Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Umbre

#11
Interesant pana acum.Sincer mi-e chiar imi place titlul,e scurt si la obiect.Amuzanta "coincidenta" de nume dintre Aoi si Kira,apropo si eu ador numele Aoi si imi place si personajul mai ales parul lui lung si mov(am o slabiciune pentru baieti cu parul lung).Cel mai mult mi-a placut de Kira,care se ruga ca noul venit sa stea cat mai departe de el dar s-a nimerit ca profesorul sa-l aseze pe Aoi in imediata sa apropiere,fapt ce m-a amuzat si oarecum intuiam ca se va intampla asta.Singura mea "nemultumire" este ca capitolul este nu cam scurt ci foarte scurt.Sunt curioasa cum va fi continuarea ,am asteptari mari oferite in special de titlu.In orice caz te felicit pentru primele capitole.Spor la scris!
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#12
@Lain iti multumesc pentru critica. Va multumesc tuturor pentru critici. Mede mulltumesc ca ai dat si pe la ficul meu. Miky multumesc ca ma sustii.

Capitolul 3 Ce inseamna ,,impur'' ?
[/size]

In lumea Umbrelor

Strazile sunt atat de goale. Nu e nimeni cu care sa pot vorbi sau cu care sa ma distrez. E prea plictisitor sa stau singur, in lumea asta. Ma intreb cum e in lumea ingerilor? Probabil e totul luminat, plin de flori si copii fericiti. Sau poate ca nu. Sigur si acolo e plictisitor.

In lumea Ingerilor

-Ce e atat de interesant la globul acela? Ce vezi in el? intreaba Mello.
-Nimic interesant dar...
-Dar ce Alexei? Sigur e ceva interesant acolo, dar nu vrei sa-mi spui. Altfel nu ai sta toata ziua cu globul in mana.
-Sunt doar curios. Vreau sa stiu ce e in lumea umbrelor. Ce se ascunde acolo? In intuneric...
-Eu personal nu vreau sa stiu. Sunt doar creaturi impure.

Impure? Ce inseamna de fapt acest cuvant?

Imi cer scuze ca am facut un capitol atat de scurt dar nu am timp. Scoala asta imi da numai batai de cap.
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~

#13

#14
Capitol nou,uraaaaa!Chiar daca capitolul e scurt,mi-a placut.Te inteleg,si eu am o groaza de teme pe cap si iti multumesc pentru efortul depus pentru a aduce macar cateva randuri din continuarea fic-ului.Imi place mult numele de Mello,ma face sa imi imaginez un inger cu aripi albe si parul lung si frumos..Sunt curioasa in legatura cu acel glob si mi se pare putin amuzant faptul ca cei din lumea ingerilor vor sa afle cum e in lumea umbrelor si viceversa.Debea astept capitolul urmator si spor la scris(nu ma refer numai la fic ,ci si la teme).
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#15
Hmm, data avitatorea am sa incerc sa fiu prima care da com, dar voi incerca sa nu mai repet ce au zis si colegele de mai sus. Voi incerca:))
Da, capitol scurt, dar expresiv si din nou repet aceleasi lucruri:)). Imi place oricat de scurt este, dar chiar daca este mititel, sunt ceva greseli. Cred ca au fost observat si de tine sau poate nu. Ei bine, sunt aici si daca am gresit ceva sa ma corecteze cineva:

-Ce e atat de interesant la globul acela? Ce vezi in el? spune Mello.
''intreaba Mello'' - este semnul intrebari, intreaba ceva, nu zice sau spune un anumit lucru.
Ex: Este o floare frumoasa. spune Mello (isi exprima parerea legat de ceva sau orice altceva, dar nu intreaba nimic)

-Dar ce Alexei? Sigur e ceva interesant acolo dar nu vrei sa-mi spui. Altfel nu ai sta toata ziua cu globul in mana.
Corectata:
-Dar ce , Alexei? Sigur e ceva interesant acolo , dar nu vrei sa-mi spui. Altfel nu ai sta toata ziua cu globul in mana.

Cam atat. Oricum imi place stilul acela de a tine intr-un fel in suspans si faptul ca aste ceva necunoscut pentru mine ..lumea umbrelor''. Ceva nou.
Temele, mereu o bataie de cap, dar necesare pentru formare, mult noroc

Oke, spor la next >:D< (ca vrem sa-l devoram)
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#16
Heei ^^ scuze cred ca am uitat sa comentez al doilea capitol T-T oricum ficul e foarte frumos dar tot vrem capitole mai lungi XD mi-a placut mult ce ai scris pana acum succes in continuare! :)

#17
Multumesc foarte mult pentru commuri. @ohaio_angel am corectat. Nu am vazut. M-am grabit atat de tare sa-l scriu si nu l-am corectat pana acum. @Mikky-rock68 multumesc mult scumpa. Si voua la fel Infinite si Wolffy.
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~

#18


Capitolul 4 : Ce inseamna special?
Aoi p.o.v

Ce zi minunata! Soarele straluceste, pasarile canta, la fel face si alarma mea, iar mama bate la usa de jumatate de ora. E o zi chiar foarte frumoasa. Numai buna de stat in pat si de lenevit. Dar cum ar fi posibil asa ceva? Doar e luni. Trebuie sa merg la afurisita aia de scoala.
Ma ridic din pat si ma indrept spre baie unde fac un dus rece si revigorant, la propriu. Am inghetat. Imi aleg din dulap un tricou negru pe care scrie ,,Let's go baby!'' cu alb, o pereche de blugi albastrii cu lanturi si tenisii negri. Imi iau ghiozdanul si plec, fara a lua micul dejun. Mergand pe strada vad tot felul de cupluri care mai de care mai dezgustatoare. Doar pentru ca a venit primavara nu inseamna ca trebuie sa va giugiuliti in vazul lumii. Pe unii, adica pe mine chiar nu ma intereseaza. Dupa cinci minute care mi se pareau o vesnicie, am ajuns in fata liceului. Ma indrept spre clasa, pe jumatate adormit, si ma asez in banca mea langa pustiul cu parul de foc. Totusi avea trasaturi frumoase. Parul pana la umeri, tuns in scari, ochii negrii si pielea alba ca laptele. Semana mai mult cu o fata dar mai bine nu i-as spune asta ca poate ma trezesc la infirmerie. Il priveam cu interes, asa cu nu am mai privit pe nimeni. Ce e asa de special la el? Kira, ce ascunzi tu de fapt?
Clopotelul a sunat! O alta ora plictisitoare e pe cale sa inceapa. Dar in lumea asta...exista ceva de care sa nu ma plictisesc?

Orele trec atat de greu. Macar de as sta la geam, sa pot privii in curtea scolii. Cel putin e mai interesanta decat lectia despre broaste a doamnei Eclair. La varsta ei, ar trebui sa vorbeasca despre schelete, pentru ca in curand o sa ajunga si ea unul. Un schelet bun de pus in dulap pentru a speria lumea. Niste baieti au spus, ca doamna Eclair si-a inchis amantul in dulap si ca a uitat de el. Pana acum trei ani cand l-au gasit nepotii ei plin de praf. Ea le-a spus ca e doar un schelet fals pe care il foloseste la orele de biologie. Bietii copii! Sigur au ramas traumatizati. Baba as-pardon domana, e cam uituca. Ar fi trebuit sa ma asculte azi insa se pare ca a uitat. Eu nu ma supar.
-In loc sa visezi cu ochii deschisi noteaza si tu ceva. Altfel ne trezim cu baba la banca si fii sigur ca o sa ne asculte, spune Kira soptit.
-Ultimul lucru de care as avea nevoie ar fi un doi la biologie.
-Atunci ce mai astepti? Scrie!
-Liniste! striga doamna Eclair.
Cum am mai spus, e o zi foarte frumoasa.
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~

#19
Capitol nou!!!Ma bucur ca ai postat continuarea si sper sa fi terminat de scris acele teme.Imi place ca ai facut capitolul mai lung.Mi-a placut faza cu scheletul si cu cu amantul Doamnei Eclair,pana la urma nu e chiar atat de baba profesoara caci daca ar fi, nu ar mai fi avut amant,in orice caz dupa descrierea facuta, sunt sigura ca de acesta profesoara iti place doar cand tace.Titlul capitolului este foarte frumos si te face sa incerci sa gasesti tu insuti raspunsul.Cand ai pomenit de zilele frumoase numai bune de stat in pat m-ami adus aminte ce o sa fac eu sambata si duminica.Debea astept capitolul urmator si spor la scris!
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#20
Hey, Hey, Hey ....Am aterizat si eu in cele din urma. Sper ca nu am intarziat. :D
Hmmm, este un inceput bun. Ai mai lungit acest capitol si felicitari pentru noua performanta. Imi place acest capitol pentru ca s-a concentrat spre un singur personaj, si anume Aoi. Este un input bun pentru scoala. M-a amuzat un pic descrierea profesoarei.
Bine, mai sunt unele propoziti care trec de la un subiect la altul, dar se poate rezolva cu timpul. Hmmm, nu stiu, nu prea am mai vazut greseli cand am citit. Am sa-l recitesc si daca gasesc dau Edit si rezolv problema :))
Oke, bafta la scris ca vreau si eu next-ul
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Umbre pe panza DreamGirl 1 2.482 18-10-2013, 09:42 PM
Ultimul răspuns: kannaary
  Umbre Mariaa 14 7.991 28-08-2012, 12:34 AM
Ultimul răspuns: Mariaa
  [Naruto] Intre vant si umbre... hero1hero 11 8.235 12-08-2012, 04:09 PM
Ultimul răspuns: hero1hero
  Traind printre umbre A'Svear 19 10.757 05-02-2010, 08:38 PM
Ultimul răspuns: Verrine
  Un destin intre umbre si lumini Shadow. 8 11.855 15-12-2009, 11:53 AM
Ultimul răspuns: marya
  Umbre din trecut Ryuu 7 5.676 12-03-2009, 11:12 PM
Ultimul răspuns: Shilpa
  Regi si Umbre: Sf. Graal Coyote Stark 5 4.348 02-02-2009, 08:23 AM
Ultimul răspuns: Coyote Stark


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)