Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Umbrele amintirilor [Yaoi]

#11
:-w Ayumu indragostit de Andrei....hmmm nu cred ca imi place chestia asta.Si noul personaj....eu una sper ca acea persoana sa fie Kaoru.Desi dupa cate mi-ai spus nu cred ca va fii el.Eh.....astept continuarea sa vad ce se mai intampla.Kiss si spor la scris!
I'm Kira.

#12
Am apucat sa citesc doar primul capitol asa ca voi vorbi doar despre el. Restul citesc cand vin de la scoala ca si asa nu am fost la prima ora, deci la a doua macar sa merg si yo:)). Acum despre fic...hm...mi s-a parut ca ai grabit putin actiunea chiar daca Andrei doar povestea. Nu inteleg de ce Kaoru a fost de acord cu acel "cadou de ramas bun" si de ce Andrei a plecat. Nu era normal ca dupa ce se culca cu "prima lui iubire" sa ramana alaturi de el? Cred ca tu ai avut o idee cand i-ai despartit, dar eu nu am citit mai departe, deci nu ma pot pronunt inca. Greseli nu am vazut, ideea e interesanta, dezvoltata si capitolul e potrivit de lung. Gambate cu ficul si cu celelalte :bv:
bye bye :-h:*
p.s. nolazy esti inaintea mea cu multe comm-uri, dar ma revansez yo ;;)...de unde mi-o fi venit sa ne certam pe cn comentreaza prima?:))...cred k se manifesta la ficurile care-mi plac:))...yaku-chin nu te simti vinovata, tu scrie in continuare la fel de frumos ca sa avem pe ce ne certa:))
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#13
Am terminat de citit si acum sunt si eu la zi cu capitolele asa ca astept nextu'.
Revenind la fic, imi place foarte mult cum se complica lucrurile. Presimt ca persoana care l-a strigat era tocmai Kaoru, iar acum Ayumu e indragostit de Andrei...si el pe cine alege?:))...Ideea e foarte interesanta si abia astept sa vad cum il adancesti si mai mult in probleme pe Andrei, adica pe "mosul" care nu stie si el sa traiasca. Of...dar zici ca are 40 de ani la cum se comporta:)). I-ar prinde bine un iubit asa ca Ayumu:D
Am observat niste propozitii foarte lungi unde ai omis cateva virgule. In plus unele propozitii incepeau ca intrebari si se terminau cu punct asa ca a trebuit sa ma gandesc cum s-o iau: ca pe intrebare sau o simpla comunicare? Te sfatuiesc ca optezi pentru propozitii mai scurte care sa aiba mai mult sens si sa nu fi nevoita sa pui mii de virgule.
Si am mai gasit o repetitie in capitolul 1: "Cred ca atatea ganduri si pareri m-au facut sa imi fie foame, cred ca ma voi duce sa mananc ceva in oras ." Ai fi putut spune " asa ca ma voi duce sa mananc ceva in oras" sau gaseai tu alta formulare, dar ai grija la repetitii.
In rest nu m-am mai uitat dupa greselile de tastare, oricum alea sunt mai putin importante. Actiunea mi-a placut asa ca sa ne scri cat mai repede continuarile. Doar nu vrei sa ma lasi sa mor de curiozitate?:o3...Hm..cam atat am avut de spus...astept sa vad cu cine ramane Andrei si... mai sti? Poate ma surprinzi cu ceva yaoi:))
Gambate kudasai si ja ne :* :bye:
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#14
Draga mea, nu m-am putut abtine sa nu iti las un coment, chiar daca citesc mai rar sa sti ca am citit tot. Imi place cum evoluezi, incepi sa reduci din repetitii si sa legi frazele. Sunt chiar placut surprinsa sa vad cat de repede ai evoluat. Ai grija insa la exprimare

scoso -scos-o

Dezacoduri:
Pe el il multumeste banii si femeile .-aici e mai greu sa intelegi ce sugerezi rin fraza asta, pntru ca daca te referi la astea ca la ceva la plural corect e "multumesc", daca te referi il multumeste sa aiba bani atunci e la singular. ( desi e mai putin corect).

L-am clarifica foarte bine.
O greseala de tastare, si un dezacord. Era vroba de lucruri, deci ar fi trebuit sa te referi la plural.
De altele nu ma mai iau, pentru ca sysu a trecut pe aici si vad ca ti-a lasat un comment bogat, asa ca astea sunt ceva ce nu am vazut.

In rest m-a atras subiectul si chiar imi place, abia astept sa citesc nextul care sper sa vina in curand. pana atunci ganbatte si bravo :*

#15
Tnx tuturor. nolazy ms mult pt tot , pt k citesti si comentzi...kesidi tn x k ai trecut pe aici....hmm ayumu? ehh dc sa nu iti placa dar cine stie ce ofera viata....sweetangel_miwako ms molt nebuna mea:X ms pt tot, Mitsukai Yoru multumesc mult pentru tot :X esti o dragutza(era evident asta). Multumesc tuturor

Capitolul 3 : O calatorie "plictisitoare"
Partea intai


Odata apus, odata rasarit. Totul vine si pleca, totul se naste si totul moare. Ce e asta? De ce ne-am nascut daca o sa si murim, de ce soarele rasare daca si apune? De ce daca vine o sa si plece? Asta se rezuma la un singur cuvant si anume viata.
Niciodata nu am inteles sentinta mea pe pamant, oricat as incerca sa fac un bine, ajung sa fac un rau. De cand...da de atunci,sau poate ca dinainte. Nu mai stiu, insa atunci poate ca i-am distrus si lui viata insa si pe a mea. Tot ce am fost s-a dus, acel tip mare si tare a ajuns sa sufere dupa lipsa unei persoane care nu o credea chiar asa de improtanta. Acelui tip , acelei persoane, acelui om, i-am distrus viata si asta doar pentru ca s-a indragostit de mine. Nu puteam sa il las in pace, sa ma indepartez de el, sa ii explic? Nu am facut ce trebuia. Insa atunci cand mi-a zis ca pur si simplu pleaca, sangele mi s-a urcat la cap si nu m-am mai putut controla. Degeaba as nega si as spune acum ca nu mi-a placut sa il am, sa il simt, as minti si eu nu pot face asta. A trecut mult timp, insa e ca si cum ar fi fost ieri.
Dupa disparitia sa totul parca a devenit monoton, nimic nu mai avea valoare, sens. Totul se rezuma doar la plictiseala si la nimic altceva. Clipele de distractii ce le petreceam amandoi, clipele cand ne luam la harta cu cei mai slabi ca noi sau mai puternici.Poate nu intotdeauna ieseam victorios, insa ne satisfacea ca ne impuneam respectul si preferam sa ne batem decat sa suportam alti inganfati inafara de noi. Ma apuca si rasul cand ma gandesc ca noi eram cei mai ce, poate ca inainte sa il cunosc nu gandeam asa, nu imi pasa, dar singuratatea e dura si veninoasa. M-am obijnuit ca nu o sa il mai vad, ca nu o sa il mai intanlesc, insa daca as mai face-o ar fi pentru al mai avea o data.
Viata mea e la maxim as putea spune, insa asta nu ma satisface. Chiar daca am la dispozitie orice femeie, orice lucru, orice dorinta, moft, chef al meu, asta ma plictiseste. O viata este banala daca nu ai pentru ce sa lupti, pentru ce sa ii infrunti pe alti.
Desi sunt inconjurat de multa lumee, sunt totusi singur, iar asta din cauza comportamentului meu. Alti ma definesc ca fiind un golan,insa asta nu ma deranjeaza. Un golan..hmm ce inseamna asta pentru ei? Un tip matur, inteligent si plin de vrajeala in el asta sunt eu , insa daca as aduna aceste caltati ale mele ar iesi un "golan" ? Daca da, soarta. Asa e viata.
-Kaoru ce mama naibii faci ? Iar stai? Off sti ca avionul pleaca la 24 fix spre California nu-i asa?
-Da, da stiu. Si ce-i cu asta? Ce ai vrea sa fac eu in privinta asta? hai jet de aici ca ma plictisesti.
-Dar eu doar...
-N-ai plecat?!
-Intr-o zi toti o sa plece din viata ta si nu o sa mai ai pe cine alunga, sunt sigur de asta.
-Aha...
De ce doare asa tare adevarul ce mi l-a zis Xen? Of fratioare esti mult mai constiincios ca mine desi esti la o vrasta frageda.
Dupa plecarea lui, inca nu ii pot zice numele deoarece sufletul nu ma lasa...m-am reintanlit cu tatal si fratiorul meu mai mic cu zece ani. Tatal meu mi-a oferit o slujba, cica ii se facuse mila de mine vazandu-ma hoinarind pe atatea strazi, acum eu tot ce trebuie sa fac e sa ii fac lui publicitate. Iar pacostea de fratimiu se tine dupa mine. Desi ma cam sufoca tot fratiorul meu ramane. El e in ultimul an de liceu, si vrea sa dea la drept. Pe toti parca i-a inebunit dreptul. Il cheama Ken, insa numele sau de cartier cica e Xen, copiii din ziua de azi. Dupa spusele lui e un smecher in devenire, e atat de adorabil uneori. E atat de rasfatat si ....pervers era sa uit. Si sa nu uit sa mentionez ce e bisexual, nu e ceva de mirare insa nu e de lauda, dar nu si in cazul sau. Ceasul este deja 23:00 ar trebui sa ma pregatesc pentru o calatorie monotona ca de obicei.

PIma fraza o sa aibe legatura cu ce se va intampla....pai sper sa va placa:D
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#16
Mi-a placut mult de tot capitolul :X . Acum m-am prins si eu despre ce este vorba..scuze dar in ultimul timp sunt mai rau decat cu capul in nori :D
Deci Kaoru are un fratior..care mai este si bisexual pe deasupra..suna extrem de bine :D. Ma intreb ce legatura o sa aiba cu celelalte personaje..
Abia astept urmatorul capitol..si inca o data iti spun ca imi place :*
Spor la scris. Bye bye :bye:
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#17
:-x stii ca ador ficul asta nu?capitolul a fost super.fratiorul lui kaoru pare dragut(sper sa pui si poze cu personaje).deci kaoru o sa faca o calatorie in California unde e si dragul nostru andrei:->dea bea astept sa vad ce se intampla.Sa pui repede continuarea ca altfel mor!kiss si spor la scris:-*
I'm Kira.

#18
Am citit si eu capitolul III, si mi-a placut foarte mult.
Am

#19
Imi place viziunea lui Kaoru asupra vietii, sis! :)) E foarte... diferita dar totusi atat de... ca lumea! :D
Si oricum mie imi place tot ce scri tu dar viziunea unui "golan" trebuie sa recunosc ca o exprimi cel mai bine.

Deci cheers for you, Kaoru and the whole fik si gambate cu nextu'!

#20
Ajung si eu in cele din urma cu un comm pe aici. Am avut cea mai "frumoasa" seara , dar asta nu mai conteaza. Oricum capitlolul tau a facut-o mai buna;):X. Ce dragutz ca ne mai spui cate ceva si despre Kaoru. Si asa, nu? Are un frate bi pe nume Xen. Si ce o sa faca acest Xen? Eh yo nu pot decat sa ma bucur ca apare si el prin peisaj si abia astept ce i se mai intampla si cum interactioneaza Xen cu celelalte pesonaje, Ayumu sau mai stiu yo pe cine alegi tu:)).
Pana atunci succes si somn usor..yo mai bantui pe aici:))
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pretul amintirilor mady 44 29.576 13-11-2013, 12:16 AM
Ultimul răspuns: Crazy~Tenshi
  [Naruto] Umbrele trecutului Yuki. 5 4.049 04-07-2013, 07:40 PM
Ultimul răspuns: ButterflyFly
  Volumul amintirilor wolfkidgirl 2 2.335 11-12-2010, 07:22 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Umbrele trecutului Lara 2 2.581 03-03-2010, 09:57 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)