Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cate Episoade De Anime Vezi, In Medie, Pe Zi?
1 sau 2
13.25%
20 13.25%
3 sau 4
22.52%
34 22.52%
intre 5 si 10
25.83%
39 25.83%
mai mult de 10
17.22%
26 17.22%
nu vad in fiecare zi
21.19%
32 21.19%
Total 151 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Cate episoade de anime vezi, in medie, pe zi?

#11
well o.O' nu ma uit chiar zilnic la anime-uri dar si cand ma apuca toata ziua numai asta fac n_n'' adica uneori ma uit la anime-uri care au numai 12-13 episoade, atunci vad un anime intreg intr-o zi. Dar daca se intampla sa incep sa urmaresc o serie mai lunga atunci ma uit la maxim 3-4 pentru ca nu prea am timp toata ziua. Anyway am votat "nu vad in fiecare zi" pentru ca se intampla sa treaca si o saptamana doua si sa nu ma uit la nici un episod.

#12
T___T" din pacate am luat un virus cumplit ... se cheama lene acuta ... si e atat de acuta incat nici la anime-uri nu ma mai uit inainte ...
Inainte de aceasta boala tragica pentru mine ... faceam maratoane la anime-uri 4 vedeam de la primul pana la ultimul episod fara pauza ( bine doar pentru calls of nature 21 ) de credea mama ca m-am lipit de scaun 24

Acum , abia daca vad 2-3 maxim 4 episoade pe zi T___T si mi se pare putin ... dar deh , lenea a fost contagioasa =___="" ... dar acum incepe scoala si imi revin 21
[center]~ ひぐらしのなく頃に ~

[Imagine: HigurashiSig2.jpg]

Make me mad and you will suffer the wrath of KILLER lolis !
[/center]

#13
o_O...pai sa vedem....dimineataa intru pe odc si imi downloadez cam 3-4 animeuri(ca sa am ce vedea la pranz-pt mine defapt animeurile=food*le am in functie de cele 3 mese ale zilei)...dar de multe ori nu reusesc sa iau decat 1 sau 2 animeuri*pentru ca e viteza mica[nu radetzi]....apooii ma mai uit la naruto shippunden sau naruto manga pe net...[asta fiind meniul de dimineata4]....pe la pranz 2-3 anime[usoare...si putine ca sa nu ma ingras]....si seara......vreo 3 anime 4 ...[asta daca nu citesc vreun fic ceva__^]...>.< eu am votat intre 5 si 10 anime pe zi...*bineinteles...mai sunt si zile in care ma uit doar la 2-3 anime pe zi...iar cand e scoala[f**k school]apuc sa ma uit doar la naruto manga...sa ma uit la un episod din vampire knight sau citesc un fic!!![mda...atunci chiar ca sunt la cura de slabire cu animeurile21)....]....deci..cam asta e media pe zi4

ja'!
2 squirrels: one english, one romanian. Each squirrel in her tree . E. squirrel was fucking a nut. R. squirrel ask: - Are you fucking crazy? E. squirrel answer: - No, I`m fucking nuts .

#14
In general vad cam 5-10 episoade pe zi,mai ales daca imi place si animeul.Din pacate,in ultima vreme m-am cam lasat pagubasa ptr ca m-a cuprins febra lenii XD Oricum,toate animeurile de care m-am apucat de curand sunt on-going iar eu urasc asta ptr ca ma obliga sa ma opresc cand vor ei din vizionat nu cand vreau eu.Asa ca am preferat sa astept sa apara toate episoadele ca sa le vad cum imi place mie. n.n'
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]

#15
Well... as fi ipocrit sa spun ca vizionez episoade anime in fiecare zi, pentru ca nu e asa.
In general, ma uit la anime in weekend-uri sau cand sunt stresat... ma ajuta sa ma relaxez, sa ma desprind de lume... la mine e ceva in genul... imi vine pofta de anime si ma uit cate 10-15 episoade, dupa asta... nu mai am niciun chef... nu-mi vine pofta o perioada lunga, stiu, e cam... ciudat pot sa zic asa, daca ma apuc de un anime, ma uit la el ca am pofta nu ca hai sa ma uit la tot astazi... desi in ultima perioada am inceput sa ma dau pe manga din cauza lipsei de timp, mai ales ca au fost si tezele unice, antrenamente and stuff... mai bine citesc oricum manga in 2 minute decat sa vizionez un episod in 24, bineinteles... ca anime-ul nu se compara dar pentru unii e mai favorabil sa citeasca manga 10
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#16
Pai...Inainte eram anime addicted [low low low @__@,cum zice Di 21].Si urmaream in medie de 15-17 episoade pe zi.Tin minte ca ma uitam la Tsubasa Chronicle si,de addicted ce eram,ajunsesem la finalul anime-ului si ma suparasem foc ca ma uitam atat de mult si vraja se destrama repede.Dar,in ultima vreme am devenit cam lenesa.O perioada chiar am renuntat la a mai viziona vreun anime.De ceva vreme am inceput din nou,insa nu la fel de mult ca inainte[nu-mi mai permite scoala...].So...de multe ori vad cam 3 episoade pe zi,iar in weekend mai ajung la 5-6.But...that's all 4
[center][Imagine: siggi1wf5.png][/center]

#17
Depinde de cat de "in the mood" sunt. Daca sunt la level maxim vad 7-10 pe zi; pot chiar sa dau gata un anime de 12 episoade foarte simplu...si sa mai vad si jumatate din altul [bine, asta se intampla in vacante sau week'end'uri...], insa daca nu sunt chiar "in the mood" vad 1-2 sau chiar4 pe zi. Depinde si de cat de captivant e anime'ul.In general, avand in vedere "interventi" scolii, vad 2-3 pe zi, seara cand termin cu treburile..
Deci vote for *3 sau 4

#18
Eu una am avut un timp cand ma uitam cam la 2-3 pe zi [cand aveam scoala].Aia a fost perioada cu Naruto xD ..Apoi vara asta am lasat-o molae rau de tot.[am vazut nuumai OHSHC O_o] si ajung in septembrie si realizez ce esec total am avut.Acum,in vacanta asta m-am tinut cat de cat de promisiune si am urmarit Shugo Chara.Aveam zile cand vedeam peste 8 episoade sau numai 2-3 ,depinde de ce faceam in ziua aia[sau la ce ora ma sculam 24] .Deci,am sa votez 3-4 fiindca daca peste 2 zile incepe scoala mi se duce sansa de a vizona mai multe[mai bine manga xDDDDD]
LOLNOPE

#19
in medie pe zi vreo 4-5 asa. Mai fac exceptii la yu yu hakusho cand pur si simplu nu ma incumet sa ma opresc. Atunci vad si toata seria ( aha 112 )
deci chiar imi place, ma uit. In general nu ma incumet sa vad mai mult de 4-5 pe zi, poate din cauza plictiselii, in rest nu prea.

Si la inuyasha, daca stau sa ma gandesc, acolo fac exese. Am vazut jumatate de serie intr-o zi. Eram plictisita si nu aveam chef asa ca m-am uitat nu aveam ce face. Prima data pusesem la cale sa ma uit la 3, dar apoi am vazut
toata jumat6atea de serie.
-

#20
Nu vad decat 1 sau 2 in medie pentru ca sunt ocupata cu scoala si nu prea am timp sa urmaresc animeuri.Dar cand sunt in vacanta am timp sa vad mai multe,3, 4 pe zi.Desi la animeurile mele preferate daca ar fi si 10 episoade pe zi m-as uita la toate si tot nu m-as satura si as mai vrea sa mai vad.Dar mai unt unele zile in care sunt foarte ocupata sau foarte suparata si nu ma uita la nici un anime.Deci la mine depinde de anime,de cat de ocupata sunt, si de starea de spirit.
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.








Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.245 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)