Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Luna plina.

#5
Măiculiţă! Acum toţi se apucă de ficuri? Observ că fiecare user se apucă să scrie câte un fic doar ca să fie în 'pas cu moda' . Sincer, titlul m-a atras puţintel, dar în rest nimic. Deşi, el seamănă izbitor de mult cu opera lui Meyer. Ceva mai original nu puteai găsi? Dacă nu era seară şi nu aveam ce face, sunt sută la sută sigur că nu terminam de citit.
Să o iau în ordine:

Povestea este pur şi simplu banală. Nimic interesant, nimic care să te facă să citeşti în continuare. Mi s-a părut un capitol scris din plictiseală şi numai pentru a scrie şi tu un fic. Nu mă prea atrage şi, într-un fic, trebuie să scrii lucruri destul de interesante şi captivante pentru ca povestea să-ţi fie citită.
La originalitate nu pot să mă iau de tine pentru că nu ştiu foarte multe despre ideea ta, dar sunt multe poveşti cu vampiri [ excesiv de multe ] so try to make something really original.
Acum, nu m-au bucurat câteva amănunte din povestioara ta [ nu sunt legate de povestea în sine sau de originalitate, ci de felul tău de a scrie ] . Te încurci în tone de amănunte nefolositoare şi care nu îl ajută deloc pe cititor. Repetiţiile sunt extrem de multe şi arată faptul că eşti începătoare şi că nu citeşti destul de multe cărţi şi nu corectezi ficul dupaia.

Citat:Marţi, o altă zi plictisitoare de marţi aproape se terminase, de ce aproape ?

Ţi se pare că propoziţia asta sună bine? :]] Nu prea cred, este prost concepută. Dragă, ăsta a fost începutul şi a fost total banal. Începi un fic cu ziua în care te afli. Destul de original şi deloc banal [ ce minciuni mai spun şi eu ] .
Descrierea, şi ea este rătăcită. Săraca, a fugit de aici. Sau poate este şi n-am găsit-o eu? Mă duc să-mi iau lupa şi să o caut. Acum, să fim serioşi, ce fic vrei tu să scrii când descriere nu foloseşti? Aceasta este o parte importantă şi principală a unei poveşti. Fără ea totul e fail.
Punctuaţia e destul de bunicică, dar mai lipsesc virgule.
De timpurile pe care le-ai folosit nu mă iau. Au fost amestecate. Pur şi simplu o salată făcută din ele. Mă iau durerile de cap dacă încep să vorbesc despre ele acum.
Dialogul a fost singurul mai bunicel din tot capitolul.

Şti ce dovedeşte felul în care scri? Că n-ai vocabularul adecvat scrierii unei compuneri, că vrei să chinui săraca noastră limbă, că ai scris capitolul la tui mama măsii şi că ai vrut să scrii o compunere doar pentru că mulţi o fac.
Cum se zice: încerci să faci mai multe şi iese ceva fail. Fiecare trebuie să rămână la ce face bine şi să îşi fructifice talentul.
Apropo, câţi anişori ai matale? Că după felul în care scri nu pot să-ţi dau mai mult de unşpe.
Deci, pune mâna pe o carte, citeşte ficuri de către userii talentaţi şi fă şi tu ceva mai de capul lui şi captivant.
Până acum mi-ai dovedit că felul tău de a scrie este prost şi fără experienţă.

Dacă ai ceva de comentat, trimite un pm şi spune-ţi supărările [ deşi nu cred că o să mă impresionezi prea tare sau că o să mă rănească ] .
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.





Răspunsuri în acest subiect
Luna plina. - de MimiÅŸor - 22-04-2010, 02:52 PM
RE: Luna plina. - de MisS.sAdiStic - 22-04-2010, 03:44 PM
RE: Luna plina. - de Zăpă - 22-04-2010, 03:45 PM
RE: Luna plina. - de Me†al. - 24-04-2010, 10:56 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O vara plina de iubire si schimbari *|Dea|* 4 2.823 05-04-2012, 07:17 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  O lume plina de miracole...si moarte! Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 12 8.440 25-07-2011, 11:32 AM
Ultimul răspuns: stylish.lov3
  Viatai plina da surprize bune...dar si rele... $tefan 2 2.739 26-04-2011, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Viata de vampir intr-o lume plina de mister , suferinta si idioti Michiyo道代 17 8.792 30-11-2010, 12:35 AM
Ultimul răspuns: Meredih
  O adolescenta plina de distractii Ella06 6 4.036 08-05-2010, 10:48 PM
Ultimul răspuns: Lori.
  Viata plina de necazuri dar si bucurii Madalina_Daniela 8 5.583 21-11-2009, 06:46 PM
Ultimul răspuns: DeMentă


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)