Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampire Love

#11
Foarte frumos!Super fic!Imi place mult!!!:love:Pai imi place ca stii sa faci legatura foarte bine intre actiuni si te felicit!:bv:.In rest nu prea am vazut greseli,expresiile au fost frumoase iar descrierea nu a lipsit asa ca te m-ai felicit inca o data si astept continuarea care sper sa fie foarte curand:pls:

#12
Imi pare rauu ca am postat acelasi caputol de daou ari,dar sunt cam aiurita :)).Am pus urmatorul capitol,sper sa va placa,si astept critici.Kiss
Chapter VI

Singurul lucru ce vroiam sa fac era acela sa plang,insa m-am decis sa nu le stric seara prieteniilor mei.Asa ca m-am intors la ei zambind.Toata seara am incercat sa fiu altcineva,fata de ceea ce simteam.Am incercat sa ma distrez,insa de fiecare data vorbele lor imi reveneau in minte>> Doar se foloseste de tine, are fete mult mai frumoase decat tine si mult mai bogate,asa ca ia-ti gandul.<<.Poate aveau dreptate,poate eram doar un nimic pentru el,o unealta,o prada,poate avea nevoie doar de sangele meu.Nici macar nu si-a dat seama ca eu puteam sa-i ofer ceva mai mult:Iubire.Oricum eram obisnuita,de la Eric si alti baieti care s-au comportat la fel.Trebuia sa-mi invat lectia,insa nu, am cazut din nou in aceeasi capcana a vietii.Poate nici nu mai am dreptul sa traiesc,ce am facut eu pentru viata asta,ce am facut eu in viata.Nimic,toti dragi mie au murit,poate pentru ca sunt prea slaba sa-i ajut.Prea slaba sa ma ajut pe mine insami,dar sa-I mai ajut si pe cei din jurul meu.Ma simteam vinovata de plecarea bunicii,poate am facut ceva s-o supar,mai stii,iar mama,deja imi amintec ziua in care a murit.
O dimineata obisnuita de vara.Eram foarte mica,ca in fiecare dimineata urma sa mergem sa vedem joocul fluturilor,si daca prindeam si rasaritul soarelui.In dimineata aia mama nu se simtea bine,insa eu am insistat sa mergem.Imi placea asa de mult padurea,si tot ce oferea ea.Mama mi-a facut pe plac si a venit cu mine,insa pe drum un maniac beat a intrat in noi.Ea m-a impins pe mine,astfel salvandu-mi viata,insa ea nu a mai putut sa evide inpactul si a murit.A fost vina mea.Un moft prostesc de a vedea rasaritul.De ce nu am ascultat-o cand a zis ca nu se simte bine,de ce? De ce oare m-a salvat pe mine,oricum era vina mea,eu am vrut sa iesim in dimineata aia.Poate ca,chiar ma iubea,doar mi-a salvat viata sacrificandu-se ea.A fost printre singurele personae care tinea la mine,dar am pierdut-o,pierdut-o pentru totdeauna.Toata acesta vinovatie v-a persista in adancul inimii mele si ma va bantui pe vecie.A fost vina mea sin u pot face nimic pentru a schimba asta……
In gandurile mele apare o voce,cea a Jeanei.
-S-a inamplat ceva?intreaba ingrijorata Jeanne
-Nu..nu..nu!Nu s-a intamlat nimic,doar ma gandeam la ceva.
-Ok..dar incerca sa de distrezi!
Deodata se face liniste,urma sa se anunte supiza.Era un foc minunat de tabara.
Il priveam si parca eram hipnotizata de el.Simteam pur si simplu ca acel foc imi arde sufletul.
Spectacolul n-a tinut mult,deoarece ploaia a inceput.
Poate ca cerul s-a decis sa planga cu mine,sau doar sa-mi acopere lacrimile care necontenite imi traversau obrazul.De data asta chiar se potrivea fraza:,,Imi place sa merg prin ploaie,deoarece atunci nimeni nu-s da seama ca plang”.Ploaia nu a fost un obstacol,petrecerea a continuat pana in zori.S-a terminat pe la 6.Iar la 8 eram toti eram aliniati pentru a pleca la mare.
Erau doua tipuri de autocare-pentru oameni si pentru vampire.Cele pentru oameni erau normale,insa cele pentru vampire aveau geamuri negre,iar inaultul nu intra nicio raza de soare.Ghinionul nostru a fost ca noi am venit mai tarziu,si nu eram trecuti pe lista,deci in autocarul oamenilor nu mai erau locuri.Asa ca ne-a pus cu vampirii.
-Asta da calatorie!exclama Eric.
Bine ca ne-a pus mai in fata pe langa sofer care era si el om.Soferul era bagat intr-o incapere separata,ca nu cumva vreo raza sa intre doar ca el sa vada drumul.
Ne-am asezat si am zis sa stam liniistiti.M-am uitat din nou dupa Arzell,insa el nu era in nici unul din autocare,avea o masina speciala.
M-am intristat,deoacere nu l-am mai vazut de cateva zile si asta a intarit ce au spus prieteni lui.Daca totusi ii pasa de mine,ma cauta si imi spunea un ,,Buna”.Doar atat,nu vroiam mai mult .Calatoria a fost plictisitoare,in ciuda faptului ca toti ochi erau atintiti pe noi.Am ajuns la hotelurile rezervate de familia lui Arzell,in jur de 5.Plus ca a rezervat si 2 plaje numai pentru noi.Se pare ca este plin de bani.Ne-m cazat la hotelul,la care a zis Darino,un servitor al lui Arzell.Despre hotel nu am ce comenta,niste conditii superbe.Camera era de doua personae,insa noi am vrut sa stam toate 4 intr-o camera,iar baietii 3 intr-o camera.Asa aveam sa ne distram mai bine,plus ca Darino ne-a dus intr-un apartament ca sa avem mai mult spatiu.
Dupa ce ne-am instalat in camere,a urmat plaja.Ma uitam la vampiri care erau in slip,parca nu le placea soarele.
-Darino,pot sa te intreb ceva?
-Normal.
-Cum stau vampirii expusi la soare,se presupunea sa-I afecteze.
Darino a inceput sa rada sarcastic:
-Pai s-a pus o vraja pe ei,ca sa u aiba probleme
-O vraja…aham,acum am inteles…..

Dupa un pic de plaja a urmat marea.
Apa marii imi racorea corpul cald.Incept ca ma duc in larg.In gand incepa sa-mi revina cuvintele>> nu mai am deptulsa traiesc, ce am facut eu pentru viata asta,ce am facut eu in viata.<<Cuvintele aste deveneu din ce in ce mai puterice in minte.Incepeam sa ma indepartez,ma uitam in jur,nimeni nu si-a dat seama ca ma indepardasem.Nu le pasa,nu le pasa de mine.In curand am trecut de zone de siguranta.Deodata simt o atingere,ma sperii.Am crezut ca este vreo meduza,insa nu vroiam sa mor otravita de meduze,vroiam sa mor la fundul marii.Incetez a mai da din picioare si incep sa ma spufund incept in apa.Am stat in jur de un minut pe fundul marii,insa nu mai aveam oxigen.N-am vrut sa ies la suprafata,doar am spus>>Adio!<<.
Insa deodata simt o forta care ma trage afara din apa.
-Hey!
Deschid ochii,si il vad pe Arzell,nu stiu ce sa-I zic,nu pot sa-I spun ca vroiam sa ma sinucid,apoi nu va mai vorbi cu mine,ma va crede nebuna.
-Hey,ce faci pe aici,si mai ales de ce mi-ai stricat experimental?ii spun eu putin suparata.
-Experimentul?
-Da.Cand am fost mai mica am facut inot de performanta,si puteam sa-mi tin respiratia in jur de un minut si ceva.Cand am vazut marea,mi-am amintit de acele momente,si m-am gandit sa fac din nou experimental.
-Aham…eu inotam plictisit si te-am vazut pe tine,m-am gandit ca faci alta prostie.
-Cum poti sa te gandesti la asa ceva?ii zic eu,incercand sa par normala,sa nu-si dea seama de adevaratele mele intentii.
-Poate ca tu nu ar tregui sa te gandesti la asa ceva.As vrea sa vorbesc ceva cu tine,te astep pe plaja in seara asta,pe la 10.30.Si ai grija ce faci, oricum daca ti s-ar intampla ceva,pe al cui sange il voi mai bea?
<< pe al cui sange il voi mai bea?>>se potrivea exact cu ce imi spusese prieteni lui,acum cateva ore.Oare sa fie adevarat?La cat de nervoasa si ingrijorata eram eu,Arzell in fata mea a inceput sa rada.
-Ar trebuie sa te uiti la fata ta,mori de frica..
Astea au fost ultimele cuvinte care mi le-a mai spus,apoi a plecat.Totul suna ca o gluma,insa nu se stie.Totusi nu trebuie sa uit cu cine vorbesc,el este totusi in vampir,diferit de alti baieti.
Ma enerva asa de tare ca nu puteam sa-l citesc din priviri.Nu pot sa stiu cand glumeste si cand nu.Poate ca asta face micul nostru joc mai interesant.Ma intorc inapoi in zona de siguranta si stau pe langa prietenii mei,care se pare ca se distaru de minune.Ma las pe spate si fac pluta,sunt usor purtata de valurile marii,insa deoadata simt o minge care ma loveste cu putere.
-Hai Ramina,joci un volei?
Eram Ramzo,trebuia sa stiu ca baietelul asta nu poate sta fara volei.Este unul din sporturile lui preferate.
-Nu,nu am chef,poate joc maine!
-Ok..
Atata galagie,atata adrelanina,nici macar nu pot sta linistita.Era mult mai bine pe fundul marii.Acolo stateam linistita si inotam cu vietatiile marine.
Ies din apa,si ma intind pe nisipul fierbinte.Insa aud un anunt:
,,Maine la ora 10 dimineata se fac scufundari.Toti amatorii sunt rugati sa se prezinte la 9.30,aici pe plaja.Se plateste doar o mica taxa”.
Poze: Darino
[Imagine: ee2603ab530700_full.jpg]
[Imagine: c2a0c0530aa349b5ea812cc0f25d1c261282427224_full.png]
Tnx nibbles:X
[Imagine: ss-sig.png]
[Imagine: ss34ef-sig.png]
In the deep darkness the only light is you.
I am lost in my dark memories and in my foolish illusions.
In my dark world full of suffering and tears you are my way to happiness.

#13
ai avut greseli cam multe... dar capiolul este frumos... m-ai lasat masca la faza cu "te astep pe plaja in seara asta,pe la 10.30.Si ai grija ce faci, oricum daca ti s-ar intampla ceva,pe al cui sange il voi mai bea?" off... sper sa nu se intample ceva urat :-S astept nextu :* gambate :)
What goes around comes around.

#14
Chapter VII

Idea de scufundari ma incanta.Cu siguranta,maine trebuie sa merg.
Toata ziua am fost asa distrata,incat cu lasarea serii aproape am uitat de intalnire mea cu Arzell.Este 9.30,si sunt deja pe plaja.Mai e timp destul pana la 10.30.
Ma asez pe nisip.Insa nu mai este asa de cald ca dimineata.Iau un pumnde nisip in mana si apoi il las sa cada usor pe pamant,fiind batut de briza marii.
Ma ridic in picioare si intru incet in mare.Am prins un moment frumos,soarele tocmai se ducea la culcare.Am urmarit cum incet,incet dispare fiind inlocuit de un intuneric dens….
-E frumos apusul,poate chir mai frumos ca rasaritul.Dupa o zi in care a stralucit pe cer,acum obosit se retrage!
Este o voce cunoscuta,insa nu imi pot da seama cine este.Speriata ma intorc,si vad ca era Arzell.Ma linistesc pentru un moment,insa vad niste ochii rosii,care pare sa vina dupa mine.Incet sa fac pasi in spate.Insa el copntina sa vina dupa mine.Sunt asa speriata incat incep sa aleg cu spatele,impiedicandu-ma.Nici macar nu mi-am dat seama ca urma sa ma lovesc de teava de care se leaga barciile de salvare.<<Se pare ca asta-I sfarsitul>>Singurele cuvinte care imi veneau in minte,insa nu asta a fost sfarsitul.Deschid ochii,si realizez ca ma aflu pe nisipul rece,insa simt o caldura langa mine,era Arzell.Si-a folosit puteriile,pentru a-mi salva viata.
-Chiar mi-ai salvat viata….ii zic eu uimita.Totul s-a intamplat asa repede,incat nici nu am realizat.
-Aham….scuze ca te-ai speriat de ochii mei,insa asa sunt pe timp de noapte,mai ales cand este si luna plina.
Ma intorc cu spatele la el,si privesc marea,ca si cum nimic nu s-a intamplat.Insa sunt foarte fericita,totusi m-a tinut in brate.Pacat ca a tinut asa putin……
- Uite te-am chemat aici numai sa-ti cer scuze pentru felul in care s-au purtat prietenii mei cu tine.Nu le prea plac oamenii,Si pe cei care se apropie de mine ii vad ca o amenintare.
-Aham…
Asta explica comportmentul lor cu mine,insa vroiam sa-l intreb daca pentru el sunt doar o prada.Insa cuvintele nu-mi ieseau din gura,nu aveam aveam curajul necesar.Poate ca asta mi-a lipsit mie din totdeauna:CURAJUL.
Am stat amundoi si am privit marea,pana cand la un moment dat briza marii mi-a zburat parul.Cand Arzell a vazut gatul descoperit,s-a repezit la mine si m-a strans cu putere.
Simteam cum coltii lui se jucau pe gatul meu,insa nu imi pasa.Poate doar ma bucuram de momentul acela.Ca stateam cu el,pe plaja si priveam amundoi marea,ma bucuram ca mi-a cerut scuze,ca mi-a salvat viata.Asta dovedeste ca ii pasa de mine..Ma asteptam sa ma muste insa nu a focut-o.M-a eliberat din stransoare si mi-a zis.
-Sunt un vampir,un vanator al sangelui.Mi-e greu sa ma schimb,dar tu decizi daca ramai de partea mea.Daca iti este frica de mine,daca iti este frica ca intr-o zi te voi musca,poti sa pleci,nu te voi deranja,va fi ca si cum nu ne-am fi cunoscut vreodata.
Nu stiam ce sa-i spun,imi era frica de el,imi era frica ca pentru el sunt doar o prada,insa nu imi era frica ca intr-o zi o sa ma muste.Plus tineam prea mult la el sa sa-l las sa plece.
-Ce te face sa crezi ca imi este frica de tine?Ti-am zis mie chiar imi plac vampirii.
-Ok,dar ai ales o cale grea,sper sa te descurci.
-O sa ma descurc.
Soarele si-a facut somnul de frumusete,si era timpul sa faca se stia mai bine.
Era 6,dar noi eram deja pe plaja.
-Hey Ramina,azi joci volei,nu?intreaba Jeanne.
-Da,da..
M-am decis sa joc,mai mult de dragul prietenilor,ca eu ma tot gandeam.Tot ce s-a intamplat ieri a fost adevarat,sau doar un frumos vis.Insa Eric,s-a decis sa ma trezeasca din visele mele,trimitandu-mi o minge bine plasata in cap.
-Hey!!strig eu suparata..
-Ce e?,pareai adormita so,m-am decis sa te trezesc un pic.
Cred ca am jucat cam o ora si ceva volei,toti eram morti de oboseaba.Ne-am gandit sa ne asezam pe nisip si sa ne odihnim.Ma intorc spre mare si o privesc,atunci ma gandesc la viietatiile marine,si realizez.
-Ammmmm intarziattt!..
Sar in picioare,imi iau banii,ma uit la telefon si o iau la fuga……
-Ne vedem mai incolo….
Presupun ca mi-am lasat prietenii gura casca,insa am uitat complet de scufundariile care se faceau azi.Sper doar ca nu voi intarzia mult.Intr-un final am ajuns si eu in zona respective.Ma uit in jur,dar nu vad pe nimeni:
>>-Au plecat,hm..cum am putut sa intarzii asa mult.<<
Cu parere de rau,iau telefonul si ma uit la ora era 9,nu 10.Ma mai uit o data
si imi apare imi apare tot 9…uh am scapat.M-am asezat pe nisip,si priveam cerul,deoadata aud niste voci:
-Parca ti-am zis sa stai departe de Arzell.
Ma intorc si vad cinci baieti bine facuti.Imbracati toti in negru.Era gasca lui.M-am dat cativa pasi in spate si am tacut din gura.
-Vad ca ai venit mai devreme pentru scufundarii,cu siguranta vor fi forte interesante.Sa ai grija,marea are tot feluri de secrete.
Zambetul lor ironic si diabolic m-a pus pe ganduri,cu siguranta planuiesc ceva,asa ca va trebui sa fiu atenta.Trebuie sa nu par ingrijorata,asa ca nu ii bag in seama si imi vad de treaba mea.
Timpul parca a fugit,si vedeam oamenii care ne echipa.Ne-am suit toti intr-o barca gigantica si am mers pana in inima marii.
-Acesta este o zona special amenajata pentru scufundari,este inconjurata cu plasa,pentru ca sa fim in ziguranta.Bineinteles vor fi si cativa intructori prin jur.Va rog sa va bucurati de aceasta experienta.Cam asta ne spunea unul din instructori.
M-am uitat in barca ca sa vad cine mai e.L-am zarit si pe Cris,care se pare sa si el era pasionat de creaturiile marine.M-am lasat pe spate si am cazut in apa.Am inotat pana la funtul marii,ma simteam ca o tanara sirena,care isi expora teritoriul.Ma jucam cu pestii,parca vorbeam cu ei doarece pareau a intelege ce le spuneam.Toti acei corali,si toate acele scoici.Ma uitam cum soarele penetra usor apa,incercand sa ajunga cat mai la fund.Parca natura isi dezvaluia secretele: minunile subacvaticul.
A fost o experienta de neuitat.
Zilele au zburat repede,iar mica nostra vacanta a trecut.
Darino ne-a spus ca toti oameni trebuie sa plece azi acasa.Eram uimita,din cate am calculat eu am aveam o zi de stat,insa ei ne-au zis sa plecam.Se vedea de la o posta ca ceva nu e inregula.M-am prefacut ca plec cu prietenii mei,insa m-am ascuns intr-o camera de hotel si am ramas tot la mare.Nu m-i se parea drept ca vampirii sa rama iar oamenii sa plece.
Acea zi era una obisnuita,insa cu lasare serii luna a inceput sa straluceasca puternic,iar toata apa din mare s-a transformat in sange.M-ama scuns dupa un copac si am auzit cum doi vampiri vorbeau:
-Ce bine ca acei oameni au plecat,acum urmeaza saptamana nostra de distractie.
-Da cat erau ei prin preajama nu puteam sa ne deslantuim.
[Imagine: c2a0c0530aa349b5ea812cc0f25d1c261282427224_full.png]
Tnx nibbles:X
[Imagine: ss-sig.png]
[Imagine: ss34ef-sig.png]
In the deep darkness the only light is you.
I am lost in my dark memories and in my foolish illusions.
In my dark world full of suffering and tears you are my way to happiness.

#15
nu am mai comentat de mult la ficul tau si chair daca nu prea a comentat
nimeni, asta nu inseamna ca nimeni nu citeste.Contiuna
si vei vedea ca nu doar altii vor vrea sa continui, dar si tu vei progresa mai mult.Acum vorbind de fic ai avut o mica greseluta care mi-a sarit in ochisori. :D
''idea'' este ideea sper ca te-am lamurit aici.Este singura si mica greseluta pe care am vazut-o.
In rest, no coment
:yes:
-

#16
Foarte frumos!Chiar imi place.Nu ai mai postat de mult si t-am dus lipsa...Insa te-ai reintosc cu un episod extraordinar care imi place la nebunie.Sa pui foarte repede continuarea!Te rog!Sunt curioasa ce o sa mai faca fata aceea(nu mai stiu cum se cheaa) in continuare.

#17
Nu sunt sigura daca va va placea mult acest capitol.Insa celelate vor vi mult mai reusite,va promit.Ma bucur ca am primit atea raspunsuri,chiar ma gandeam sa numai continui cu ficcu.Puteti critica,doar este primul meu fic si stiu ca nu e perfect.Cum am mai zis capitolul nu este foarte special,dar celelate...;)).Si vreau sa stiu daca mai are rost sa continui cu ficul?
Scuzati greseliile de tastare..imi cam sta in obisnuinta :))

Chapter VIII

,,Sa ne deslantuim” eram putin ingrijorata,nu stiam in ce consta acest lucru.Insa cat mai devreme aveam sa-mi dau seama.Faceau tot feluri de rituale specifice vampiriilor,beau cocteiluri facute din tipuri deferite sange.Cerul a prins o culoare soriatica,iar in umbra pareau niste demoni,sfasiati de profia furie,si dorinta a sangelui.
Era prea mult ca sa pot suporta,asa ca m-am dus la Darino,i-am explicat totul,iar acesta mi-a dat o masina cu care sa ma pot intoarce acasa.
Ma gandeam ca ma v-a certa pentru ca nu am plecat atunci cand a zis el.Oricum,acum nu pot da inapoi,a aflat totul,sper doar ca Arzell sa nu afle ca nu am ascultat de serviitorul lui preferat.
Nici nu stiu cum am ajuns la poarta Wormwood-lului(cladirea din lumea paralela).Parca timpul a zburat.Poate asa se intampla cand te gandesti la cel iubit.Esenta trimpului nu mai conteaza.Clepsida parca se opreste,iar tu o fiinta firava ramai pierduta pentru eternitate in vesnicia timpului.
Am fost intamplinata de prieteniii mei,cand am ajuns la Wormwood, care erau foarte suparati,nici macar nu-mi dau seama de ce.O si vad pe Jeanne care vine in fuga si-mi trage o palma usoara.
-Ai uitat de noi,te-am asteptat ore intregi,ai uitat ca fara tine nu putem pleca din Lysistrata(lumea paralela)?Eu nu sunt asa suparata insa cilalti sunt cam furiosi,poate parintii nostri isi vor da seama.Ar trebui sa fi putin mai responsabila.
-Scuzati-ma!imi cer scuze si-m aplec usor capul.
Se pare ca am uitat complet de ei.Nici nu m-am mai gandit,se apra ca sunt chiar o inresponsabila.Ma rog doar ca parintii sa nu-si faca griji.Ne intoarcem toti acasa,insa pot sa citesc suparare de pe fetele prietenilor mei.Au plecat si nici macar nu mi-a spus ,,la revedere”sau macar ,,Ce bine ne-am distrat la mare”.Nu intelegeam de ce sunt asa suparati,doar mi-am cerut scuze,si totusi nu am gresit asa de mult.Cu siguranta ceva s-a mai intamplat,insa nimeni nu vroia sa-mi spuna ceva.M-am intors din nou in aceiasi camera.Deja simteam ca tapetul roz de pe pereti si patul galben nu ma mai carecteriza. De mult.simteam ca trebuie sa fac o schimbare in viata mea.Insa mereu m-am temut de cum ceilati ar putea ractiona.A trecut deja doua saptamani de cand am stat inchisa in casa.Nu l-am mai vazut nici pe Arzell nici pe Jeanne si ceilaltiImi inchisesem si telefonul.Acum eram doar eu si lumea mea de mult pierduta..Deja imi vopsisem camera in negru.Nuanta asta ma caracteriza mai bine.Eram foarte plictisita,mi-am luat niste haine pe mine si m-am decis sa ma duc la Jeanne,aveam de gand sa vad ce se intampla pe aici.Insa cand ajung la casa ei vad multa lume imbracaa in negru,iar Zuma vine si imi spune ca Jeanne a murit.....
Raman uimita.Aproape paralizeasem.
-Moarta??????Dar cum?Cand?Unde?
Nici nu am avut timp sa realizez ce se intampla ca deja Ramzo si ceilalti sareau pe mine si spuneau>>,,Tu esti de vina”,Vinovata<<.Nu intelegeam ce se inatampla,cum sa fiu eu vinovata.Deodata Cris vine si imi spune:
-Vezi nici macar nu stii ce se intampla,nu-ti pasa.E vina ta,mai bine nu ne duceai in lumea aia.Cat timp tu ai lipsit,Jeanne a fot muscata de un vampir,dar tu ai intarziat deci nu am putut cum sa ne intoarcem in lumea nostra si sa o ducem la un spital.E vina ta,numai a ta.
Simteam din nou acelasi sentiment de vinovatie care navelea peste mine.Imi pentetra toate tesuturile si aujungea in adancul inimi.Inca o victima a inresponsabilitatii mele.Chiar credeam ca Lysistrata(lumea paralela) o sa le placa,insa s-a dovedit a fi cel mai mare cosmar al meu.Stateam paralizata,si ma uitata la Zuma,care ma privea cu ura.Cu siguranta trebuie sa fie o gluma,insa dorinta nu mi-a fost indeplinita.Plus ca dupa ce am primit acesta veste,aveam sa vad ca adevaratul cosmar abia acum incepe.
-Stii Ramina,ne-am gandit ca ar fi mai bine ca toti sa afle de lume asta paralela.Asa ca am chemat politia si tu v-a trebui sa le spui totul,ba chiar sa ii duci in Lysistrata.Lumea aia ne va aduce numai probleme,asa ca o vom distruge.Imi spune Karina.
Ma uitam inspaimantata la ei,cu siguranta ceva s-a intamplat,nu erau ei asa.Ceva i-a facut sa se schimbe...Nici nu am putut sa realizez bine ce se intamplase ca si vad doi politisti care se apropiau de mine.Erau doi tipi zvelti,imbracati in niste uniforme de un albastru inchis.Aceau catusele pregatite impreuna cu un baston impunator.
Parca corpul a actionat fara minte,deoarece cum i-am vazut am inceput sa fug.Ma gandesc ca ultima mea scapare este padurea.Apuc instinctiv gentuta in care aveam toate bunurile de valoare si ma fac disparuta.Nu ma uitam in spate,doar in fata si fugeam.Curand am intrat in padure.Deja ignoram durerea,iar sangele ce se prelingea de pe mainele si picioarele mele nu ma mai deranja.Parca si copacii tineau cu politisti,deoarece crengiile lor imi penetra piele adanc.Avunsesem deja destul de departe,asa ca am luat inelul si cartea din geanta si am spus vraja.Mi-am folosit si ultimele puteri ca sa ajung la Wormwood.Imi amintesc doar o silueta care ma intreba incontinuu>>Est bine?Te rog raspunde-mi!!....<<Ultimele cuvinte care le-am auzit inainte sa lesin.

Deschid ochii incet si privesc in sus.Singurul lucru ce a iesit in fata a fost un material catifelat rozuliu care pornea din varful patulul pana atingea podeaua.Atunci am inteles...Ma aflu intr-o camera.Ma ridic usor din pat si privesc imprejurimile.Tot ce vad este o camera imensa, cu peretii tapetati intr-o culoare rasiatica combinata cu negru, din loc in loc putandu-se vedea ca timpul si-a spus cuvantul.Era mobilata frumos,cu canapele din piele si matase. Pe peretii camerei atarnau tablouri ce infatisau portrete ale unor diferiti vampiri.Coltii erau forte bine evidentiati.Ca ornamente erau folosite candelabruri cu lumanari negre.Ma intorc si vad un pat impunator,cu asternuturi negre.Era un pat de moda veche,un pat minunat rosu cu baldachin.
Eram inca putin ametita si nu prea realizam bine unde ma aflu.Eram imbracata intr-o rochie rosie,despicata aproape pana la talie,care imi avantaja mult picioarul,talia,iar decolteu bine croit imi scotea in evidenta bustul. >>Este o rochie de calitate si cred ca este foarte scumpa,plus ca este superba<<imi spun eu in gand.
-Cu siguranta este o rochie frumoasa,si ma bucur ca-ti place.
Cum era posibil? Nici macar nu am zis cu voce tare ca sa ma auda cineva.”
-Nici nu este novoie,eu pot citi gandul oamenilor.
Ma intorc si deoadata privirea mi se lumineaza.Din nou am fost salvata de sumpul meu Arzell.
Se indreapta spre mine,ma apuca de mana si ma aseaza pe pat.
-Abia astept sa vad in ce belele ai mai intrat acum.spune el usor zambit.Era pentru putinele dati cand i-am vazut zambetul.Dar stiu ca se prefacea doar,vroia sa ma faca pe mine sa ma simt mai bine/
Desi eram speriata,deoarece toate lucrurile s-au intamplat rapid zambetul lui ma linistea.
-Pai nici nu stiu cum sa incep.....e o poveste lunga si sper sa ai rabdare s-o asculti.Vezi totul a inceput atunci cand nu am ascultat de Darino si am mai ramas pe plaja.Nu mai zic ca am auzit si vazut niste lucruri ingrozitoare....bine acum nu mai conteaza........Asa, am decis sa-i spun totul lui Darino care amabil s-a ocupat de mine si a gasit o cale sa ma trimita acasa.Am ajuns la poarta Wormwood-lui,iar prieteni mei erau suparati ca i-am facut sa astepte.Nu mi-au spus nimic,iar apoi timp de doau saptamani nu am mai vorbit cu ei.M-am decis sa ma duc sa vorbesc cu Jeanne,insa cand am ajuns acasa la ea,am aflat ca murise.Cica fusese muscata de un vampir.Prietenii mei m-au acuzat pe mine si acum vor sa distruga Lysistrata.Imi pare rau ca nu am ascultat de Darino,e numai vina mea.Syiu poti zice ce vrei,sunt iresponsabila insa....
-Se va rezolva totul.....
<<Doar atat?.....,,se va rezolva totul?”Cum poti s-o spui asa de bland ,cand de fapt eu sunt devina.Nimic,nicio jignire,nimic,tot ce faci tu este sa fi langa mine,nu ma certi pentru prostiile pe care le fac..........
Arzell ma ia in brate si ma strangeputernic la piept.Ii pot simti bataie inimii,care trebuie sa recunosc ca sunt rapide.A fost o imbratisare lunga si calduroasa,care m-a mai binedispus.Insa nu indeajuns de a tine la distanta lacrimile care se tot jucau pe obrazul meu.
-Nu am pentru ce sa te cert,nu sunt in masura sa te judec.Oricum tot ce conteaza e ca esti in siguranta.
[Imagine: c2a0c0530aa349b5ea812cc0f25d1c261282427224_full.png]
Tnx nibbles:X
[Imagine: ss-sig.png]
[Imagine: ss34ef-sig.png]
In the deep darkness the only light is you.
I am lost in my dark memories and in my foolish illusions.
In my dark world full of suffering and tears you are my way to happiness.

#18
Oau......JAnne moarta?Hmmm si ai facut eva foarte frumos dar cam trist.....Mie imi place cum scrii tu si mi se pare foarte frumos.Sper ca vei pune continuarea la fel de repede cum ai pus-o si acum.Nu am ritici la adresa fic-ului tau si sa nu te prind ca nu o sa-l mai continui pentru ca ar fi pacat.

#19
Aolo... Cum adik a murit buey? Esti constienta ce zici? :O Simt k ma scurg intr-o lume paralela si eu... :dizzy: M-ai lasat fara cuvinte... Insa... Hello?! A murit.. (stiu k ati inteles deja partea asta :)) ) Asa acum sa revenim :D Waaaw dragostea e in aer 8-> Cel putin asa sper... Deci nu pot sa cred k a murit... Gata termin :)) Capitolul a fost foarte frumos, mai ales la final... Vezi sa nu pateasta tipa cv k te omor cu mana mea >:) :?? Ai destule greseli... Reciteste si tu ficul inainte sa-l postezi. Deciii... Am comentat ce-am avut de comentat... mai e cv? nu cred... :...: So astept nextu si gambate! :X:*
What goes around comes around.

#20
Sadic_Soul A scris:Chapter VIII

,,Sa ne dezlantuim”. Eram putin ingrijorata,nu stiam in ce consta acest lucru.Insa aveam sa-mi dau seama cat de curand.Faceau tot feluri de ritualuri specifice vampiriilor(vampirilor e cu un singur i),beau cocteiluri facute din tipuri deferite sange.Cerul a prins o culoare soriatica(exista cuvantul asta?probabil ai vrut sa zici "rosiatica"),iar in umbra pareau niste demoni,sfasiati de profia(propria) furie,(cred ca aici nu aveai virgula)si dorinta a sangelui.
Era prea mult ca sa pot suporta,asa ca m-am dus la Darino,i-am explicat totul,iar acesta mi-a dat o masina cu care sa ma pot intoarce acasa.
Ma gandeam ca ma v-a(fara cratima ca e viitorul verbului" a certa") certa pentru ca nu am plecat atunci cand a zis el.Oricum,acum nu pot da inapoi,a aflat totul,sper doar ca Arzell sa nu afle ca nu am ascultat de serviitorul(un singur i) lui preferat.
Nici nu stiu cum am ajuns la poarta Wormwood-lului(cladirea din lumea paralela).Parca timpul a zburat.Poate asa se intampla cand te gandesti la cel iubit.Esenta trimpului nu mai conteaza.Clepsida parca se opreste,iar tu(virgula pt efect) o fiinta firava(virgula pt efect) ramai pierduta pentru eternitate in vesnicia timpului.
(Cand am ajuns la Wormwood, am fost intampinata....) Am fost intamplinata(intampinata)de prieteniii mei,cand am ajuns la Wormwood, care erau foarte suparati,nici macar nu-mi dau seama de ce.O si vad pe Jeanne care vine in fuga si-mi trage o palma usoara.
-Ai uitat de noi?Te-am asteptat ore intregi!Ai uitat ca fara tine nu putem pleca din Lysistrata(lumea paralela)?Eu nu sunt asa suparata insa cilalti sunt cam furiosi,poate parintii nostri isi vor da seama.Ar trebui sa fii putin mai responsabila.
-Scuzati-ma!Imi cer scuze si-m aplec usor capul.
Se pare ca am uitat complet de ei.Nici nu m-am mai gandit.Se apra ca sunt chiar o inresponsabila.Ma rog doar ca parintii sa nu-si faca griji.Ne intoarcem toti acasa,insa pot sa citesc suparare de pe fetele prietenilor mei.Au plecat si nici macar nu mi-au spus ,,la revedere”sau macar ,,Ce bine ne-am distrat la mare”.Nu intelegeam de ce sunt asa suparati,doar mi-am cerut scuze,si totusi nu am gresit asa de mult.Cu siguranta ceva s-a mai intamplat,insa nimeni nu vroia sa-mi spuna ceva.M-am intors din nou in aceiasi camera.Deja simteam ca tapetul roz de pe pereti si patul galben nu ma mai carecterizau de mult.Simteam ca trebuie sa fac o schimbare in viata mea.Insa mereu m-am temut de cum ceilati ar putea ractiona.Au trecut deja doua saptamani de cand am stat inchisa in casa.Nu l-am mai vazut nici pe Arzell nici pe Jeanne si ceilalti.Imi inchisesem si telefonul.Acum eram doar eu si lumea mea de mult pierduta.Deja imi vopsisem camera in negru.Nuanta asta ma caracteriza mai bine.Eram foarte plictisita.Mi-am luat niste haine pe mine si m-am decis sa ma duc la Jeanne,aveam de gand sa vad ce se intampla pe aici.Insa cand ajung la casa ei vad multa lume imbracata in negru,iar Zuma vine si imi spune ca Jeanne a murit.....
Raman uimita.Aproape paralizeasem.
-Moarta??????Dar cum?Cand?Unde?
Nici nu am avut timp sa realizez ce se intampla ca deja Ramzo si ceilalti sareau pe mine si spuneau>>,,Tu esti de vina”,"Vinovata"<<.Nu intelegeam ce se inatampla,cum sa fiu eu vinovata.Deodata Chris vine si imi spune:
-Vezi, nici macar nu stii ce se intampla,nu-ti pasa!E vina ta,mai bine nu ne duceai in lumea aia.Cat timp tu ai lipsit,Jeanne a fot muscata de un vampir,dar tu ai intarziat deci nu am avut cum sa ne intoarcem in lumea nostra si sa o ducem la un spital.E vina ta,numai a ta!
Simteam din nou acelasi sentiment de vinovatie care navelea peste mine.Imi pentetra(penetra) toate tesuturile si aujungea in adancul inimi.Inca o victima a inresponsabilitatii mele.Chiar credeam ca Lysistrata o sa le placa,insa s-a dovedit a fi cel mai mare cosmar al meu.Stateam paralizata,si ma uitata la Zuma,care ma privea cu ura.Cu siguranta trebuie sa fie o gluma,insa dorinta nu mi-a fost indeplinita.Plus ca dupa ce am primit acesta veste,aveam sa vad ca adevaratul cosmar abia acum incepe.
-Stii Ramina,ne-am gandit ca ar fi mai bine ca toti sa afle de lume asta paralela.Asa ca am chemat politia si tu v-a(timpul viitor al verbului, fara cratima) trebui sa le spui totul,ba chiar sa ii duci in Lysistrata.Lumea aia ne va aduce numai probleme,asa ca o vom distruge.Imi spune Karina.
Ma uitam inspaimantata la ei,cu siguranta ceva s-a intamplat,nu erau ei asa.Ceva i-a facut sa se schimbe...Nici nu am putut sa realizez bine ce se intamplase ca si vad doi politisti care se apropiau de mine.Erau doi tipi zvelti,imbracati in niste uniforme de un albastru inchis.Aceau catusele pregatite impreuna cu un baston impunator.
Parca corpul a actionat fara minte,deoarece cum i-am vazut am inceput sa fug.Ma gandesc ca ultima mea scapare este padurea.Apuc instinctiv gentuta in care aveam toate bunurile de valoare si ma fac disparuta.Nu ma uitam in spate,doar in fata si fugeam.Curand am intrat in padure.Deja ignoram durerea,iar sangele ce se prelingea de pe mainele si picioarele mele nu ma mai deranja.Parca si copacii tineau cu politisti,deoarece crengiile lor imi penetrau piele adanc.Avunsesem deja destul de departe,asa ca am luat inelul si cartea din geanta si am spus vraja.Mi-am folosit si ultimele puteri ca sa ajung la Wormwood.Imi amintesc doar o silueta care ma intreba incontinuu>>Est bine?Te rog raspunde-mi!!....<<Ultimele cuvinte care le-am auzit inainte sa lesin.

1.ai greseli de tastare(care se pot repara)
2.ai cateva dezacorduri
3.ai cateva greseli de exprimare...
4.descrierea e cam putina
concluzia:
trebuie sa mai lucrezi...incerca si u sa citesti capitolele inainte de postare.
povestea imi place ca idee...
continua ca te descurci la capitolu imaginatie!
[center]No winter lasts forever; no spring skips its turn.
I love spring anywhere, but if I could choose I would always greet it in a garden.[/center]

[center][Imagine: 21czipi.jpg][/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vampire love Ichigo. 10 6.599 10-12-2010, 07:34 PM
Ultimul răspuns: Ichigo.
  ~Vampire~Knight ~The love between a human and a vampire~ Iryna 5 4.673 09-07-2010, 05:08 PM
Ultimul răspuns: Flash
  In love with a vampire RaYnutza 54 32.258 11-06-2009, 12:18 PM
Ultimul răspuns: Tox
  To love a vampire Dizzy 14 10.880 17-12-2008, 11:26 PM
Ultimul răspuns: Dizzy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)