Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Libertate si Razbunare

#1
Povestea noastra incepe in jurul anului 2346.Dupa ce marea “Eclipsa” a trecut,durand aproximativ 5 de ani,oamenii nemai posibilitatea de a-si procura hrana s-au vandut.Odata facut acest lucru el se transmitea din generatie in generatie.Era o seara intuneata.Imbracata in zestrele sale,preafrumoasa zeita vegheaza asupra lumii.Mai precis asupra unei fete.Era frumoasa lafel ca si zaita,dar frumusetea ei nu poate fi comparata cu o alta fiinta sau chiar zeita.Tenul ei cafeniu,pielea fina,ochi mari si sclipitori parca erau o oglinda a sufletului.Fata era stransa la piept de mama ei care fugea unde vedea cu ochii.A ajuns langa un rau,unde a pus-o intru-un cosulet,nu inainte de a o saruta pe frunte.Fata avea pe mana dreapta jumatate din semnul initial,semnul unui sclav pe viata.Fata a fost gasita de o batrana.Toata fata ii era umpluta de ridiri ale vremii,varuit de vreme parul batranii semana ca o zi de iarna,era rar.Batrana a ridicat-o pe fetita din cos si a plecat pe o carare ingusta.Despre mama adevarata a fetei nu se stie nimic,se spune ca au prinso sau a murit,niciuna din variante nu este sigura.Anii treceu si fata crestea.Cu trecerea anilor fata devenea din ce in ce mai frumoasa.In sat ea era considerata o ‚varicha’,un fel de vrajitoarea cu chip de fata.Ea aprindea inimile fiecarui baiat.Au nimit-o Aida.Un nume cu totul special.Aida era mandra de ea,purta semnul de pe mana cu demnitate.Dar si in cele mai frumoase zile o furtuna neasteptata poate sa apara.Fata se plimba nestingheita pe straduta,statea cu capul aplecat in jos.Nu de departe se auzea o trasura.Fata nu mai vazuse asa ceva.Cand trecu pe langa ea,Aida privea fascinata obiectul manat de cai.A observat ca in trasura se afla un barbat inconjurat de cateva femei si un baietel care statea pitit,nu ia putut vedea foarte bine,incat ea nici nu le-a data importanta.Mergand in aceasi directie ca si a trasuri fata privea totul in jur.Ajungand in cele din urma in sat a observat o masa imensa de persoane impingandu-se,inghiontindu-se si altele pentru a ajunge in fata.Aida s-a framantat de curiozitate,sa bagat pe sub picioarele oamenilor si in cele din urma si-a facut loc.Ajunsa in fata a observata pe domnul din trasura impreuna cu baiatul.Domnul parea sa fie un om cumsecade,era tanar avand in jur 30 si ceva de ani.Avea parul negru ca abanosul,ochi de-un albastru pur,purta un costum gri.Era impreuna un baietel de aceasi varsta ca si mine.Era blond,ochi lui de un negru patrunzator ma fermecau.Omul cu pricinea se pare ca era vanzator,dar de ce?Nu stiam.Domnul mi-a vazut semnul de pe mana ceea ce la facut sa se uite suspicios la mine.Cu pasi marunti s-a apropiat de mine.se uita la mana mea,parca o examina.A dat din dupa care a oftat.
-Fetito,tu a cui esti?
-Pai...a bunici Tania.
-Si unde stai?
-Cum urci pe deal sunt cateva casute,ultima casuta pe dreapta.Acolo stau ei,aproape de rau.
-Bine,ma duci sa vorbesc si eu cu bunica ta?Zise domnul bagandu-si mainile in buzunar.
-Nu pot,bunica este foarte bolnava.
In acel moment bunica Tania trecea pe acolo.
-Fata mea,cecauti aici?Sti doar ca este foarte perculos.
-Bunica Tatiana,cum va mai simtiti?Spuse fata agitata.
-Ce doriti sa vorbiti cu mine tinere domn?
-Vreau sa stiu de unde are semnul acela in forma de semi-luna?
-Este un semn din nastere,caracteristic familiei mele.Este vreo problema cu acest lucur?Spuse batranica sprijininduse cu mainile in toiag.
-Bunico,uite!Si doamnele acelea au semnul meu,doar ca ele au si jumatate de luna separata printro lance.
Tania o trasa pe fata de maneca.Aceasta ii sopti la ureche ceva.
-Fata mea,acel semn este al sclavelor.Daca nu esti atenta ai putea ajunge una.
Aida trasari un pic,dar incerca sa se calmeze.Baiatul domnuluio privea pe fata,ii placea de ea.
-Tata,putem sa o luam?Te rog,este asa frumoasa ca si trandafiri.
-Fiule..Spuse batranica,dar nu apuca sa termine ce are de zis ca si domnul o intrerupse.
-Baiete,fata este a doamnei,si in plus nu este orfana.Domnul incerca sa accentueze cuvantul orfana,acest lucru o pusa pe ganduri pe batrana.
-Haide,sa mergem.

#2
hmm...destul de original
astept sa vad ce se intampla
bafta in continuare:X
kisses and Gambate:*:X



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Razbunare Kissingyougoodbye 1 2.430 02-05-2013, 04:35 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Naruto] Drumul spre razbunare(SasuSaku) CiokolataxPortocala 6 4.703 10-08-2012, 05:19 PM
Ultimul răspuns: RalucaGabor
  [Yaoi] Dragoste sau razbunare? AbiiShu' 4 4.073 06-08-2012, 03:29 PM
Ultimul răspuns: Ai_4ever
  Razbunare de argint Camelie. 13 6.311 23-07-2011, 02:49 PM
Ultimul răspuns: Akane Hime
  Intre razbunare si iubire uselessHope 7 5.272 31-10-2010, 01:12 PM
Ultimul răspuns: Marina.
  Iubire si razbunare(fic naruhina) Gabriella 15 11.935 12-05-2010, 09:28 PM
Ultimul răspuns: Gabriella
  Razbunare dulce Razbunare [+16 / +18] [hentai] Falling Rain~~^.^~~ 5 4.371 11-04-2010, 01:03 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Iubire vs razbunare:sfarsitul e aproape Lara 1 2.331 17-01-2010, 07:43 PM
Ultimul răspuns: Acadea'
  Sete de razbunare ... Elusive wolf 17 11.376 02-08-2009, 05:53 PM
Ultimul răspuns: Verrine
  dragoste si razbunare wasp 1 2.720 14-06-2009, 04:04 PM
Ultimul răspuns: Teh


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)