Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Versuri

#11
Cum sa comenteze cineva de "Acum"? Mi se pare mult prea draguta, e total diferita fata de "Si stiu" & "Anturaj" si tocmai de asta imi place, e exact genul meu. It's my favourite <3 din astea doua of course. Preferata mea dintre toate stii care e pentru ca ti-am zis pe mess :]

Se vede evolutia, nu mai am de comentat nimic in legatura cu masura :]
And as Saint Ocea said, nu ar strica diacriticele ;;)
Love me or hate me. Either way I'm on your mind.

#12
So...here I am. ^^
Am trecut si eu p-aici..asa de dimineata sa fie mai frumos.Deci cum a spus Aylin(cred ca asa se numea xD) "cine sa comenteze la Acum?!" mi-a placut cel mai mult! Sentimente scrise pe hartie alba, cand esti prins intr-un univers alb/negru versurile iti coloreaza viata(...ziceam si eu...). Nu ma pricep la rap dar versurile tale sunt bune.Diacriticile...eh, poti macar sa inveti unde se pun...etc etc etc sa numai zica nimeni nimic. La alegere, desigur. xD
So...later and good luck! <3
[Imagine: one_piece_quotes__luffy__quote_3__by_sky...5yul99.png]
Carpe Diem.

#13
De ce nu le pui peun negativ??Ughht mai greu cu inregistratu ca iti trebuie microfon..Ai incercat cu ceva mailuri??(doar de incercare) la case de productie dastea de promoveaza??
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#14
Faraonul meu :> Am venit ! Nu te asteptai, nu? : > = ))) Am venit sa imi dau cu parerea, asa ca stai frumos unde stai si citeste, ca ai mult de citit xD.
Mai inainte de toate, ma bucur ca ai continuat sa mai postezi versuri. Intre timp imi spusesesi ca nu o vei mai face si ti-am zis sa nu te lasi [-x. Sa sti ca ai talent, indiferent ce zice lumea. Chiar te pricepi. Nu scri niste versuri de dragul de a fi scrise. Ma bucur ca introduci si sentimente in aceste versuri. Ceea ce si trebuie facut, nu-i asa? In versurile astea rap/hip hop trebuie sa se regaseasca in primul rand sentimentele si revolta celui care scrie aceste versuri. Se observa ca te revolti intr-un fel, prin ceea ce scri. Nu stiu daca intelegi, nici eu nu prea inteleg ce mormai eu aici = ))

Anturaj
Imi place cum te-ai inspirat din realitate. Versurile sunt pur adevar, sa zic asa. Lumea e plina de astfel de "zdrente", nu-i asa? : )) Yea, I'm a girl, dar nu mi-e rusine sa zic ca 80% dintre femei sunt "zdrente" xD. Purul adevar, traim cu acest lucru. Chiar ai talent, asa cum am mai zis si imi place cum ai incheiat lucrarea.
Pentru tine acum nimic nu mai conteaza
De ce ar mai conta daca te simti in siguranta?
Chiar daca unii te catalogheaza drept zdreanta
Tie nu iti pasa
Acum esti in anturaj, vei fi pe viata.

Yea, femeii nu ii mai pasa atunci cand se simte in siguranta. True.

Acum
O fi pentru ca totu-n viata mea e la trecut
Aw, ador acest vers ! Mi se pare prea frumos. Este scurt, insa in el se incadreaza o groaza de sentimente, dominand cele de melancolie.
Si-nca astept ca inima sa-mi vibreze
Caci atunci voi stii… Cineva o sa ma salveze

Ti-am zis ca imi plac sentimentele pe care le bagi in aceste versuri : )) Chiar te pricepi >.> Pff, iti vreau talentul. Imi plac mult versurile, caci si eu ma regasesc uneori in ele. Cu siguranta toti ne regasim. Avem mereu speranta ca cineva o sa ne "salveze", ne agatam de ori si cine, desi nu stim daca este spre binele nostru. Ne agatam de ori si cine, caci vrem sa uitam trecutul si sa nu mai suferim. Yea, life is ugly xD.
Lucrarea asta mi-a placut cel mai mult dintre toate trei. In primul rand ca m-am regasit in ea si in al doilea rand am admirat faptul cum ai descris sentimentele, starea de spirit.

Si stiu
Versurile acestea ar fi geniale, daca ar fi puse pe un negativ xD. Imi plac la nebunie. Le-am citit din prima zi cand mi le-ai dat. Yep, eu inca am toate lucrarile alea pe care mi le-ai dat pe mess xD. Si le-am citit pe toate : >. Si aici mi-a placut cum ai incheiat.
Si stiu, stiu pentru ca vad in tine ce am vazut candva in mine…
Simplu, dar in acelasi timp, deosebit, sa zic asa. Se cam repeta acel "Si stiu" si conjuctia "ca", insa, cum am mai zis, daca versurile ar fi fost puse pe un negativ, acele repetitii nu ar mai deranja absolut deloc. Insa, lucrarea este geniala, din punctul meu de vedere.

Am terminat de spus parerea : )) Nu am nimic de comentat/criticat. Ii las pe cei care sunt mai experimentati sa faca acest lucru. Sper ca nu te-am plictisit cu romanul meu xD. Nu, nu, stiu ca nu te-am plictisit. Stiu ca ma iubesti B-). So, yea, astept si alte posturi. Sper sa pui ceva curand. I'm your big fan, boss. Da, suna a manelist, nu? = )))

[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#15
Citat:Cat despre semne de punctuatie, in rap nu e neaparat sa pui semne, doar in poezii, pentru ca semnele alea exprima ceva. Dar in rap te exprimi prin cuvinte nu prin semne. Si asta e rap scris de mine, nu's poezii scrise de Eminescu. xD

Nu era nevoie sa mentionezi, se vede. Niciun Bacovia, Blaga, Macedonski... nimic. Scuza ta pentru lipsa figurilor de stil, expresivitatii si a unei idei mai profunde sau o abordare mai buna e pentru ca astea-i rap desi esti la 'clasat' la Poezii. Te-as sfatui sa te mai documentezi, sunt cativa si de prin Romania care scriu chestii cu meaning si feeling, treci de Parazitii si ai sa-i vezi. Momentan nu vad nimic altceva decat niste versuri suferinde si putin misogine despre femei si anturaj si baietasi de cariter... se poate mai mult! :)

Sper ca nu o sa ai o reactie agresiva in legatura cu parerea mea la fel cum ai avut cu a lui Ang, copilasi care posteaza pe aici ori nu au habar de nimic ori sunt pupincuristi, nu ai descoperit tu apa calda! ;)

Keep going.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  ImaginaÅ£ie stocată în versuri. Evvie. 1 1.517 20-02-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: kat2108
  Viata in versuri Tweety 6 3.980 23-03-2011, 12:30 AM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  Doar niste versuri Nixu 14 8.066 18-03-2011, 08:05 PM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  Vreau sa te citesc in versuri Isa-chan 71 37.460 25-11-2010, 06:07 PM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)