Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viata... un jurnal sumbru

#1
Cap. 1
Draga mama iti las acest bilet ca sa te fac sa intelegi de ce m'am aruncat... stiu ca tu n'ai sa plangi dupa mn..pt. ca nu m'ai iubit... am fost o povara... am fost o greutate de care nu puteai sa scapi... desi ti'ai pus ultimul iubit sa ma omoare pt ca tu nu aveai destul curaj..n'a reusit... am pus mana pe cutit si l'am injunghiat... iubitul tau de acum ma bate..si ce ..tie iti place... te simti bine sa ma vezi suferind... imi si imaginez chipul tau fericit cand citesti asta...ce na's da sa il sterg... dar nu... oricum uimirea ta va intrece fericirea... in totdeauna ai crezut ca am fost un copil las...ei bine nici chiar asa..niciodata nu m'ai cunoscut..nici n'ai avut timp..erai prea ocupata cu drogurile... ce surprinsa vei fi cand vei descoperii ca ti'am distru kilograme de h*****a ... da..multi bani.... gandul supararii tale ma face asa fericita... poate va fi mai frumos iadul cu tine zbatandu'te deasupra mea... ahh..ramas bun...si...TE URASC!!

P.S. Un bilet cu toate lucrurie rele despre tine e pe biroul inspectorului Ken de la politie!!!
Houses here!

#2
wow... e...asa trist... persoana de care vorbesti... de fapy persoanele,sunt bolnave....
sau e doar o singura persoana ce le face pe restu' sa para bolnave?
ceva imi spune ca toata faza e legata de starea ta...
dar imi place..si eu scriu de'astea...nu vrei sa'i vezi fata profului de romana cand citeste ultima parte .." a murit" ...
imaginatie vad ca ai.. per total,frumos... trist...dar frumos 8->

#3
Cred ca e cea mai tare idee pe care am auzit-o pan` acum. O fata care-si pedepseste mama pentru toate relele pe care le-a facut , apoi se arunca de pe bloc ....e chiar super tare...imi place...vreau sa citesc mi mult ....abia astept continuarea :)

#4
aham imi place ideea dar nu imi place cum ai scris
poi cred caintr-o scrisoare este sunt si puncte :D
ai folosit prescurtari ceea ce nu se foloseste
si nu inteleg de ce ai pus cuantul heroina cu stelute, nu este nici o injuratura
oricum incearca sa scrii mai mult si sa scrii corect pt ca fic-ul este promitator
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#5
Da e o idee buna.
de ce ma face sa cred ca acest fic e legat oarecum de ulimele sinucideri din romania :D?

am sa iti dau ceva sfaturi:
1)nu mai folosi limbaj tip mesenger
2)da repede un titlu altfel...va murii ficul

ce sa mai spun.Ideea e draguta si chiar nu imi pot imagina continuarea de aceea abia o astept.
pune cat mai repede capitolul 2.
o.o" wot

#6
Asa am dat si titlu am scos si limbajul tip mess, da este legat de ultimele sinucideri, da este legat de starea mea de spirit, si va multumesc la toti pentru comm....here is the the 2nd chapter:
(e destul de scurt nu prea am timp sa scriu)


Cap.2
Prima crima...
Prima mea crima... hmm... atunci cand mama si'a pus iubitul sa ma omoare... planul era asta: Ea imi punea un somnifer in paharul cu apa, iar cand isi facea efectul el venea si ma injunghia...dar n-a mers... am vazut'o cand imi punea somniferul si am aruncat paharul in chiuveta, am luat un cutit si l'am pus sub perna si m'am prefacut ca dorm...ce a urmat ... el a intrat usor pe usa, s-a apropiat de mine si...am luat cutitul si i l'am infipt in inima, l'am scos si 'lam mai infipt odata...am facut chestia asta de 4 ori apoi el cazut in genunchi s'a uitat la mine si a cazut cu fata in jos... adrenalina curgea in sange dar tot vream mai multa asa ca am scurs sange de pe cutit in paharul cu cafea al mamei si am baut... avea un gust amar-acrisor...eram aproape socata de ce facusem da ma simteam bine...am luat cadavrul si l'am tarat in tomberon unde i'am dat foc... apoi m'am intors in casa si am curatat sangele... cand a venit mama de la munca i'am zis ca i'am ucis prietenul, dar nu i'am zis de ce... ce fata a facut...nu ma credea asa ca i'am aratat cutitul si cadavrul ars...nu imi era frica, poilitia nu trece prin cartierul nostru...nu avea cum sa observe cadavrul...
Aveam doar 11 ani si totusi am savarsit prima crima...ce dulce m'am simtit atunci, dar oare de ce ??
Houses here!

#7
:-o:-o wow :-o
propia ei mama a pus sa o ucida??
lol ... si i-a si ea i-a ucis iubitu la mama ei?
ce pot sa spun despre acest fic respectiv cap? :-?
este super tare :D
dar incearca sa mai descrii un pic si sa il faci mai lung :D
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#8
bravo :)
uite un fic (probabil singurul) pe care il citesc si la care astept continuarea.
Intr'adevar,ar fi mers putina descriere in special momentul crimei..ahhh...ce sadic ar fi :X
frumos,foarte frumos, imi place cum legi evenimente... copii...parinti...aww...:X
bravo...bravo..bravo.....



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pagini de jurnal alexandraofe 3 2.889 04-06-2013, 10:46 PM
Ultimul răspuns: alexandraofe
  A doua pagina de jurnal. Intalnire cu un succubus SethMeth 0 2.115 04-07-2010, 10:20 PM
Ultimul răspuns: SethMeth
  Jurnal 1: Cammeron Niller M44Ch 13 6.617 23-02-2010, 08:36 PM
Ultimul răspuns: M44Ch


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)