Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cate Episoade De Anime Vezi, In Medie, Pe Zi?
1 sau 2
13.25%
20 13.25%
3 sau 4
22.52%
34 22.52%
intre 5 si 10
25.83%
39 25.83%
mai mult de 10
17.22%
26 17.22%
nu vad in fiecare zi
21.19%
32 21.19%
Total 151 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Cate episoade de anime vezi, in medie, pe zi?

#1
E vorba de medie.

Eu am votat 1 sau 2. Nu-mi place sa vad multe odata... de asta prefer ongoing-urile care ma forteaza sa ma opresc. Si mai e si lipsa de timp.
Am vazut si unele serii foarte repede, insa astea sunt exceptii. O singura data am vazut o serie intreaga intr-o singura zi, Xenosaga.
[Imagine: Muza-chansWeblog.1.gif]

Muza-chan on Twitter
[Imagine: chibi_428.gif]
Chibi-ul lui Muza chan

#2
Uhm...Nu am o medie per zi....Am perioade de timp cand nu ma uit cu saptamanile la nici un episod din vre-un anime,si zile cand ma inchid in casa doar pentru a urmari cate o serie.Nu am niciodata un nr stabilit de inainte,de episoade.De obicei,cand ma pun pe o serie,nu ma las pana nu o dau gata.
Am votat intre 5-10 episoade....mai mule in nici un caz...4

#3
Am votat 5-10...c-am atatea episoade vad pe zi...
Asta daca am si alceva de lucru...dar in weekenduri si vacante mai vizionez serii intregi...totusi nu tot timpul
recordul meu personal ar fi de 50 de episoade...chiar in noaptea de revelion dintre 2007-2008...dupa artificii m-am pus la calculator si m-am uitat la Blood+43...

#4
Hehe, in medie vad peste 10... dar ca sa fiu sincera daca am un weekend liber si nu ies afara (dif motive) pot sa vad un anime de 50 de ep, deci ar veni 25 sambata si 25 duminica... desigur nu se intampla intotdeauna asa, adica vad in jur de 16-20... 10
Si da sunt zuza... stiu ca vad prea multe intr-o zi, dar in timpul saptamanii (damn school) nu apuc decat sa citesc manga... 2

#5
acum vad doar 1 sau 2 in timpul saptamanii si 3 sau 4 in weekend Smile s'au dus vremurile bune knd vedeam serii intregi 10 acum am de invatat...insa recuperez in vacante sau in perioadele de practica 4 singurica acasa sau cu o prietena ne luam multa mancare si bautura si facem maraton de dimineata pana a 2'a zi de dimineata 4

#6
Pai...daca ar fi sa fac un calcul cred ca mi-ar lua o zi intreaga deoarece programul meu e imprevizibil.
De obicei vad cam 2-3 episoade dintr-un anime cand ma-ntorc de la scoala(asta in timpul saptamanii).Dar uneori stau prea mult la scoala de muzica si nu apuc sa vad decat vreunul, alteori stau PREA mult si nu mai apuc nici sa-mi fac temele, ateori raman cu ochii-n calculator 2 ore ca sa vad in jur de 5 episoade, dupa care pauza si alte 2 ore.
Dar ca sa fac o medie voi spune 1-2 episoade pe zi(ce nu apuc sa vad este compensat in vacante cand ajung si la 15 episoare pe zi....de fapt asta a fost maximum si nu vreau sa se repete, ma aleg cu dureri de cap)
[Imagine: sigdn.jpg]

The old bastard left his ties and his suit
A brown box, mothballs and bowling shoes







#7
Eu nu ma uit in fiecare zi la anime....dar a fost o perioada(cam acum 2 luni)in care am vazut intro saptamana 3 animeuri4eath note,Chobits si D.n. Angel.....dar dupa asta a venit o pauza...nu mai mam uitat la anime vreo 2 saptamani.....si recent am vazut shakugan no shana amandoua sezoane in 2 zile....44...acuma fac o pauza de cateva zile..17
de obicei cam 5 episoade pe zi.....dar depinde de anime...

#8
hmmm....depinde...daca am chef ma uit si la cate 2-3 serii de anime o data (fiecare serie a cate 12-13 episoade) 4 ... plus ca mai ma uit si la vreun OVA sau 2 ... depinde si cat de plictisita sunt ... 10 ... uneori nu ma uit deloc ... si atunci cand nu ma uit la anime seara daca ma plictisesc ma uit pe Jetix la Naruto (care acele episoade leam vazut de nenumarate ori yo sunt mai inainte cu episoadele decat ei) .... hehe ... si yo am votat cu peste 10 episoade/zi! ... XD
For every minute you are angry you lose sixty seconds of happiness.
[Imagine: Neintitulat-7.jpg]
GFX made by meh! ^
[align=right]deviantArt || FaceBook || Twitter

#9
Pai...eu am votat intre 5 si 10...deoarece ma uit si pe net cand pot la [pokemon, digimon episoadele noi din naruto shippuden cand apar, death note....si la astea ma uit din cand in cand]...iar celelalte ca sa fie chiar in medie de intre 5 si 10...ma uit pe AnimaX la Jigoku Soujo, Digimon Tamers, Gallery Fake, Povesti cu fantome, Spirala, Yu Yu Hakusho...etc...4
cam asa vizionez eu106...dar depinde...ca au fost zile in care vizionam si 20 de episoade21...adica...atunci cand inca nu terminasem naruto si ma uitam pe net...oricum...inca mai am multe animeuri de terminat:X
[Imagine: JigokuShoujo.jpg]
[Imagine: chibi_549.gif]
Chibi-ul lui Nox-yu-Corax

Egoist Stained with jealousy
Where is it, your being?
You are fixed by a spell.

#10
Eu am ales intre 5 si 10. Deoarece de exemplu pe animax ma uit intro zi la 4 episoade (din animeuri diferite) si dupa aceea ma mai uit si pe jetix la vreo 2-3, deci trec peste 5. Insa nu tot timpul e asa, depinde de timp, de cum am chef, si de ce este la televizor.Pot vedea si doar 2-3 episoade sau chiar 1-2.Insa cateodata ma mai uit si pe net la diferite episoade...
Deci votul meu merge la "intre 5 si 10" episoade.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.249 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)