Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

User vs Personaj

#1
Buuuun, e un joc super fain 21. Mie una-mi place.
Jocul in sine e simplu si amuzant.
Nu stiu cum sa va explic ca sa intelegeti dar ... nah sper sa ma fac inteleasa
Luam un user care posteaza [ in acest caz eu, trebuie sa il luati pe cel de dianainte ] apoi alegem un personaj(puneti si titlul animeului), care dupa parerea voastra seamana cu acel user, pune o 'tema' pe care userul o crede ca personajul si cu aceea persoana o au in comun, si apoi userul urmator posteaza si il/o alege pe user sau pe personaj, desigur cu parere argumentata.

Exemplu :

marina vs Tsunade
Care e mai temperamentala ?

Si userul urmator posteaza cu cel pe care l-a ales si-si argumenteaza parerea si la randul lui mai pune o 'lupta' intre un user si un personaj.
Btw, userul neaparat trebuie sa fie cel ce a postat inaintea ta.
Sper ca am fost destul de clara.

asa ... acum sa pun eu ...

Ady vs Sanji [ One piece ]
Care e mai casanova ? 15

[Eu l-am ales pe ady pentru ca nu a postat nimeni inaintea mea, in cazul userulu iurmator trebuie sa ma puna pe mine si un personaj xD ]


P.S: Sa nu va suparati ... pe alegerea facuta ^___^ de un user, e un joc sa ne relaxam si sa ne distram, fara certuri sau cev ain genu, feicare cu parerea lui, si sa nu se trezeasca destepti sa comenteze asupra unei pareri 22
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#2
Funny joc 21 Deci...cred ca's prima...
Ady.... io personal nu-l cunosc pe ady si sincer nu cred ca poate fi cineva mai "casanova" decat Sanji . Nuj dc.. da chiar nu cred ca e posibil asa ceva 21
Well... cred ca Sanji e mai casanova (fiindca stiu personajul )

Acum... Denny vs Saya ( Blood+ )
Care e mai draguta ?
PS. nu mi-a trecut alceva prin cap 21
[Imagine: 6idws8.png]
Pour l'éternité ...


[Imagine: 6yds1e.png]

Merci măh Lynnuşor hug

#3
Ok, nu știu cine e saya pt că nu am văzut animeul dar nici nu trebuie pt. că pt. mine Denny, aka Fenneh e cu mult mai drăguțăă decât orice personaj anime posibil. Și ca să vă dau și o explicație logică și foarte concret fondată, e reală. Asta în primul rând. Saya e doar un personaj și nu e importantă pt mine mai ales pt faptul că nu o cunosc. Denny e cu mult mai drăguță ca ea, nu știu dacă te-ai referit la aspect sau la suflet dar din ambele cazuri o bate cu ochii închiși sau cum vrei s-o iei. Mah sweety is the sweetest ever, from everything, whenever u want.

edit:
scuzați nu am înțeles jocul. acceptați-mi umilele scuze.
next : ann vs. Taiga ( Toradora )
care e mai agresivă?
no other idea

#4
Well, eu am vorbit cu ann, dar inca nu i-am vazut partea agresiva, asa ca o sa trebuiasca sa o aleg pe Taiga, adica, lol, cine o intrece ? 21 nu stiu daca exista o persoana care sa semene cu Taiga dapoi sa o intreaca X_X. En fin, alegerea mea este ... Taiga-chaaan XD

Next:

Teh vs Nana Osaka [ NaNa ]
Care e mai cool ? 65
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#5
Teh, evident. Nu pot s`o suport pe Nana. >.< Aşa că n`o consider cul. Teh este cul. : > Adică eu, personal, n`o pot compara pe Teh cu o aşa nesuferită ca păpuşica aia de Nana. Plus că tipa mi se pare cam fiţoasă şi Teh nu a dat niciodată semne că ar fi. Şi sunt sigură că nici nu e. :3 Şi Teh este mult mai drăguţă [ şi fizic şi moral ] decât Nana. Deci, în concluzie, cea mai cul e Teh. :d

Next : Denny sau Tsumugi [ K - On ! ]
Care e mai sweet ? 5
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#6
Chiar dacă nu am văzut animeul, le ştiu pe tipe şi blonda Tsugumi este drăguţă ca dracu.Acum, nu ştiu la ce fel de drăguţă te referi tu, dar să zicem la înfăţişare.Eu zic că blondina este super super super drăguţă şi nimic mai mult.Deci, alegerea mea este Tsugumi.

Mda, este cam aberant să compar un personaj anime şi un on la înfăţişare, dar fie, pentru că nu am văzut animeul.

Edit : Nya vs Ino
Care e mai antipatică ?
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#7
Nya este opusul cuvântului "antipatic". Ea este foare sweet şi o prietenă adevărată, nu ca Ino ce a rupt prietenia cu Sakura din cauza unui băiat. So yeah, Ino este cea antipatică şi Nya... nu numai cea mai puţin antipatică ci şi una dintre cele mai puţin antipatice persoane pe care le cunosc.

Next: Ayuka vs Kurumu [Rosario + Vampire]
Care se enervează mai repede?

#8
For sure Ayuka. Kurumu mi se par chiar mai ok de la o vreme. Adică na, e cam mereu nervoasă, dar Ayuka e mai rău. 22 My opinion. xD Şi Kurumu este într`o oarecare măsură mai drăguţă decât mi se părea înainte. Adică este o prietenă adevărată - cel puţin când vine vorba de lucruri în care Tsukune nu trebuie împărţit. Atunci mă enervează. Dar o comparaţie între Ayuka şi Kurumu, este o adevărată greşeală. Deci, clar Ayuka se enervează cel mai repede. :]

Next : blueapple vs. Celty [ Durarara !! ]
Care e mai evil ? 65

Poate Celty nu vi se pare evil, dar câteodată este.
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#9
Hm, cred că amândouă sunt evil, adică amândouă pot fi evil la un moment dat şi cred că Apple poate la fel de bine să fie în egală măsură dulce şi prietenoasă cât şi evil în anumite situaţii. Sincer care e mai evil, aici depinde de situaţie pentru că nu putem compara cele două părţi pentru că la cele două ' evil ' este mai mult o stare care apare în urma unor evenimente şli se declanşează în urma unor situaţii deci teoretic vorbind ambele sunt la egal, pentru că depinde de situaţia în care cele două sunt puse. I think dacă ne luăm după animite standarde Apple poate fi evil, dar şi Celty, deci. . .

Nya vs Moka . rosario *vampire
[ care - i mai dullllceee ]
-

#10
Moka e dulce....Jesus...pot sa fac diabet de la cata dulceata are fata aia in ea. Chiar ma dispera cat e de sweet si ma enerveaza la un moment dat >.<. Si asta mie nu mi se pare un "dulce" prea bun. Nya e sweet. Nya nu vorbeste ca tipa aia, sa te calce pe nervi timiditatea ei. Concluzia...Nya e mai sweet :X [sweet la modul bun...nu ca Moka 21]

Next: Lynn vs. Lina Inverse [Slayers]
Care-i mai crazy? XD
KyuMin.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  How will die the next user? Miky sweetie :3 24 15.574 16-08-2013, 08:27 PM
Ultimul răspuns: Emi
  Creeaza un personaj Lolli 23 11.712 05-12-2009, 11:55 AM
Ultimul răspuns: AngelOfTheDark
  user animal neko-chan 13 8.003 19-05-2009, 11:57 PM
Ultimul răspuns: Andrutza


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)