Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Umbre

#31
Capitol nou!!Imi place la nebunie.In primul rand,tin sa specific ca sunt total de acord cu Kira,matematica chiar iti da batai de cap,o stiu pe propria piele.Il ador pe Kira(am o obsesie pentru baietii cu parul lung si daca parul e roscat si mai bine),imi place si temperamentul lui si numele,imi place tot la el.Am ras la comentariile lui Yuki,nu stiu de ce, dar cred ca-l place pe Kira,apropo m-a amuzat si reactia acestuia cand Aoi l-a luat de mana pe Kira .Saracul Aoi, profu' de mate la pus sa faca multe exercitii la tabla.Debea astept next-ul,bafta la scris.P.S:Scuze ca nu am comentat mai devreme,si asta din cauza piciorului.
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#32
Multumesc mult. O sa incerc sa fac nextul cat mai repede posibil.
Dar acum ca a inceput iar cosmarul asta numit Scoala, nu stiu cat timp o sa am.
Am proiecte peste proiecte si teme peste teme. Si da, saracul Aoi. Bine ca macar el e bun la mate. Eu sunt praf. :myaoming:

Si ca sa nu fac off topic, am adus un nou capitol.

Capitolul 7

In lumea Ingerilor
In globul alabstru de cristal au aparut mici norisori fumuri care indicau un semn rau pentru ingeri, de rau augur. Cu toate astea, nimeni nu observase, nici macar Alexei deoarece dormea profund. Pe patul cu cearsafuri albe si cu pernute moi albastre se afla trupul obosit al ingerului. Globul in care privea zi de zi cerea energie, doar asa putea fi alimentat. Desi energia lui Alexei era mereu pozitiva, in ultimele zile devenise mai negativa. Parca ceva in interiorul sau se schimbase.
-Alexei, trezeste-te! Striga Mello, la ingerul adormit.
-Huh? Ce s-a intamplat? Intreaba acesta cascand usor. Penele care ieseau din perna ii erau imprastiate prin firele de par albastru.
-Globul tau!
-Ce e cu el? Intreaba ingerul adormit. Luandu-si globul in brate, de pe perna, observase ca era invadat de intuneric, de nori intunecati. Insa imediat ce ochii albastrii se oglindira in el intunericul disparuse, lasandu-i pe cei doi ingeri controversati. Ce e cu acest intuneric? De unde vine?
-Ti-am spus sa ai grija cu umbrele. Cine stie ce se va intampla acum, spune Mello rastit, inclestandu-si pumnii. Alexei il privea nedumerit si confuz. Nu era vina lui. El doar vroia sa vada cum e in lumea umbrelor, doar si ele sunt fiinte.
-Doar pentru ca poarta numele de umbre nu inseamna ca sunt neaparat malefice. Umbrele nu au fost create pentru a face rau.
-Inca continui sa le aperi. Treaba ta. Ai grija sa nu ajungi ca si Lucifer, spune Mello. Se intoarse pe calcai si isi luase zborul spre locuinta lui.

Lucifer? Ingerul pacatos care a fost izgonit din Rai. Cum poate Mello sa ma compare cu el? Eu nu sunt rau, nu am ganduri rele si nici interese ascunse. Eu...Vreau doar sa descopar ceea ce se ascunde dincolo de bariere. Vreau sa descopar fiecare origine a unui lucru, a unui cuvant. Vreau...doar sa cunosc.

In lumea Umbrelor[/color]

Am descoperit sursa acelei lumini. Un glob de cristal...Globul unui Inger. Mi-am strecurat un norisor in el pentru a-l putea urmari din aproape. Intodeauna am vrut sa stiu ce fac ingerii? Ce se intampla acolo sus? Ce cred despre umbre? Din cate am vazut acel inger pe nume Mello crede ca umbrele aduc doar probleme. Tsk! Cum sa nu? Nu aducem mai multe necazuri decat oamenii. Pe cand, Alexei...El e diferit. El vrea doar sa descopere, sa experimenteze.
De ce ma simt asa cand vorbesc despre el? De ce imi simt fata cuprinsa de o caldura?

Alexei! Oare...O sa te visez la noapte?[/color]
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~

#33
Capitol nou,uraaa!Ma bucur ca ai reusit sa aduci next-ul,mi-a placut mult.Mi-l si imaginez pe Al stand in pat si dormind ca un bebelus(ce imagine de vis).El ,saracul ,era confuz si Mello tot se rasti la el.Nu-mi place de Mello(Mello baiat rau,nu primeste de mancare in seara asta).Ooo..deci cei doi au fost ascultati de tipul din lumea umbrelor(nu este prea frumos sa tragi cu urechea,dar este sanatos). Tipu' il place pe Al,ador ultima fraza,cea cu visatul la noapte.Vreau next-ul repede (stiu sunt cam egoista,dar te-ai oprit din scris exact la partea interesanta).Bafta in continuare si te felicit pentru acest capitol.P.S:Nici mie nu imi place mate,cred ca este o materie pentru chinuit copii, la fel ca si sportul.
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#34
Interesant, dar extrem de scurt.Adica nu prea am inteles multe, totusi imi plac ideile tale si as vrea sa le vad puse pe hartie/site/forum....
Asa ca te astept cu nerabdare deoarece ai devenit una dintre scriitoarele mele pereferate doar cu cateva capitole minscule ca lungime.
Bye...

#35
So, Hello... ^^ Imi place misterul tau pe care-l lasi in urma, dar trebuie bogat in detalii cand faci capitolul si ce vrei sa scri in el. Sti cum este, daca dialogul este luung (cand vorbeste o perosana si sunt mai multe propozitii , trebuie sa fie si detaliile ca si cum ar povestii) ajunge sa te plictiseasca sau in cel mai rau caz sa nu inteleaga.
Fa-l pe inteles.
Exemplu (din textul tau):-Ti-am spus sa ai grija cu umbrele. (era de ajuns asa. Cel cu care vorbeste poate rapsunde si iar un repros)..Gen: Cine stie ce se va intampla acum, spune Mello rastit....... (si ce mai scrie acolo)
Eu cred ca nu mai era envoie de fraza asta sau tebuia in alt mod facuta: -Doar pentru ca poarta numele de umbre nu inseamna ca sunt neaparat malefice. (pe langa cealalta fraza care urma inspirata, este neimportanta asta) ..in rest nu am ce sa spun, imi place actiunea....

Acum cu Alexei, ceea ce spune el..... ce gandeste ...Alexei P.O.V. sti, ca omul sa isi dea semama mai repede cine, ce vorbeste .
Apoi in lumea umbrelor, mi s-o parut chiar dragut, dar prea repede sa afle care-i treaba....oricum creezi suspansul, iar povestea devine din ce in ce mai interesanta.
Oke, spor la tastat...
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#36
Ooh se pare ca ramasesem in urma doar cu un capitol, bun ^^ mi-a placut capitolul mi s-a parut asa >artistic< xd si in lumea umbrelor era asa cute >< cineva e indragostit ~p uu abia astept intalnirea celor doi [Daca se vor intalni :))]. Bafta la scris honey :> :3



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Umbre pe panza DreamGirl 1 2.479 18-10-2013, 09:42 PM
Ultimul răspuns: kannaary
  Umbre Mariaa 14 7.981 28-08-2012, 12:34 AM
Ultimul răspuns: Mariaa
  [Naruto] Intre vant si umbre... hero1hero 11 8.209 12-08-2012, 04:09 PM
Ultimul răspuns: hero1hero
  Traind printre umbre A'Svear 19 10.752 05-02-2010, 08:38 PM
Ultimul răspuns: Verrine
  Un destin intre umbre si lumini Shadow. 8 11.840 15-12-2009, 11:53 AM
Ultimul răspuns: marya
  Umbre din trecut Ryuu 7 5.665 12-03-2009, 11:12 PM
Ultimul răspuns: Shilpa
  Regi si Umbre: Sf. Graal Coyote Stark 5 4.339 02-02-2009, 08:23 AM
Ultimul răspuns: Coyote Stark


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)