Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce asculti acum ? v.2

Seal - Kiss from a rose
Melodia asta am auzit-o prima data la Vocea Romaniei. Sper din suflet ca cel care a cantat-o sa castige, deoarece a interpretat mult, mult prea bine melodia o.o Mai bine decat Seal : )). Pe langa asta, m-am indragostit imediat de aceasta piesa. O am si in telefon, o ascult zilnic o.o Este foarte frumoasa si plina de sentimente. I like it

[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


Your Revolution Is A Joke

ehh, in conceptia mea deja lumea devine din ce in ce mai cruda pe zice trece, nu mai poti avea incredere in nimeni si multa lume care se dau drept prietenii tai iti doresc raul, ajaca trebuie sa ai grija cu cine vorbesi si ce ii spui. Uneori este mi bine sa stai deoparte si sa vezi ce se intampla dacat da te avanti si dupaia sa suferi. Melodia asta cred ca reprezina cam tot ce am spus.

Angel ;x

Pentru ca imi place melodia si vreau si eu sa aflu ce poate Mister Juriu de la X Factor =]] Este destul de simpatica, devine usor enervanta pentru ca am ascultat-o de vreo 8 ori dar tot imi place ^.^. Ma calmeaza nitelus si pe mine, si poate imi dispare si mie stresul asta cu scoala lui peste ;P. Eh, ofc, tipa canta misto rau de tot =]]

I feel like an angel 105
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

Guess Who - Decat sa minti
Ma regasesc mult in melodia asta si pot spune ca imi place enorm de mult. Nu am mai ascultat deloc atat de mult o melodie de la Guess Who. Pot spune ca o ascult in prostie, dar in prostie o.o E superba din toate punctele de vedere. Si imi place enorm de mult partea lui Guess Who, mai ales ultimele versuri : Iubirea-n general e ca un joc de carti/Vezi cum le imparti c-o sa primesti dragoste din parti.[/font]

[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


I need you more ;x

Cat pot sa ador aceasta melodia ;x, dooamne ce voce are Alexandra Ungureanu ;x, nu prea suport eu roscatele [vorbesc de cantarete] dar melodia asta este pur si simplu geniala ;x O adoor, si refrenul iti poate intra usor in cap, facand ca mine, sa il fredonezi in ora de romana, profa uitandu-se ciudat la tine =]] Gen: WTF?! O_O

I need you more, I need you more....
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

Breaking Benjamin - Anthem of the Angels



Superba melodie. Si cum cuvantul 'Angel' inseamna foarte mult. Atat, atat de gratios. E grozava pentru momente in care sentimentele o iau razna. Versurile sunt pur si simplu...pur si simplu wow. Nu am alte cuvinte prin care sa pot descrie perfectiunea melodiei. Decat perfect. Si mai mult decat perfect. Melodia se potriveste minunat cu tot ce simt acum.

Days go on forever
But i have not left your side
We can chase the dark together
If you go then so will I
[Imagine: ak8THBQ.png]


Gangsta's Paradise

._. Gosh! OMFG! Deci tipa asta din pariu cu viata canta genial de bine, mai bine decat originalul [care daca tot aduc vorba m'a cam speriat, ala are buzele prea mari =]] ]. 10 'cause:
1. I love Pariu cu viata <333333 Razvan is so cuuuteeee 105
2. She Rulz ! o_o
3. F*ck i love this music! <3
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

I never told you by Colbie (mereu uit celalalt nume, shame on me ._.)

Am dat peste melodia asta pur si simplu din intamplare, acum ceva timp si pot sa spun ca m-am indragostit pe loc de ea. Rar se intampla sa imi placa o melodie din prima. Versurile mi se par geniale si ma regasesc, sa spun asa, in ele. Refrenul rupe : > Este o piesa lenta, trista, insa mie imi vine sa sar pe pereti cand o aud : )). Si videoclipul mi se pare super interesant si bine realizat. I love this girl ! Cu siguranta o sa ascult mai multe melodii de la ea, deoarece tipa are o voce minunata.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


Noul album al lui Yui: How Crazy Your Love.

Deși la început noul album părea un pic prea diferit, am ajuns să îndrăgesc și aceste piese. Parcă prima piesă de pe album, Hello, ar merge selectată ca ringtone pe telefon. Colegii iubitori de muzică de duzină n-ar înțelege, totuși :eto:
Cool and interesting...

Ft Island - Crazily looking at you

God, nici eu nu mai stiu ce e cu mine. Ft Island m-a facut sa ma indragostesc de kpop si a fost pentru o lunga, lunga perioada de timp trupa mea preferata. Apoi am descoperit alte trupe si au devenit preferatele mele din nou, pentru o lunga, lunga perioada de timp. Acum cand ascult piesa asta ma face sa ma indragostesc din nou Ft Island o___o Si am inceput sa le ascult iar si iar melodiile, mai ales liveurile. Cred ca pana la urma trupa asta va fi mereu preferata mea : )). Crazily looking at you am descoperit-o mai de mult, accidental, pe youtube. Am sarit de pe scaun cand am vazut ca avea subtitrare in romana xD. Vocea lui Hongki este prea perfecta T_T Si canta atat de frumos si liveurile sunt geniale o.o I love this man.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Ce asculti acum? v.3 MsCreed 0 2.826 03-07-2012, 07:56 PM
Ultimul răspuns: MsCreed
  Ce Asculti acum? Kyo 1.345 531.609 18-12-2010, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Unia


Utilizatori care citesc acest subiect:
5 Vizitator(i)