Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: ÃŽn acest moment (2)
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Mood: "I can't smile whithout you" - prea mult Abe (Hellboy). T________________T
Status: Inca putin si inca putin. *laughs* Fac referinta la liceu, dar si la vacanta. *tongue out*
Locaţie: Acasa. Hmmm, luni la scoala. *laughs, no cry -neveeer*
Mănânc: Niste gutui. Ma seaca pe inima si gat, dar n-am mai mancat de... cativa ani. *laughs* Imi aduc aminte de cum se catara fratele meu in copaci si impartea gutuile luate intre mine si Beatrice (trebuia s-o ia prin curtea ei ca sa poata sa se catare pe un zid, apoi sa dea de copac).
Beau: Nimic. Aproape am baut doi litrii de apa pana acum. *I don't know*
Sunt îmbrăcată în: Maieu, bluza pe deasupra (cea rosie, stil gogosar), pantaloni negri, lungi, de sport (imi arata picioarele frumoasa o.o), sosetele cu dungi de diferite culori (bleomaren, alb, gelben -talpa bleomaren-, rosu-visiuniu, bej, roz si tot asa).
Ascult: Barry Manilow - Can't smile whitout you. *laughs* What can I say... *I don't know* Aseara amuzandu-ma si clatinandu-ma pe melodia asta si salivand dupa Abe (am ceva, sunt sigura!). Yeah, me. *omo omo*
Privesc: In fata si la ultimele felii de gutui.
Status messenger: Offline. Dar daca era, scriam o replica din Hellboy (nu obsedata! dar mi-a placut replica *laughs*).
Vorbesc pe messenger cu: Offlineee~.
Citesc: Hmmmm, am mai multe carti, cum acum am ratie la calculator o sa-mi faca placere (o mare placere de sila) sa incep unele carti. ^^ Am profetiile lui Nostra Damus, viata lui Micheal Jackson, Teatru de cineva-cineva, La Medeleni (carte afurisita!) si... altele. *sucks*
Mă gândesc la: Acea fata/femeie [o cunostinta] care mi-a dat o suta de mii de lei. *laughs* Incetineste masina, iubitul ei/prietenul ei deja numara banii (ce teanc, dar nu se compara cu al cumnatamiului meu *rolling*) si ea imi punea intrebari, eu nu stiam daca sa-i vorbesc politicos sau mai informular, dar pana la urma masina a tulit-o si inafara de pachetul de biscuiti, viva cu capsuni -tocmai de ma intorceam de la magazin-, aveam si o suta de mii de lei. *proud of me* Laughs *yeah, yeah*. Plus, am ajutat o femeie cu cumparaturile. ;;] Nu ca ar fi prima data, dar vroiam sa mai ajut. o.o Ultima mea fata buna a fost acum vreo doua luni, cand mi-am impartit cornul cu ciocolata cu o femeie care matura strada (nu o cunosteam o.o).
Dating: Teza la romana luni, maine invat.
Doresc: Sa iau noua la teza la romana si macar un sase-sapte la matematica. Defapt, opt, dar... o sa ma straduiesc! Bietul Stefi... *puppy eyes* iar stau la poarta lui cu caietele in mana *ma intreb cine o sa mai treaca pe acolo -rolling*.
Iubesc pe: Familia mea. *of course* Ei sunt lumina mea si calauzii si tot ce vrei.
Nervoasă pe: Nimeni. Nimeni. *pe ritmul melodiei*
Urăsc pe: Nimeni. Nimeni. Si cand te gandesti ca eu credeam ca e de la Vivaldi melodia aia "Can't smile [...]" *me*.
ÃŽmi lipseÅŸte: Nimeni. Nimeni. Dar tot vreau sa ma duc la cimitir la mama, chiar daca ma inarmez cu mansuri si esarfa.
Abia aştept să: o.o' Habar n-am. Ma simt atat de linistita.
Cam ataaat~.
Mood : Sick.
Status : Homeee.
Locaţie : În pătuţ.
Mănânc : Un biscuiţel.
Beau : Apică.
Sunt îmbrăcată în : Pijamale mov.
Ascult : Cum chirăie papagalul.
Privesc : Paperdoll`ul cu Liam şi a mea manichiură ce trebuie făcută.
Status messenger : invisible.
Vorbesc pe messenger cu : Teo.
Citesc : De ce fierbe copilul în mămăligă de Aglaja Veteranyi.
Mă gândesc la : Cât de patetici şi penibili pot fi unii oameni.
Dating : O pizza cu fructe de mare, mai pe seară.
Doresc : Să`l uit ; n`am nevoie de chestii din astea.
Iubesc pe : Liam, ofc. Åži Mr. Capricorn, da` nu mai vreau.
Nervoasă pe : Ang.
Urăsc pe : Nimeniii.
Îmi lipsește : Andreea.
Abia aÅŸtept : Nimic.
Mood: Obosită.
Status: Trebuie să iau note de opt şi nouă mâine. *somn*
Locaţie: Acasă.
Mănânc: Nimic.
Beau: Nimic.
Sunt îmbrăcată în: Pantaloni de pijamale gri, maieu şi bluză pe deasupra.
Ascult: NANA - Starless night; acum am dat pe "Winter sleep".
Privesc: Pe aici.
Status messenger: "Fiecare cu supararile lui. Vacile au prioritate, sa-mi dai buzz cand intri (Sa dea Sfantul Soare sa mananci ramen fara mine ca nu stiu ce-ti fac!)."
Supărarea mea e că am luat opt la matematică. T______T M-am plâns şi lui frati-miu de acest cataclism internaţional. Mai ales că de lene de a le face i-am luat testul lui Dya/Aerith şi am copiat răspunsurile. *laughs* Era în toane prea bune ca să nu profit. xd And... vacă tot ea este. Sper să intre; vreau să vorbim [s]despre nimic[s].
Vorbesc pe messenger cu: Nimeni. Prea mulţi ocupaţi; Lynn nu îmi răspune, Sash' la fel, doi sunt pe busy şi cu Madi... Habar n-am. S-a găsit fleet să nu intre astăzi. *Holy Christmas sticks!* Damn.
Citesc: Mai nimic. Timpul trece repede şi la şcoală nu mai apuc, iar acasă n-am chef.
Mă gândesc la: OH, SERIOS?! Am de învăţat la trei materii, dăm două teste şi am o ascultare că m-a mâncat ca îmi ieşea saşe şi eu: BATMAN! BATMAN! Vreau notă mare! Mare! Anyway, mă descurc eu. Încă nu îmi pot ieşi din fericirea aia de la la nouăle de la limba latină. Nici nu mă pregătisem. *laugh*
Dating: Şcoala. Vroiam cu Dya, dar poate mâine, poimâine (mâine test din tot vocabularul).
Doresc: O ciocolatăăăăăă mare cu lapte şi alune + migdale.
Iubesc pe: Eh...
Nervoasă pe: Nimeni. Dar ar (fi) trebui(t) pe Lili!
Ea vrea să-mi zică ceva. Eu: Întârzii. Ea: Nu a venit profesoara. Eu: Nu? Ah, mai bine... Ce vroiai să-mi spui?
*intru în clasă după ce ciocăn* Profa la catedră, toţi copii in bancă.
În drumul băncii mele: Fir-ar tu să fii, Lili! *printre dinţi*
Urăsc pe: La, la, la, la.
ÃŽmi lipseÅŸte: *cra* *cra* *cra*
Abia aştept să: Puţină tragere de inimă. Ora de sport. Vinerea. *laughs*
Mood: Stresată; nervoasă; agitată. o.o
Status: urăsc istoria -_-
Locaţie: Acasă, încă.
Mănânc: Nimic; mănânc peste câteva minute.
Beau: Nada.
Sunt îmbrăcată în: Pijamale. 108
Ascult: Bling feat Chriss ( JustUs ) - Magia ta
Privesc: Telefonul.
Status mess: -
Vorbesc pe mess cu: Mishu.
Citesc: Ce scriu.
Mă gândesc la: " Şi dacă-mi pune o întrebare pe care nu o ştiu!? f**k it -_- "
Dating: Liceu
Doresc: Să nu mă asculte la istorie .___.
Iubesc pe: Ei; se ÅŸtiu.
Nervoasă pe: Vicol.
Urăsc pe: No one.
Îmi lipseşte: Ăm.. o vacanţă.
Abia aştept să: Se termine semestrul ._.
Mood: Răcită
Status: Moartă,coaptă
Locaţie: În pat
Mănânc: Pâine prăjită
Beau: Apă plată
Ascult: Åžtirile
Îmbrăcată în: pijamale
Status mess: I'm dying ... -_-
Citesc: NiÅŸte versuri
Mă gândesc la: Ziua de mâine
Dating: Noone
Doresc: Net pe calculator TT.TT
Iubesc pe: Mika,Dulce,Nao-chan & Yume
Nervoasa pe: Viaţă
Urăsc: Să fiu răcită
Îmi lipseşte: Weekend ul/Vacanţa/Crăciunul
Mood: good
Status: -
Locaţie: prin bucătărie
Mănânc: jeleuri
Beau: Pepsi Lemon
Sunt îmbrăcată în: pijama
Ascult: Sound Horizon - Asa to Yoru no Monogatari
Privesc: display-ul de la laptop
Status mess: -
Vorbesc pe mess cu: nimeni
Citesc: -
Mă gândesc la: vacanța de iarna + tema la filosofie
Dating: -
Doresc: să scap maine de cititul grozavei mele teme la filosofie.
Iubesc pe: -
Nervoasă pe: nimeni (momentan)
Urăsc pe: nimeni
ÃŽmi lipseÅŸte: vara, C.C Lemon
Abia aştept să: beau C.C Lemon din nou și să mănânc macaron și Pocky.
Mood: Happy.
Status: Erm... Loveee.
Locaţie: La liceu, in ora de tic. x3
Mănânc: Nimic.
Beau: Nimic.
Sunt îmbrăcată în: Blugi albastrii si o bluza gri, peste fund. xD
Ascult: Ce susotesc colegii.
Privesc: Monitorul si pe geam ._____.
Status mess: N-am mess, just f**k it.
Vorbesc pe mess cu: idem ca mai sus.
Citesc: Ce scriu. :3
Mă gândesc la: Am chef sa ascult Big Bang siii vreau sa vorbesc cu Silviu :3
Dating: With no one. 106
Doresc: Aaa.. multe.
Iubesc pe: Se stiu ei.
Nervoasă pe: Well, putin pe Mishu.
Urăsc pe: Trebuie?
ÃŽmi lipseÅŸte: Silviu..
Abia aştept să: Vina vara, sa vina Alli si Kayla la Constanta, sa scap de teze. 8

Mood: Eram moartă de fericită, momentan sunt plictisită iar lumina de la bec mă oboseşte.

Status: OH, GOD! Vreau clătitele lui Ioana şi să ma trezesc cu doamna Nuţi (şi mamaia) dimineaţa! *love* Ce poate să fie mai PERFECT decât atât? *laughs*

Locaţie: Pe acasă. Luptându-se cu tema la fizică pe care încă nu a început-o (de lene).

Mănânc: Nimic. Dar o să mănânc nişte supă mai târziu, presupun.
Beau: Mmmm, nimic. Dar îmi doresc vin fiert. *drool* I-am zis lui Dya că băutura m-a făcut ce sunt astăzi. 45

Sunt îmbrăcată în: Şosete roşii, pantaloni albaştri, tricou bleomaren, hanoracul meu cu bleomaren şi dungi negre.

Ascult: Nimic. o . o Cred că o să ascult Gackt - Vanilla; a paişpea mia încercare e cu noroc.

Privesc: Titlul topicului.

Status messenger: "Nimic de adaugat."

Vorbesc pe messenger cu: Dya; încălzirea globală *oh, yeeeeeeeeeah, sure, B2ST rullz*.

Citesc: Am citit "Planeta celor doi sori" de nu-ştiu-cine Aramă. Mmmm, mi-a plăcut. Riluri e... o ninfomană noaptea. o . o GOŞ!

Mă gândesc la: Poezie poponarului din tomberon, poezia Gunoierului din groapa de gunoi de care îmi zicea Marius că le-a citit în vis. Şi ghiciti? Poponarul era un tip gol care trăia într-un tomberon. Încă n-am aflat de ce e poponar. Totul a rămas o enigmă. Mă mai gândesc şi la cum îi cântam manele (vastele versuri) lui Dya. M-a făcut manelistă, să-i arăt sângele meu de manelar! Pe felie, frăţioare! Vroiam să-i-l pun pe Guţă să-l asculte dar m-a ameninţat cu şoseta! X_________X It was so scaaaary! Tremuram pe mine de frică când mi-a pus piciorul pe piept, oprindu-mă. Aproape-mi băga şoseta în gură. GOOOOŞ!

Dating: With schoool tomorrow. Of course. Se putea altfel? Şi dăm al treilea test. Mdaaaaaaa. But... this is life. *laughs* Mă înjură Dya că nu-i răspund la mesaje. *după ce vrea să-i răspundă* A ieşit. Cred că Secret Garden (mai precis: afemeiatul) a chemat-o la datorie. >.>

Doresc: "Because I am stupid" de la Kim Hyun Joong. *lovely* Şiiiiiiiiii să vină mai repede vacanţa. Se răcesc clătitele ce finettiul alunei. *laughs*

Iubesc pe: Doamna Nuţiiiiiiiiiiiiii! *hugs* Îmi dăduse lacrimile când o văzusem. *sad face* A fost emoţionant... Chiar dacă brăţara de la ea îmi ciupeşte pielea şi firele de păr EU o s-o port! Să moară giubila (pe sistem). *mă pregătesc pentru când mă mai numeşte manelistă 45*

Nervoasă pe: Nimeni. ^^

Urăsc pe: Nimeni. ^^

ÃŽmi lipseÅŸte: Mmmmmm, am tot ceea ce am nevoie.

Abia aştept să: Mmmmmmmmm, să mă relaxez cu o carte în mână sau nişte Batman la orele matinale (stau până la doisprăzece cu foraşul lângă mine de cele mai multe ori când începe Batman *laughs*). Sunt câteva lucruri, dar nu pe care "Deabea le aştept". Just too... Mmmm, you understand.
Mood: Somnoroasa;

Status: -;

Locatie: Acasa, in fata pc'ului;

Mananc: Toping de ciocolata;

Beau: Nimic;

Sunt imbracata in: Tricou larg, galben, cu mai multe inscripti pe el si o pereche de pantaloni largi, mov cu gri;

Ascult: Muzica de pe Youtube;

Privesc: Un site interesant;

Status mess: trebuia s'o spui de la inceput daca aveai chef de joaca 22;

Vb p mess cu: Nevasta'mea;

Citesc: Nimic;

Ma gandesc la: Un bou;

Dating: -;

Doresc: Sa dorm;

Iubesc : Un tip;

Nervoasa pe: Nimeni;

Urasc pe: Nimeni;

Imi lipseste: O persoana;

Abia astept sa: Vina ziua de maine.
Mood: 37.
Status: nu am.
Locaţie: facultate, aula 213.
Mănânc:nimic.
Beau: nimic.
Sunt îmbrăcată în: pantaloni+un pulover.
Ascult: nimic.
Privesc: Sala de calculatoare si monitorul.^^
Status mess: invizibile.
Vorbesc pe mess cu: Issa
Citesc: Algoritmuri de grafuri.
Mă gândesc la: noaptea trecuta.
Dating: o ora de mess acum o_O.
Doresc: sa vina mai repede vacanta ca sa ma pot duce la matusa mea [ peste hotare] si sa o cunosc in realitate pe Issa10.
Iubesc pe: e prea mult spus. Imi place de E.
Nervoasă pe: pe mine insusi.
Urăsc pe:nimeni.
ÃŽmi lipseÅŸte: nimeni.
Abia aştept să: sa termin cu bine semestrul106.