Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Transportul in comun

#1
Deci ce parere aveti despre transportul in comun din Romania?
Astazi mi s.a intamplat o chestie care mo exasperat la culme ....:crazy:
asa deci4 veneam eu de la cumparaturi linistita spre casa ... cu o gramada de pungi in mana . eram cu varamea si eram destul de departe de casa si ne-am gandit sa luam autobuzul. bun. mergem in statie cumparam bilete de la tanti de la chiosc ( o tanti enervanta care nu stie sa numere banii. nush cine o angajato) si asteptam autobuzul, care in mod normal vine din 30 in 30 de minute.. numai ca de data asta o venit dupa o ora si ceva de asteptat ( doar traim in Romania ) . intram noi frumos in autobuz, compostam biletele si ne punem noi pe scaun. eu faceam inventarul la ce am cumparat si intra in autobuz niste tigani. nu-i bagam in seama la inceput . oki. dupa cateva secunde unu dintre ei se pune pe scaunul din fata mea si se intoarce cu fata la mine si imi spune ca ma iubeste 22 . wtf . nu l-am bagat in seama si apoi pe un ton din ala de" smecher " imi spune: iti place sa iti spun ca te iubesc? . bun vine controloru ii arat biletu lafel si varamea si controloru ii intreaba pe aia daca au bilet . tiganii aia ii zic ca nu au apoi il injura si controloru merge mai departe si nu face nimic. bun io inca nu am scapat de ala care am observat ca so indragostit nebuneste de mine . i-am zis sa ma lase in pace . el face o moaca de distrus si apoi ma intreaba daca vreau sa ma f*t cu el ....13 deci om ramas cu gura cascata ... cat de prosti is unii.

deci din toata chestia asta mo enervat ca controloru nu o zis nimic de aia ca nu au bilet si ca nu i-o dat afara din autobuz. si ma enerveaza ca oricine poate merge cu transportul in comun si majoritatea is nesimtiti. te trezesti cu unu langa tine care nu o facut baie de 2 luni ... si cand intra in autobuz se simte un parfum "minunat" de grajd.

voi ce parere aveti de transportul in comun din romania si de persoanele fara bun simt care folosesc transportul in comun?
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#2
Probabil transportul nostru in comun are cel mai putred sistem din lume ._.'.
Desi,prin alte tari sunt unii lunatici care fura autobuze[pardon,iau ostaticii si il omoara pe conducator Zuppy03]
Ma rog...eu una nu suport. 22 In afara faptului ca oricum drumurile noastre sunt de cacao si mergi ca descentratu' pe sosea doua ore [daca stai in Bucuresti e moarte curata].
Apoi,mai vin si acei 'dubiosi' conducatori auto cu fete de criminali/obsedati sexual care te fac sa fugi :ha: [it happend to me]
Si..sa nu mai vorbim de pretul cel mare ..:nh: .Se mareste din luna in luna cred grr .Am noroc ca am transport gratuit pe ruta Mangalia-Olimp .:ha:
Si ce urasc cel mai mult sunt trenurile.OMG,cand nimeresti cu tigani in compartiment sau cu babalaci .[worst scenario]
Insa ma intreb cum o fi cu avionul 39 Acolo nu cred ca sunt atat de multe probleme ._.
Am uitat sa zic cand conducatorii pun manele sau pute in autobuz de iti crapa nasu' ~14

Uhhh,mi-am amintit de o chestie 24))
Eram intr-un autobuz mare si stateam pe primele locuri[langa sofer nu exista locuri,ca sa poti sa treci iar parbrizul e huuge].Si cum stateam eu linistita ascultand muzica trece o caruta cu vreo 5 baieti in ea.OMG,se tot holbau la mine T.T [i felt violated 45]
So it sucks.



...It really does 22
LOLNOPE

#3
Bleeaahhh...urasc expresia asta,cu toate ca ii folosesc continutul in fiecare zi a saptamanii,cand ma duc la atletism...
Pot sa spun ca e o povara,din cauza traficului foarte aglomerat,care iti provoaca greata grr ....si mi se mai intampla de multe ori sa astept o gramada de timp pana vine autobuzul,si stau acolo si inghet de frig.Si tocmai cand ma gandesc sa plec acasa pe jos,se trezeste si autobuzul sa-si faca drum pe langa mine si sa ma intrebe daca vreau sa merg acasa4.
Ma mai enerveaza uneori faptul ca in autobuz/tramvai urca tot felul de huligani/tigani/pedofili,care se iau de mine sau de alte fete...si astfel ia amploare o zarva ,de iti doresti sa nu te fi urcat in autobuz/tramvai ,ci mai bine sa mai fi stat inca cateva minute de vorba cu aschiile de pe bancile din statie pe care scrie mare "graffiti' :By primaria sectoeului 2
2 squirrels: one english, one romanian. Each squirrel in her tree . E. squirrel was fucking a nut. R. squirrel ask: - Are you fucking crazy? E. squirrel answer: - No, I`m fucking nuts .

#4
transportul in comun...ce poate fi mai frumos decat sa stai sa tremuri in statie, autobuzu sa opreasca exact intr-o baltoaca (ce...sa scapi si uscat?)
sa te inghesui printre mosi si babe...sa prinzi un loc si sa te scoale cate-un mos...sa fie blocaje si in loc de 1 ora prevazuta de tine sa faci vreo 3 pana acasa....sa iei tramvaiul si sa se strice exact dupa ce-ai alergat sa-l prinzi....
[Imagine: nbmn-1.png]

#5
Bleah ..urasc chestia asta.Zuppy07Sa va povestesc...
Ieri,era vineri 19 Decembrie ultima zi de scoala dance si am stat doar 2 ore la sc, am zis sa mergem in oras 38 chiar daca era frig. Am vrut sa mergem in parcul mare care e in celalalt capat al orasului 22 sa ne intalnim cu varul meu .Am zis sa mergem cu autobuzul, eram 4 fete si un baiat [ care mergea spre casa, nu venea cu noi dar intamplator am mers impreuna,defapt nu chiar intamplator pt ca era prietenul uneia dintre fete xD anyway...] Stateam in statie, ne uitam pe ceas trebuia sa asteptam 20 min 22. Ok, hai sa fumam k avem timp[ am voie sa scriu asta aici? "? ] aprindem tzigarile si... surpriza!!! apare autobuzul :grr: ok, aruncam tigarile. 29 intram in autobuz... o duhoare minunata care te face sa vomitzi Smile.Suportam si asta.La un momendat....
eu : BAI!!!! AM UITAT SA CUMPARAM BILETE!!furios
D: cum putem fi asa tampite ?22 God!!!!
Speram din suflet sa nu vina controlul,dar era si normal sa vina, numai noi avem asemenea ghinion O.O dar avem si noroc cateodata xD si nu ne-a zis nimic nici nu ne-a intrebat daca avem bilete :o dance anyway... in sfarsit ajungem in parc si fumam plimbandu-ne, ajungem in statia de autobuz si varul meu merge sa ia hamburgeri , ramanem noi, cele 4 fete xD. Ne-am dat seama dupa vreo 2 minute ca suntem in statia de autobuz xD din nou prostia aia.Anyway... nu ne pasa, nu, nu si nu.Iese din autobuz un pitic puradel 24 ca mai frumos nu ii pot zice, era mic de vreo 5 ani si o strange pe prietena mea d picior si ii saruta PRIN BLUGI partea aia... intima xD 2424 bai deci nu am mai putut de ras mai ales cand asta i-a tras o palma de aia..... 24 din negru obrazu i s-a facut rosu de la palma 24 si s-a chinuit saraca fata sa isi curete blugii, nu a mai avut nicio pofta d hamburger 2424
[Imagine: tek4eee5a237a8f92439567.png]

If I could fly, I'd fly to you ! :mean:

#6
Transportul in comun...cine n-ar vrea sa stea lipit de o baba urat mirositoare?Cine n-ar vrea sa simta respiratia unui mos in ceafa?Cui nu i-ar placea sa fie certat de controlor ca n-are bilet? 22
Daca raspunsul tau este "mie mi-ar placea" atunci...mergi cu autobuzul.
Eu una sunt nevoita sa merg cu el odata pe saptamana,la meditatii.I hate it :cry:
Ceea ce e cel mai rau este ca oameni nu se spala.OMG..astia n-au auzit de sapun?Put ingrozitor..Sau cat de nasol e cand te intanlesti cu o haita de baieti-mai degraba de matahale,pline de cosuri- care se aproprie la fiecare frana de tine(desi e destul loc in spate) iar tu trebuie sa te aproprii cat mai mult de baba cu neg pe fata din spatele tau.Eu am patit-o...
So...sfatul meu: LUATI METROUL! sau mergeti pe jos..
[Imagine: da-1.jpg]


Twilight... Would you die for love?


It's on my lips, it's in my dreams.
It's a story told by two.
You say you want to be happy.
I can make your dream come true.


my yaoi fan fic


[Imagine: chibi_1341.gif]
chibi-ul lui Pure Love

Bomboane...multe bomboane pentru Asha :X

#7
Omigawd 22
Deci,citindu-va posturile mi-a trecut pofta de mancare 24 ftw
Incepusem sa cred ca numai la mine in oras sunt oameni terminati dar deh, vad ca si voi aveti din-aia prin autobuze.:[
So, yeah, i fkin hate iiiiit . Damn,mai bine merg cu bicicleta si dau la pedala pana imi ingheata organele reproducatoare ,macar stiu ca nu ii simt respiratia babei de alaturi sau nu estimez cand s-a spalat ultima oara tiganul de alaturi.
Uhm, ultima data cand am luat autobuzul , a intrat desigur si o hoarda de puradei , si cand ma pun si eu mai comfortabil [In picioare desigur, caci scaunele erau ocupate deja de hoaste] ,incepe unu:
"Deschide uuuuuuuuuuusa crestineeeee" ..si un om i-a zis ca daca deschide usa o sa cada din autobuz , dar el tot a continuat 46
Apoi, au vazut ca nu primesc bani, au inceput sa inventeze colinde :
'Umblaaaa-n jos siii umblaaaa-n suuus...Dar dup-aia a obosiiiit"
WTF ,copile, ai gresit partitura.
Si faza nasoala e ca noi chiar platim pentru chestia asta 22 mai rau, vorba lu' mitz' platim din ce in ce mai mult.
Ca sa nu mai zic de amenzi 22 Unii controlori...real sons of bitches -.-
Vechea scoala era langa o statie, si l-a luat un coleg pe un controlor cu o doza goala de suc in cap ... ce scandal a facut 33 xDDD
Deci, ce sa mai zici...putoare imensa ,inghesuiala,niste colinde, daca ai noroc si o manea 15 sau daca nu, venerabilul
'Da nene siiii mie-o mieeeee s-ai norooc si bucuuurieee ..." [mai stiu si mai incolo,daca vreti va cant 1515]
So,mai bine mereti pe jos, cu bita,sau stati naibii acasa 21 cya!

#8
Mergeam cu autobuzul la Tara - mama si bunicii mei ajunsesera deja cu o noapte inainte; era pomana -.
M-am dus undeva mai in spate: un aer sufocant. Simteam ca mai aveam putin si vomam: era un aer inchis si mirosea a mancare.
Mi-am scos din buzunar telefonul si castile, si am inceput sa ascult Radio 21, uitandu-ma plictisita pe geam.
Langa mine aparuse o doamna in varsta: cum sunt ele. O intreb daca nu vrea sa stea jos, dar mi-a zis ca ii cedeaza locul un cavaler O.o
Bineeee. Eu am fost politicoasa. Incepuse sa cante la Radio 21 piesa " Nisip purtat de vant " pe care o detest din tot sufletul, dar inghit.
Cam dupa 10 minute, vine langa mine baba aia: mirosea ingrozitor. Probabil era de la tara: sunt persoane la tara care ai zice ca stau la oras. Dar sunt altele : ai zice ca sunt din Olt 21
Ma gandeam ca se pregateste sa coboare.. Dar nu. Ramane langa mine, ca si cum am fi avut scai.
Dupa alte cateva minute, ma inghionteste cu mana : imi scot o casca din ureche si ma uit la ea, curioasa.
Parca o si aud " Mai don'soara, tu nu ai auzit de respect pentru cei mai in varsta? ".
Cativa din autobuz incepusera sa se uite la mine in momentul in care baba a inceput sa zbiere. Mi-am luat lucrurile si am ramas in picioare, urmarita de privirile unora.

Huh?
Avea o sora geamana?
Sau avea memoria mica?
Macar daca n-as fi intrebat.
Da' neah, Romaia. Daca eu tipam, ma dadea afara. 21

#9
Cel mai ds calatarosec cu autobuzul
O sa va povestesc o veche patanie de-a mea intr-un autobuz invadat de cocalari si pitzipoance
Statem eu frumos in statie in asteptarea autobuzului, care trebuia sa ajunga peste cateva minute. Langa mine, pe banca se aseaja o gasca faorte ''colorata'' sa zic asa. Bineinteles ca manele urlau prin difuzoarele acelui telefon '' sukar'' cum spuneau ei. Am incercat sa-i ignor, mi-am pus castile in urechi. Ajunge si autobuzul, urc eu frumos compostez biletul si m-am ajezat pe un scaun, langa mine vine un mos, cel mai probabil nebun, care vorbea singur, desigur cine stie de cati ani nu mai facuse baie pentru ca duhnea ingrozitor, m-am ridicat de pe scaun, dar ma trezesc cu mosu '' domnisora ,ceeee pleci de langa mine, ha?''. M-am uitat mirata la el, dar nah...lume nebuna.Am coborat in sfarsit pentru ca ma saturasem de atatia ciudati.
Transportul in comun in romania este de o mizerie totala Zuppy12
Leon Oswald Addiced=> My love, don't touch my boy, he's mine!!!



Fav quote: ''Maimutele cad din copaci, Leon cade de pe traprez''(Kaleido star)


[Imagine: chibi_1654.gif]
Miko, chibi-ul lui ayame_sasuke
- chibi and monkey

#10
Omg...am murit de ras 24)) si eu care credeam ca sunt singura care pateste chestii de genu o.O.Eu una sunt obligata sa merg cu autobuzul la liceu >____< si pot spune ca dau numai peste ciudati si retarzi o.O.Am patit destule 21 si trebuie sa va povestesc pentru ca nu ma pot abtine.

Una dintre faze a fost chiar ieri cand ma intorceam de la scoala.Eram in statie cu coleguta mea si asteptam infrigurate autobuzul ala care vine odata la 20 de minute O_O"".Ce sa vezi...autobuzul vine,dupa ce ca era si aglomerat,oamenii din statie mai erau si disperati.Pleaca autobuzul,opreste la 3 statii,iar la a4a se urca una care se ia de mine sa imi zica ca: auzi da nu poti sa iti dai si tu ghiozdanul asta jos,am ramas o.O si i-am zis: auzi da nu vrei sa il las in statie si sa pun pe el un biletel pe care sa scrie adresa si un "te implor du-ma acasa"?.Vazand ca nu i-a mers cu mine,a trecut prin spatele meu,mi-a dat un ditamai ghiontu *i l-am dat si eu 24* si a comentat iar: cat tupeu pe tinerii din ziua de azi,da eu pe de alta parte: cata nesimtire pe adultii din ziua de azi 24.Tin sa specific ca avea in jur de 30 si cv -_-'',oricum...o scrantita total 22

Alta faza a fost cand ma duceam la liceu.Eu vorbeam cu coleguta mea nu stiu ce si aud deodata una care incepe sa se certe cu jumate din masina.Vocea mi s-a parut cunoscuta si imediat mi-am dat seama ca era o vecina din blocul meu XD.Am inceput sa ma ingrozesc -_-''',nu imi venea sa cred ca am niste vecine asa de...d'uh >_<#.Pana la urma a coborat,dar incepuse sa gesticuleze.Ei bine...atunci am dat-o intr-un ras molipsitor 24,a fost prea..penibila faza.

Altadata tin minte ca ma intorceam de la liceu,tot cu coleguta mea si...in masina ne trezim cu niste specimene de baieti -_-''.Astia doi ne considerau emo si ne-am intrebat ce muzica ascultam 22,avand in vedere ca atat ea,cat si eu ascultam muzica rock in casti,dragutii cocalari s-au gandit sa puna niste manele 24.I-am ignorat...dar tot se dadeau in figuri pe langa noi pana ne-am luat de ei si i-am intrebat daca nu au altceva de facut.Ajung eu in statie la mine,cobor si coboara si unu din aia dupa mine.Heh...faza dura a fost ca mi-a tinut companie pana acasa O___________O""" 24))))))).Ehh...despartirea a fost una draguta,injuraturi ca la carte si un sut undeva 15

Concluzia?Transportul in comun din Romania sucks for real -_-'''




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)