Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Wait...and dead

#11
vad ca incepe sa va placa si ma gandeam ca daca am cititori pe aici sa postez next-ul ^^
Capitolul 4: No name

-Ethel!
Incepu se mi se lumineze privirea si mirosul pregnant de sange disparea incetul cu incetul.Imaginile incepura sa mi se deruleze prin fata ochilor asemeni unui film.
Am simtit din nou atingerea calda pe umar si am tresarit intorcand incet capul.
I-am vazut ochii lui Ammy ce se miscau intr-un ritm nebunesc de la mine spre un anumit punct din aceeasi incapere.
Eram confuza asa ca am clipit des si am privit in jurul meu.Chipuri contorsionate ma urmareau si totul incepu sa se lumineze.Brusc am reusit sa realizez ca ma aflam asezata cu fata in jos,pe o bucata rece de lemn.Fata imi era scaladata intr-o sudoare candida si fire de par imi erau lipite de frunte.
M-am sprijint in coate si am reusit sa ma ridic putin.Atunci am vazut privirea fulgeratoare a domnului Frank si am realizat brusc tot ce se intamplase.Chicote vagi se auzeau din celalalt colt al clasei iar Ammy privea din spatele meu speriata.Am inchis ochii si am scurutat din cap in semn de "scuze" dupa care m-am ridicat incet in picioare.
-E a treia-oara sptamana aceasta,sa inteleg ca orele mele sunt atat de plictisitoare?
Ridica sceptic o sprinceana si isi incrucisa bratele batand incet din picior.
-Nu,adica da...adica...
Priveam incurcata in jur insa nu gaseam un refugiu asa ca am scuturat din nou din cap .Mi-am luat geanta ce atarna haotic pe jos si am fugit pe usa lasand in urma glasurile nervoase ce imi rosteau numele.
Am iesi din incinta scolii in curand si nu vroiam decat sa fiu singura asa cum se intampla mereu.M-am asezat pe o banca si mi-am sprijint tamplele pe coate lasand imaginile,pe care subconstientul meu incerca sa le ascunda ,sa iasa la iveala facandu-ma sa tremur.
Vedeam din nou acele imagini, acele imagini care ma faceau sa tremur si imi puneam o multime de intrebari nestiind ce sa mai cred.


acest capitol este mai scurt dar promit ca urmatorul va fi mai lung ^^
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#12
ce repede ai postat urmatorul capitol:|...thanks:zuppy23::chuu:
de comentat stii ca nu pot comenta nimic... din cate am observat nu ai greseli de tastare si nici ortografice...
descrierea, dialogului, si naratiunea sunt superbe,ador cum le imbini...m-ai lasat fara cuvinte ca de obicei.
biata Ethel, sper sa nu innebuneasca, caci mi se pare un pic ca prea mult pentru ea. Toata aceasta tortura psihica, e ingrozitoare... sper ca va supravietui:-ss
abia astept nextul... sper sa mai apara vre-un demon pe acolo;;)
succes:bye:







Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Escape from the dead Zummy 49 18.432 11-08-2011, 11:23 AM
Ultimul răspuns: Rose ^^


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)