Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

A doua pagina de jurnal. Intalnire cu un succubus

#1
Acest one shot este un real amestecat cu fantasy si cu putin romance.
P.S: Celor care nu le plac dulcegariile sa nu citeasca.



Intalnire cu un succubus





Hmmm ceea ce se va intampla pe parcursul urmatoarei zi de sambata in descursul careia trebuia sa particip doar la nunta verisoarei mele imi va marca putin viitorul.
Sambata 12 iunie 2010.
M-am trezit de dimineata spunandu-i matusii mele sa imi faca o cafea, urmand ca eu sa am asez comfortabil in fotoliul de langa biroul pe care era asezat laptopul. Tata era deja plecat de mult de acasa ducandu-le pe verisoarele mele la coafor, urmand sa revina si sa o duca si pe matusa mea care facea cafeua.
Zis si facut aproape toti au plecat de acasa mai putin bunica mea in compania careia savuram cafeaua si povesteam anumite subiecte banale. Din pricina timpului care trecea foarte repede a trebuit sa inchid destul de repede subictul discutiei in care mam aprofundat si sa merg la baie pentru a ma pregati de nunta. Constient ca trebuia sa imbrac un costum si sa port o camasa eleganta eram total dezgustat de acea zi , dar ce mai conta cum eram imbracat odata ce trebuia sa port o masca fericita pentru a nu-i intrista pe ceilalti si pentru a nu strica cea mai fericita zi a verisoarei mele la care tineam destul de mult. La iesirea din baie pe canapeaua din camera in care dormisem ma astepta costumul pe care urmam sa-l imbrac, acesta era de o culoare gri deschis ceea ce imi facea tenul meu deschis si palid sa para alb , iar nuanta culori camasei accentu aceasta nuanta de alb incat aratam ca si un mort viu , un asa numit vampir . Pur si simplu adoram aceasta imbracaminte desi nu era genul meu , dar o adoram din pricina ca ma facea sa seaman cu un vampir iar pentru o persoana care nu ma cunostea si care stia cat de cat unele legende ma puteam astepta sa ma atace din pricina coltilor mei pe care ii am din nastere si care accentueaza si mai tare infatisarea mea de copil al noptii. Dupa ce mam privit de cateva ori in oglinda am decis sa cobor in fata blocului deoarece tata deja ma astepta pentru a ma duce in apartamentul de unde pleaca verisoara mea la o sedinta foto din parc iar apoi in biserica (la primarie fiind cu o zi inainte).
Iatama ajuns la destinatie stand pe un scaun in bucatarie cascand de plicteseala deoarece toata lumea fiind ocupata deabia bagandu-ma in seama. Nu apuc sa casc bine de doua ori ca imi si aud numele:
-Sorin ! te rog frumos dute si ajutal pe Gabi sa impodobeasca masinile, era matusa mea care practic ma punea la lucru, Gabi fiind verisorul meu. Am acceptat acest lucru pentru a face o impresie buna si pentru a nu parea un om care nu sare in ajutorul celorlalti , daca era in alte imprejurari nu o faceam.
Sarind peste lucrurile banele cum ar fi sendinta foto la care eu nici nu am asistat in mare parte ajung la intrarea in biserica unde incepe putina distractie falsa si pentru mine deoarece m-am intalnit cu un alt verisor de al meu a carui nunta urmeaza peste 3 luni si cu care ma inteleg cel mai bine , deci putin noroc pe mine deoarece m-a tinut treaz in timpul slujbei astfel asi fi adormit.
Dupa slujba propriu-zisa ajungem in sfarsit in sala unde se va tine cheful , deci speram la putina distractie chiar daca nu prea ma incanta acea nunta la care majoritatea participantilor erau niste fitosi. Ma asez eu linistit la o masa alaturi de 2 verisoare deale mele , cel mai bun prieten al meu dintre verisori si iubita acestuia , stand atintit cu privirea catre ringul de dans. De multe ori verisori mei au incercat sa imi sparga starea de transa , dar de cand am intrat in acea sala parca am luat-o razna, o deprimare cumplita si un sentiment nemaiintalnit m-a cuprins "oare din ce motiv?" aceasta fiind prima intrebare pusa de catre mine pentru mine , cu alte cuvinte eram pur si simplu pierdut in spatiu. Dupa acele sentimente am sfarsit ca si fotograf al verisorilor mei .
Iesind afara nemaisuportand atmosfera din interiorul sali undeva intrun colt langa cladire asezata pe un scaun am zarit-o pe ea "cine era aceasta fata si ce face ea atat de singura acolo?" aceasta a fost intrebarea pe care mi-o pusesem . Vazand-o atat de singura mi-am mai pus o intrebare"oare e la fel de plictisita ca mine? ce ar fi sa incerc sa vorbesc putin cu ea?" si asa incet incet mam hotarat sa ma bag in seama. Mai intai mam apropriat inspectand aspectul ei fizic si ce credeti? mi-a placut ceea ce am vazut. Era o tipa cam 1,70 metri inaltime cu un par negru satirat cu suvite blonde a carui breton ii intra in ochii ei verzi in care m-am pierdut uitandu-ma prima data , in acel moment era imbracata cu o rochie neagra cu imprimeuri cu flori , aceasta rochie fiind intrun stil japonez scotandu-i in evidenta formele de care nu ducea lipsa , dar din pacate interventia matusii mele m-a oprit la acel moment trebuind sa aman bagarea in seama.
Dupa un timp am dedicat o melodie bunicului meu dupa care am iesit afara pentru a vorbi la telefon cu el si pentru a-mi comfirma daca i-a placut , iar tipa parca citindu-mi gandurile iasa afara uitandu-se putin la mine dupa care merge spre parcare si se opreste in dreptul masinii mele stand si uitanduse peste orasul luminat de clarul luni care a rasarit, aceasta era sansa mea asa ca am termiant comversatia scurt si mam indreptat sper parcare , spre acea tipa care mia captat atentia. Pas cu pas cum ma apropriam mai mult inima incepea sa bata din ce in ce mai tare, multe ganduri si flash backuri trecandumi prin fata ochilor nemaicontand in acel moment deoarece ajuns fata in fata cu ea trebuia sa spun ceva asa ca am spus.
-Buna. Ce faci aici atat de singura?
-Hey, surprins fiind de fericirea cu care a spus acei hei parca astepta sa merg sa o salut , dar nu conta a continuat.
-Uite ascult o carte. Din nou surprins deoarece nu stiam la ce se referea , dar am continuat.
-Numele meu este Sorin , intinzand mana aratand ca vreau sa fac cunostinta.
-Kami incantata. Am simtit ca vei veni sa vorbim.(wtf? a3a oara cand raman surprins , ce o fi cu aceasta fata? crezand ca e o metoda de flirt am continuat , ignorand ca tatal meu se afla prin preajma)
-Deci ce hobiuri ai? Ce muzica preferi?
-Pai hobiurile mele sunt cititul si pictatul(perfect asemanatoare cu ale mele), dar sunt pasionata si de chesti paranormale la fel de mult cum sunt pasionata si de manga-uri , iar muzica mia preferata fiind rockul.(Wow tipa asta chiar se stie baga pe sub piele mea)Ale tale care sunt?
-Parca miai citit mintile , adik avem cam acelasi hobiuri si eu desenez si eu mai citesc , ascult rock si vizionez animeuri.
Ar fi prea stupid acuma sa duc acest dialog banal la nesfarsit asa ca voi trece putin peste chestile elementare. Oricum ceea ce m-a surprins la aceasta fata a fost prima intrebare care mi-a adresat-o dupa ce am treminat cu formalitatile si aceasta fiind:
-Care este parerea ta despre persoanele care isi aduna energia din energia vitala a altor persoane sau din plante si animale?
Raspunsul meu fiind unul banal nedandu-mi seama ce urma:
-Poi ca sa poti face asa ceva trebuie sa fi succubus sau incubus sau vampir , alegi tu categoria in care te incadrezi.(eu in aceasta poveste fiind semi vampirul)
Dupa alte lungi discuti si istorisiri ale trecuturilor noastre, a dezvaluirilor capacitatilor mele paranormale si a jocurilor prin care ne apropriam unul de celalalt fara sa observam ajung sa ii cunosc parinti si sa ii intreb daca o lasa sa stea la masa cu mine si daca i-ar deranja compania mea in preajma fiicei lor. Desigur acesta a fost un pas minor si l-am trecut cu usurinta urmand mai apoi sa trec la lucruri majore.
Am fost scos pentru un moment din vraja succubului de catre tortul miresei pe care lam savurat la mese diferite dar nu a durat prea mult , deoarece dupa un timp scurt tipa dorea din nou sa vorbeasca cu mine si de aceasta data sa treaca la fapte . Observ ca iasa afara si ca imi face semn sa o urmez , de aceasta data lasandu-si geaca in local.
Nestiind cum sa ma faca sa ma apropri mai tare de ea foloseste vechi trucuri de care eu miam dat usor seama.
-Mie frig! exclama ea, aceste cumvinte mi lea spus dupa putin timp de la iesirea din local , neavand nici eu geaca doar nu o puteam lasa sa ii fie frig o iau in brate , cand simt ca partea intunecata a minti mele si anume aceea fiind cea vampirica incearca sa preia controlul iar setea de sange ma cuprind . Vazand asta ii dau drumul din brate facand 2 pasi inapoi , abtinandu-ma sa nu imi infing colti in gatul ei alb. Ea cu niste ochi foarte tristi incearca sa ma i-a in breate ridicandu-se pe varfuri si cuprizandu-ma cu mainile de gat la care eu adaug:
-Te rog , nu vreau sa prind sentimente fata de tine , s-ar putea sa ramanem doar amici? La care ea auzind acestea imi da drumul si ma priveste si mai trist nespunand nimic , ceea ce ma facut sa cedez si sa o iau eu in brate de aceasta data , reusind pentru moment sa stopez setea. Cum stateam noi imbratisati imi spune ea cu o voce joasa:
-Simt ca am sa cad. La care eu o iau in brate si o duc pan la masina si o asez pe capota acesteia.
Admirand cerul instelat si luna mare si rotunda purtam o conversatie destul de sentimentala facandu-mi planuri pe viitor alaturi de acest demon sub vraja caruia ma aflam.
Din pacate clipele mele de fericire nu au durat prea mult , aparand in peisaj parinti ei si anuntand plecarea.
Fata spunandu-i mamei sa mai astepte putin pentru a-si lua adio. Stateam fata in fata in tacere pentru cateva secunde dupa care ea face primul pas si se arunca in bratele mele punand capul pe pieptul meu si zicand printre suspine si cu o voce joasa si sacadata:
-Chiar nu ma gandeam ca voi gasi o persoana asemeni tie intr-un loc ca acesta. A fost cea mai buna zi din viata mea , de ce trebuie sa se termine asa de repede ? Te rog nu uita aceasta zi !
-Credema si eu simt la fel , promit sa nu uit cele intamplate azi cate zile voi mai avea.... Neapucand sa termin propozitia ia isi ridica fata din pieptul meu ma priveste fix in ochi si imi inchide gura cu un sarut . Dupa ce am mai calmat-o putin am condus-o la masina zicandu-i incontinu ca nu o voi uita si ca voi face tot posibilul sa o vizitez cat mai des , nestiind ca atunci a fost singura data cand o voi mai vedea.
Desi am facut schimb de date , numar de telefon si id de mesenger nu am mai reusit sa o gasesc.
Urmand 2 saptamani de deprimare totala pentru mine simtindu-ma ca un obiect folosit si aruncat la gunoi din pacate nu o voi putea uita niciodata pe acest demon care mi-a facut viata care era deja un iad si acum devenind infern.
Desi ranile nu mai sunt la fel de adanci inca colti sortii se simt , iar eu ca si victima sufar in liniste deprimarea mea devenind din ce in ce mai intensa iar dorul pe care il port nu imi da pace niciodata , locul meu nemaifiind aici ma retrag in umbra vieti mele.
Mastile distruse de ea sunt reconstruite de data aceasta in adancul inimi mele fiind inca un loc inchis si acela este amintirea mea fata de ea succubusul din visul meu din noaptea nunti.
Indiferenta e o boala care pan la urma te poate ucide noua mea masca este indiferenta fata de tot si de toate, asa tanarul Sorin devine SethMeth iar sentimentele lui adevarate sunt inchise undeva adanc in inima lui la fel de inchise ca si intunericul personalitati vampirice din mintea lui.
Yami ni madoishi awarena kage yo
Hito wo kizutsuke otoshimete
Tsumi ni oboreshi gou no tama
[Imagine: o5xjwy.png]
[Imagine: chibi_2990.gif]
Miraj



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pagini de jurnal alexandraofe 3 2.890 04-06-2013, 10:46 PM
Ultimul răspuns: alexandraofe
  A doua viata yoana__iloveanime 4 3.081 22-04-2012, 02:18 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Două inimi bat ca una. SnowFlake. 3 2.161 26-12-2011, 07:11 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Doua sute sapte Cherie 8 4.796 28-11-2011, 09:51 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Intre doua paralele Ymequa 8 4.582 10-04-2011, 05:40 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Doua inceputuri si un sfarsit. Paradox 。◕‿◕。 7 4.752 23-12-2010, 11:13 AM
Ultimul răspuns: AlerimxD
  Jurnal 1: Cammeron Niller M44Ch 13 6.617 23-02-2010, 08:36 PM
Ultimul răspuns: M44Ch
  Doua inimi(SasuSaku) Nya. 41 26.548 09-07-2009, 10:48 AM
Ultimul răspuns: Nya.
  Viata... un jurnal sumbru case 7 4.842 20-05-2008, 08:56 PM
Ultimul răspuns: Jigoku


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)