Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

User/Staff Talking Topic

#11
Aaaa, guys, eu plec in exact trei zile si ma intorc pe 25 seara... So, eventual cu ideea mea cand ma intorc?
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#12
Oh okay then...

#13
Aly A scris:Daca nu renuntati la pupincurisme eu nu va scap de ei. Imi pare rau dar nu o fac pentru ca stiu cum functioneaza pupincurismele, nu-i asa ray?

Scuze Aly dar simt nevoia sa-ti zic ca nu m-am simtit aici sau in respectivul post nici macar putin si habar n-am ce incercai sa-mi transmiti acolo.

Dar in fine, stiti, nu stiu daca isi mai aminteste careva de acel forum, nu stiu, manga-anime, sau, nu stiu, anime plus, sau chiar animax. Oricum, ideea e ca sometimes things fall apart for other things to fall together. Let thsi wreck called Animezup sink.

Oricum, daca vreti o idee, as vrea sa schimb la zup conversatiile de "mess" ce au loc in posturi. Mai ales cand sunt sustinute de un admin cu un moderator soon to be admin o.o.
[Imagine: iK6og.jpg]

#14
>.>

Sincer ray? Sincer? Sa iti aduc aminte de paparuda aia careia yulobo ii dadea warn si tu il scoteai pe motiv ca e AMICUL TAU??? Ai memorie de gaina? -.- Si da, iti insult memoria.

Ray, sa te lamuresc ca poate pricepi. Nu sunt rosie, nu am fost rosie si daca vezi tu bine migrez mereu intre verde si albastru, niciodata rosu si nu cred ca am inceput sa urlu "SUNT ADMIN SUNT ADMIN". Defapt nici nu ati stiut ca aveam optiunile de admin pana cand nu am inceput sa dau medalii. E ultima data cand mai zic asta pentru ca m-am saturat.

Crezi ca Uberwald va ajunge admin pentru ca e amica cu mine si cu flaw? O stiu de 5 ani de zile daca nu mai mult! O stiu de dinaintea ta ray. Tu nu ai fost pe manga-anime, nu stii de ce i se zice Buns, tu crezi ca stii o multime de lucruri si nu le stii ray. Asta e un lucru pe care zupul niciodata nu il va avea. Acolo eram toti prieteni, ne distram, radeam, si pe urma de la ei imi luam warn-uri. Aici, razi, te distrezi si nu le dai warn pe motiv ca sunt prietenii tai. Daca vrei sa moara animezup TU ce mai cauti aici?

Conversatiile de tip messenger... Tu care esti mod si NU faci nimica sa stergi TONELE de alte mesaje scurte de pe forum, atunci cand incepi sa zici de alti moderatori ca fac si ei odata la cateva luni acest lucru, oare cum te face asta pe tine sa arati?

Un lucru care chiar l-as schimba la zup e staff-ul care taie frunza la caini si nu face nimica si fara mozi "secreti".

#15
Ray era moderator? -.- nu stiam..39

Acum fiind sinceri Aly nici o data nu si-a dat aere de administrator. Acum ceva timp, cam nimeni nu stia ca si aly e admin. :-|

Aly a mers foarte bine cu chibi generator 39 a comentat o persoana :-|
Daca iti vine sa crezi, dupa ce am facut noi panarama, Sa** forum si-a reorganizat regulile si au explicat mai bine faza cu comentariul lui pride. :-| Si am mai gasit cateva muste. Doua. -...-
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#16
*peeks in* Ce-i cu mine? Ce-am facut? Nu pot sa scriu prea multe ca am tastatura in spaniola la Dad la munca si la semnul intrebarii trebuie sa dau copy-paste ca nu stiu unde e!

In orice caz, nu am inteles daca am fost data doar exemplu sau chiar e ceva ce nu stiu. Eu nu am vorbit niciodata cu nimeni nici macar de pozitia de moderator global, desi Alin mi-a propus intr-o conversatie antica asta. Mai intai a fost manga-anime si mai apoi oamenii s-au impartit intre cei care s-au dus pe partea Mariei (xyzmary 2001) pe anime-empire (unde am fost moderator o perioada destul de lunga) si cei care l-au urmat pe Flaw pe Zup. Chiar daca sunt de un an si ceva numai pe Zup, cunosc destul de bine comunitatea anime de pe forumuri. Mai putin cea de pe animax, unde nu m-ainteresat sa intru.

Cat despre ideea mea cat timp e Dad la munca, am acces continuu la calculator, restul timpului sunt in vacanta. Asta in cazul in care vreti sa o punem in functiune sa stiti unde sa ma gasiti. Diferenta de fus orar e doar de o ora.

Ray, tu ar cam trebui sa-ti tii gura. Personal, nu te suport de pe vremea cand aveai nickul .wrath sau ceva de genul, si ti-o zic in fata. Manga-anime si restul au cazut din cauza persoanelor ca tine.

Ann. eu v-as sustine cu chibiurile, dar nu sunt o persoana foarte ahtiata dupa ele.

O sa ma mai gandesc la chestii care sa atraga putin lumea.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#17
^Aparent devii admin si asta crede ray... Sincera sa fiu e prima data cand aud asta si nici nu te-am auzit vreodata vorbind ca ai vrea sa fii admin. Nici macar nu vorbim de rangurile de pe animezup. Eu am plecat de pe manga-anime cu cateva luni inainte sa se imparta. Stiu ca xyzmary a mai fost si pe aici, dar a plecat ca s-a certat cu cineva la FanFiction cand era zupul chiar la inceputuri.

Cred ca ar trebui sa facem o istorie a care cum a plecat de pe manga-anime ca sa inteleaga Buns. Cand mai vine cate unul din cei vechi vechi de tot de pe manga-anime si ii stim, aparent facem favoritisme doar pentru ca restul populatiei de pe animezup nu stia.

Pe bune, cine inventeaza zvonurile astea sa isi caute o alta ocupatie decat cea de radio sant pentru ca nu e de el. As prefera daca ar intreba cineva "Asta e adevarat? X este admin/mod/etc sau orice altceva".

@Ann, am lamurit lucrurile cu adminul de acolo. Era totul o mare incurcatura. Eu ziceam ceva lui ii ziceau altceva si pentru ca nu am mentionat "plagiatul" au crezut ca tot era de pe acolo asta incluzand si pozele si fanart-urile furate de pe deviantart. Acuma s-a rezolvat si daca mai e vreo problema discut cu el.

Acuma ma ocup de lucrat la animezup, mai intai dau medaliile, apoi sectiunea secreta si apoi spamul ca deh, anumiti mozi NU FAC NIMICA... poate daca o zic de fiecare data se simt si ei... Si da, va vad in mod cp HA!

#18
omg guys, eu ma refeream la chestia asta.

(29-09-2011, 06:38 PM)Uberwald A scris: Aaaa, guys, eu plec in exact trei zile si ma intorc pe 25 seara... So, eventual cu ideea mea cand ma intorc?
(30-09-2011, 04:32 PM)Aly A scris: Oh okay then...

Vedeti? Spam. Intr-un topic. Si prin admin si soon to be admin ma refeream la faptul ca pana si adminii spameaza, asa ca nu vad la ce v-ati astepta de la ceilalti useri. Vreti sa schimbati ceva la animezup? Dati exemplu. Pozitiv. Nu am nimic cu faptul ca voi sunteti admini, oh well, admini pe jumatate XD.

Nu vad de ce ar trebui sa-mi tin gura, de fapt, vad, vad ca nu are rost, pentru ca ati continuat in continuare sa fiti offtopic, si imi pare rau ca eu am cauzat asta. Dar chiar e deranjat, nu cred ca pe anime-empire (ca tot l-ai dat de exemplu), se intampla astfel de conversatii. Are un anumit prestigiu, pe care animezup nu il are. A-E se adreseaza unui "public" mai matur, are o anumita notorietate, ca si animezup de altfel, numai ca animezup, spre deosebire de A-E, e cunoscut drept forumul ala colorat unde poti posta aproape orice fara sa patesti nimic, si chiar daca patesti ceva, nu e nimic, pentru ca te duci sa te plangi la x si y si se ajunge la Flaw care normal ca nu vrea sa primeasca careva ban, deci pana la urma primesc mai putini decat s-ar merita sa primeasca.

Si Uber draga, eu nu am nimic cu tine, sincer nici nu m-am gandit sa ma indoiesc de calificarea ta, avand in vedere ca ai fost si pe m-a & such, cat despre faptul ca nu ma suporti o.O. Foarte bine, asta nu e treaba mea 106. "Eu merg și mai departe și zic: trădare să fie, dacă o cer interesele partidului, dar s-o știm și noi!..." 21

Asa, ce mai era... oh, ma indoiesc ca animezup va cadea din cauza mea sau a persoanelor ca mine, pentru ca sunt de atata timp pe zup si nu a cazut inca XD.

Cat despre ea admin, eu o vad admin. Nu mi-a zis nimeni, m-am gandit de la mine putere si sincer nu vad ce ar fi rau in asta o.O. Am zis soon to be admin pentru ca e mai grav cand doi admini spameaza, decat cand spameaza un admin cu un mod 21. Si ♣Ann♣, adminii nu isi dau "aere". Cei ce isi dau "aere" nu ajung admini XD.

Cat despre paparuda aia, care e amicul meu, prima data cand am vorbit cu el i-am dat parola de la userul meu, a doua oara era deja faza cu yulobo. Si sincer mi s-a parut exagerat sa-i dea warn ca a calcat-o pe coada. Si este exagerat. Adica, gandeste-te de cate ori m-am certat eu cu careva pe zup. A sfarsit un user macar dintre cei care m-au insultat pe mine personal, si insulte, nu ca e el romeo fantasticul, deci cum spuneam, cati dintre ei au primit warn? Iti zic eu, nimeni.

Si Aly, de ce sa ajunga admin pentru ca e amica cu Flaw si cu tine? Daca ajunge, ajunge pentru ca e ea capabila. Repet, am zis respectivul lucru pentru a hiperboliza gravitatea "faptei". Am mai vazut chestii de genul de multe ori, si nimeni nu stergea respectivele mesaje. Si nu imi place. E forum, nu messenger. Si da. Sunt mod. La carti. Verific sectiunea de cate ori intru pe zup 21. Si eu as schimba stafful care taie frunza la caini, de fapt l-as fi schimbat deja. Si sincer, era o vreme in care chiar imi pasa daca sunt mod sau nu sau cine e admin si cine nu, dar acum am lucruri mai importante la care sa ma gandesc decat animezup si la cat de mult imi dau interesul, chiar ma mira ca imi vorbesti mie de amicitii. Si te mai miri ca lumea nu e pe aici prietena, daca suspectezi pe toata lumea, adica m-ai facut pana si pe mine pupincurista XD. Crede-ma, nu sunt. In niciun caz. Si aici cu atat mai putin, avand in vedere ca nu as avea nici un beneficiu o.O.

Oh, si cum spuneam, mod la carti, de fapt nici nu pot fi numit mod, am permisiuni de mod la carti, avand in vedere ca si Uber e mod la carti si la cat de putin se posteaza acolo e imposibil cred sa scape vreun post spam 21. Deci da, daca ii critic, de fapt, daca critic faptul ca vorbesc ca pe mess pe forum, nu am criticat altceva, de fapt nici nu imi prea pasa de chestia asta, faceti cum si ce va taie capul, dar daca as avea posibilitatea as schimba acest lucru.

In fine, ca sa nu fiu off, nu vreau sa va tai avantul, dar, chibi din cate stiam au avut perioada de glorie si de declin, si mai mult din cauza chestiei cu trasul de par si cu bomboanele, deci, in loc sa va axati pe dezvoltarea infatisarii lor, cred ca e mai important sa se gaseasca un mod prin care acesti chibi sa interactioneze cu forumul sau ceva de genu. Adica, avem un chibi, e imbracat asa cum vreau bla bla, dar mai mult, ce altceva sa fac cu el?
[Imagine: iK6og.jpg]

#19
Asta o sa devina topic de offtopic... Si cred ca va fi topicul de user/mod/admin talk si cel de idei va fi altul.

ray, tu vrei sa imi dai warn? lol, nu prea ai cum. Prevad ca o sa devin o scorpie iar dar daca vreti forum matur si cum trebuie si cu anumite faima, adica nu forumul ala colorat unde faci ce vrei si nu patesti nimica, eu o fac. Chiar mi-ar placea sa le sar unelor in cap dar sa fie scris si sa ramana aici, nu-l vreau pe Flaw sa inceapa sa tipe la mine.

Mai da-o incolo de amicitie. De tine m-am luat pentru faza cu paparuda aia care imi manca zilele si tu ii tineai in continuare hramul... de unde sa stiu eu cui "imprumutati" voi parolele la conturi. Cand esti moderator nu ar trebui sa faci asa ceva. Este parerea mea si eu una nu mi-as da parola nimanui... mai putin tan care o stie din alte motive dar el nu s-a dus sa o dea la tot forumul.

Partea care imi place mie este cea care in toti vreti schimbari in stuff, le propuneti insa nu faceti nimica. Sincer, de ce numai eu trebuie sa le fac? Nu e corect. Si da ma plang, cred ca am si dreptul. Am dat medaliile alea de mi-au sarit capacele, a trebuit sa tipe Ann de cateva ori la niste useri acolo ca sa inteleaga ca medaliile se dau eventual dar nu atunci cand vroiau ei pentru ca eu nu eram. Am inteles ca tan e la facultate, Flaw are servici, dar si eu am licenta, dupa ce ca trebuie sa ma ocup de mangazup - acolo cel putin mai e si Alex care chiar face ceva - mai am si animezup unde sincera sa fiu deja mie sila sa intru din cauza alora de la Fanfiction. Tot ce vezi aici sunt pusti de 13-14 ani care nu vor sa inteleaga. Le zici una citesc alta si inteleg altceva. Aici toti fac abuzuri, de exemplu semnatura mea, careva se certa cu tan... in semnatura mea... Si nu zic ca nici eu nu am facut-o, acum multa vreme si eu ma certam cu ray dar era haios sa o vezi cum se streseaza sa afle cine e dar pe bune, mie mi-a ajuns si sincera sa fiu imi pare rau pentru ce va urma dar cel putin la Fanfiction vor trebui sa se invete minte.

Off to make those threads...

#20
Citat:Vedeti? Spam. Intr-un topic. Si prin admin si soon to be admin ma refeream la faptul ca pana si adminii spameaza, asa ca nu vad la ce v-ati astepta de la ceilalti useri. Vreti sa schimbati ceva la animezup? Dati exemplu. Pozitiv. Nu am nimic cu faptul ca voi sunteti admini, oh well, admini pe jumatate XD.

Nu vad de ce ar trebui sa-mi tin gura, de fapt, vad, vad ca nu are rost, pentru ca ati continuat in continuare sa fiti offtopic, si imi pare rau ca eu am cauzat asta. Dar chiar e deranjat, nu cred ca pe anime-empire (ca tot l-ai dat de exemplu), se intampla astfel de conversatii. Are un anumit prestigiu, pe care animezup nu il are. A-E se adreseaza unui "public" mai matur, are o anumita notorietate, ca si animezup de altfel, numai ca animezup, spre deosebire de A-E, e cunoscut drept forumul ala colorat unde poti posta aproape orice fara sa patesti nimic, si chiar daca patesti ceva, nu e nimic, pentru ca te duci sa te plangi la x si y si se ajunge la Flaw care normal ca nu vrea sa primeasca careva ban, deci pana la urma primesc mai putini decat s-ar merita sa primeasca.

Ray tu acuzi animezup nu? Il jignesti si iti bati joc de el. Ai fost/esti moderator, in stafful maz si nu aveai nici cea mai mica suparare atunci. Acum ca nimic nu mai e roz pentru tine faci acuzatii si tot daai cu bata in balta ca se face off topic? E subiect multiplu aici. E vorb de zup si de problemele lui. 22 E adevarat ca animezup are mai multi copii dar care este problema? E mai cald animezup si nu jignesc nici un alt forum :-| Nu iteleg de ce tot compari. Nu are nici un sens si esti lipsita de logica. Ataci un forum dupa care erai in limba acum ceva timp. Am crezut ca esti cu cap si nu acuzi fiecare boaba intalnita in cale cautand zazanie. DE tot dai pe administratori ca sa fie exemple pozitive, putei sa tacii si dadeai chiar tu exemplu pozitiv. Mi se pare logic. Nu sunt mod nici admin dar sunt un user caruia ii pasa de animezup. Si nu vreau sa cada acest forum. Si imi pasa si ma doare cand cineva jigneste forumul . Poate pentru tine a parut lingusitor petnru ca te-am obsrvat in acest timp. Tu ai impresia ca . daca esti prieten cu moderatori, admini si lauzi site-ul esti lingusitor si vrei sa ai functie. PAi aparentele inseala si ar trebui sa te mai uiti o data inainte sa cazi in groapa. Daca nu stii vorba. Exemplul negativ tu esti. ERai cu totul o alta persoana acum ceva timp cand erai numai cu mana pe sus si plina de entuziasm.

Ray inainte nu erai asa pe zup. De aceea nu a cazut 10

Lol daca citeai la chibi generator. S-ar putea sa facem si animatii. Adica chibi-urile se vor misca zambi da din ochi etc. Si apropo tu esti mare grafician? E greu chiar daca petnru unii pare 'ee da e usor'. Nu e chiar asa. Daca crezi ca poti face mai mult decat pot face eu si crisa fi bine-venita, nu de alta dar nu totul se face tac pac dupa cum speri tu.

EDITTTTT:

106 Imi imaginez ca e greu. si lol esti cam singura care te ocupi si slava cerului ca a aparut Flaw! Totusi. Ai sa o rezolvi tu. TE gandsti bine ca solutii se gasesc. 106 CE naiba? Ai minte si poti iesi tu din situatii mult mai complicate, nu crezi? 3

Postez aici si ep celalalt din topicul de idei il poti sterge 3 ^^
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Tipul de user care va place Heratcher.21q 44 20.448 08-07-2012, 10:43 PM
Ultimul răspuns: Mykoto
  Tipul de user care va displace Heratcher.21q 34 18.212 05-03-2012, 09:57 AM
Ultimul răspuns: Cersei


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)