Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pretul amintirilor

#41
Capitolul XXV




Noaptea apasatoare acoperea orasul,impodobit cu lumini multicolore si fosforescente, destul de animat pentru un miez de noapte geros de decembrie. Mi-am inclinat obosita capul sprijinindu-mi trupul de balustrada , inspirand aerul rece. Eram ametita,furioasa si totusi atat de fragila incat simteam ca aveam sa ma sfaram in mii de bucati. Durea...durea ca naiba si... indiferent de cat as fi plans, decat mi-as fi inecat in alcool, acel sentiment de permanenta si covarsitoare dezamagire nu avea sa ma paraseasca.
Era patetic si hilar in acelasi timp ! Niciodata nu ii dusesem dorul, niciodata nu ii simtisem lipsa, si niciodata nu ii cerusem sfatul. Nu fusese niciodata prezenta atunci cand avusesem nevoie de ea. Cu toate astea, considera ca avea drepturi asupra mea, si a deciziilor mele. I se parea atat de firesc sa joace acum rolul maimei grijulii, cand deja nu mai aveam nevoie de una. Nu o iubisem niciodata ca pe o mama desi o numeam asa. Nu stiam insa de ce era al dracu' de dureros sa stiu ca nici ea nu ma iubise.
-La ce te gandesti? am auzit o voce monotona ce stiam prea bine a cui e.
Mi-am intors distrata capul zarindu-l langa mine pe Ace. Nici macar nu il observasem! Eram mult prea cufundata in gandurile mele, pentru a mai preocupa unde si cu cine sunt.L-am privit cateva clipe indiferenta, fara un motiv anume. Parea plictisit savurand cu placere o tigara pe jumatate terminata. Am oftat nepasatoare intorcandu-mi distrasa privirea spre orasul inca treaz.

Acum ca ma gandeam mai bine eram chiar bucuroasa ca Ace ma adusese aici si nu acasa, unde cu siguranta era si Samantha, plangand in hohote si victimizandu-se precum Maria Magdalena.
Poate fusesem dura si implacabila, poate o ranisem spunandu-i clar si raspicat ce simt pentru ea...dar nu-mi pasa. Ma saturasem sa fiu ranita si dezamagita de toti cei pe care ii iubeam. Sa fiu doar eu cea care sufera si plange in timp ce ceilalti dau doi bani pe ce simt eu. Era timpul sa fiu egoista! Sa ma gandesc doar la mine!
-Nu mi pasa pe cine voi rani atat timp cat e in joc fericirea mea. Gata cu Allison cea blanda si naiva ! A venit randul meu sa fac regulie!

Mi-am sters resemnata obrazul, indepartand astfel si ultima urma de lacrima ce imi udase chipul. Mi-am relaxat trupul pe care il simteam din ce in ce mai greu, lasand aerul rece sa ma invaluie.
Am tresarit usor simtindu-l pe Ace cum se apropie de mine cuprinzandu-mi talia cu bratele sale, sprijinindu-si barbia de umarul meu drept. Un zambet fugar mi-a aparut in coltul gurii.
Nu m-am impotrivit si nici nu l-am respins. Ba mai mult...m-am cuibarit mai bine in bratele sale oftand obosita insa multumita. Aveam nevoie de asta!
-Ar trebui sa intri si sa faci un dus fierbinte. Esti inghetata! mi-a soptit tandru la ureche sarutandu-mi mai apoi obrazul atat de senzual incat am simtit pret de cateva clipe fiori pe sira spinarii.Am ras ironica ridicandu-mi usor capul pentru a-l privi.
Sa zicem ca nu aveam o stare de spirit tocmai buna si sincer, un dus fierbinte ar fi fost grozav. Dar totusi...eram in apartamentul unui tip , afara era bezna, iar eu inca incercam sa ma recuperez de pe urma brandy-ului ala. In plus era vorba de Ace Damon! Cat de inconstienta ma credea?!
-Chiar crezi ca as face asta cu tine aici? am intrebat sarcastica, zambindu-i amuzata.
Si-a intors incurcat privirea, incercand sa para oarecum nedumerit, in timp ce mainile sa sale se odihneau pe talia mea.
-Am incercat si eu! a rostit zambind in coltul gurii aplecandu-si capul pana ce buzele sale le-au atins usor pe ale mele.Era un sarut nevinovat, aproape copilaresc si totusi imi provoca fiori ce-mi strabateau intrega fiinta.
Mi-am ridicat confuza privirea zarindu-i chipul in intunericul apasator al noptii. O doamne! Stiam prea bine ca aveam sa regret asta insa pur si simplu nu m-am putut abtine. I-am inconjurat usor gatul tragandu-l spre mine pana ce buzele mele l-au cuprins pe ale sale intr-un sarut apasator, nerabdator. Nu parea deloc surprins, ochii lui parand ca privesc prin mine. Privirea lui ma cerceta si, desi ma simteam stanjenita, refuzam sa las ploapele sa-mi acopere ochii, dorind sa actionez asemeni lui, sa descopar cum gandeste, cum procedeaza si ce ii place sa simta. Bratele mele i-au inconjurat gatul, apoi i-am atins umerii cu ambele maini si mi-am infipt unghiile usor in camasa ce ii acoperea trupul frumos sculptat. Si-a coborat gura spre gatul meu, trecandu-si limba lasciv peste pielea alba si am scancit cand i-am simtit caninii aproape perforandu-mi piele sensibila, muscand si lingand, avand grija ca in acel loc sa ramana un semn rosiatic, ce presimt ca avea sa persiste. I-am simtit mainile reci cum imi magaiau fiecare particica a corpului si gura calda ce imi acaparase buzele din nou, atat de posesiv incat abia mai puteam respira.
I-am raspuns doritoare, ducandu-mi o mana in parul sau, jucandu-ma cu cateva suvite rebele, facandu-l sa scoata un marait lacom. Am scasnit involuntar cand i-am simtit limba mangaindu-mi dintii, explorand fiecare particica a gurii mele facandu-ma sa tremur neputincioasa in bratele sale. Inima imi incepuse a trepida si m-am speriat cand, intr-un moment de confuzie, am realizat ca acest sentiment ce ma tulbura in interior imi era atat de bine cunoscut. Era dorinta de a-l avea pe Ace!
Picioarele mi s-au desprins de podeaua rece, cand Ace mi-a ridicat usor bazinul, izbindu-ma puternic de peretele din spatele sau si, strangandu-ma si mai tare in brate. L-am imbratisat cald in timp ce m-am napustit asupara sa incolacindu-mi picioarele in jurul taliei sale. Mainile sale colindau in voie, mangaindu-mi gentile coapsele, in timp ce buzele sale gustau flamande fiecare particica a gurii mele, trecandu-si apoi buzele peste lobul urechii stangi, sarutand-o scurt.
In momentul in care mainile sale au incercat sa-mi deschida nerabdatoare camasa de un alb imaculat, am stiut ca era momentul sa ma opresc. I-am atins incheietura, rupand sarutul care ma lasase fara respiratie si atentionandu-l cu privirea, ca daca avea sa insiste, acela urma sa fie ultimul . Nu planuisem, si nici macar nu ma asteptasem sa merg atat de departe.

-Chiar crezi ca sunt atat de usuratica? am ras ironica, privindu-l rautacioasa in timp ce incercam sa il indepartez cat mai mult de mine astfel incat sa imi pot recapata cat de cat suflul.
M-a privit usor dezorientat zambind mai apoi jovial. Si-a muscat resemnat buza de jos intelegand rapid ce se petrece.
-Oh deci micutei Allison ii place sa se joace! a rostit razand, imobilizandu-mi mainile deasupra capului asfel incat sa nu ma mai pot misca.Ma jucam cu focul...Si cu toate astea nici nu-mi trecea prin gand sa renunt.
Am ras binevoitoare cand o mana a sa mi-a magaiat parul, un zambet seducator aparandu-mi in coltul gurii. M-am unduit lenesa desprinzandu-mi o mana din stransoarea sa,si atingandu-i tandra buzele acum rozalii.
-Ace...hai sa clarificam niste lucruri, am rostit amuzata privindu-l direct in ochii de un albastru abisal. Ce zici daca am schimba putin regulile jocului ?
-Hmm? Ascult...,mi-a raspuns seducator muscandu-mi pofticios degetele ce inca ii acopereau gura.
Am suras, deloc surprinsa de atitudinea atat de tandra si atenta a lui Ace. El era cuceritorul, iar eu puicuta ce se voia vrajita de niste dulcegarii siropoase spuse soptit la ureche. Scuze Ace...nu in seara asta!
-Ei bine...pur si simplu m-am gandit ca ar fi mult mai interesant ca "relatia" noastra sa se transforme in una adevarata, si nu doar o prefacatorie menita sa deruteze presa si publicul monden, atat de interesati de viata ta personala.
-Oou... interesant, a soptit cu un licar de interes in ochi, jucandu-se distras cu o suvuta din parul meu. Ceea ce vrei sa spui e ca ar trebui sa renunt la noptile nebune prin cluburi si sa refuz toate domnisoarele ce-mi fac, lipsite de orice inhibitii, cele mai nerusinate avansuri ?
Mi-am intors evaziv privirea zambind malitios. Hmm, sincer nu imi pasa prea tare ce facea Ace cu viata sa, prin ce bordeluri simandicoase isi facea veacul, sau ce pipite oxigenate, fara pic de creier, lesinau de emotie in fata farmecelor sale. In plus, cand a ascultat Ace vreodata de cineva pe lumea asta? Hmm...asa ma gandeam si eu!
- Da, exact asta vreau sa spun! am mintit ranjind strengareste, privindu-l copilaroasa in ochi. Era curioasa si intrigarata in acelasi timp. Nu credeam ca Ace va accepta una ca asta,insa nu pot nega ca eram extrem de curioasa de raspunsul sau.
-Nu ma face sa rad papusa, a raspuns amuzat, strangandu-mi cu putere talia, in timp ce-si plimba cealalta mana prin parul meu. Te rog iubito, nu e nevoie sa faci pe inocenta cu mine! a continuat incet, apropiindu-si chipul si mai mult de al meu.
-Stii bine ca, racunoscand public ca ai o relatie cu mine, ar insemna o mare dezamagire si o inimaginabila durere de cap pentru adoratii tai parinti. Iar cum tu nu mai ai nimic care sa te retina, te-ai gandit ca, afisandu-te cu mine, ii provocii mamicii tale, un sfert din durerea pe care ea ti-a provocat-o tie!
L-am privit in treacat zambind indiferenta. Asta era...foarte adevarat! Samantha il ura pe Ace. Ii era atat de antipatic incat nu suporta nici macar sa ma vada in preajma lui . Va imaginati deci ca formalizarea unei relatii "adevarate" cu Ace ar fi reprezentat pentru draga mea mama o lovitura extrem de incomoda, avad in vedere ca tot Ace fusese motivul de la care incepuse disputa nostra, in urma careia am realizat ca eu, nu meritam sa ma numesc fiica a Samanthei Greys. In concluzie, Samantha era ranita cand il vedea pe Ace alaturi de mine, iar eu nu doream decat...sa o vad suferind !
Totusi, nu planuisem ca Ace sa afle de planurile mele, desi eram constienta ca la un moment dat, avea sa-si de-a seama de intentiile mele. Hmm, se pare ca va trebui sa ma ocup si de acest aspect.
- Ok, ai dreptate ! am recunoscut resemnata, oftand teatral. Singurul motiv pentru care vreau sa fim impreuna e doar pentru a o face pe Samantha sa-si iasa din minti, am continuat pe un ton firesc, mangaindu-i jucausa lobul urechii.
M-am ridicat usor pe varfurile picioarelor, apropiindu-ma atat de tare de chipul sau, incat buzele noastre aproape se atingeau.
-Nu incerca sa pari jignit Ace...stiu prea bine ca iti place ideea.
-Oh nici macar nu ma gandeam la asta iubito! a ras senin, lasand sa i se vada dintii de un alb stralucitor, in timp ce cu o mana imi indeparta grijuliu suvitele de par ce-mi acopereau fata.Din contra, mi se pare o ideea geniala!
-Hmm...asa ma gandeam si eu, am rostit satisfacuta, sarutandu-i gingas buzele catifelate.
Imediat ce am rupt insa sarutul,mi-a apucat lacom chipul, imobilizandu-mi mainile, fiind asfel sigur ca nu ma mai pot misca. Mi-a sarutat pofticios gatul, trasand cu limba o linie fina, facandu-ma sa chicotesc. I-am simtit bratele puternice cum imi mangaie spatele, in timp ce gura sa imi cauta flamabda buzele. In momentul in care limba sa a patruns in gura mea, am protestat neputincioasa, smucindu-ma cat de tare am putut. Cand am reusit sa scap din stransoarea sa, sau mai bine spus, cand Ace a binevoit sa-mi dea drumul, mi-am aranjat grijulie hainele, privindu-l ironica.
-Cred ca asta a fost suficient pentru o singura nopate, nu crezi?
-Nu, sincer mi se pare ca de-abia am inceput ! a ranjit viclean Ace, incercand sa ma imbratiseze din nou.
I-am indepartat categorica bratele ce cautau sa-mi cuprinda talia, lovindu-l usor in umar.
Am tresarit infigurata odata ce o briza rece mi-a invaluit trupul, facandu-ma sa tremur.M-am intors repede, impingandu-l pe Ace era postat in fata mea,impiedicandu-ma sa intru in apartament. Totusi, inainte de a intra,mi-am intors in treacat capul privindu-l .
-Felicitari iubitule! Relatia nostra tocmai a trecut la nivelul urmator! am rostit seducatoare, intorcandu-ma mai apoi zambind , lasandu-l pe Ace in intuneric, si probabil cu un gust destul de dulceag pe buze.
[Imagine: geishao.jpg]

O.o'Destinul lucreaza prin amanunte'o.O



#42
[Imagine: geishao.jpg]

O.o'Destinul lucreaza prin amanunte'o.O



#43
[Imagine: geishao.jpg]

O.o'Destinul lucreaza prin amanunte'o.O



#44
[Imagine: geishao.jpg]

O.o'Destinul lucreaza prin amanunte'o.O



#45
Se pare ca am aterizat si eu pe la ficul vostru. Let's see...
Mady, cand am inceput sa citesc au fost chestii care nu mi-au placut. Iti tot gaseam greseli de tastare, exprimare, etc. si mi se parea ca nu pui destul accentul pe ce simte personajul tau, dar chestia asta s-a imbunatatit apoi, iar greselile cred ca au disparut. In schimb, ceea ce mi-a placut de la inceput e ca nu grabesti deloc actiunea, chiar daca nu scrii numai faze mega interesante (pt ca, sa fim seriosi, viata asta nu e doar excitement si adrenalina), stii sa gasesti o gramada de lucruri cu care sa umpli spatiile dintre intamplarile ce au mai mare importanta in poveste.
Despre personaje, ce sa zic, le gasesc o gramada de defecte ca fiinte umane, dar si in realitate oamenii sunt foarte rai, sa recunoastem. Allison e foarte ok pt ca incearca sa nu se lase calcata in picioare si e precauta dupa ce i s-a intamplat cu Wade, dar are si fazele ei de scorpie. Faptul ca a fost cu Wade si acum il place pe Ace sustine afirmatia aia ca fetele se indragostesc tot timpul de "bad boys", lucru cu care nu sunt (intotdeauna) de acord. :P Adica na, eu zic ca, pana la urma (cel putin la final), good boys win, iar cei rai nu se schimba toti atunci cand intalnesc fata de care sa se indragosteasca nebuneste.
Mi se pare ok faptul ca scrieti in paralel din perspectiva lui Allison si cea a lui Wade, nu mi se pare ca ma pierd in chestia asta sau ca nu mai stiu despre ce e vorba. Totusi, ar fi si mai fain daca ati incerca in vreun fel sa le diferentiati mai mult limbajul ala interior.
Vad ca nu ati mai scris de ceva vreme si sper totusi sa continuati pt ca stiu ca veti evolua si mai mult, iar povestea voastra merita un final. :)
[Imagine: sig_reinoir.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Pre?ul libert??ii Andromeda 0 1.190 29-06-2013, 09:19 PM
Ultimul răspuns: Andromeda
  Volumul amintirilor wolfkidgirl 2 2.332 11-12-2010, 07:22 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Pretul dragostei[yaoi][akira-chan and love_anime] akira-chan 0 2.161 01-08-2010, 10:25 PM
Ultimul răspuns: akira-chan
  Pretul unui "NU!" (SK & YYH) Goddess of Cookies 4 4.854 22-07-2009, 03:09 PM
Ultimul răspuns: Goddess of Cookies
  Umbrele amintirilor [Yaoi] Yaku-chin 38 18.733 05-07-2009, 05:05 PM
Ultimul răspuns: aoixtenshi


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)