Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampire love

#11
Aici am necstul:

-Cine esti?! tipa meka fara sa isi dea seama ca face ceva penibil.
-noul tau coleg.. ce ti se pare ca sunt? ..
Diriginta l-a trimis in banca, statea chiar pe randul de langa meka. Parfumul sau, ochii sai negrii si sticlosi si parul ciufulit si negru au facut-o pe Meka sa se simta ciudat.

Orele au inceput. Profesoara intra in clasa. Meka se uita pe geam, la ciresul din curtea scolii. La gingasia florilor care cadeau din el, si la cerul senin. Si-a dat seama ca nu era nici un nor pe cer. S-a intors, si a vazut ca Riku o priveste. Si-a tinut respiratia si a zambit rapid, notand de pe tabla.

-In pauza- ..
Meka isi scoate cartile pentru materia urmatoare, ridica plictisita si merge lenesa spre usa,la magazin.
Riku a iesit si el din clasa rezemandu-se cu bratele incrucisate de perete, aproape de meka care statea la coada. Fata ii privea chipul angelic
"ce se intampla cu mine?! sunt un vampir.. fara...sentimente! nu am mai putut sa iubesc pe nimeni ..dar poate ca nu este un muritor de rand.. o are sa il intreb? .. mnuu ar fi prea penibil" vanzatoarea ii intrerupe sirul gandurilor:
- ce vrei?
-ahhh.. un pachet de servetele, o sticla de apa siii.. o punga de chipsuri.

meka pleaca sa se plimbe singura afara pentru ca suzuki nu era la scoala. merge in locul sau preferat, langa cel mai mare cires din curtea scolii, in jurul caruta se afla un gard si o banca.Ar fi plans daca ar fi putut, dar vampirii nu pot plange, nu pot avea sentimente si nu se pot descarca. Era ametita. Nu stia ce se intampla cu ea, deja se obisnuise cu noua schimbare iar acum vine cineva care sa o dea peste cap, care sa fie singura persoana pentru care putea simti ceva, desi era un om obisnuit.

Riku vine langa ea.
- de ce stai singura?
-pai suzuki nu e la scoala... si nu mai este nimeni pe aici care sa nu ma creada o ciudatenie!
- de ce?
- nu te uiti la tv?! am fost pe toate posturile... nu mai stiu cum sa scap de asta... nu mai suport!
- de ce sa scapi.. sunt inca confuz pentru ca nu stiu despre ce vorbesti

meka si-a dat seama ca baiatul nu stia nimic asa ca s-a hotarat sa se poarte normal.
- nimic..lasa asta.. dar tu de ce stai singur?
-nu mi-am gasit inca un prieten si oricum am fost ingrijorat pentru tine pentru ca pareai ca nu te simti bine in ora
-de ce ti-ar pasa de mine?
-...n-nu stiu.. spune baiatul inrosindu-se .. incercam sa fiu prietenos! .. gaseste un pretext.
-ok, sunt bine! multumit?
- ah si voiam sa te intreb inca ceva..

vi se pare capitolul scurt? dialog sec si mult? actiune grabita? vreo sugestie/sfat? :) astept.

cya
Cea mai reuşită semnătură.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  ~Vampire~Knight ~The love between a human and a vampire~ Iryna 5 4.638 09-07-2010, 05:08 PM
Ultimul răspuns: Flash
  In love with a vampire RaYnutza 54 32.048 11-06-2009, 12:18 PM
Ultimul răspuns: Tox
  Vampire Love Sadic_Soul 30 19.604 25-01-2009, 05:46 PM
Ultimul răspuns: starnight
  To love a vampire Dizzy 14 10.833 17-12-2008, 11:26 PM
Ultimul răspuns: Dizzy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)