Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce asculti acum ? v.2

OJ Da Juiceman feat. B.o.B. - Speed Of Light -- nu pot sa cred ca ascult o piesa de la OJ da Juiceman asta... Daca nu era cu B.o.B. nu o ascultam, asta e clar. E OK. Refrenul suna bine. N-am fost prea atent la versurile lui OJ da Juiceman, dar poate nici nu vreau sa fiu ca poate nu-mi mai place 21
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

Stone Sour - Say You'll Haunt Me
Melodie bună de head-banging, găsită acum zece minute. Versuri bune, instrumental reuşit, vocal bun - va rămâne vreo două săptămâni în playlist-ul meu, I guess.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


Metallica - Turn the page (live)

Nu prea am ce să spun în trei rânduri despre melodia asta. E doar una din melodiile mele preferate de la Metallica, o iubesc din tot sufletul, mă inspiră şi mă ajută să trec peste momentele nasoale. Ador vocea lui James (de fapt, îl ador pe James 10), ador instrumentalul, ador versurile. Deci ador piesa. Na, că am scris trei rânduri.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


We Are The Fallen - Bury Me Alive


Am ascultat'o pe telefonul unei colege. La început credeam că o cântă Evanescence, mi se par asemănătoare vocile. Îmi place şi instrumentalul şi lirica. Apoi am văzut videoclipul şi îmi place. E foarte bine realizat. Am avut odată un vis, mă rog, mai mult coşmar, asemănător cu videoclipul. Toată lumea mă credea moartă, dar eu trăiam. 21 Anw, îmi place melodia. [Da! Am depăşit 3 rânduri!]

Xoxo, Ang.:bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

DoubleL vs Ruger, Doc & Fler - Get Yer Walk On -- Interzis sub 16 ani ca nu intelegi textu
instrumentalu suna a dracu de gangsta, si instrumentalele astea mi-au placut intotdeauna. Doc rupe ca de obicei. Mi-ar prinde bine o traducere pentru ultima strofa... Doc are silabele, Double L clapele
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

Avri Lavigne - Not enough

Încerc să scriu un review despre albumul ei şi până aici am ajuns cu ascultatul albumului. Melodiile sunt drăguţe când le iei separat, dar când vezi că sunt toate de pe acelaşi album, îţi dai seama că sunt doar dovada unei lipse de creativitate. Cât despre melodia asta, e drăguţă, dar seamănă atât de mult cu celelate melodii ale lui Avril...
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


Rock Mafia - Morning Sun

Din cauza Zuzei o ascult. De când mi'a arătat'o nu mă mai satur de ea. Are nişte versuri şi instrumental atât de banale. . . defapt nici nu ştiu de ce o ascult. Ştiu doar că mă înnebuneşte. Îmi aminteşte de vară şi mă face să vreau să dansez ._. . Îmi place vocea lui, deşi în "The Big Bang" suna mai bine. Încă nu am realizat de ce îmi place, dar încep să realizez că sunt fană Rock Mafia. 21

Xoxo, Ang.:bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

In momentul de fata ascult : SHINee - RingDingDong

Nu o ascult de mult timp, dar imi place. Cu siguranta va deveni una din melodiile pe care le ascult de o mie de ori pe zi 21 Voi ce parere aveti de ea? 5

Nothing Else Matters - Apocalyptica

După părerea mea, sună bine şi varianta asta. Bineînţeles, originalul e inegalabil, dar şi acest cover sună bine, e relaxant şi deşi nu are versuri, e foarte profund. Îmi place că cei de la Apocalzyptica pun foarte mult sentiment în ceea ce cântă şi astfel melodia sună mult mai bine. One word, epic. Two words, awesome and epic. Three words, f*cking awesome and epic. xD


Xoxo, Ang.:bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

Poets of the Fall - 3AM


Cred ca mi-am gasit un nou nickname =]] Pacat ca e luat ...
Melodia e oarecum relaxanta , iar refrenul ma inebuneste ...
Tremur toata , si e prima data cand ascult piesa.
O iubesc ! xD ^^





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Ce asculti acum? v.3 MsCreed 0 2.826 03-07-2012, 07:56 PM
Ultimul răspuns: MsCreed
  Ce Asculti acum? Kyo 1.345 531.657 18-12-2010, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Unia


Utilizatori care citesc acest subiect:
13 Vizitator(i)