Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce asculti acum ? v.2

MJ- Heal the world

Yep, mi-e dor de MJ -.-. oh. Melodia este atat de geniala, plina de sentiment, ma facut si sa plang, daca macar 40% din cei care ar asculta melodia asta ar si tine cont de versuri si asa mai departe lumea chiar ar fi un loc mai mult. Pana atunci, MJ ne vegheaza de sus si o sa incerce sa ne ajute, melodiile lui ii duc spiritul mai departe <3
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

Acum ascult =>
It has, it has to be you. De ce, nu stiu, dar melodia asta ma emotioneaza pana la lacrimi. Pe langa vocea incredibila, versurile sunt superbe. Nu am cum sa 'nu devin sentimentala'.
Cred ca a meritat locul I in top, fara doar si poate. Superba.
[Imagine: ak8THBQ.png]


brokeNCYDE - Teach Me How To Scream
ador această melodie la nebunie. Am auzit de trupa asta de la o prietenă, la început mă amuzam la cum strigă aceia acolo şi credeam că dacă aş face şi eu aşa aş face roşu în gât. Totuşi a început să-mi placă cum cântă până la urmă şi aşa am început să le iubesc muzica . :]
[Imagine: touhou-sayori-works-23662058db_large.jpg]

Pink -Family Portait

Prima data am ascultat-o la serialul ''Pariu cu viata''-(cover( si vreau sa va spun ca m-am indragostit de ea..imi place enorm ...cred ca e singura melodie ,care imi place cu adevarat , interpretata de Pink.
Are un mesaj , care sincer,ma-a emotionat ...si cred ca si el a contribuit foarte mult , la aceasta melodie..

Nirvana - Blew

As BFS said "highschool never end" cuz i`m listening to the same shit I did back then. Nonetheless Nirvana is a band close to my stone[heart].
Oh, beauty is a beguiling call to death and i'm addicted to the sweet pitch of its siren.That that starts sweet ends bitter, and that which starts bitter ends sweet.That is why you and i love the drugs... now please, pass me a light.

Placebo - Meds (feat. Alison Mosshart)
Ca tot am vorbit in ora de matematica despre efectul Placebo, heh.

Baby, did you forget to take your meds?
Nice one.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


Sonata Arctica - Letter To Dana

Da. One of the best după părerea mea. Cei de la SA au fost și vor fi mereu idoli mei, modelele mele, și cei mai buni cântăreți ever. Cât despre aceasta melodie, ma inspira când compun povesti sau când creez desene. Versurile mi se par mult pre geniale și în același timp triste. Epics.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

Doc feat. Nwanda - O Sa Fim? -- una din piesele mele preferate de pe Lucrare De Control (si asta spune unele lucruri despre album daca e sa fim putin rautaciosi). Mitza a facut o treaba foarte tare cu productia, iar Doc si Nwanda spun povestea frumos. Imi place si ce flow are Nwanda aici.
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

Bar9 - Piano tune

Dat fiind faptul că, de la un timp, m-am dat pe dubstep [ don't ask why : )) ], am zis să continui cu Bar 9, o formaţie să zic aşa, de dubstep, găsită întâmplător pe N E T. Tipic xD .
Mi-a plăcut totuşi ritmul şi mai ales cum începe melodia; sunetele de pian sunt aşa de liniştitoare şi-mi plac foarte mult. Also, începutul melodiei este într-un fel mai sinistru, de parcă m-aş afla într-un film horror or sth - passion for this kind of movies ^^ .
I like this song :3

Jason Walker - Kiss Me
http://www.youtube.com/watch?v=1Jc44jjFe...iui264RNuA

Am dat aseara din greseala peste ea si mi-a placut. Am ascultat-o pana la capat apoi i-am cautat versurile, cum fac de obicei, fredonand o data cu cantaretul. Chiar imi place, e lenta si linistitoare. De aseara o tot ascult in continuu. :]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Ce asculti acum? v.3 MsCreed 0 2.813 03-07-2012, 07:56 PM
Ultimul răspuns: MsCreed
  Ce Asculti acum? Kyo 1.345 530.086 18-12-2010, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Unia


Utilizatori care citesc acest subiect:
8 Vizitator(i)