Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cate Episoade De Anime Vezi, In Medie, Pe Zi?
1 sau 2
13.25%
20 13.25%
3 sau 4
22.52%
34 22.52%
intre 5 si 10
25.83%
39 25.83%
mai mult de 10
17.22%
26 17.22%
nu vad in fiecare zi
21.19%
32 21.19%
Total 151 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Cate episoade de anime vezi, in medie, pe zi?

#41
Avand in vedere ca nu ma uit zilnic la anime, nici macar in fiecare saptamana sau luna, probabil media ar fi destul de aproape de zero. In general ma uit la anime vara sau prin decembrie-ianuarie.

Oricum, atunci cand ma uit, daca are intre 13-30 de episoade, il vad pe tot intr-o singura zi. Nu imi place sa ma lalai cu ele, in cel mai rau caz, il vad in doua zile, daca chiar trebuie neaparat sa dorm si nu-l pot termina in aceeasi zi.

Daca animeul are mai multe episoade si nu-l pot vedea pe tot, desi de obicei ma tin departe de cele cu mai mult de 50 de episoade, vad cam tot in jur de 10-15 episoade in fiecare zi pana il termin.

#42
"The more, impatient we are, the more mistakes we'll make" - Kurama

[Imagine: tumblr_mdft2ajCXy1rvbjx3o1_500.gif]

#43
Ei bine, nu ma uit la anime-uri in fiecare zi. Uneori deloc, alteori un episod, alteori un intreg anime intr-o singura zi. - desigur, daca anime-ul are un numar rezonabil de episoade. Imi amintesc ziua cand am descoperit Naruto S. si m-am uitat la toate episoadele ca sa ajung la zi - erau aparute 100 si ceva atunci -. Apoi, cand am vazut Death Note. Il incepusem intr-o zi pe la pranz, ma culcasem seara si cum m-am trezit in zorii zilei m-am reapucat.
Oricum, pe atunci eram la intrarea in lumea anime-urilor si ma atrageau foarte mult. Acum... azi spre exemplu, am vazut vreo 3 episoade doar. Doua dintr-un anime vechi ce vreau sa il incep si un episod dintr-unul nou.
Eh, poate in vacanta ajung sa vizionez mai mult.

Psycho XD

#44
Pot sa vad si 10-15 episoade intr-o singura zi. Doar sa fie un anime bun pe care sa il vad atunci, fiindca altfel imi pierd cheful.
Pot sa vad si doar un episod sau doua, dar asta depinde daca ma iau cu altceva (jocuri, citit, scris etc.). Alteori nu vad deloc. Exista luni bune cand nu o fac, fiindca acea pasiune de moment dispare.

@Yoseolie, auzi, de ce ma jicnesti? "No friends and no life", I am really disappointed with you.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#45
Asta cam depinde de cat de atrasa sau curioasa sunt de animeul respectiv. Il pot si termina [daca are intre 12-17 episoade] intr-o zi, asta daca stau lipita de laptop. Dar, daca ma uit la el doar pentru ca nu am ce face, atunci poate 2-3 episoade pe zi? [desi este cam mult spus, sa fiu sincera]
Performanta asta doar daca doresc si daca pot/am chef, of course. La fel ca Andreea, sunt saptamani sau luni cand iti dispare cheful, si atunci incetez sa mai vizionez anime-uri. La mine a disparut cheful pentru cam 2-3 ani, lol, but thanks god it came back, si asa ma plictiseam in vacanta, because no friends and no life, it sucks.
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#46
La mine e in functie de chef si timp.De exemplu,chear acum am niste restante,dar pur si simplou nu am chef de anime.Pe de alta parte am zile in care vad 10 sau mai multe episoade,asta daca nu mai fac altceva.A cum doi ani ma uitam toata ziua la anime indiferent de gen si resul,dar de ceva vreme (multa vreme) sunt mai selectiva si,deci,scade si numarul de episoade.A,tocmai mi-am amintit ca trebuie sa recuperez SAO.
[Imagine: tumblr_mihybjaQlI1rnvpygo1_500.gif]

#47
Numarul episoadelor pe care le urmaresc zilnic este relativ, cu alte cuvinte nu exista o medie pentru mine. Uneori pot trece saptamani intregi fara sa vizionez nici macar un singur episod dintr-un anime, iar alteori pot termina cateva serii intr-o singura zi(ma refer la cele de ~13 episoade), totul depinde in mare parte de calitatea anime-ului. De exemplu, in ultimul timp am ajuns sa vad doar ~1 episod odata la cateva zile...

#48

#49

#50
24))))) Ma uit pe la vreo 30 ep pe zi,uneori mai mult,din Naruto Shippuden,Steins Gate,etc. De mic mi-au placut animeurile,primul anime vazut a fost Dragon Ball 10...dupa Naruto,Cowboy Bebop si tot asa 4 Care erau la TV,care pe PC dar oricum,pot zice ca sunt "indragostit" de animeuri,mai ales cand le vezi de la o varsta frageda.
[Imagine: tumblr_ltabwxjFP71qmpg90o1_500.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.249 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)