Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Trecutul e trecut, prezentul e prezent

#3
Da.... stiu ca nu a fost cine stie ce dar n'am ce sa faq ... lenea e de vina :)) Dialogul nu prea v'a fii prezent pentru ca eu acum povestesc pe scurt din trecutul ei deci in concluzie e plecat la munte :)) ... Va anunt de pe acum pe cei care se obosesc sa citeasca aceasta porcarie de fic ca v'a avea 4-5-6 capitole din cauza lipsei de inspiratie . Bye :-h


Cap 2 - O noua prietena

In seara aceea am plans de parca ar fi venit sfarsitul lumii . Mii de ganduri si de amintiri imi asaltau creierul, mi-era frica.... poate eu niciodata nu voi mai avea prieteni . Cu chiu cu vai am adormit. Dar se pare ca nici acolo nu " eram lasata in pace " , aveam un cosmar . Vedeam numai negru , auzeam numai tipete ... dar tipetele s'au oprit . Eram speriata ... nu stiam unde sunt . Au inceput sa se auda pasi venind inspre mine .... am simtit lama unui cutit la gatul meu iar atunci ......
- Aaaaaa a fost un vis !
M'am dus spre oglinga si mi'am observat chipul . Aveam cearcane, eram transpirata si pe deasupra ciufulita .
Observasem ca ceasul arata ora 11 . Wow .... ce tarziu ma trezisem . Ma duc la baie imi fac siesta de dimineata , imi usuc parul , ma imbrac ,imi fac ghiozdanul si ma indrept spre bucatarie . Acolo imi fac un sandwis si plec la scoala.
Ajunsa in curtea scolii ma ajez la umbra unui tei si astept sa se sune de intrare . In fata mea aparu o fata de statura medie cu ochii caprui , parul saten , si pielea alba.
- Buna eu sunt Ashley si sunt noua ! Caut clasa a 8 A ma poti ajuta ?
- Buna eu sunt Mellisa ! Si referitor la intrebare esti in aceeasti clasa cu mine!!
- Super ! zice ea
Atunci mi'am dat seama ca Ashley imi va fii buna prietena si asa mi'a si fost . Sa lasam deoparte amanuntele astea. Clopotelul suna . Ma indrept spre clasa cu Ash ( asa am inceput sa'i zic ) . Acolo , ea se ajeaza in banca cu mine fiindca stateam singura , si se duce sa'si cunoasca colegi dar se pare ca acestia nu si'au dat seama de prezenta ei . Enervata ca nimeni nu o baga in seama incep sa tip ca dementa :
- Hey voi astia care va credeti mari .... NU vedeti ca , colega cea noua vrea sa faca cunostinta cu voi ? Ati orbit cumva ? Atunci duceti'va la oftalmolog dragilor !! zic revoltata si ma ajez la loc insa nu inainte sa observ privirea uimita a colegilor mei . Am asteptat vreo 5 minute si Ash apare in banca suparata . O vad asa si o intreb :
- Ce s'a intamplat?
- Colegii mi'au zis ca nu vorbesc cu una ca mine si ca sunt o fraiera ! raspunde ea cu glasul stins
Ca sa o mai linistesc i'am spus ca asa imi fac si mie si ca sa nu se supere pentru ca asa sunt ei . Aceasta se mai linisti putin . Dupa nici un minut se suna de intrare ... prima ora avand romana . Woaa .. nu o inghiteam deloc pe profesoara .
Vorbeam de lup si lupul la usa . Profesoara intra in clasa ,ne saluta , o salutam si se aseaza la catedra . Mi'e mila de scaun ... cred ca deja s'a uzat la cat cantareste balena aia de romana. Aceasta deschide catalogul face prezenta si se opreste la mine . Cu glasul ei de se sperie si ciorile m'a intreaba :
- Domnisioara Mekintayer , ce am avut de invatat pentru astazi ??
* A dracu' babaciune numai pe mine ma intreba mereu . Balena naibii de ce nu s'a pensionata ? *
- Habar nu am . raspund
Profesoara se incrunta si'mi zice :
- Asta e ultima oara cand te iert , de maine sa inveti absolut tot .
* Cine dracu sa invete la materia ei ? Ca ea sta acolo pe scaunu ( ii mai lipseste si o cafea ) si incepe sa ne povesteasca balade .. Si cine o asculta? Majoritatea dintre noi adormim la ora ei .. cea mai plictisitoare ora .*
Dupa ce inchide catalogul incepe sa ne zica despre nu stiu ce . Fratee... parca am fii la istorie , numai ca e istoria vietii ei . De ce nu povesteste cuiva interesat ? ... Pfoaa nu se mai opreste din vorbit . Are o gura cat o sura , parul alb , e grasa dupa cum am mai zis si dupa substantivul cu care am inlocuit'o adica balena ... nasul il are carn iar pielea alba si scofarcita . Pe scurt o baba cloanta a scolii .
Celelalte ore au decurs normal . Cand am ajuns acasa am observat ca si tata venise . L'am salutat si m'am dus direct in camera mea . Mi'am facut un dus , temele le'am rezolvat , mi'am invatat , am mancat si m'am culcat cu gandul la mama.
Chiar daca m'a mai chinuia cearta mea cu Cassandra mi'am dat seama ca niciodata nu mi'a dost prietena adevarata de cand am cunoscut'o .. pe cand Ashley mi'a fost alaturi din prima clipa.

Poze :X :

Ashley - http://s.bebo.com/app-image/6327500995/6...1587E0.jpg



Răspunsuri în acest subiect
Trecutul e trecut, prezentul e prezent - de The Kraken :X - 06-04-2010, 12:20 AM
RE: Trecutul e trecut, prezentul e prezent - de The Kraken :X - 06-04-2010, 12:07 PM
RE: Trecutul e trecut, prezentul e prezent - de The Kraken :X - 07-04-2010, 09:11 PM
RE: Trecutul e trecut, prezentul e prezent - de The Kraken :X - 14-04-2010, 10:29 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Craciunul trecut Camy Love 6 3.907 26-12-2011, 05:34 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Trecutul reinvie sarah chan 2 2.580 14-10-2011, 09:16 PM
Ultimul răspuns: sarah chan
  O pată de sânge în trecutul meu Rena 14 4.389 23-07-2011, 06:17 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Trecut patat de sange Cookiesor 1 2.050 14-07-2011, 06:25 PM
Ultimul răspuns: Ayame Chan
  Trecut...Prezent..Viitor SmokeGirl 1 2.306 11-06-2011, 01:00 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Trecutul nu se intoarce... Ash. 7 4.644 28-08-2010, 12:38 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Ceva ce mi-a trecut prin minte. Ryuu 0 2.278 25-07-2010, 03:29 PM
Ultimul răspuns: Ryuu
  Viitorul din trecut [+16] Sushiiushii 15 8.695 24-02-2010, 05:23 PM
Ultimul răspuns: Minnie
  Trecut insangerat Ryuu 2 3.243 01-08-2009, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Zyspar
  Umbre din trecut Ryuu 7 5.785 12-03-2009, 11:12 PM
Ultimul răspuns: Shilpa


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)