Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: va place ficul pt ca e primul meu fic?
da
73.91%
17 73.91%
e ok dar nu prea bine
26.09%
6 26.09%
Total 23 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

steaua dragostei(sasusaku )

#41
Dragut capitol ... nu-i asa ca cei doi sunt draguti impreuna ? ( O.o Sasuke si Sakura ):D
Bravo la amandoua , ati facut o treba excelenta !
Dar, ati avut si greseli ...inainte sa postezi , mai citeste odata !
<<Rozalia era prea atenta la interiorul camerei si nu observa ca Sasuke era in bucatarie si a pus masa>> Ai grija cu schimbarea timpului gramatical !
<<-Pe canapea! Sasuke ii arata cu degetul canapeaua . >> >.< Ai grija la exprimare ...
Si alte mici greseli de tastare pe care oricine le are !
Astept cu nerabdare nextul , si iti urez mult noroc ! :D
:* :x

#42
In urmatoarele zile Sakura nu a mai mers la scoala, nu putea nici sa doarma. Imaginile celor doua femei ii apareau in minte. Incerca sa uite, sa lase totul in urma sau cel putin sa ascunda amintirile intr-un colt al minti ei. Tot ce a iubit sa dus, in fiecare zi mergea la mormintele celor doua. Sasuke era ingrijorat de starea ei, in fiecare zi vedea cum fata acea dulce si inocenta disparea...
Doar daca isi va razbuna familia si prieteni ar mai putea sa revina la vechile ganduri.
Noaptea statea si privea in gol cu un zambet pe buze straniu. Zambetul nu arata fericire, arata setea de razbunare care cresetea.
Brunetul a luat-o pe fata la el acasa; Sakura nu mai putea sa intre in propria ei casa, acei pereti adaposteau prea multa tristete.
Sakura era din ce in ce mai schimbata, nu mai zambea decat atunci cand se gandea la razbunare; deabia mai manca.
Sasuke stia prin ce trece rozalia si el a simtit asta; stia cat de greu este sa scapi de acele ganduri. Dar oare Sakura va rezista chinului?
Urmatoarea zi se ivi, o noua zi nesemnificativa pentru Sakura. Insa Sasuke era plecat la scoala; nu vroia sa o lase singura pe rozalie dar lipsise deja 2 zile; acum era miercuri. Cineva trebuia sa motiveze absentele. Toti prieteni lui ii puneau intrebari despre Sakura. Pana si profesori erau ingrijorati.
Acasa Sakura avea zambetul acela straniu pe buze, se ridica de pe canapea si merse in spatele casei; acolo erau cativa bolovani pe care a inceput sa ii loveasca. Nu avea manusi asa ca ranile nu au intarziat sa apara si sa sangereze abundent. Fata nu se mai oprea, parca durerea provocata de rani o faceau sa simta placere.
Era ora 3, la ora asta ieseau toti elevi de la scoala. Sasuke se grabea acasa, nici nu se mai uita dupa ceilalti prieteni. Dupa 5 minute deja era acasa, insa Sakura unde era?
A cautat-o in toata casa pana cand a auzit sunetul loviturilor de afara. Sa grabit sprea acel loc, cand a ajuns acolo Sakura era in genunchi zambind; ranile ii sangerau abundent...
-Ce ai facut!?Uitate la mainile tale!
-Nu imi pasa...!
Sasuke a alergat in casa si a luat pansament si spirt. Dupa care ii pansa mainile si o ridica de jos.
Nu a mai putut sa o vada in halul asta pe rozalie. A inpins-o intr-un copac...
-Trezestete odata! Aratami-o pe adevarata Sakura! Stiu ca nu a disparut! Hai revinoti!!!
Dupa care o saruta lung si pasional.
Pe chipul rozaliei isi facura aparitia doua lacrimi.
-Asa e! am prieteni care tin la mine...Numai lupt doar pentru trecut, lupt pentru prezent si viitor. Lupt pentru ce am acum, pentru ce iubesc... Nu voi mai pierde ce imi e drag niciodata!!!
-Sakura, ce bine ca ti-ai revenit! ii spuse fericit brunetul.
-Imi pare rau! Ai suferit din cauza mea!
-Prostuto, pentru tine as face orice!
Cei doi sau imbratisat si au mers in casa...
Urmatoarea zi veni repede, intr-un mic dormitor doi adolescenti dormeau imbratisati. Dar ceasul si sunetul lui strident o trezi pe fata. Brunetul inca dormea, se pare ca ceasul nu il deranja.
Sakura s-a dat jos din pat si a oprit alarma, dupa care isi facu toaleta se schimba si merse jos. Pregati micul dejun dupa care urca in camera...
-Somnorosule, trezestete...!
-Ce? cum? cat e ceasul?
-Hai sus, este 7:15!
Dupa alte 5 minute Sasuke se dadu jos din pat si isi facu toaleta si se schimba.
-Merg sa fac micul dejun!
-Nu e nevoie, l-am pregatit eu!
-Nu trebuia...
-Trebuie sa fac si eu ceva, pana la urma sunt fata!
Cei doi au coborat si au mancat, si-au luat ghiozdanele si au plecat. Pe drum au inceput sa vorbeasca. Zambetul Sakurei revenise, dar era un zambet de fericire.
La intrarea in curtea scoli au fost intampinati de ceilalti prieteni. Au imbratisoat-o pe Sakura intreband-o daca e bine. Toti evitau acel subiect dureros de care sa tot vorbit. Nu vroiau sa o faca pe rozalie sa sufere din nou.
Clopotelul a anuntat inceperea orelor, toti copii sau adunat in clase asteptand venirea profesorului.
Prima ora care o aveau era cu Kakashi care se bucura sa o vada pe Sakura...
Totul reintra in normal dar cat timp va dura asta. Ziua in care Sakura se va intalni cu ucigasul misterios se aproia rapid...
Nu mai am idei:(( off scz e cam scurt..nu va suparati :bye:
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#43
Well...am revenit!Sa incepem cu greselile:
minti=mintii

cresetea=crestea

sprea=spre

inpins-o=impins-o

revinoti=revino-ti

scoli=scolii

imbratisoat-o=imbratisat-o

copii=copiii

aproia=apropie.

Cam astea au fost greselile, in rest mi-a placut. ai avut dialog, dar parca mai trebuia putina descriere.

Astept nextu si sper sa fie cat de curand!!!
Gambate si spor a scris in continuare
P.S Sunt prima.

#44
(01-04-2009, 10:19 PM)anim3_girl A scris: In urmatoarele zile Sakura nu a mai mers la scoala(.) nu putea nici sa doarma. Imaginile celor doua femei ii apareau in minte. Incerca sa uite, sa lase totul in urma sau cel putin sa ascunda amintirile intr-un colt al minti(mintii) ei. Tot ce a iubit sa(s-a) dus(.) in fiecare zi mergea la mormintele celor doua. Sasuke era ingrijorat de starea ei(.) in fiecare zi vedea cum fata acea(aceea) dulce si inocenta disparea...
Doar daca isi va razbuna familia si prieteni ar mai putea sa revina la vechile ganduri.
Noaptea statea si privea in gol cu un zambet pe buze straniu. Zambetul nu arata fericire, arata setea de razbunare care cresetea.(aici ar fi mers altceva in locul lui ''arata'' pentru a nu face repetitie)
Brunetul a luat-o pe fata la el acasa; Sakura nu mai putea sa intre in propria ei casa, acei pereti adaposteau prea multa tristete.
Sakura era din ce in ce mai schimbata, nu mai zambea decat atunci cand se gandea la razbunare; deabia mai manca.
Sasuke stia prin ce trece rozalia si el a simtit asta; stia cat de greu este sa scapi de acele ganduri. Dar oare Sakura va rezista chinului?
Urmatoarea zi se ivi, o noua zi nesemnificativa pentru Sakura. Insa Sasuke era plecat la scoala; nu vroia sa o lase singura pe rozalie dar lipsise deja 2 zile; acum era miercuri. Cineva trebuia sa motiveze absentele. Toti prieteni(prietenii) lui ii puneau intrebari despre Sakura. Pana si profesori(profesorii) erau ingrijorati.
Acasa Sakura avea zambetul acela straniu pe buze(.) se ridica de pe canapea si merse in spatele casei; acolo erau cativa bolovani pe care a inceput sa ii loveasca. Nu avea manusi asa ca ranile nu au intarziat sa apara si sa sangereze abundent. Fata nu se mai oprea, parca durerea provocata de rani o faceau sa simta placere.
Era ora 3, la ora(in acest moment ar fi mers mai bine pentru a nu face repetitie) asta ieseau toti elevi de la scoala. Sasuke se grabea acasa, nici nu se mai uita dupa ceilalti prieteni. Dupa 5 minute deja era acasa, insa Sakura unde era?
A cautat-o in toata casa pana cand a auzit sunetul loviturilor de afara. Sa(s-a) grabit sprea(spre) acel loc(.) cand a ajuns acolo Sakura era in genunchi zambind; ranile ii sangerau abundent...
-Ce ai facut!?Uitate la mainile tale!
-Nu imi pasa...!
Sasuke a alergat in casa si a luat pansament si spirt(,) Dupa care ii pansa mainile si o ridica de jos.
Nu a mai putut sa o vada in halul asta pe rozalie. A inpins-o(impins-o) intr-un copac...
-Trezestete odata! Aratami-o pe adevarata Sakura! Stiu ca nu a disparut! Hai revinoti!!!(multumim de generozitate, era suficient un singur semn de punctuatie)
Dupa care o saruta lung si pasional.
Pe chipul rozaliei isi facura aparitia doua lacrimi.
-Asa e! am prieteni care tin la mine...Numai lupt doar pentru trecut, lupt pentru prezent si viitor. Lupt pentru ce am acum, pentru ce iubesc... Nu voi mai pierde ce imi e drag niciodata!!!(prea multe semne de punctuatie!)
-Sakura, ce bine ca ti-ai revenit! ii spuse fericit brunetul.
-Imi pare rau! Ai suferit din cauza mea!
-Prostuto, pentru tine as face orice!
Cei doi sau(s-au) imbratisat si au mers in casa...
Urmatoarea zi veni repede(.) intr-un mic dormitor doi adolescenti dormeau imbratisati. Dar ceasul si sunetul lui strident o trezi pe fata. Brunetul inca dormea(.) se pare ca ceasul nu il deranja.
Sakura s-a dat jos din pat si a oprit alarma, dupa care isi facu toaleta se schimba si merse jos. Pregati micul dejun dupa care urca in camera...
-Somnorosule, trezestete(trezeste-te)...!
-Ce(?) cum(?) cat e ceasul?
-Hai sus(!) este 7:15!
Dupa alte 5 minute Sasuke se dadu jos din pat si(ar trebui sa dispara de aici ''si'', pune virgula) isi facu toaleta si se schimba.
-Merg sa fac micul dejun!
-Nu e nevoie, l-am pregatit eu!
-Nu trebuia...
-Trebuie sa fac si eu ceva, pana la urma sunt fata!
Cei doi au coborat si au mancat, si-au luat ghiozdanele si au plecat. Pe drum au inceput sa vorbeasca. Zambetul Sakurei revenise, dar era un zambet de fericire(puteai spune ''dar era unul de fericire'')
La intrarea in curtea scoli(scolii) au fost intampinati de ceilalti prieteni. Au imbratisoat-o(imbratist-oi) pe Sakura(,) intreband-o daca e bine. Toti evitau acel subiect dureros de care sa(s-a) tot vorbit. Nu vroiau sa o faca pe rozalie sa sufere din nou.
Clopotelul a anuntat inceperea orelor(.) toti copii sau(s-au) adunat in clase(,) asteptand venirea profesorului.
Prima ora (pe)care o aveau era cu Kakashi care se bucura sa o vada pe Sakura...
Totul (a revenit la) normal dar cat timp va dura asta(?) Ziua in care Sakura se va intalni cu ucigasul misterios se aproia rapid...

concluzie: ai probleme cu cratimele, semnele de punctuatie si cu articularea substantivelor, putin la exprimare, dar greseile de tastare nu prea se gasesc
mai ai uneori probeleme cu timpurile. cand folosesti prezentul, cand imperfectul, perfectul compus, cand viitorul...asta strica, trebuie sa te hotarasti

inainte sa dai posteaza, ar trebui sa mai citesti o data, de preferabil cu intonatie pentru a vedea greseile de exprimare

sper ca nu te-ai suparat pe mine, daca da, vorbim pe mess ;)

#45
Era joi o noua zi ca oricare alta. Soarele isi facea aparitia pe cer raspandind caldura. Konoha se trezeste din nou la viata. Locuitorii ies din case care mai de care mai grabi spre un anume loc. In camera in care dormeau doi adolescenti razele soarelui au inceput sa isi faca simtita prezenta. Deranjati cei doi sau trezit si sau dat incet jos din pat.
-Neatza! ai dormit bine? spuse Sasuke sarutand-o pe Sakura.
-Neatza! da foarte bine!
Rozalia se indrepta catre baie in timp ce brunetul deschise fereastra.
Sakura isi facu toaleta urmata de catre Sasuke. Isi alese pentru acea zi o fusta de blugi si un tricou roz. Brunetul isi lua blugi si o bluza neagra.
Dupa ce sau pregatit de noua zi cei doi si-au luat ghiozdanele si au coborat. Au mancat dupa care si-au luat cheile si au plecat.
Pe drum sau intalnit cu ceilalti prieteni. Neavand subiecte de discutat cei doi au povestit micul incident cu Ino. Ceilalti au izbucnit in ras...
-Ce mi-as fi dorit sa vad si eu asta! spuse Naruto.
-Ino face chesti din astea cel putin de 10 ori pe zi. Stai linistit vei avea ocazia sa o vezi in actiune. supuse Ten Ten.
Cand sau uitat in fata au dat de Ino. Din neatentie sau din pricina mersului ei de diva s-a impiedicat si a cazut.
Toti au izbucnit in ras...
-Ai vazut ai avut ocazia sa o vezi in actiune! spuse Kiba.
Blonda nici nu sa mai uitat inapoi, era prea nervoasa...
Intr-un final tot 'grupul vesel' a ajuns in clasa exact la timp; deoarece profesorul a venit exact dupa un minut.
Ore plictisitoare, chicoteli, jocuri pe sub bancic si saruturi dulci, in fine, sa nu o mai lingim. In sfarsit ziua se terminase.Sasuke a asteptat-o pe Sakura pe hol, imediat ce a iesti din clasa a sarutato pasional. Ino era chiar in fata lor. Oare va renunta vreodata la obsesia ei? Era neagra de furie. Sakura era hotarata ca in ultimele zile care le mai avea pana la intalnire sa le petreaca in antrenamente.
Cea ce si facu, in fiecare zi dupa scoala se antrena din ce in ce mai dur. Sasuke o ajuta din cand in cand ...Stia cat de important este pentru ea.
Tot eforutul depus dadea roade, micile defecte pe care le avea Sakura se astupau treptat. Mai avea o zi pana cand va trebui sa lupte cu cel mai groaznic om in viata pentru razbunare.
-Multumesc mult! nu as fi reusuit asa mult fara tine! ii spuse rozalia brunetului.
-Nici o problema! ce nu fac eu pentru tine?
-Continuam? ai nevoie de o pauza? intreba Sakura.
-Nu...hai sa continuam! raspunse Sasuke.
Seara se lasa usor , cerul avea culoarea sangelui. Sakura inca se antrena desi era obosita.
-Gata Sakura! e de ajuns, nu te mai forta altfel maine nu te vei putea misca!
-Bine! sa sti ca maine voi merge singura!
-Ce? nici gand nu te las singura!
-Trebuie sa fac asta de una signura! imi pare rau!
-Sa ai grija te rog! nu as suporta sa te pierd!
-Nu o sa pierzi nimic! il linisti Sakura pe Sasuke.
Dupa acea cei doi au mers in casa si sau culcat. Somnul a luat-o foarte repede pe Sakura in timp ce brunetul o privea. A mai privito cateva clipe dupa care adormi si el!
Cerul era intunecat, nici stelele nu mai se puteau zari. Sakura insa stia ca e vegheat de toti prieteni ei de acolo de sus.
Ii va razbuna cu orice pret, sau va muri incercand. Asa gandea Sakura...
Ce se va intampla in urmatoarea zi nimeni nu poate sti!
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#46
Normal ca vrem nextul ! Imi place capitolul desi e cam scurt ...
Cateva greseli : Neatza! ai dormit bine? - Neata ! Ai dormit bine ? ( neata ca nu suntem pe mess ) - la fel si la raspunsul Sakurei ;
sau uitat - s-au uitat
Ai vazut ai avut ocazia sa o vezi in actiune! spuse Kiba. - Ai vazut ?/! Ai avut ocazia ...
sa mai uitat - s-a mai uitat
Intr-un final tot 'grupul vesel' a ajuns in clasa exact la timp; deoarece profesorul a venit exact dupa un minut. - ai repetat cuvantul exact ...
bancic- banuiesc ca vroiai sa scrii banci ?
lingim - lungim
Cea - ceea
sarutato - sarutat-o
eforutul - efortul
signura - singura
sau culcat - s-au
privito - privit-o
vegheat - vegheata
prieteni - prietenii
Ei ... asteau au fost greselile ! ai grija la ortografie ... in rest dialog ai avut ... descriere ai avut !
Sfatul meu... mai uita-te odata , de 10 ori etc inainte sa postezi !
Ja ne si tine-o tot asa !

#47
Pt ca ati vrut nextul vil dau:)

Zori unei noi zile isi facura aparitia. Sakura era pe balconul camerei. Parul ei roz era ravasit de adierea blanda a vantului. Privea spre padure, locul unde i se va decide viitorul in acea dupamiaza, stia ca se apropie momentul. Nu vroia sa se lase condusa de amintiri.
Sasuke se trezi si el; alarmat ca Sakura nu mai era in pad, a inceput sa o caute cu privirea. Cand o zari pe balcon se linisti. Se dadu jos din pat si lua o patura din dulap.
-Dimineata e racaore; pune asta pe tine daca nu vrei sa racesti!
-Multumesc mult Sasuke!spuse rozalia.
-Astazi mergi la scoala? intreba brunetul.
-Nu astazi! ii raspunse rozalia destul de serioasa.
Sasuke o lasa singura si merse sa isi faca toaleta. Se indrepta spre dulap si isi lua o bluza de trening albastru inchis si o pereche de blugi negri cu cateva taieturi.
-Eu plec dar ai grija de tine! spuse Sasuke sarutand-o de parca e ultima data cand va face asta.
-Voi avea! raspunse Sakura foarte sigura pe ea.
Brunetul era mai ingrijorat ca niciodata. In timpul orelor nu era atent, in pauze era foarte ganditor. I se putea citi teama pe fata, teama sa nu piarda ce este drag.
-Sasuke s-a intamplat ceva cu Sakura? intreba Hinata insotita de ceilalti prieteni.
-Nu, nimic...! raspunse Sasuke.
-Nu te credem! au spus baieti. Te stim foarte bine, si acum esti ingrijorat!
-Astazi este ziua cand Sakura isi va razbuna familia si prieteni! raspunse Sasuke.
-Ppof...Poftim! Si tu vrei sa o lasi singura? intrebara toti.
-Este alegerea ei! spuse Sasuke intorcand capul.
-Chiar si asa nu o lasa singura! spuse Naruto.
Orele sau scurs din ce in ce mai greu pentru Sasuke; in timp ce pentru Sakura treceau ca si clipele. Acum brunetul isi strangea cartile si se tot gandea la ce ii spuse Naruto. Lovi cu pumnul in banca dupa care pleca.
A ajuns foarte repede acasa insa Sakura plecase. Tot ce a mai putut sa vada a fost o pata roz care se indeparta, sarind din copac in copac.
Dupa aproximativ 5 minute Sakura a ajuns la marginea paduri. Acolo era asteptata de catre misteriosul ucigas.
-Deci ai venit papusica! spuse mascatul.
-Nu as fi ratat sansa sa te ucid! spuse Sakura cu ura si scarba fata de cel din fata ei. Cine esti zigodie?
-Pai...sunt moartea ta mostenitoareo! Tatal tau a facut o greseala imensa ca ma intalnit, si a platit...Am exterminat fiecare vierme din clanul tau, tu esti ultima! A fosta atat de bine sa ii vad in agonie...
-Monstru nenorocit!
Sakurei ii aparura in ochi cele doua stele atacul incepuse...Cu o viteza uimitoare rozalia a ajunns spatele necunoscutului infigandui un kunai, insa nu a fost destul de rapida sa se fereasca de sabia lui care a taiato la brat. Sakura se dadu cativa pasi in spate in timp ce facea semne cu mainile...
-Umbrele clonate jutsu!
Sakura se indrepta catre adversar care era ocupat cu umbrele, cu un picior bine plasta in stomac il facu sa scuipe sange.
-Esti mai buna decat te credeam! spuse adversarul stergandu-si dara de sange. Hajime ar fi tare surprins sa isi vada fica atat de puternica, pacat ca e in iad!
Steaua din ochii Sakurei se facu rosie ca sangele, in jurul ei aparu o aura de aceiasi culoare. Ura si dispretul o controlau.
Printr-o miscare simpla dar eficienta rozalia il dezarma pe adversar.
-Sa nu mai indraznesti sa ii pronunti numele!!!
Sakura se pregatea sa execute o lovitura ce ar fi putu fi mortala. Insa adversarul ei avea un cutit ascuns. Il infipse in abdomenul fetei care acum sangera abundent.
Sasuke aparu intr-un copac, vazand rana fetei isi dori sa intervina...Dar nu putea, stia ca Sakura vrea sa termine asta singura. Desi durea a suportat doar sa priveasca.
Ura Sakurei o facea sa isi impinga corpul la limita. Cu o ultima miscare ii infipse oponentului ei sabia direct in piept. Nu era indoiala, rana provocata de rozalie era mortala. Ultimele cuvinte pe care lea mai putu zice necunoscutul au fost:
-Ne vedem in iad fetito!
Aura din jurul Sakurei incepu sa dispara, steaua din ochii ii disparuse. Se prabusi la pamant sangerand abundent; dar totusi avea zambetul pe buze.
Sasuke o lua si o duse cat de repede putu la un spital.
Rozalia intra intr-o operatie in care sansele ei erau mici. Doctorii au iesit dupa doua ore in hol impreuna cu fata; care inca era sub efectul anesteziei.
-Cum se simte? E bine? intreaba alarmat Sasuke.
-Pacienta este foarte puternica, operatia a decurs foarte bine. Acum este in refacere.
Sasuke se mai linisti afland ca rozalia este bine. Isi suna prietenii care au venit acolo foarte repede.
-Este bine nu? intreaba Hinata.
-Da, acum este bine din mai multe puncte de vedere! spuse Sasuke.
-Adica cum din mai multe puncte de vedere? intreba Naruto.
Sasuke le povesti lupta pe care a duso la bun sfarsit Sakura.
-Mai, mai ce studenta buna am! spuse Kakashi care apru dintr-un nor de fum. Se pare ca si-a atins telul!
-Asta cred si eu! spuse Sasuke.
Orele treceau iar cea mai mare parte din prieteni a plecat. Au mai ramas doar Naruto, Kakashi si Sasuke. Dupa putin timp pleca si Naruto. Iar Kakashi a trebuit sa indeplineasca o misiune.
Se pare ca Sasuke a ramas singur...
O asistenta care trecea in acel moment pe acolo in anunte pe brunet ca poate sa intre la Sakura.
Acum Sasuke statea langa patul rozaliei, astepta sa vada din nou ochii de zmarald ai fetei deschizandu-se.

Spor la critici:bye:
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#48
Deci ..;))….

Sa vedem greselile..;)) :

1. Zori => Zorii
2. Privea spre padure, locul unde i se va decide viitorul in acea dupamiaza, stia ca se apropie momentul. => “Privea spre padure, locul unde i se va decide viitorul in acea dupamiaza. Stia ca se apropie momentul.”…punctele..:D..
3. -Eu plec dar ai grija de tine! => “Eu plec, dar ai grija de tine!”…virgule..;;)..
4. I se putea citi teama pe fata, teama sa nu piarda ce este drag. => Aici ai repetitie…”I se putea citi team ape fata. Avea acel sentiment deoarece nu vroia sa piarda ce ii este drag.”..merge mai mult asa..
5. sau scurs => s-au scurs
6. A ajuns foarte repede acasa insa Sakura plecase. => acasa la Sasuke sau la Sakura?..:S…daca era acasa la Sakura trebuia asa: “A ajuns foarte repede acasa la rozalie, insa aceasta please.”..deoarece asa nu se intelege…:D..
7. A fosta => a fost
8. Sakurei ii aparura in ochi cele doua stele atacul incepuse => ..”Sakurei ii aparura in ochi cele doua stele. Atacul incepuse.” ..asa este mai bine..:P..
9. Cu o viteza uimitoare rozalia a ajunns (a ajuns)(aici nu se intelege nimic..mai trebuia prepozitia “in”) spatele necunoscutului infigandui un kunai, insa nu a fost destul de rapida sa se fereasca de sabia lui care a taiato (a taiat-o) la brat.
10. plasta => plasat
11. fica => fiica
12. Hajime ar fi tare surprins sa isi vada fica atat de puternica, pacat ca e in iad! => in loc de virgula…ghici…punct..:-w..
13. Steaua din ochii Sakurei se facu rosie ca sangele, in jurul ei aparu o aura de aceiasi culoare. => la fel…in loc de virgula..punct..:-w
14. Sasuke aparu intr-un copac, vazand rana fetei isi dori sa intervina... => in loc de virgula…ghici…punct..:-w..
15. Desi durea(,) a suportat doar sa priveasca.
16. lea mai putu zice => le-a mai putut zice
17. Aura din jurul Sakurei incepu sa dispara, steaua din ochii ii disparuse. => /:)…este…>.<..nici nu stiu cum sa iti zic…”Aura din jurul Sakurei incepu sa dispara. Steaua din ochi nu mai era vizibila.”..
18. Rozalia intra intr-o operatie in care sansele ei erau mici. => ce sanse /:)…poate “Rozalia intra intr-o operatie in care sansele ei sa supravietuiasca erau mici.”
19. -Pacienta este foarte puternica, operatia a decurs foarte bine. => virgulele astea..X-(…in loc de virgula punct..:D..
20. a duso => a dus-o
21. Orele treceau(,) iar cea mai mare parte din prieteni a plecat.
22. a plecat => au plecat..:-w
23. Dupa putin timp pleca si Naruto. Iar Kakashi a trebuit sa indeplineasca o misiune. => …>.<….” Dupa putin timp pleca si Naruto, iar Kakashi trebuind sa indeplineasca o misiune facu la fel.” Am zis asa deoarece daca lasam cum ai zis tu se intelegea ca Kakashi trebuia sa indeplineasca o misiune acolo, pe loc..:D..
24. in anunte => il anunt
25. Acum Sasuke statea langa patul rozaliei, astepta sa vada din nou ochii de zmarald ai fetei deschizandu-se. =>in loc de virgula, punct..:P..

Astea au fost greselile, cred..poate sunt mai multe dar sunt sigura ca o sa le remediezi..:D..
Cum ti-a zis Mambrella (my BFF..:P..) in posturile anterioare ai mari probleme cu timpurile..:D..sa mai citesti o data postul ei si ai sa iti dai seama de ce..:D..

Gambate si Kissu…:*:*..
[Imagine: sig.jpg]


#49
Orele treceau
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#50
asa...so....sunt prima...ce pot sa spun?imi place la nebunie ficul tau....cam atat am avut eu de spus..greselile n-au fost vazute de mine...descriere ai...e bine...cam atat am avut de spus...chuu & gambatte



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Steaua specială a lui Judy ^^oRiHiMe NeBuNa^^ 0 1.543 27-03-2010, 11:25 PM
Ultimul răspuns: ^^oRiHiMe NeBuNa^^
  Steaua din intuneric Innocent Killer 1 2.246 26-11-2009, 06:10 PM
Ultimul răspuns: Berry.


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)