Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampire school

#31
Hm..transformarea ei m-am speriat pentru o clipa,si am hotarat s-o las pe alta data comunicarea cu ea,insa imi promiteam ca n-am s-o las balta.M-am hotarat sa ma plimb putin prin padure admirand minunatiile ei.Am intrat pe poteca padurii si imediat am auzit ciripitul pasarelelor si geamatul ursilor ce umbalu dupa..mure.Mergeam linistita,fara sa-mi fac nici un fel de griji ca poate voi intarzia la ore sau...voi luat niste absente...putin imi pasa.Deodata pandantivul meu incepuse sa pulseze lumina si se tot zbatea.Asta nu era de bine,o prezenta era pe-aproape,si nu cred ca era intorcmai pasnica asa cum credeam.M-am preschimbat in imaginea mea de noapte trange si am continuat sa merg calmandu-ma,stand cu miscarea de lupta tocmai potrivita.Un vampir necunoscut imi aparuse in cale si m-am lovit cu gheara lui puternica pe fata.Am inceput a sangera si asta nu era de bine.M-am incruntat si m-am schimbat repede in vampir fara a mai analiza situatia asa cum aveam obiceiul.Mi-am scos coltii la vedere si am inceput a ataca cu ambele ghiare si zburand cu viteza luminii,insa el era prea puternic nici nu puteam sa-l ating macar.Timp de 20 de secunde am alergat in jurul lui incercand sa-i gasesc un punct slab si sa lovesc acolo dar el a asteptat momentul potrivit si ma prins de gat lipindu-ma de un copac si strangand tare de tot.Ma sufocam.Nu mai aveam aer deloc.Timp de 15 secunde ma strans de gat foarte tare apoi a fugit spre padure infingandu-mi un cutit in sold.M-am tarat pana in curtea scolii pe picioare,i-am privit pe toti iar apoi am lesinat inexplicabil.

ooc:cine doreste^
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#32
M-am asezat langa ele si mi-am pus lacatul la gura. Trebuia sa spun ceva, nu sa stau ca toanta. Tocmai cand imi facusem curaj si voiam sa spun ceva, Mussa a inceput sa isi schimbe forma fizica, devenind un vampir. Trebuia sa o oprim, altfel ceva rau se putea intampla. Le`am privit pe celelalte care erau deja speriate. Nu stiam ce puteam face, insa trebuia sa oprim asta.
Am privit-o pe Mussa fix in ochii si, folosind niste incantatii am putut patrunde in mintea sa, pana la cele mai ascunse ganduri. Era speriata, iar asta simteam si eu. Nu o mai puteam controla, insa nu o puteam lasa asa. Mi-am folosit controlul sentimentelor si incetul cu incetul a inceput sa se calmeze. Nu mai era atat de speriata, ceea ce era bine.
Am zgaltait`o putin dupa care si-a revenit. Totul era in ordine, mai putin eu. Eram afectata de ceea ce vazuse in interiorul mintii sale, incat puterile mi-au cedat si am cazut pe iarba.
Am tras aer in piep si m-am ridicat fortat. Le-am salutat si am plecat spre scoala. Voiam sa fiu prezenta la urmatoarea ora.

Next: cine vrea4

#33
M-a zgaltait puternic...iar mintea mea a revenit din nou pe pamant... Ce fusese cu mine? Dupa expresia acelei tipe probabil vazuse cel putin un sfert din suferinta si furia din mine... Mi-am revenit, la forma mea trange si am plecat de acolo cat mai repede am putut, inaintand spre scoala. Se sunase deja, iar in fata portii am vazut pe cineva cazut pe jos, zgariat. M-am uitat mai atent si mi-am dat seama ca era tipa aia enervanta care-mi batuse in usa ...Cum o chema ...ah am uitat cum o chema...de fapt nici nu ma interesa cum o chema...Ce tipa slaba...a lesinat doar dupa cateva lovituri si in forma ei de vampir...Patetic... Mi-am canalizat puterea si am format un foc rece, albastru, care o putea vindeca...Wow... ma simt mandra...ma pot lauda unchiului ca am facut si eu odata in viata mea un gest de caritate. Am lasat-o acolo lesinat dupa ce lam vintecat...o sa se trezeasca ea... Mi-am continua drumul spre clasa...si asa intarziasem destul...offf...probabil toti erau transformati in vampiri...doar eu cu forma mea trange... Eh...

Ooc: cine are chef...
[Imagine: 6idws8.png]
Pour l'éternité ...


[Imagine: 6yds1e.png]

Merci măh Lynnuşor hug

#34
Peste cateva ore...cred ca ore eram m-am trezit vindecata,nu ma mai durea absolut nimic.Mi-am schimbat forma intr-una normala si am fugit repede in scoala ducandu-ma direct la ore.Ma simteam foarte ametita,lucrurile din jurul meu se invarteau toate.Ceav se intamplase,nu prea era genul meu sa fac asa ceva,si clar nu de la cateva lovituri sa ma simt astfel.In drum spre ore...ma gandeam ca trebuie sa merg direct la dorector si sa vorbesc cu el despre asta.Cred ca era vreo echipa de vampiri ucigatori prin imprejurul scolii iar asta ma ingrijora pentru alti studenti mai mici si fara experianta.M-am indreptat spre birou,durerea unde mi-a bagat cutitul incepea sa arda cat mai tare inauntru meu.Deschizand usa biroului am intrat cu mana la sold si am tipat dupa director ca trebuie sa vorbesc cu el urgent.Directorul m-am vazut,s-a ridicat de pe scaun si mi-a dat o mana de ajutor puanadu-ma pe scaun si intrebandu-ma foarte ingrijorat ce-i cu mine in halul asta si ce am patit.Am inceput sa-i povestec...

-Este ceva in padure,sunt o gramada de vampiri care ucid,adica asa cred.M-au...m-au atacat in padure,infingandu-mi un cutint in coaste si...cred..cred ca mi-au injectat ceva,pentru ca numai pot respira de durere.

Am cazut de pe scaun,nevazand absolut nimic,doar intuneric si fata directorului vorbind cu mine.Auzeam vocea lui ca din beci,astupata si foarte inceata,apoi nu am mai auzit nimic si am cazut in durerea continua acare se imprastia prin tot corpul.

ooc:cine doreste.
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#35
Mda, stiam eu ca nu e o idee buna sa incerc sa intru in mintea profei. Ma prins si m-am ales, pe langa un 2, cu o detentie de nici mai mult nici mai putin de 4 ORE!!! Si asta din prima zi.
Ma indreptam spre biroul directorului, unde avea sa-mi petrec urmatoarele ore, cand am auzit o bufnitura.
Am deschis usa si am vazut-o pe Fiona pe pode si pe director aplecat aspura ei, incercan sa-i acorde ajutor.

- Ce i s-a intamplat?, intreb eu speriata si ma indrept spre ea.

Dar nu imi raspunse, ci o lua in brate si iesi din incapare. L-am urmat, dar nu l-am mai zarit pe coridoril lung si intunecat.
Ok, asta e ciudat, mi-am spus. Mi-am strans cartile de pe jos si m-am dus in camera mea. Trebuia s-o gasesc pe Aimee, voiam sa-mi cer scuze pt "intampinarea" pe care i-am facut-o astazi si pt porecla.
Pe scari m-am intalnit cu Mussa, care nu parea deloc ea. Mergea cu capul plecat, si mainile indesate in buzunarele rolingului.
M-am apropiat de ea si am intrebat-o:

-Hei, ai vazut-o cumva pe Aimee?

Occ: who wants
[Imagine: eeeled-1_zpse54e7424.png]

#36
-Hei, ai vazut-o cumva pe Aimee?

Aimee? Nici macar nu stiam despre cine vorbeste.... Am zis un " Nu" scurt si am trecut mai departe...Ma chema unchiul si nu prea ii placea cand intarziam... Am intrat in biroul lui si l-am vazut asezat, iar pe un scaun era, lesinata, tipa de mai devreme.
-Ce vrei? l-am intrebat.
- In primul rand as vrea sa-ti vad mai des adevarata forma, asa ca ori te transformi in vampir ori ma vad nevoit sa te pedepsesc. Si in al doilea rand am nevoie de forma ta reala, pentru a extermina niste "mici intrusi" , care se pare ca fac probleme. a zis el, aratand spre fata.
-Aha... inteleg... si de ce naiba sa tii omor eu? Si ce faci cu asta?
-Pe Fiona o voi teleporta eu in camera ei...cat despre tine, transforma-te in vampir, ca de asta te-am adus aici...sa te mai imblanzesc si dute la ore... Si cand ai timp liber da o tura prin padure...
-Mdea...


Am iesit si m-am concentrat, pentru a ma transforma si a-mi tine puterile sub control. Am intrat la ora, fara sa bat la usa... Wow...ce ciudata era profa, in forma ei de vampir...Dar cred ca eu eram si mai ciudata fiindca toti se uitau la mine....Aaa da... haine de razboinica si parul lung.... M-am asezat in banca fara sa spun nimic....Oricum nu mai era foarte mult din ora... Aveam treaba dupa ore, asa ca puteam sa astept linistita.

Ooc: cine vrea...
[Imagine: 6idws8.png]
Pour l'éternité ...


[Imagine: 6yds1e.png]

Merci măh Lynnuşor hug

#37
Incepeam sa deschid ochii foarte incet desi ma dureau toate oasele.Nici nu stiam unde sunt,si nu-mi mai aminteam nimic decat fata directorului,atat.Ma simteam mult mai bine doar ca ma dureau putin oasele si ghiciti ce?...nu ma mai durea coasta...cred ca eram bine.Nu puteam sta in pat prea mult asa ca m-am ridicat plimbandu-ma putin pe hol.Defapt vroiam sa o intalnesc pe tipa aceea ..Mussa.As fi vrut sa-i vorbesc si sa nu ma cert cu ea.M-am ridicat din pat in picioare si ametisem putin si ma balansam in stanga si-n dreapta...peste 10 sec imi revenisem.Am iesit pe usam-am uitat la ceasul destul de vechi agatat pe hol si nu mai era mult pana elevi ieseau de la ore.Nu a durat mult si deja au inceput sa iasa unul cate unul din clase,cu fetele destul de plictisite,dar mai erau cate unii care ieseau destul de zambaresti din clasa.Insfarsit am zarit-o pe Mussa iesind de la ora.M-am indreptat spre ea,s-a oprit din mers si ma privit destul de lung...cred ca ma ura intr-un fel,pentru ca nu puteam sa-mi dau seama ce ar putea fi altceva.Am intrebat-o daca a auzit de atacurile ciudate din padure iar ea mi-a raspuns....

ooc:Riluri sau cine doreste ~
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#38
Am iesit de la ora, plictisita... ma simteam ciudat in forma mea de vampir... Pe hol am vazut-o pe tipa aia Fiona... m-a intrebat de atacurile alea ciudat... Ce toanta...Atacuri ciudate in padure...
- Poate ca stiu...oricum tu ai face bine sa-ti vezi de treaba ta, si sa nu te mai plimbi prin padure!
Am trecut mai departe jucandu-ma cu sabia mea, pana la iesirea din cladire...Se insera deja... Am luat-o spre terenul de fotbal, apoi spre padure. Am inceput sa ma plimb nepasatoare, dar gata de lupta....Simturile mele de vampir, extrem de dezvoltate n-au simtit prezenta nici unui strain...
Ciudat...nu e nimeni...oricine, sau orice ar fi fost, disparuse...Deocamdata.... Am iesit din padure si m-am asezat pe o banca, jucandu-ma cu sabia mea de argint...
Ooc: care vrea...
[Imagine: 6idws8.png]
Pour l'éternité ...


[Imagine: 6yds1e.png]

Merci măh Lynnuşor hug

#39
Ma credea atat de proasta sau care era problema ei?...in orice caz am urmarit-o in padurea,nu ma puteam abtine,vroiam sa vada si ea ce am vazut si eu dar trebuia sa fiu ascolo spunand "Ti-am zis eu!!"...desi nu credeam ca o sa se intample asa ceva.Am intrat repede in padure ,mergand pe aleea cu pasi...o urmaream pe Mussa.Si tot mergeam..si tot mergeam...pana am vazut-o stand pe o banca si jucandu-se cu sabia ei.Era transformata in vampir,cred ca nu era chiar asa de bine....dar totusi ce cauta in padure?....cred ca ma credea si a vrut sa vada ce se intampla in padure.Simteam miros de sange,ceva era neregula,asa ca am luat forma de vampir si m-am prefacut invizibila continuand sa ies din padure si apropiindu-ma de Mussa.I-am smuls sabia din mana si am infipt-o in pamant devenind vizibila.Nu a mai avut timp sa spus nimic,sau cred ca vroia sa ma plesneasca sau in orice caz sa ma distruga...in orice caz dupa ce i-am infipt sabia in pamant pana la jumatate i-am spus:

-Trebuie sa ma asculti...nu-s proasta,incerc sa ma fac auzita de cineva,si tu este singura persoana care ar putea sa ma asculte..si...si nu cred ca esti asa de napasatoare si de afurisita,vad ca esti un om foarte bun dar te inchizi in tine.Deci,te rog macar o data sa ma asculti,doar asta iti cer.

ooc:Riluri...or who wants
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#40
Mi-a luat sabia din mana... Nimeni nu se atingea de sabia mea...era ultimul lucru pe care il aveam de la tata....Dragul meu mentor...singurul meu prieten... M-am uitat urat la ea si am scos sabia din pamant. Am auzit-o spunand acele cuvinte siropoase si simandicoase...Ce ciudat...pareau ca vin din inima...
Sa ascult ce spune? Auzi... de cand aveam eu timp de asa ceva... Ochii mei deveneau rosii de furie... Un vampir strain se atinsese de sabia mea...era de neconceput...
-Data viitoare cand vrei sa vorbim, ai face bine sa nu te mai atingi de sabia mea...Oricum laso mai moale...am treburi mai importante acum!
Am vazut ca a vrut sa spuna ceva, dar i-am zambit, involuntar.... cea ce nu-mi statea in fire...eu sa zambesc?! Nu zambisem niciodata... Si i-am zis un " La revedere" scurt, iar apoi m-am teleportat de langa ea.

Ooc : cine are chef
[Imagine: 6idws8.png]
Pour l'éternité ...


[Imagine: 6yds1e.png]

Merci măh Lynnuşor hug



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vampire school- story and character Riluri 35 28.581 12-08-2011, 05:04 PM
Ultimul răspuns: Twisty Emerald


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)