Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cate Episoade De Anime Vezi, In Medie, Pe Zi?
1 sau 2
13.25%
20 13.25%
3 sau 4
22.52%
34 22.52%
intre 5 si 10
25.83%
39 25.83%
mai mult de 10
17.22%
26 17.22%
nu vad in fiecare zi
21.19%
32 21.19%
Total 151 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Cate episoade de anime vezi, in medie, pe zi?

#31
Anul acesta am facut o pauza de la urmarit anime-uri. Cred ca din septembrie pana acum am urmarit doar un anime o.o Am fost si foarte ocupata cu scoala (fiind clasa a8a, treaba cu examenele si tot tacamul...). Si un alt motiv ar fi fost acela ca nu am mai gasit un anime pe placul meu. Nu stiu de ce, nu ma mai atrag animeurile atat de mult. Acum ceva ani asta era hobby-ul meu : )) Nu cred ca exista zi in care sa nu urmaresc un anime.
Eu am ajuns si sa urmaresc un anime de 20 de episoade intr-o zi. Parca si 24 : )). Well, adevarul e ca atunci cand imi place un anime intr-un mod deosebit, imi este cam greu sa ma desprind de el. Stau ce stau legata de monitorul laptopului, pana se termina xD. Acum mi s-a facut dor de un anime dragut...insa nu am nicio idee ce sa urmaresc xD.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#32
O.o Oh Geezus, anul acesta chiar am innebunit cu animeurile. Deci m-am lasat de Naruto [pentru ca a inceput sa devina plictisitor, sec si ma enerva >.< Numai bataie, bataie, bataie, bataie] si asa am inceput sa ma uit la Inuyasha [Prima parte are vreo 169 de ep. si Actul Final 26]. Deci intr- sapt, cam asa, am terminat totul ^_^ [chiar ieri adica]. Am vazut circa 26, 30 de episoade pe zi, adevarul este ca am si timp, deci....Cu cat mai mult cu atat mai bine xD
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

#33
Țin minte acum 5 ani când aveam Naruto piratat pe niște DVD-uri stăteam în sufragerie, hrănindu-mă cu pufuleți și ceai și vizionam în jur de 20 de episoade pe zi. xD Ah, era vacanța de vara, altfel mi-ar fi fost imposibil.

Acum dacă văd 5-7 episoade pe zi (atunci când îmi amintesc că am un anime început), e bine. Recent nu am mai văzut niciun anime. Am început acum două săptămâni D.Gray-Man (din nou; mi-a plăcut așa mult încât am decis să-l revăd) și am ajuns pe la episodul 10, după care, bineînțeles, am uitat de el. xD
Gosick a fost ultimul anime complet văzut și asta a fost acum două luni, parcă. Două săptămâni mi-a luat să-l termin.

Shame on me.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#34
Lol. poate scrieti si voi mai mult de un rand -.-

Nu sunt o adevarata fana a animeurilor. M-am uitat la marea majoritate care ma interesau. Vad cam 2-4 pe saptamana. Nu am mult timp de animeuri dar cand am timp imi dedic macar 30 de minute pentru ele. Azi, nu am vazut nici un anime. Dar ma gandeam sa urmaresc cateva acum, in preajma craciunului si sa vad si niste AMV-uri de Craciun. 71
Depinde si de starea mea. Cand sunt trista vad anime-uri mai triste si cand sunt intr-o dispozitie mai buna, ma uit la animeuri mai haioase si cu multa actiune. Dar cum am mai zis, am trecut de perioada in care eram foarte fascinata de animeuri. ^^

#35
Well, in vacanta asta am vrut sa recuperez mult timp in care nu m-am uitat la anime.... asa ca am ajuns sa ma uit si la ~15 episoade pe zi. ^^;

Edit by request [^^;]: Multa vreme nu m-am uitat decat ocazional la anime pe telefon pentru ca imi gaseam tot timpul ceva sa fac pe calculator... sau nu aveam chef. Sau, pana de curand, imi lua mult prea mult timp sa descarc anime din cauza netului. -.- Am avut o revelatie iarna asta cand am instalat franghia de rufe romtelefonica (porecla mea pentru Clicknet Power), si atunci imi permit sa ma uit la o serie de 13 episoade intr-o zi sau doua. Prin urmare pot sa imi urmez visul de a ajunge epic otaku xD

Ah, apropo de gusturi. Evit pe cat posibil sa ma uit la romance-uri. Motivul e... destul de simplu de inteles. Insa nu ma deranjeaza niciodata un slice of life, comedy (ecchi? :3) sau fantasy.
"I decided to always have as much fun as I can. That way, I'll be happy with my life no matter when I die."

#36
hmm,,,,,avand in vedere ca acum sunt in vacanta in medie pe zi vad cam 15 episoade
in timpul scolii ma uit in fiecare zi dar depinde de ce teme am creca cele mai multe episoade in timpul saptamanii le vad miercurea......iar cum vine week end ul si nu am mare lucru de facut, imi i au sticla de cola si ceva de rontait si ma uit pana in noapte tarziu.....
si cel mai frumos este atunci cand am practica si stau toata ziua la calculator ( 4 zile de practica le folosesc pentru a urmari animeuri iar pentru a 5 invat tot si gata :d ) si acasa si scoala......atunci e o mica particica din rai.....10

#37
Cum ma uit in anumite perioade, pe sistemul "mai rarut, ca-i mai dragut", nu pot face o medie. Daaar, cand imi place un anume anumite foarte mult, sunt in stare sa vad si jumate' de sezon dintr-o data. Cand eram mai mica si mai turmentata, stateam uneori toata noaptea sa ma uit la anime. Desigur, vorbind de vacante in care chiar sunt libera si am putin timp si chef sa imi fac de cap. In rest, uneori ma limitez la a ma uita pe Animax, inainte sa dorm. Daca nu, treaca si-un an fara sa ma ating de vreunul! ^^
[Imagine: ls.jpg]

#38
Intr-o zi am vazut 19 episoade din Mirai Nikki. In alte zile am vazut in medie 9-10 episoade. Dar mai mereu exact pe la sfarsit, adica la ultimele episoade, trebuia sa inchid calculatorul! Hmm, pot spune ca m-a apucat asa, deodata, sa incep din nou animeurile si dupa aceea, in zilele urmatoare, vazusem vreo trei-patru complete. 21 Si cautam sa vad si altele.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#39
0. Am incercat in ultimele luni sa ma mai uit la cate ceva, dar slabut. Nimic din acest domeniu nu imi mai starneste interesul. Eventual One Piece, acolo as avea ce vedea o buna bucata de vreme dar, grafica ma omoara (cea din primele episoade). Inca sunt in cautarea unui anime suprem care sa imi redea bucuria, placerea si surpriza de a ma uita la animeuri, ceva ca Chobits sau Claymore, sau Rurouni Kenshin, ceva sublim, o imbinare perfecta intre tehnica, traditie japoneza, inspiratie si talent. Pana atunci stau pe tusa, banuiesc 21. In plus, mi-am luat iubit de iubit so, chiar nu mai am timp XD.
[Imagine: iK6og.jpg]

#40
Sincer? Nu am un numar stabilit si nu-mi impun deobicei sa vad m episoade pe zi, depinde doar de mine. Si timpul meu cateodata.

Au fost cazuri in care am vazut zece episoade pe zi si cazuri in care trageam sa vad macar unul. Deobicei cand ma apuc de un anime nu o fac fiindca sunt fana inraita si vreau sa-mi imbogatesc lista de anime-uri sau sa intrec nu stiu ce record sau mai stiu eu ce, in general ma apuc de un anime, daca nu fiindca mi-a sarit in ochi cumva sau mi-a placut ce am auzit/vazut despre el si blabla, ori fiindca am prea mult timp la dispozitie si nu stiu ce sa fac cu el - adica ma plictisesc - ori ca sa am ce viziona seara inainte de culcare, ceea ce se intampla in cele mai dese cazuri, cel putin in ultima perioada.

Ma rog, cert e ca numarul maxim de episoade vizionate intr-o zi a fost de zece sau cinspe, cam acum doua veri cand am vazut FMA Brotherhood si devenisem neconditionat si irevocabil dependenta de anime-ul asta. Nu am reusit niciodata performanta - si nici nu cred ca vreau - de a vedea un anime intreg in doua zile, sa nu mai vorbesc de una singura.

In general vad mai putine episoade in timpul scolii. Dar sunt unele momente in care, cand nu am chef de invatat si de scris, si neavand ce face - cum mi-am inchis feisbucul de vreo 4 luni si nici pe mess nu mai stau - mai pierd vremea holbandu-ma la anime-uri.




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.245 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)