Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lumina ce va imparati intunericul(fic sasuhina)

#4
Multumesc mult pentru comentariu si pentruca mi-ai aratat un model de disclaimer,caci pina acum nu am stiut de necisitatea acestuia =.=''si in ce consta mersi mult:)
Disclaimer : Nu deţin nici un personaj (în afară de cele create de mine) ce aparţin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/ manga-ul Naruto şi nu fac profit de pe urma acestor personaje/ întâmplări.

CAPITOLUL 2-Prima zi de academie(PARTEA A 2-A)
Hinatei nu-i venea sa creada,tocmai ea sa minta!O facuse pentru prima oara si se simtea ciudat.Inainte spunea adevarul,oricit de dureros era si chiar daca urma sa fie pedepsita.Dar acum mintise,pentru ce?Sau mai degraba pentru cine?Pentru un baiat pe care nici nu-l cunostea.Aceasta fapta ii putea creia probleme,dar chiar si asa,nu-i paru rau ca a facuto.
Brusc isi aminti de vrabiuta ranita si incepu sa caute infermeria,dar nu o gasi si se gindi sa se apropie de copiii din ograda si sa ceara ajutor.Insa fara succes.Copiii de care ea se apropia sa le vorbeasca,nici nu o observau continuind sa povesteasca despre aventurile din vacanta.Hinata incepuse sa se simnta prost,total neobservata ca si cum ar fi fost invizibila.Se aseza linga cel mai apropiat copac si isi cuprinse picioarele punindu-si capul pe genunchi.Dorea sa plinga,dar se abtinu.Se gindea'Copii se poarta cu mine de parca as fi invizibila,asta e!Ma voi manifesta in asa fel la invatarura si antrenamente incit sa fiu observata'Insa gindurile ii fura intrerupte de sunetul asurzitor al clopotelului.Intrind in cladirea academiei se indrepta spre clasa unde urma sa aiba loc prima ei lectie-Teoria si Practica tehnicilor Ninja.Clasa unde urma sa aiba loc lectia era spatioasa si luminoasa.Geamurile erau acoperite cu draperii de culoarea alba care erau cusute dintr-un fel de material care sa impiedice razele soarelui sa intre in incapere pentru a nu deranja elevii,dar in acelas timp lasind sa patrunda lumina.Bancile erau asezate pe trepte in forma de scara.Intr-o banca puteau sta trei elevi,astfel nu era probleme cu locurile.Pe pereti erau tintite cartoane mari pe care erau desenate anumite semne pentru un jutsu sau altul.Cind Hinata intra in clasa era o mare galagie,era si normal in lipsa profesorului.Ciudat era ca aceasta galagie o stirnise doua fete:
-Sa nu te prind flirtind cu Sasuke,este al meu frunte lata!Spuse o fata blonda cu ochi albastrii-azurii,enervata de indrazneala colegii si tot odata rivalei ei de ai fi concurenta.
-Este al tau?!Cine a spus asta?Din cite vad nu porti inel de logodna Ino porcusor!
-Sakura.....spuse Ino rinjind si nepaiputindu-se controla se arunca asupra colegii ei.Totul avea sa se termine foarte urit daca nu intervenea Hinata:
-Fetelor de ce va certati?
-Ino crede ca Sasuke e propietatea ei!
-Dar cine este Sasuke?Intreba Hinata nedumerita.
-Tu trebue sa fii noua pe aici de nu stii cine e Sasuke.El e cel mai frumos,puternic si talentat baiat din clasa noastra si in curind va fi prietenul meu spuse blonda.Asa ca nu-ti face sperante ca vei fi cu el!
-Hei,n-ai dreptul sa-i spui ce sa faca si ce nu.Interveni Sakura.Apropo,eu sunt Sakura Haruno,imi cer scuze de tambalaul din clasa noastra si ca te-am implicat si pe tine,sper ca nu ti-ai facut o parere prea proasta despre clasa noastra.Sakura era o fata simpatica si prietenoasa.Avea parul lung,roz si ochii de un verde-crud care pareau doua smaralde.Cu inteligenta ei uimea pe toata lumea,ceia ce o enerva pe Ino.
-Nu va faceti griji,sunteti o clasa de trasniti si imi place,inseamna ca nu sunteti plictisitori.Imi cer scuze ca nu m-am prezentat.Ma numesc.....dar nu sfirsi propozitia ca aparu senseiul inntr-un nor de fum tinindu-l strins de umar pe baiatul cel blond si neastimparat care se zbatea sa scape.
-Buna ziua copii.Spuse senseiul incercind sa nu-si arate oboseala.
-Buna ziua Iruka-sensei.Spusera copiii in cor.
Profesorul Iruka ii dadu drumul lui Naruto,dupa care facu apelul.
-Vad ca nu lipseste nimeni cu exceptia lui Sasuke.Sa incepem deci lectia.
-Dar Iruka-sensei,de ce lipseste Sasuke?Intrebara Sakura si Ino in cor.
-Deoarece este seful clasei,Sasuke a fost trimis la Lordul Hokaghe sa aduca lista cu viitoarele echipe posibile de jenini din acest an,desigur daca toti vor trece examenul de poimine.Se va intoarce la urmatoarea lectie.Acum,Hinata treci te rog in fata clasei.
Hinata s-a speriat'O nu,s-a priceput ca l-am mintit,probabil ma invita in fata clasei ca sa-mi spuna pedeapsa ce ma fac?'Pasi incet si cu teama spre tabla,dupa care se intoarse spre clasa.
-Hinata nu vrei sa te prezinti?Spune-ne cite ceva despre tine.
Hinata rasufla usurata,deci nu era in fata clasei ca sa primeasca o pedeapsa,ci sa se prezinte.
-Ma numesc Hinata Hyuga.Sunt o fire prietenoasa,dar timida.Sper sa imi fac prieteni si sa fiu cea mai buna kunoichi care a existat in Satul Frunzei.
-Sunt foarte onorat ca o Hyuga invata in academia noastra.Sper ca te vei acomoda repede.....Acum,pentruca Naruto a incercat sa fuga de la lectii si voi nici nu v-ati obosit sa-l opriti,ca pedeapsa fiecare ve-ti executa tehnica voastra jutsu ''Favorita''-transformarea.
'O nu'Se gindi Naruto'E cea mai slaba tehnica jutsu a mea,Iruka-sensei a facut-o intentionat,dar las ca ii arat eu transformare'Si un zimbet diabolic i-a aparut pe fata.
-Urmatorul Naruto Uzumake!
'Deci pe el il cheama Naruto,hmmmm dragut baiat,succes Naruto'Se gindi Hinata zimbind.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Hinata fiica Lunei si printesa noptii(fic sasuhina) - de Gabriella - 02-05-2010, 12:37 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lumina vine de la răsărit Katniss 18 6.845 13-06-2011, 01:20 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  In lumina Intunericului Mindy 3 3.444 19-04-2011, 11:11 AM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  [split] Lumina vine de la răsărit ( +16 / +18 ) Valleee 0 1.146 28-03-2011, 06:23 PM
Ultimul răspuns: Valleee
  Intunericul iubirii nestiute Miranda. 6 6.282 26-12-2010, 08:10 PM
Ultimul răspuns: curcubeu fara culori
  Oare cât? (SasuHina) Abbeh. 20 10.816 05-07-2010, 08:35 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Cand lumina e stinsa Axel . 1 2.466 09-05-2010, 06:30 PM
Ultimul răspuns: Akane
  Intunericul sinelui / Dark Inside [action / adventure] aurelia chircu 4 3.083 17-04-2010, 04:22 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Lumina de la capatul tunelului made Drama Queen 2 2.581 01-08-2009, 12:16 AM
Ultimul răspuns: Zyspar
  Inger de lumina chrissta 7 6.075 23-06-2009, 10:25 AM
Ultimul răspuns: chrissta
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.684 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)