Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: va place ficul pt ca e primul meu fic?
da
73.91%
17 73.91%
e ok dar nu prea bine
26.09%
6 26.09%
Total 23 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

steaua dragostei(sasusaku )

#11
Noaptea a trecut foarte repede lasand razele soarelui sa isi faca aparitia.Rozalia inca doarmea, obosita dupa antrenament, cateva raze de soare ii mangaie chipul bland si angelic si o facura sa se trezeasca; se uita la ceas si sari din pat ca un fulger de repede.
-Aoleuuuuuuu!!!! am dormit prea mult, ce proasta sunt ,cum pot sa intarzi din prima zi? offfffff!!!!!!
Isi facu repede toaleta si merse catre dulap,desi in intarziere rozalia era mereu atenat la haine.Isi lua un kimono rosu cu o mica despicatura in dreptul piciorului,parul ei roz il lasa desfacut.
Cobora in fuga fara sa mai ia micul dejun, isi lua la revedere de la Ayame(mama ei era din nou plecata)fara sa mai asculte ce dorea ea sa ii zica si o zbughi pe usa.
Fugea cat putea ea de repede ,dar cand ajunsese in sfarsit la scoala toti elevi erau inca in curte,isi ridica privirea spre ceasul scoli si observa ca era abia 7:35.Se linisti si merse langa un copac si se aseza acolo dandu-si totodata una in cap deoarece uitase sa programeze ceasul ca sa arate ora cea buna.
Trei fete au trecut prin fata ei si vazand-o se gandira sa faca cunostinta.Se apropiau usor fara a fi observate de Sakura,o mana calda o atinse pe umar cea ce a facut-o pe fata sa tresara.
-Scuze! nu am vrut sa te speriem.
-Nu este nici o problema, oricum cineva trebuia sa ma trezeasca si pe mine din visare nu?
-Buna!eu sunt Sakura.
-Buna eu sunt hinata,ea este Ten-Ten iar ea este Temari(da stiu in anime e din satul nisipului eee acum sa schimbat putin)
-Incantata de cunostinta!
-Vino cu noi! o sa ti prezentam pe prieteni nostri.
-Mi-ar face placere!
-Cel de acolo este Lee ,mai bine stai departe de el daca te va vedea iti va cere sa fi iubitalui.
-Cei de langa sunt Kiba,Garra,Naruto,Neji...si cel de langa copac este Sasuke.
-Cum ? Sasuke,dar el e cel de acum 2 seri.gandea fata.
-Fetelor trebuie sa plec,ja ne
-Ok!spusera fetele in cor si se dusera la ceilalti baieti,fara sa observe cineva ca Sakura se indrepta catre Sasuke.
-Buna,Sasuke ma mai ti minte?
-Aaa,da buna Sakura.
-Ma bucur ca ma mai ti minte.
Dar nu isi termina fraza pentru ca o blonda a incercat sa sara la gatul brunetului,dar se impiedica de piciorul fetei si cazu.
-Hei,tu retardo,tineti picioarele acasa spuse Ino indreptandu-se spere rozalie pentru a o lovi.Dar cand sa ii dea o palma o simtit cum Sasuke o ia de incheietura maini si o strange cu putere
-LAS-O IN PACE!!!spuse sau mai bine zis urla brunetul cu raceala in glas,acea raceala facea pe oricine sa tremure.
Ino s-a dat cu cativa pasi in spate.Acum si grupul de prieteni ai rozaliei si ai brunetului se uita la ei,dupa care destetpul de naruto spuse:
-Ce e Sasuke tia picat cu tronc noua colega,e foarte frumoasa nu am ce zice dar marele Uchiha este indragostit cumva?
Ceilalti asteptau ca blondul sa primeasca una in cap cea ce se si intampla cand Sasuke se apropie de Naruto.
-Hei mai usor cu aerele de superioritate auzi!!!
Dar brunetul plecase de langa ceilalti si se facu nevazut.
-Oare de ce mi-a luat apararea? se intreba Sakura in sinea ei .
Intr-un copac cocotat era Sasuke...
-Oare ce ma apucat acolo ,de ce o apar abia am cunoscut-o...
Dupa inca 5 minute de asteptare se sunase asa ca toti erau in drum spre clasa...[posturi unite]
ASTETP CRITICI SI NU VA SFIITI FITI DURI:)) APROPO SA PUNETI SI CEVA BUN NU DOAR GRESELILE SA LE COMENTATI :p[posturi unite]
bn vam provocat sa fiti duri dar nici foarte duri:))

#12
yeeey! nextul! hurray !
sa vedem...e foarte frumos! dar stii si tu ca mai ai pana sa ajungi aproape de perfectiune ;) imi place ca nu copiezi chestii, ci te exprimi simplu, cu cuvintele tale, mai bine decat sa faci copy-paste la niste fraze din alte ficuri
acum greselile...

obosita dupa antrenament, cateva raze de soare ii mangaie chipul bland etc... => dupa cuvantul ''antrenament'' cred ca ar fi mers punct...dupa parerea mea

-Aoleuuuuuuu!!! => multumim de generozitate, dar un singur semn de punctuatie era suficient :D

atenat => atenta

la revedere de la Ayame(mama ei era din nou plecata) => am mai spus ca parantezele nu sunt prea frumoase in mijlocul povestirii, ai fi putut spune- ''Isi lua la revedere de la Ayame, mama ei fiind din nou plecata.'' sau ''Mama ei fiind din nou plecata, isi lua la revedere doar de la Ayame.''

observate de Sakura,o mana calda o ... => cred ca in locul virgulei ar fi mers mai bine punct

...din mine din visare nu? => dupa cuvantul visare ar fi mers o virgula

-Hei,tu retardo,tineti picioarele acasa spuse Ino indreptandu-se spere rozalie pentru a o lovi. => dupa parerea mea ar fi mers mai bine: Hei, tu, retardo! Tineti picioarele acasa! spuse Ino indreptandu-se spre rozalie pentru a o lovi.

-Ce e Sasuke tia picat cu tronc noua colega,e foarte frumoasa nu am ce zice dar marele Uchiha este indragostit cumva? => dupa parerea mea ar fi mers mai bine: Ce e Sasuke? Ti-a picat cu tronc noua colega? E foarte frumoasa nu am ce zice! Cumva marele Uchiha este indragostit?

-Hei mai usor cu aerele de superioritate auzi!!! => dupa cuvantul ''superioritate'' ar fi mers o virgula si doar un semn de punctuatie

Intr-un copac cocotat era Sasuke... => parca se intelege ca s-a cocotat copacul...deci cred ca ar merge: Intr-un copac statea cocotat Sasuke

dupa cum ai observat, greselile de tastare s-au micsorat considerabil, ceea ce este foarte bine! majoritatea greselilor sunt de punctuatie(parca ai tu o problema cu virgulele, te-ai certat cumva cu ele?) si cateva de exprimare...trebuia sa mai inversezi pe ici pe colo cate doua cuvinte :D
dupa parerea mea, excelezi chiar foarte repede :D probabil vrei sa apari intr-o lumina buna in ochii nostrii ;)
sper ca nu te supara criticile mele, daca da, sa imi trimiti un PM ;)
tot ce a ramas de spus este...
Gambate si spor la scris!

#13
Sakura a intrat ultima in clasa ,toti erau asezati asa ca privea dupa un loc liber.Isi gasi un loc langa Sasuke si Naruto.Se aseza si asteptara in liniste profesorul.
Dintr-un nor de fum isi facut aparitia un barbat inalt cu parul argintiu; bandada cu semnul satului ii acoperea un ochi.Purta o masca care ii acoperea marea parte a fetei , tot ce se mai putea observa era ochiul drept.
-Buna dimineata!elevi.spuse profesorul
-Buna dimineata!sensei
-Ma numesc kakashi Hatake si voi fi noul vostru profesor de istorie.
-Va voi imparti in echipe de cate trei,fiti atenti!
......................................
-Echipa 7 Naruto, Sakura si Sasuke
Nimeni nu comenta nimic ,doar Ino sari cu gura. Deoarece ea dorea sa fie in echipa cu Sasuke.
......................................
-Acum ca va-ti aflat coechipieri sunteti liberi restiul zilei, pentru a va cunoaste mai bine ,ca sa deveniti o echipa adevarata .
Sakura rupse tacerea...
-Vreti sa veniti la mine sa bem un suc?
-Normal!!! striga Naruto.
-Mda! ok vin si eu.
Ajunsi la casa rozaliei ea ii pofti politicos sa se aseze pe canapea,dupa care a adus trei pahare cu suc si a dat drumul la un film de groaza.
Naruto tipa si urla in continu asa ca Sakura ii propuse lui Sasuke sa il sperie putin pe blond .Fara ca blondul sa observe cei doi erau deja in spatele lui si deodata urlara in cor amandoi,cea ce il facu pe Naruto sa tresare ca o mata speriata.
Cei doi glumeti incepura sa rada ,mai mult Sakura dar totusi se vedea zambetul pe chipul brunetului .
Se facuse tarziu asa ca fata ii conduse pe baieti pana la usa.
-Sper ca va-ti simtit bine !
-Ne-am distrat de minune!nui asa morocanosule?
Naruto primi una de la Sasuke dupa care ochi de onix se intoarsera spre cei de zmarald
-A fost placut! multumesc de invitatie
-Doamne! Sakura ce i-ai facut acestiu baiat ...
Brunetul nu statu pe ganduri si ii mai dadu una lui naruto, dupa care plecara amandoi acasa....[posturi unite]
STIU E SCURT DAR DUPA 3 CAPITOLE NU AM MAI AVUT INSPIRATIE:))[posturi unite]
mai bine le uneam pe toate trei:))macar iesea unu mai mare

#14
ce rapida esti:D dar cred ca ai ramas fara idei si nu va veni asa de repede urmatorul capitol :)
nu conteaza daca este scurt,(am si eu o poveste in care fac capitole scurte) atat timp cat ai naratiune, descriere si dialogul nu este sec, atunci totul este bine!
so...sper ca Sasuke si Sakura sa nu fie impreuna dupa inca cateva capitole, ca strica farmecu....daca vor fi, sa se certe pentru ca povestea sa fie mai lunga si poate vei avea mai multe idei cand se vor evita si cand sa se impace...
acum greselile care sunt mai putine :D

-Buna dimineata! elevi. => din cate stiu eu, nu este corect...cred ca trebuia: Buna dimineata, elevi!

Buna dimineata! sensei. => la fel :Buna dimineata, sensei!

-Normal!!! => cred ca era suficient un singur semn de punctuatie

-Mda! => daca vroiai sa o spuna plictisit, cred ca puteai spune: Mda...

a => au

nui => nu-i

...de la Sasuke dupa care ochi... => inainte de cuvantul ';dupa'' ar fi mers o virgula

naruto => Naruto

astea au fost. ai avut doar trei greseli de tastare si asta e bine. restul a fost cu punctuatia, la primele nu ai pus unde trebuia semnul :D
cu alte cuvinte, este foarte bine! dupa parerea mea, asculti de criticile noastre ;)
tot ce a ramas de spus...
Gambate si spor la scris :-h

#15
mai...da tu chiar esti rapida nu gluma...ma bucur ca am si eu ce citi in timpul saptamanii...
capitolele sunt interesante si se pede ca te perfectionezi
sa stii ca nu este nicio problema daca nu esti obijnuita sa scrii la pc ( nici eu nu stau mai bine la capitolul asta si inteleg ca nu esti obisnuita sa folosesti cratima si virgula cand scrii la tastatura, e mai greu, dar daca te straduiesti sigur te vei obisnui)
am vazut ca din viteza ai mai scris substantivele proprii cu litera mica, ai mai multa grija)
asa...ar fi cazul sa mai spun si ce-mi place, nu?
pay...imi place ca incerci sa evoluezi si nu te dai asa usor batuta :) chiar mi-ar fi parut rau daca ai fi facut-o
imi mai place ca ma ti in suspans cu cine a urmarit-o pe rozalie
ce imi mai place?nu stiu...cred ca cel mai mult imi place perseverenta(dar asta am mai scris-o)
dapa cum a mai spus si Mambrella, greselile sa-mputineaza! ceea ce e super bine, nu bine! astept urmatorul capitol (si poate voi fi si prima :D ) zbye! astept nextu'!
Let`s start with the premise thet we aren`t completly idiots.
"You forgot another lesson: Never turn your back until you know your enemy is dead. Looks like we'll have to go over the lesson again next time I see you-which will be soon."

#16
Seara s-a lasat din ce in ce mai mult peste sat ,acum era ora 11:15; rozalia inca nu dormea,deodata o bataie in geam o face pe fata sa tresara ,se apropie si observa un bilet langa fereasta:
-Sakura, maine avea un antrenament la ora 10, eu sunt plecat din sat ,anuntai tu pe Sasuke si Naruto.
Biletul era semnat Kakashi.
-Plecat? nu prea cred ,mai mult i-a fost lene sa ne anunte pe toti.
Sakura la sunat pe Naruto, acum mai trebuia doar sa il anunte pe Sasuke dar telefonul lui era inchis.
-Off! doamne acum trebuie sa merg la el acasa?
Sakura se schimba si plecat spre casa brunetului, nu stia de ce inima ii batea cu putere cu fiecare pas pe care il facea.In sfarsit a ajuns la brunet acasa,sari la balcon si batu in geam.
Sasuke era in pat, cand auzi bataia tresari.
-Sakura?ce faci aici?
O pofti in camera si sau asezat pe pat.
-Imi cer scuze ca am venit asa tarziu!
-Nu e nici o problema!deci, ce aveai sa imi spui?
-Aaa da scuze! Kakashi ma rugat sa iti spun ca maine avem antrenament la ora 10,aveai telefonul inchis asa ca am venti aici.
-Inchis? a scuze sa descarcat!
-Pai eu cred ca voi pleca.Spuse rozalia
Sakura se indrepta spre fereastar cand, o mana calda o prinse de incheietura.
-Nu vrei sa mai stai putin?
Sakura se pierduse,nu stia de ce un sentiment placut o cuprinsese.
-Nu crezi ca e cam tarziu? poate cu alta ocazie,imi pare rau.
-Bine ,noapte buna!
-Noapte buna!
Dupa ce spuse acest lucru Sakura il saruta pe obraz in semn de noapte buna si pleca.
Sasuke ramase nemiscat,intr-un final se duse la culcare cu sarutul rozaliei pe obraz.Inainte sa adoarma spuse:
-Ce are asa special ea ,de ce ma simt asa?
...............................
Noaptea trecuse, razele soarelui ii mangaia chipul Sakurei si o facura sa isi deschida ochi de un verde linistitor.Se dadu-se jos din pat si merse la baie pentru a se pregati de antrenament .Isi facu un dus si merse sa se schimbe; isi prinse parul intrun coc si isi lasa o suvita sa cada peste chipul ei angelic, isi lua un kimono verde cu un model floral pe piciorul stang cu o despicatura in dreptul picioarelor pentru ai da libertate de miscare.
Cobora pentru a lua micul dejun, ca in fiecare dimineata Ayame ii pregatise mancarea si acum facea curatenie prin casa.Dupa ce manca rozalia pleca spre locul de antrenament al echipei 7.Era abia ora 9:15 asa ca Sakura nu se grabea ,in drumul ei o intalni pe Hinata si celelalte fete.
-Hei Sakura buna! pusera ele in cor
-Buna fetelor ,ce faceti?
-Nimic interesant,noi ne plimbam ; dar tu?
-Astazi am antrenament cu echipa,ce ziceti dupa ne intalnim toate in parc?
-De ce nu? dar ca sa fie mai distractiv sa ii luam si pe baieti.
-Tu adui pe Sasuke si Naruto!
-Bine ne vedem in parc pe la 4.
Fata isi continua drumul,ajunse la locul stabilit la ora 9:50.Sasuke era deja acolo insa Naruto inca nu a aparut.
-Buna Sasuke!
-Buna!
-Dupa antrenament vrei sa mergem in parc? vor veni si ceilalt acolo la 4 .
-Bine ,vin la 3:30 la tine sa mergem impreu...
Sasuke nu a putut sa isi termine propozitia pentru ca kakashi isi facu aparitia .
-Buna ziua elevi!
-Buna ziua sensei!spusera cei doi in cor
Senseiul se uita in jur pret de cateva minute
-Unde e Naruto?
-Inca nu a vanit.spuse rozalia
Din departare se putea observa cum ceva sau cineva venea cu viteza inspre acel loc.
-Sunt aici!sunt aici! spuse blondul printre gafaieli
-Se pare ca zvonurile cum ca Dv ati veni cu cateva ore intarziere la antrenament nu sunt adevarate.spuse el
-Acum ca sunteti toti aici sa va explic in ce consta acest antrenament:veti incepe prin a lovi cate un pom pana cand acesta va cadea la paman,dupa care veti trece la bolovani,tot ce puteti folosi este forta voastra; fara alte tehnici.
-Am inteles .spusera ei in cor.
Sasuke lovi de trei ori pomul cu piciorul si de 2 ori cu pumnul dupa care acesta cazu.
Naruto lovea cu piciorul si pumni continu dar nu facea mari progrese.
Sakura se aseza langa pom.
-Sakura ce faci?intreba Kakashi.
Sasuke se uita la ea mirat.
-Pai ma terminat!
-Dar pomul inca este in picioare.
Atunci Sakura ridica mana si atinse pomul ,deodata se auzi un zgomot puternic se pare ca acel copac cazuse.
Naruto numai avea cuvine,Sasuke era foarte impresioant iar Kakashi era foarte uimit de forta fetei.
-Uimitor! atata foarta.spuse Sasuke printre dinti.
-Foaret bine Sakura poti trece la bolovani.
-Dar am terminat si cu ei.
-Cum!
Senseiul se intoarse cu fata sprea bolovanul fetei ,acesta era crapat in mii de bucatele...
-Pai cred ca poti sa te relaxezi atunci...a da Sasuke vad ca si tu ai terminat poti sa mergi langa Sakura!
Naruto termianse in sfarsit cu pomul acum se chinuia cu bolovanul.
Langa un copac cei doi adolescenti dicutau:
-Cum poti sa ai atata forta?
-Pur si simplu mam antrenat!...
Naruto terminase cu bolovanul acum toti puteau merge acasa.

#17
ooo capitol lung :D
ador nextul, este foarte frumos! este interesant si nu plictiseste cititorul.
acum greselile...sunt mai mici, dar sunt!


Seara s-a lasat din ce in ce mai mult peste sat ,acum era ora 11:15; => aici cred ca ar fi 2 propozitii..dupa cuvantul ''sat'' puteai pune punct

rozalia inca nu dormea,deodata o bataie in geam o face pe fata sa tresara ,se apropie si observa un bilet langa fereasta: => aici ar fi 3 propozitii. dupa cuvintele ''dormea'' si ''tresara'' puteai pune punct. trebuie sa faci propozitii scurte si clare, aceasta este cam lunga...

biletelul de la Kakashi nu trebuia sa fie cu linie de dialog deoarece nu vorbeste el, puteai pune fraza intre ghilimele...

-Plecat? nu prea cred ,mai mult i-a fost lene sa ne anunte pe toti. => dupa cuvantul ''cred'' ar fi mers punct.

Sakura se schimba si plecat spre casa brunetului, nu stia de ce inima ii batea... => dupa cuvantul ''brunetului'' ar fi mers foarte bine punct

In sfarsit a ajuns la brunet acasa,sari la balcon si batu in geam. => dupa cuvantul ''acasa'' ar fi potrivit punct

Sasuke era in pat, cand auzi bataia tresari. => dupa cuvantul ''pat'' puteai pune punct

ce faci aici? => cu initiala mare!

Nu e nici o problema! => nu stii ca dupa noul vocabular nicio se scrie intr-un cuvant?

-Aaa da scuze! => Aaa da, scuze!

ma => m-a

sa => s-a

fereastar => fereastra

Dupa ce spuse acest lucru Sakura il saruta pe obraz in semn de noapte buna si pleca. => dupa cuvantul ''lucru'' ar fi mers virgula

Cobora pentru a lua micul dejun, ca in fiecare dimineata Ayame ii pregatise mancarea si acum facea curatenie prin casa => Cobora pentru a lua micul dejun. Ca in fiecare dimineata, Ayame ii pregatise mancarea, iar acum aceasta facea curatenie.

ca kakashi => in primul rand trebuia Kakashi, iar in al doilea rand este cacofonie >_< ..puteai spune: deoarece Kakashi

Dv => nu e recomandat sa scrii cu prescurtari, ca nu este greu sa scrii cuvantul intreg

Atunci Sakura ridica mana si atinse pomul ,deodata se auzi un zgomot puternic se pare ca acel copac cazuse. => dupa cuvantul ''pomul'' ar fi mers punct

numai => nu mai ..depinde ce inteles are in propozitie..aici mi se pare ca trebuie scris in doua cuvinte

mam => m-am

nu le-am scris pe toate. am mai observat dar nu am putut sa le scriu chiar pe toate deoarece toate ar avea aceeasi greseala: nu pui unde trebuie punctul sau vigula. greselile de tastare sunt foarte putine! ar mai fi ca unele propozitii sunt prea lungi. daca nu realizezi asta cand scrii, atunci reciteste-l cu intonatie si da-ti parerea daca suna bine. am vazut ca nu folosesti mai multe semne de punctuatie, asta inseamna ca mi-ai ascultat criticile! :*
daca zaresti si tu alte greseli, te poti intotdeauna autocorecta ;)

astept cu nerabdare urmatorul capitol :-h

#18
Era ora 14:12 asa ca cei trei aveau timp sa se pregateasca.Sakura era deja in baie si isi facea dus.Dupa ce termina incepu sa isi rascoleasca sifonierul,nu stia cu ce sa se imbrace.Simtea nevoia sa fie cat mai frumoasa .Oare pentru un anume brunet?Intr-un final isi alese un tricou verde cu o taietura in forma de romb in dreptul buricului.Isi mai alese si o pereche de blugi la care agata o cruciulita pe piciorul drept lasand-o sa atarne.Parul il ondula.Se facuse ora 3:25, la usa se auzi o bataie.
Ayame raspunse si o striga pe Sakura:
-Sakura! te cauta un baiat dragut!
Cand rozalia cobora brunetul rosi la fata, incercand sa priveasca in alta parte pentru ca fata sa nui vada rosata.
Pe drum brunetul nu mai suporta linistea asa ca ii spuse rozaliei:
-Esti frumoasa!
A luat-o de mana iar fata rosise foarte puternic.Acum aratau ca doi indragostiti in toata regula.
Cand au ajuns la parc toate privirile erau atintite asupra celor doi.Naruto se grabi sa traga concluzile si spuse:
-Vai Sasuke ce rapid ai fost!
Brunetul si rozalia au rosit instantaneu.Sasuke isi trase mana usor care o tinea pe a fetei,nici nu se mai osteni sa il loveasca pe blond.
-Naruto! nu vrei sa taci?intrebara fetele.
-ok,ok ii las pe porumbei in pace!
Sasuke era prea rusinat acum ca sa mai spuna ceva.
-Bine haideti pe pista de role,ca doar nu o sa stam toata ziua aici privindui pe ei nu?intreba Neji.
-Bine sa mergem.
Sakura era o foarte buna patinatoare asa ca mersul pe role ii era foarte usor.In timp ce Sasuke se chinuia sa se tina pe picioare rozalia a inceput sa execute miscari de patinja,bine inteles cat ii era cu putinta pe role.Uimiti ceilalti au inceput sa o aplaude.Sasuke era pe jos dupa o cazauta zdravana ,dar nu se ridica deoarece privirea lui era atintita spre rozalie.
Ceilalti se grupasera in doi si incercau sa faca cateva miscari in grup.Sakura se indrepta spre brunet luandu-l de mana si ajutandu-l sa se ridice.El se sprijinea de Sakura si acum se tinea cu o mana de soldul ei si cealalta mana era impreunata cu a rozaliei.Parea ca cei doi dansau un vals.Toti sau simtit minunat mai ales cuplul in devenire ,dar se facuse tarziu asa ca fiecare a mers acasa.Doar Sasuke si Sakura mergeau pe acelasi drum singuri,dar oare chiar erau singuri"?
Intr-un copac personajul misterios inca o urmarea pe Sakura,brunetul simti ca sunt urmariti dar nu ii spuse fetei pentru a nu se ingrijora.Sakura a ajuns acasa...
-A fost foarte frumos astazi,multumesc ca ai venit! spuse fata.
-M-am distrat,mai ales in compania ta!
Dupa ce isi termina ultimul cuvant brunetul o saruta pe 'frunte'.
-Noapte buna Sakura!
-Aaa pai... da..! noapte buna!spuse ea balbainduse.
Dupa ce Sakura a intrat in casa ,brunetul sari intr-unn copac fara a fi vazut de urmaritor.Copacul era chiar in dreptul camerei fetei.Ea se culcase dupa o zi obositoare.
Urmaritorul sari la balconul camerei rozaliei...
-Ei ,ei ce bataie de cap esti micuto.Mai trebuie sa scap doar de tine si nu va mai ramane nimic din calnul "black stars".
Rozalia era prea obosita asa ca nu se trezi.
Afara Sasuke auzise totul...
-"Black stars" ce clan e asta? deci acum stiu de ce era asa puternica.
Urmaritorul ridica sabia cu gandul sa o omoare pe fata,dar Sasuke sari cu o viteza uimitoare in camera fete si ii puse kunaiul pe care il avea mereu la el la gat strainului.
-Daca te atingi de ea TE OMOR!
-Mai ,mai se pare ca papusica are un aliat!
Dupa acest ultim cuvant urmaritorul disparu intr-un nor de fum.
Sasuke se indrepta usor spre patul fetei.
-Oare ce mai ascunzi?
A stat pret de cateva clipe sa ii admire chipul, dupa care se asigura ca ea e in siguranta si pleca.
VAI CAPUL MEU MA DURUT AZI TOATA ZIUA ,MA MIR CA AM PUS CAPITOLUL...:)) spor la criticat...a da era sa uit as vrea sa scrieti si ce parere aveti de continut nu numai de greseli va rog :bye:[posturi unite]
aaa da am scris calnul:))...scz vroiam sa scriu clanul :)).

#19
Ei bine mie mi-a placut !Sincer ...ideea e originala !:X
Nu m-am uitat la greselile de tastare pt ca nu imi prea pasa ! Mie imi place capitolul oricum si intreaga poveste ... cum spuneam e originala , romantica!
Dar ca sa te scutesc de alte critici care te-ar putea deranja , folosesti cam mult dialog ceea ce nu e foarte bine ... si mie mi s-a spus asta si cred ca e un sfat bun ! :X :*
Ja ne si astept nextul!

#20
scuze ca nu am mai venit dar am fost foarte ocupata in legatura cu olimpiada de tehnologie
acum am revenit si iti voi comenta capitolul bucata cu bucata ;)

capitolul este foarte interesant...acum sper ca vei folosi ideile tale originale in legatura cu clanul deoarece am mai citit ficuri in care Sakura se afla intr-un clan...

acum greselile care m-au uimit deoarece sunt mult mai putine...

Se facuse ora 3:25, la usa se auzi o bataie. => dupa ce ai spus ora ar fi fost potrivit punct

nui => nu-i

rosata => roseata

-Vai Sasuke ce rapid ai fost! => dupa substantivul propriu ''Sasuke'' puteai pune virgula

-ok... => -Ok

-Bine haideti pe pista de role,ca doar nu o sa stam toata ziua aici privindui pe ei nu? => privindu-i , dupa ''ei'' puteai pune virgula

patinja => patinaj

sau => s-au

Intr-un copac personajul misterios inca o urmarea pe Sakura,brunetul simti ca..... => dupa ''Sakura'' puteai pune virgula

-Noapte buna Sakura! => dupa ''buna'' mergea o virgula

intr-unn => intr-un

calnul => clanul

nu stiu daca le-am pus pe toate, dar am observat ca te descurci mai bine cu punctuatia si nu mai ai asa multe greseli de tastare :D

astept cu nerabdare nextul :-H



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Steaua specială a lui Judy ^^oRiHiMe NeBuNa^^ 0 1.528 27-03-2010, 11:25 PM
Ultimul răspuns: ^^oRiHiMe NeBuNa^^
  Steaua din intuneric Innocent Killer 1 2.184 26-11-2009, 06:10 PM
Ultimul răspuns: Berry.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)