intreba asistenta daca poate sa vindece rana pasaricii.Asistenta fusese foarte amabila.Lua pasarica si in mai putin de 30 de secunde ii vindeca rana cu jutsu medical,caci nu era grav.Totusi se retinuse indeajunse de mult caci atunci cind se daduse sunetul la ore era inca in cabinet.Cum pasarica se vindeca,Hinata o zbughi spre terenul de antrenment cu viteza luminii.
INTRE TIMP LA ORE:
-Sasuke,ce bine imi pare sa te vad!Spuse Ino sarindu-i in git.
-Ino,date de pe mine,caci ma enervezi,ma irita prezenta ta si o oricarei fete intelegeti?Oare cind voi gasi o fata cu picioarele pe pamint si cu gindul la antrenamente si nu la mine?Aceasta replica o lasa fara cuvinte pe Ino si nu numai-pe toti copiii ce erau prezenti.Se lasa liniste,pina aparu Anko dintr-un nor de fum.
-Salutare maimutelor!Sunteti gata de evaluarea capacitatilor voastre de lupta?
-Da strigara copii in cor,chiar daca nu toti erau pregatiti.
'Mereu calda si draguta,ca o adevarata raza de soare'Se gindi Naruto ironic.
Anko era o fire guraliva si spontana.Avuse o copilarie grea,poate de aia are un caracter asa de dificil.In ciuda aceasta,ea era una din putinele kunoichi care ajunse la rangul de jonin.
-Deci,uitati cum vom face,fiecare sa-si scrie numele pe fituica si apoi vom trage la sorti,dar vad ca eleva cea noua lipseste asa ca eu ii voi scrie numele,deci hai sa incepem!In mai putin de un minut toate fituicele erau la Anko in mina.Fara ezitare Anko trase doua fituici.
-Asa.....pe prima fituica scrie scrie Sasuke Uchiha,iar pe a doua Hinata Hyuga.
Deabea tragindu-si sufletul,Hinata ajunse la locul destinatiei dupa ce trecuse pe la vestiar si se schimbase.Toti isi indreptara privirea spre ea.Hinata se rusina dupa care se indrepta spre Sakura si o intreba:
-De ce toti se uita asa la mine?
-Pai,in primul rind te admira pentruca arati minunat cu parul prins si cu acest costum sportiv,al doilea si cel mai important lucru e ca ai fost selectata la intimplare sa te lupti cu acel Sasuke de care tot ai auzit si crede-ma,nu vreau sa te sperii,dar nu o sa fie deloc usor si cu atit mai putin placut.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Hinata fiica Lunei si printesa noptii(fic sasuhina) - de Gabriella - 03-05-2010, 09:14 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lumina vine de la răsărit Katniss 18 6.846 13-06-2011, 01:20 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  In lumina Intunericului Mindy 3 3.444 19-04-2011, 11:11 AM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  [split] Lumina vine de la răsărit ( +16 / +18 ) Valleee 0 1.146 28-03-2011, 06:23 PM
Ultimul răspuns: Valleee
  Intunericul iubirii nestiute Miranda. 6 6.282 26-12-2010, 08:10 PM
Ultimul răspuns: curcubeu fara culori
  Oare cât? (SasuHina) Abbeh. 20 10.817 05-07-2010, 08:35 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Cand lumina e stinsa Axel . 1 2.466 09-05-2010, 06:30 PM
Ultimul răspuns: Akane
  Intunericul sinelui / Dark Inside [action / adventure] aurelia chircu 4 3.086 17-04-2010, 04:22 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Lumina de la capatul tunelului made Drama Queen 2 2.582 01-08-2009, 12:16 AM
Ultimul răspuns: Zyspar
  Inger de lumina chrissta 7 6.075 23-06-2009, 10:25 AM
Ultimul răspuns: chrissta
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.684 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)