Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: va place ficul pt ca e primul meu fic?
da
73.91%
17 73.91%
e ok dar nu prea bine
26.09%
6 26.09%
Total 23 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

steaua dragostei(sasusaku )

#31
Dar deodata Sakura simti o durere car ii strabatea I tot corpul.In ochii ei a aparut o stea cu 7 colturi.
-Keke genkkai? cum II se poate sa aiba ea asa ceva! se intreba argintiul.
Sasuke si Naruto inlemnisera,cand o vazusera pe rozalie prabusita la pamant.
Sasuke se indrepta cu sufletul la gura catre fata care acum era lesinata.
-Cum poate sa aiba Keke genkkai?intreba Kakashi alarmat.
-Sensei, ai auzit vreodata de clanul "Black stars"?intreba Sasuke.
-Ai spus cumva "Black stars"!se alarma argintiul.
-DuoIII pe Sakura acasa!cand se trezeste veniti aici!IV
Naruto a crezut caV e mai bine sa plece, asa ca merse acasa.
Sasuke o tinea strans in brate pe fata, un sentiment placut ii cuprinsese corpul.El stia ce e , o iubea. Acum tot ce isi dorea e ca ea sa isi revina cat mai repede.Pierdut in ganduribrunetulVI nu isi dau seama cand a ajuns acasa la rozalie. Batu la usa, dar se pare ca nu ra nimeni acasa. Se hotara sa sara la balconul camerei Sakurei. Ajuns in camera fetei, Sasuke o aseza pe pat si el sa pus in genunchi langa ea. VII

I - Sakura simtii o durere care-i strabatu tot corpul. Ai grija la timpurile verbelor si la tastare.

II - Cu litera mare "cum" ca te manac :))

III - Du-o pe Sakura!


IV - cate semne de exclamatie pui? " Du-o pe sakura acasa! Cand se trezeste veniti aici.

V - Crezu ca... Ai grija la timpurile verbelor ok?

VI - pierdut in ganduri ___ brunetul ( se lasa un space)

VII - S-a asezat in genunchi, nu s-a pus :)) Ai grija cum te exprimi.




well ti-am corectat jumatate de capitol.
1.Ai grija la tastare si incearca inainte sa postezi sa te mai uiti. O sa remarci ca ai mai multe greseli de tastare decat crezi. In legatura cu redactarea ( la estetica ) vreau sa spun ca ai imbunatatiri si chiar firul descrpitiv este in regula. ^^

2. Naratiunea este buna si nu am ce comenta in legatura cu dialogul. Dialogul este partea ta forte vad deoarece nu este sec si chiar este foarte bun. Totusi nu trebuie sa abuzezi de dialog si sa si mai descrii. cele trei moduri de expunere trebuie sa se imbine armonios in context. ( in text / framgment / fik etc . )

3. Estetica este buna, nu am ce comenta.

4.Ai grija la gramatica si la literatura. Lucreaza la tehnoredactare ( la greseli de tastare ) si redactare ( naratiune si descriere, deoarece la dialog te descurci minunat, parerea mea. )

ja ne` *run away* ._.'
-

#32
Eu am venit cam tarziu si imi pare rau avand in vedere ca tu ai trecut mereu pe la ficul meu <<iarta-ma!>>
Deci ai avut greseli si cum au spus si ceilalti sa te uiti si tu peste next inainte sa il postezi.
Dialogul este foarte bun (spre deosebire de mine:))) asa sa revenim la fic. In rest totul a fost ok inafara de faptul ca ai mai putea sa adaugi ceva descriere. Altceva nu am sa iti zic, iti aduc numai cuvinte de lauda la adresa ta si a ficului :*
Bye si astept nextul cat mai curand.
:bye:
In the naked light of day
Even great scientific minds,
Can not resist the seduction of immorality
But, when darkness falls,
Beasts of science
Well rise to seek revenge
The choise is yours
What do you want to do?

[Imagine: kcz2wi.jpg]


#33
Sakura adormise in bratele brunetului. Acesta o lua si o puse in pat, o saruta pe obraz si pleca.
A doua zi isi facuse aparitia, impreuna cu prietenul ei soarele si razele lui.In camera rozaliei era linistie, fata era inca in pat si visa.Il visa pe brunet, il simtea langa ea; adormise cu gustul buzelor lui. Insa soneria de la alarma ceasului Sakurei o facu sa tresara.
Era ora 7, la ora 10 intra la scoala. Desi avea timp merse la baie si isi facut toaleta. Se indrepta spre dulap si isi alese pentru acea zi o pereche de blugi si o bluza daruita de mama ei, cu o spartura mica in forma de romb in dreptul pieptului.
Isi lua peria de par de pe noptiera si se indrepta catre oglina. Cand s-a intors ii scapa peria din mana...
-Ssas..Sasuke, nu ma mai speria asa!
-Scuze, nu am vrut sa te speri!
-Ce faci pe aici asa de dimineata?
-Pai imi era dor de tine!
Rozalia rosi ...isi indrepta privirea in alta parte; nu vroia ca brunetul sa vada ca rosise.
Deodata fata simti doua maini pe la spate care o imbratisau. Isi intorse capul, dar chiar asta vroia Sasuke. Acesta o saruta pasional , Sakura nu se impotrivi doar il iubea, se lasa dusa de val.Se sarutara asa ceva timp, dupa care brunetul rupse sarutul...
-Cred ca trebuie sa plecam la scoala nu?
-Stai sa imi iau cheia si sa o anunt pe Ayame ca am plecat!
-Bine te astept in fata casei!
Ayame privea pe geam si il zari pe Sasuke asteptand in fata casei.
-Sakura, baiatul din fata casei e prietenul tau?
-Ce?..Cum?...
-Bine, bine vad ca vrei sa nu ma bag! rase Ayame.
Sakura se grabi si iesi pe usa; rasufla usurata ca nu trebuie sa mai asculte intrebarile lui Ayame.
-Gata, putem pleca?
-Sunt gata, sa mergem!
Sasuke o lua de mana pe Sakura si mersera spre scoala. Nu le pasa de ce vor zice ceilalti.
Mergeu incet , se bucurau de fiecare moment petrecut impreuna.
La intrarea in curtea scoli grupul lor de prieteni ii fixau cu privirea. Era oare adevarat?...Sasuke si Sakura...
Din pacate miss cea mai aiurita persoana isi facuse aparitia. Nici nu intrase bine in curtea scoli pentru ca incerca sa sara pe Sasuke. Insa el o opri si o inpinse...
-Lasa-ma in pace, noi nici macar amici nu o sa fim vreodata!
Toti priveau cum Ino se isteriza si in sinea lor radeau de ea...
Sasuke o lua pe Sakura din nou de mana si mersera impreuna la umbra unui copac. Rozalia statea jos iar brunetul era cu capul pe picioarele ei.
Nimeni nu a comentat nimic, doar ii atinteau cu privirea. Ino era rosie de furie, incerca sa se indrepte spre cei doi indragostiti si sa ii desparta; insa prieteni celor doi se pusera in fata ei...
-Nu crezi ca te-ai facut destul de ras?intreba Kiba si Naruto
-Dispari! spusera ceilalti in cor.
Toti cei din curtea scoli incepura sa rada. Langa copac Cei doi priveau scena si se amuzau pe seama ei. Ino primise ce merita intr-un final. Merse intr-un colt de unde putea sa ii priveasca pe cei doi si tot injura printre dinti.
Se sunase...Asa ca Sasuke se ridica si o ajuta pe Sakura sa se ridice si ea. Isi puse mana in jurul gatului fetei si mersera impreuna in clasa. Era o zarva mare in clasa, deci profesorul nu venise inca.
-Sasuke, eu merg pana la fete! ii spuse Sakura brunetului.
-Bine, cred ca merg sa vorbesc si eu cu baieti!
.......................
-Sakura, baftoaso! ii spuse Ten Ten
-Doar nu iti place de el ? intreba Hinata
-Sigur ca nu, doar stiti ca nu imi place genul lui. Doar ca stiti ca lui nu ii placea nici o fata.
-Hai gata, gata sunt si eu pe aici!
-Scuze ne-am lasat duse de val...
-Nui nimic!
Fetele continuara sa vorbeasca in timp ce baieti...
-Sasuke te omor, Ce bafta ai in tine! spuse Lee.
-Gata nu mai ai nici o sansa la ea! ii spuse Naruto lui Lee.
-Ghinion baieti, floare de cires e doar a mea!spuse Sasuke pe un ton ironic.
-Atunci o luam pe Hinata! spusera ceilalti.
-Nici gand ea e a mea! spuse Naruto.
-Si noi ce facem?
-Pai ati uitat de Ten Ten si Temari...
Sasuke era absent mintea lui era la Sakura, nici ea nu era prea atenta.
Sasuke merse catre Sakura...
-Vi putin in banca?
-Sigur, chiar vroiam sa te intreb!
Sasuke o tine in brate pe rozalie...Nu mai rezista si o saruta. Toti se uitau putin geloi, alti ferciti pentru cei doi. Ino insa era neagra vroia cu orice pret sa ii desparta...
Dar stai ca nu va putea sa faca acest lucru, as aca incepu din nou sa injure printre dinti.
Totul era minunat pentru cei doi dar profesorul a venit in clasa asa ca cei doi rupsera sarutul.
Orele au trecu greu si acum toti era plictisit. Timpul parac se oprise la ultima ora , secundele pareau minute iar minutele pareau ore. Elevi aproape ca adormisera pe banca. Insa sunetul strident al clopotelului ii trezi din visare.
Sasuke o lua pe Sakura si plecara impreuna acasa. Tot drumul sau tinut de manal; nu spuneau nimic dar se putea simti dragostea dintre cei doi.
Sakura ajunsese , cand a vrut sa intre in casa brunetul o prinse de mana si o saruta in semn de noapte buna. Dupa care Sakura isi lua la revedere si intra in casa.
-In sfarsti acasa!spuse ea.
Merse in dormitor si se tranti in pat. Somul o lua repede cu gandul la ziua de maine si la brunet:X
Astept critici:))[posturi unite]
http://media.animegalleries.net/albums/N...no0018.jpg
ino dupa ce ia vazut pe cei doi:X
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#34
OMG! nu e coresct! de ce Sakura? Si eu sunt draguta...eu il am pe Sasuke! :D lasa...raman la cel din viata reala ;))
deci...capitolul parca a venit mai tarziu decat de obicei O_O...nu conteaza.. a venit! :D este foarte frumos.de ce nu mi se intampla si mie asa? :( descrierea e buna...dar nu strica sa mai adaugi putin. restul este foarte bine.
greselile...

Nui => nu-i

geloi > gelosi

parac => parca

manal => mana

s-ar putea sa mai fie cateva dar cred ca am uitat sa le spun. la inceput, nu ai avut probleme cu greselile de tastare, doar cu virgulele. Pe la sfarsit au inceput sa apara greselile. In rest, ar mai trebui s apui pe ici pe colo cate o virgula sau un punct.

cam atat am avut de spus... abia astept urmatorul capitol :* :-h

#35
O noua zi se ivi.Soarele lumina satul care acum se trezea din nou la viata. Locuitori ieseau din casele lor, se grabeau fiecare cu treburile neterminate.Vietatile paduri ieseau din 'casele lor', pasarile ciripeau intr-un mod melodios si placut.
La geamul Sakurei se asezara doua pasari, una avea culoarea alba-galbuie iar cealalta avea aripile albe iar corpul negru. Incepura sa ii cante fetei care inca era in pat. Rozalai se dezmetici usor si merse catre baie. Nu se grabea deoarece era ora 9 iar ea intra la scoala abia la 10. Isi perie parul ei roz si catifelat, dupa care merse sa isi aleaga hainele. Isi alese o fusta de blugi si o bluza crem. Isi lega parul in 2 codite. Arata acum ca o papusica. Cobora pentru a lua micul dejun. Ayame il pregatise dupa care pleca sa faca cumparaturi. Fata manca isi lua cheia si iesi pe usa. Pe la spate 2 maini puternice o prinsera; Sakura se sperie foarte tare, dar se calma cand il vazu pe Sasuke.Brunetul o inpinse usor in usa si o saruta.
Naruto se apropie de ei...
-OPA, cred ca intrerup ceva pe aici! spuse blondul.
Sasuke rupse sarutul, dupa care se intorse catre blond.
-Naruo, nu te vazusem!
-Normal ca nu m-ai vazut! ia zi cum sunt buzele ei?
Sakura era rosie toata.Sasuke se indrepta spre Naruto si il lovi in cap.
-Hei, intrebam si eu!spuse blondul.
Sakura il lua pe brunet de mana si plecara spre scoala. Naruto era mai in spate lasandu-i pe ei in fata.
Prin curtea scoli te puteai pierde, erau foarte multe persoane din clasele mai mari. Cei trei ii cautau pe prieteni lor.
-Uitei acolo!spuse Sakura.
-Hai la ei!spuse Naruto.
Din pacate si Ino era pe acolo si cum il vazu pe Sasuke ii sari pe spate.
Brunetul nu a vazuto asa ca au picat amandoi pe jos.
-Fata asta nu sa invatat mine? gandea Sakura.
Dar Ino avea alte planuri, Sasuke se tot chinuia sa o dea pe blonda jos de pe el, intr-un moment de neatentie blonda il saruta pe brunet.
Sakurei ii cazu fata.
-Vaca nemernica, ai cam mult tupeu!gandea fata.
Sakura o lua pe Ino de par si o trase in spate. Sasuke putu sa se ridice si acum privea scena dintre cele doua fete.
Sakura o prinse mai atre pe Ino de par.
-Iti zic cu frumosul, daca te mai atingi de el esti ca si moarta. In ochii Sakurei aparura din nou cele 2 stele.
Prieteni erau uimiti.
Sasuke era ingrijorat. Deoarece stia ce sa intamplat cu fata ultima data cand ii se activa Kekegenkkai-ul.
Dar Sakura era mai stapana pe el ca nici o data.
-Ai inteles?intreba rozalia mai suparata ca nici o data.
-Geloasa? are niste buze tare dulci!
Asta a fost picatura care a umplut paharul.
Sakura o trase de par mai in spate dupa care o puse in genunchi in fata ei.
Ino injura si plangea. Nu stia cum va scapa de Sakura.
-Te mai intreb o singura data, ai inteles?
Ino vroia sa para stapana pe situatie asa ca spuse:
-Mmm. ce gust au!
Sakura o ridica pe ino o inpinse in spate dupa care ii dau un pum direct in fata, care o azvarli la mare distanta.
-AAAa, Sakura esti o scorpie. Sasuke va fi pana la urma al meu! fata mea vezi ce mi-ai facut?
-Asta nu e nimic pe langa ce o sa iti mai fac daca te atingi de el.
Sasuke se prapadea de ras impreuan cu ceilalti.
Ino incepu sa fuga mancand pamantul.
Sakura isi dezactiva Kekegenkka, nu avusese nevoie de el, dar din furie i se avtivase.
Fata era epuizata din pricina lui cazand in genunchi.
Cand a vazuto Sasuke si restul prietenilor se indreptare cater ea. Sasuke o lua in brate si a dus-o la o banca.
-Esti bine! intreba el ingrijorat.
-Da sunt bine! spuse Sakura.
-Nu trebuia sa il avtivezi, desi ai avut un control minunat, de ce lai activat?
-Sincera sa fiu, nu ma vrut, din cauza nervilor mi sa activat.
-Sa recunoastem iai dat o lectie lui Ino nu gluam!Spusera fetele din spate.
-Nu ne asteptam sa fi asa de puternica!spusera baieti.
-Voi chiar nu stiti cu cine aveti de aface! ii lua Sasuke vorba lui Sakura din gura.
Dintr-un nor de fum aparu Kakashi...
-Sakura, am urmarti tota scena.
-A da? si ce acum voi fi pedepsita?
-Nu, vroiam doar sa iti spun ca ai avut un control excelent! Maien sa vi al locul de antrenament vei ami lucra controlul Kekegenkkai-ului!
-Da sensei!spuse fata.
Dupa care argintiul disparu...
-Kekegenkka? Wow Sakura ce tare esti.spusera fetele si baieti in cor.
Dar nu au mai intreabt de unde il avea...
Se sunase asa sa toti au mers in clasa.
Ino avea fata total mova.
-Vezi Ino acum te asortezi cu hainele, ar trebui sa imi multumest!Spuse Sakura pe un ton invingator.
Ino fierbea de furie, dar stia ca daca mai spune ceva ar putea pati mai rau.
Orele treceau greu, elevi erau plictisit...
Sakura statea cu Hinata iar Sasuke cu Naruto. PE sub banca Sasuke ii trimitea bilete Sakurei:
-Cum se mai simte mica mea 'floare de cires'?
-Mult mai bine!veni raspunsul fetei.
-In pauza te astept pe coridor.
-Bine voi fi acolo!
Se sunase sfarsitul ultimei ore. Sakura isi strangea cartile. Dupa care iesi din clasa. Pe coridor o astepta Sasuke, care avea o cutie mica in spate.
-Sasuke ce e asta? intreba fata
-Asta e pentru tine! spuse brunetul dupa acre deschise cutiuta.
In ea era un set din argin cu o piatra micuta roz la fiecare accesoriu.
Sakura ramase fara cuvinte...
-Hai sa te ajut sa ii pui!Spuse Sasuke.
-Multumesc! sunt atat de frumosi, dar cu ce ocazie.
-Pentru ati arata ca tu esti totul pentru mine.
Dupa care Sasuke o lua de talie si o saruta pasional.
Sakura era mai fericita ca nici o data, la fel si Sasuke.
Dupa momentul acela perfect Sasuke a conduso pe Sakura acasa. O saruta din nou in semn de noapte buna si pleca.
Fata isi facu un dus si se baga in pat. Somnul o luase foarte usor. Avea visea prea frumoase ca sa nu adoarma...
Sper sa va placa:D, si sa lasati multe commuri va rog
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#36
okay......acu ma simt mai bn>:D<.....am citit continuarea da' era mai tare dak ii lua un inel sau alceva:-s....k sa nu spun un lantisor k ideea era deja luata:-ss..........a fost tare faza cu Ino:))...=))....mam spart de ras:))......vezi k nam vazut greseli de tastare ji mia placut inceputul dar pe urma nai mai descris peisajul aja bn:-w....ajtept urmatorul capitol:-w....vezi poate ai timp maine:-w.....ja':*

#37
a new cap! yeeeeey! party, party Party ;))
deci....e foarte frumos si romantic :X sunt curioasa daca Sasuke si Sakura se vor certa candva :-? oricum....daca am putea face film iti dai seama ca as manca patura de emotie ;;)
acum greselile...:(

paduri => padurii

Naruo => Naruto

lai => l-ai

sa => s-a

iai => i-ai

hai ca mie lene sa mai scriu...nu cred ca am mia vazut dar stiu ca mai toate au fost de atstare, eu nu am vazut de exprimare

deci astept urmatorul capitol :D sa vad ce mai primeste vacutza ino :))

#38
Urmatoarea zi isi facu aparitia, soarele stralucea cu putere peste satul care acum se trezea din nou la viata.
Sakura era deja imbracata, astazi aveau 'cercuri', la scoala asa ca avea toata ziua libera. Aproape toata ziua, deoarece dupa micul dejun trebuia sa se intalneasca cu Kakashi pentru a se antrena.
In fiecare dimineata mama ei lipsea, asa ca se obisnuise sa o vada doar seara cand intra pe usa oboita si mergea in camera ei.
Ayame ii devenise mai mult decat o sora, ii devenise a doua mama. Ea se ingrijora de starea rozaliei mai mereu, ii facea micul de jun, calca , spala si facea alte treburi prin casa specifice mamelor. In familia ei Ayame devenise sotia si mama Sakurei devenise sot prin lucrurile pe care le faceau...
Dupa ce isi manca micul dejun fata a vrut sa plece, dar o voce blnda p intreaba:
-Unde pleci asa devreme? E doar ora 9.
-Am antrenamente cu senseiul meu! ii explica Sakura situatia.
-Sa nu vi tarziu acasa! ii spuse Ayame.
-Bine mam...Dar Sakura nu mai continua cuvantul.Pentru prima data ii spuse mama lui Ayame.
-Imi pare rau!am vrut sa spun Ayame.
Isi lua cheile si pleca spre locul de antrenament.
Dintr-un copac sari Sasuke, ii prinse buzele Sakurei intr-un sarut dupa care zise:
-Neata pisoias!
-Neata, ce faceai acolo?
-Eeee nimic! Ma gandeam sa te insotesc la antrenamente. Tot nu am ce face acasa!
-Daca Kakashi nu are nimic in potriva... poti sa ramai dar sa nu interivi!
-Bine stau deoparte! Dar daca te raneste intr-un fel o sa....
-Nu o sa faci nimci, asa e la antrenamente! Amintesteti cum a fost prima data cu 'sharingan-ul' tau!
-Ei bine... ai dreptate...
-Hai sa mergem, nu cred ca va intarzia senseiul astazi! spuse rozalia, dupa care il lua de mana pe Sasuke si plecara.
Ajunsera la locul de antrenament la ora 9:45.
Kakashi era deja acolo spre surprinderea celor doi.
-Vad ca esti punctuala! spuse argintiul.
-Da sunt, dar nu ma asteptam sa fiti si dumneavostar asa! continua Sakura
-Pai mam cam saturat sa inventez scuze penibile si nici inspiratie nu mai aveam...
-In sfarsit si-a dat seama! gandeau cei doi adolescenti.
-Sakura activeazati te rog Keke genkkai-ul, Sasuke stai pe margine!
Sakura isi activa Keke genkkai-ul si astepta urmatorele indicati.
-Ai invatat cum sa il activezi in lupta cu Ino, asa ca trecem peste acest lucru.Ca sa vedem ce poate face abilitatea ta speciala, sau cat de puternica esti folosind-o, in acest test va trebui sa lupti cu mine corp la corp.
Dupa ce primi saricina pentru antrenament Sakura incepu sa il atace pe argintiu. Viteza si agilitatea crescusera considerabil, iar forta cu care lovea era supranaturala.
Pana si Sasuke era uimit...
Sakura se ferea de toate atacurile adversarului, ca si cum ar putea vedea ce va face in continuare.
-Se pare ca are abilitatea de a vedea ce voi face exact ca si Sharingan-ul, dar si forta, viteza si agilitatea au crescut; acest lucru il face diferit de sharingan! le explica Kakashi elevilor sai.
-Nu credeam ca este asa puternic!gandeau cei doi baieti.
Sakura capata rani pe corp cu fiecare zi care trecea la antrenamente.Nici Kakashi nu arata prea grozav...
Trecusera cinci zile de cand se antrena cu Kakashi...In acea saptamana pe zi ce trecea antrenamentele erau mai dure.
Sasuke observa cat de obosita este Sakura la ore si cate rani are. Ceilalti prieteni erau din ce in ce mai ingrijorati.
Dar rozalia prindea din ce in ce mai multa experienta si forta pe zi ce trecea.
-Esti bine? intreba intr-un final Sasuke, nemaiputand tine in el ingrijorarea.
-Sunt bine! Kakashi a zis ca nu va mai dura mult deoarece am inceput sa il controlez ca o profesionista...
-Ai grija de tine! nu imi place sa te vad in halul asta.
Sasuke o stranse puternic la piept pe rozalie. Ea se simtea atata de bine in bratele lui. Simtea ca orice ar fi impreuna cu el ar fi reusit imposibilul.
Ultima zi de antrenament a venit Sakura era singura cu Kakashi. Arata mai rau ca nici o data; nu numai Keke genkkai-ul o epuiza ci si atacurile primite din parte argintiului.
-Esti sigura ca mai poti continua? o intreba argintiul
-Hai sa terminam, vrea foarte mult sa il pot controla pe deplin! spuse Sakura sigura pe ea.
Intr-un final termian si antrenamentele, era plina de rani, unele sangerau abundent...
Dupa ce se termian totul Sakura nu se mai putu tine pe picioare si lesina.
Sakura era foarte obosita si isi suprasolicita chakra.
Argintiul ingrijorat de starea ei a dus-o la spital. Acolo mai multe asistente sau ocupat de ranile ei. Insa cu chakra nu puteau face nimic. Rozalia avea nevoie de timp si odihna pntru asi reveni...Acum era inconstienta pe patul de spital.
Kakashi merse sa il anunte pe Sasuke. Cand a auzit ca rozalia e la spital, a fugit cat de repede a putut catre ea.
-CE SA INTAPLAT CU EA! urla Sasuke la Kakashi.
-Nu a patit nimic stai linistit; ara nevoie de odihna! Stai tu cu ea!
Sasuke a stat cu ea pana ce a deschis ochi. Nici nu ii anuntase pe ceilalti de starea ei, sau macar ca e in spital...
-Sasuke? Unde sunt? intreba rozalia
Dar brunetul a prins-o si a imbratisat-o puternic.
-Stai intinsa! esti la spital.
-Cum am ajuns aici?
-Ai lesinat dupa antrenament! Kakashi te-a adus aici. Totusi ai terminat cu antrenamentul, ai reusit sa inveti cum sa il folosesti pe deplin...
O asistenta intra in salonul rozaliei. Poti sa pleci din acasa, ranile tale se vindeca deosebit de repede...
Sasuke o ajuta pe Sakura sa se ridice. Avea o rana la un picior care a facut-o sa se impiedice. Sasuke a prins-o cand era gata, gata sa se loveasca. Dupa care o ajuta sa se sprijine si o intreba:
-Vrei sa dormi la mine in seara asta? Vreau sa fiu sigur ca esti bine! ii spuse Sasuke.
Sakura a stat putin pe ganduri, pana acum nu a mai dormit nici o data la un baiat acasa.
Dar totusi se hotara sa ii accepte invitatia.
-Bine, dar va trebui sa mergem mai intai sa imi iau hainele de schimb! ii spuse rozalia.
Sasuke o lua pe Sakura in brate si au plecat; Sakura o anunta pe Ayame ca nu va dormi acasa dupa care pleca spre casa lui Sasuke.
Stati linistiti ca nu fac nimic la Sasuke acasa:))...:)):p mai tz poate :P
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#39
vezi k ai cam grabit chestia cu spitalul....au puso in 2 propozitii:-w....:D....okay ji eo st de vina pt k tiam mai zis asta pe mess ji nu team lasat sa faci alta continuare:D.....scz...deci nu o criticati prea tare cu asta pt k si eo st de vina ji o sa iau aceasta vina asupra mea:>......
aha in rest imi place:X:X:X:X......ii avertizez pe cei care o sa se ia de tuh pt chestia aia sami dea mie un pm k rezolv eo :-b...okay?:-w......
ajtept continuarea ji poate contribui ji eo cu ceva la ea>:)......
ja':*
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#40
Desi nu cred ca merita am venit cu nextul.
Sormea Sasuke-love-foe-ever-Sakura (nu imi e sora cu adevarat) ma ajutat cu inspiratia ei, deci acest capitol e facut de amandoua ..sper sa va placa .
Si sormea mz molt:)

Drumul a fost scurt asa ca cei doi nu au avut prea multe de discutat. Ajuns acasa Sasuke o aseaza pe Sakura pe canapeaua din sufragerie. Sakura se uita prin jur, nu fusese nici odata in sufrageria brunetului. Singura parte cunoscuta a casei era dormitorul lui Sasuke. Sufrageria era spatioasa, pe un perete se afla o biblioteca cu tot felul de carti prafuite; in cealalta parte a camerei se afla mobial si televizorul. Pe jos era un covor de culoare albastra ca si pereti camerei. Langa canapea era o masuta. Sakurei ii placea camera o facea sa se simta binevenita.
Rozalia era prea atenta la interiorul camerei si nu observa ca Sasuke era in bucatarie si a pus masa.
-Iti este foame? intreba brunetul.
-Da imi este putin! ii raspunse fata.
Sakura nu putea sa mearga momentat din pricina rani de la picior.
-Stai sa te ajut!
Sasuke o lua in brate pana la masa. Bucataria era la fel de spatioasa, gresia si faianta aveau culoarea bleu, in bucatarie mai era un frigider, aragazul, mobila de bucatarie, coltarul si masa.
Dupa ce au luat cina cei doi sau uitat la un film. Deoarece Sasuke avea doar filme de groaza a pus-o pe rozalie sa aleaga.
Mare greseala pentru Sakura. Filmul pe care il alese era cu adevarat infiorator. Rozalia nu era genul sa se sperie de asa ceva. Pana acum vazuse ea la filme de groaza cu gramada dar acesta era chiar unul exagerat. Ii era frica si se ghemuise langa Sasuke. Observand-o pe fata nu se putu abtine sa nu scoata un raset.
-Te-ai speriat? intreab el.
-Putin...! ii raspunse rozalia.
Sasuke ii puse mana in jurul gatului fetei si se uitara in continuare la film. Dupa aproximativ doua ore filmul sa terminat, Sasuke a luat-o pe Sakura in brate si au mers la etaj unde era camera brunetului si o baie. Sasuke o aseza pe rozalie pe pat si iesi din camera ca sa o lase sa se schimbe.
Dupa doua minute a intrat din nou in camera dar si el se schimbase.
-Unde vei dormi? il intreba rozalia, deoarece ea statea in pat.
-Pe canapea! Sasuke ii arata cu degetul canapeaua.
Sakura se simtea prost deoarece vrunetul trebuia sa doarma acolo, dar nu mai spuse nimic; stia ca daca Sasuke a hotarat ceva era greu sa schimbi acel lucru.
Intr-un final fata adormi intrand intr-o lumea a tristeti. De cand era cu brunetul nu isi mai visase tatal cum este ucis impreuna cu tot calnul. Dar din nou amintirile isi faceau loc in viata ei.
Sasuke nu dormea inca se tot uita la rozalie.
Amintirile o distrugeau, toata fericirea disparea datorita lor.
Sasuke vazu' cum dupa chipul acesteia i se scurge doua lacrimi cristaline...se ridica dupa canapea si se duse spre ea,ajuns in fata patului se aseza pe scaunul de alaturi si ii atinse chipul fin al fetei stergandui acele mici cristale albe si pure ce se tot scurgeau de pe fata-i alba ca neaua.
Statu' asa in jur de o jumatate de ora iar la un moment dat Sakura incepu sa transpire...se pare ca acel cosmar inca nu se terminase
Brunetul ingrijorat de starea fetei incerca sa o trezeasca dar se pare ca in zadar...o striga de cateva ori iar aceasta se trezii izbucnind in plans.
-Sakura, Sakura..linistestete!..Gata! Ce ai patit?
Insa aceste intrebari erau in zadar...aceasta continua sa planga ...
-Sakura,gata,orce ai fi visat acum sa terminat,gata!
Sakura se opri din plans si se arunca in bratele lui Sasuke incepand al starnge din ce in ce mai tare...Brunetul era foarte nedumeri...nu stia ce se intampla cu rozalie.
-Sakura...ce-ai patit?
-Am visat urat...doar atat . spuse aceasta incercand sa ascunda adevarul dar Sasuke nu era asa usor de pacalit.
-Sakura,tu nu teai speria asa rau din cauza unui cosmar,deci spunemi ce ai visat!
-Bine! Iti spun...
Aceasta ii povesti toata trauma ei din copilarie si de visele ce i se tot repeta inca din acea noapte infricosatoare.
In cealalta parte a orasului...in casa Sakurei tocmai acel ninja ucigas care ii omorase tatal si clanul ii distrusese familia...mama ei impreuna cu Ayame erau intinse pe podeaua din hol...pline de sange.Acel ninja misterios ii lasa Sakurei o scrisoare in care ii spunea sa se intalneasca cu el peste o saptamana in Padurea Sfarsitului,chiar la marginea ei.
De dimineata Sakura se trezi prima...se pare ca piciorul i se vindecase asa ca coborase jos pentru a pregati micul de jun, deoarece Sasuke a veghiato la spital fara macar a dormi vreo ora iar seara trecuta o privi nencetat acesta culcanduse la o ora destul de tarzie era foarte obosit.
Sakura termina masa apoi se intoarse inapoi in camera pentru al trezi si pe brunet. Il saruta usor pe buze trezindu-l.
-Neata Sasu!ai dormit bine?
-Da pui...ce faci in picioare!?....piciorul tau?!...
-Nu ma mai doare..sunt bine.
-Aha...ok...merg sa pregatesc masa!
-Am facut eu asta pentru tine!
-Nu trebuia...de ce nu mai trezit?...
Acesta nu mai putu continua nimic deoarece Sakura il saruta tandru pe buze , dar el nu se multumi cu un simplu "pupic"...asa ca o trase pe pat si o saruta pasional pe buze.
Dupa ce au mancat cei doi sau hotarat sa plece la academie deoarece aveau sa se intalneasca cu Kakashi acolo. Pe drum Sakura a decis sa mai dea pe-acasa , dar cand deschise usa le zarii pe cele doua femei intinse pe jos inconjurate de balta de sange...se vedea dupa cat sange pierdusera ca erau moarte.
Aceasta a inceput sa tipe din ce in ce mai tare alarmandul pe Sasuke care o astepta afara. Intra in casa si o vazu pe Sakura intinsa pe podea care se ineca in proprile lacrimi si cadavrele celor doua femei,practic singurele rude pe care le mai avea Sakura.
Cele doua au fost inmormatate dupa doua zile de cand murisera, dupa cum erau si obiceiurile crestinesti.
Pe ultimul lor drum spre cimitir Sakura tot plangea...Sasuke statea langa ea sprijinindo , iar Hinata o tot consola spunandui ca totul va fi bine
Dupa ce femeile fura inmormantate Sakura statea in bratele brunetului tot suspinand...acesta o strangea puternic.
-Tu esti tot ce mia mai ramas...o sa ma parasesti si tu?spuse Sakura printre suspine
-Nu..nu o sa te parasesc niciodata!
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Steaua specială a lui Judy ^^oRiHiMe NeBuNa^^ 0 1.539 27-03-2010, 11:25 PM
Ultimul răspuns: ^^oRiHiMe NeBuNa^^
  Steaua din intuneric Innocent Killer 1 2.227 26-11-2009, 06:10 PM
Ultimul răspuns: Berry.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)