Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 5 personaje preferate

#81
Cred c-am mai raspuns odata la asta...si mi-am mai schimbat parerea despre personaje...a bit...anyway, sunt doar eu care nu pot sa inteleg cum poti numi "frumos" un desen pe o hartie? Adica, eu respect un personaj dintr-o carte/un film/un anime pentru caracterul lui, nu pentru ca e "frumos". ma rog...
Mi-e foarte greu sa fac un top...dar ma rezum la cat pot.
Cel mai mult, chiar daca nu-mi place asa tare personajul, il admir pe Lee.
Adica...e genul acela care nu renunta, care lupta pana la capat, face orice ca sa fie la fel de bun ca toti ceilalti. Pur si simplu e un exemplu de vointa si ambitie, si daca as putea alege sa fiu un personaj pentru o zi, cu singuranta as alege sa fiu Lee. Atat de determinat si de ambitios...nu inteleg de unde are vointa aia atat de puternica...
Insa nu l-as numi personajul meu preferat. Este el extraordinar, dar nu e personajul meu preferat...

Alt personaj care imi place e Kakashi. E intelept, e inteligent, e linistit, devotat, misterios si tacut. Eu, de la Kakashi am invatat ceva ce nu aveam de la cine sa invat. Cat de importanta e prietenia.
In plus,ma atrage povestea lui...e trista...trista dar frumoasa. In plus, citeste...nu conteaza ce...macar o face. Insa nu pot sa-l iau pe Kakashi fara Obito. Obito e ce care, in fata mea, a spalat numele de "Uciha". Pentru ca eu nu-i sufeream, ma enerva la maxim clanul asta... E un exemplu de devotament...daca toti oamenii ar fi la fel de devotati ca si Kakashi, n-ar mai exista razboaie. Totusi, m-a dezamagit de multe ori...mai ales atunci cand a ales sa-l antreneze pe Sasuke, nu pe Naruto, insa, cred c-a stiut el de ce o face.

Sarutobi...il admir inca din prima serie. De cand ma uitam pe Jetix. A fost primul personaj din Naruto pe care l-am admirat. De ce? Pentru ca in ciuda a ceea ce devenise Orochimaru, nu putea sa nu tina la el. Chiar daca l-ar fi omorat, era obviously ca tinea la el. E si asta un exemplu de admirat. Sa tii la o persoana, indiferent de cat de mult se schimba...nu cred ca cineva ar putea face asta...Sarutobi a urmat mereu proverbul "Lasa-i sa zboare. Daca te iubesc, se vor intoarce." Imi pare rau doar ca, pasarea asta neagra, nu s-a mai intors, niciodata.

Orochimaru...hard to belive, isn`t it? Nu e personajul pe care s-a admir pentru ceea ce face, insa ambitia lui de a se agata asa de viata, ma da, efectiv, pe spate. Sa fie atat de puternic, atat de determinat sa isi indeplineasca visele...e pur si simplu un exemplu, nu puteti spune ca nu. In plus, e cel mai longetiv personaj negativ...ne bantuie din primele episoade, si-nca nu-i mort. Inca nu stim nimic despre trecutul lui Orochimaru...eu stiu doar ca l-a schimbat setea de putere...si ca Jiraiya n-a fost destul de bun sa-l opreasca. Nu cred ca va fi vreodata bun...pentru ca nu cred ca a fost niciodata rau. Inafara de momentele cand facea experimente pe oameni nevinovati...

Ar mai fi si altii, ca Shikamaru, Naruto, Kiba, Temari, Nagato, Yahiko, Sakura, Ino, Tsunade, Jiraiya..
[Imagine: universul1.jpg]

#82
Pai....personajele mele preferate asezate intr-un top 5 ar cam fi:
1)Uzumaki Naruto-imi place la nebunie de el pentru ca nu se da niciodata batut,mereu se ridica si priveste inainte,incercand sa devina cineva important(Hokage) si sa fie recunoscut de toti.Nu isi arata durerea celorlalti si mereu zambeste si face glume pentru a-i face sa se simta bine .Este curajos din cale-afara si foarte imprevizibil,actionand mereu pentru binele pretiosilor sai prietenii,pe care ii apara cu propria lui viata.Este inteligent(desii la prima impresie nu pare),si reuseste mereu sa ajunga in varf prin propriile sale puteri si propria sa personalitate.Merita tot respectul din partea mea.
2)Minato Namikaze-este un om bun,ce isi iubeste satul.Este foarte puternic si inteligent,un tata excelent,care are incredere in copilul sau si il sustine de acolo de unde este.Face cel mai nobil gest pentru toti oamenii din sat,sacrificandu-se fara sa stea pe ganduri.Isi iubeste mult sotia,este foate bland si calm.Acest om este pur si simplu perfect.
3)Kushina Uzumaki-este in primul rand o mama minunata,ce tine extrem de mult la fiul sau,pun pariu ca este si foarte cicalitoare uneori.Este foarte puternica si curajoasa.Este amuzanta, frumoasa , unica, iubitoare si blanda dar cateodata e fioroasa.Este increzatoare si moare impreuna cu preaiubitul sau sot,dar parandu-i ,totusi, rau ca isi lasa copilul singur.Este o femeie remarcabila,din punctul meu de vedere.
4)Jiraiya-este unul dintre oamenii cei mai puternici,este curajos si amuzant.Cam pervers uneori dar totusi cu intentii cate de cat pure,reuseste sa aibe mare succes cu cartile sale. Intelegator, perseverent, muncitor,intelept si incapatanat,asa pot sa il descriu eu pe acest maret shinobi.Moare in lupta cu un dusman ce ameninta satul,dar straduiindu-se,in ultima sa suflare,sa lase un mesaj unei persoane dragi lui,finul sau Naruto.A iubit-o mult pe Tsunade,dar aceasta nu i-a raspuns,la randul ei, sentimentelor lui.
5)Hinata Hyuga-o fata firava si fara putere,asta la prima impresie,dar daca te uiti mai atent la ea iti dai seama de nenumaratele sale calitati.Ea este foarte perseverenta,lucru invatat de la o persoana foarte draga ei,si munceste sa devina o mare luptatoare,care sa faca mandru numele familiei ei.Se straduieste din rasputeri,chiar daca este ea mai timida si emotionata,sa stea langa Naruto si sa ii demonstreze prin fapte cat il iubeste.Este inteligenta si curajoasa,nu are aere desii este mostenitoarea familiei sale.Ii ajuta pe ceilalti ,nebagand de seama ranile ei.Este o fata simpatica mie ce va devenii un mare shinobi.
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#83


Topul meu :

1.Deidara:awww,e asa de cute cu parul ala blond si ochii aia superbi,foarte inteligent,puternic,amuzant,obsedat de arta si este hottt <3.Imi pare rau ca s-a omorat ca un fraier,dar asta este . 2
2.Temari:Simpatica,foarte puternica,inteligenta si chiar isi iubeste mult fratiorii <3
3.Sasuke:Cum sa nu il placi pe Sasuke?Arata asa bine si imi place caracterul lui . <3
4.Gaara:Offf,saracutul prin cate a trecut.Cum sa nu devina asa rau cand toti i-au intors spatele??Ma rog,sa lasam asta21...este misterios,frumos,calm si imi place ca nimeni nu se poate atinge de el[bine ,nu putea 21))))]
5.Kiba:Era preferatul meu acum mult timp,dar na,mi-am schimbat preferintele.Este amuzant,dragut foc[mai ales Akamaru <3] si o cam place pe Hinata . 21

#84
1. Sasori
Ummm... did anyone notice that he is sort of socially awkward, rarely getting out of Hiruko? Pretty adorable.
Imi place foarte mult acest personaj pentru ca e inteligent, rational si eficient, cu toate ca are obiceiul sa despice firul in patru. Pot sa imi imaginez putinele sale conversatii, probabil dominate de intrebarea: "De ce ai face asta?" si de raspunsuri sarcastice. Not sure if he's depressed, hates everyone or both?

2. Yahiko
Apreciez mult acest personaj pentru modul in care a reusit sa se descurce in copilarie. Mi s-a parut destul de impresionant cum a reusit sa se foloseasca de toate resursele si pentru ca in acelasi timp a avut grija si de prietenii sai. Totusi modul in care a murit... It's pretty accurate to say "lame".

3. Neji
Evident, alta persoana eficienta. Initial mi s-a parut putin cam melodramatic, dar pana la urma s-a dovedit in regula.

4. Kakuzu

5. Itachi



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Care este/sunt Clanul/Clanurile tau/tale preferate JustMeRin 28 20.499 06-08-2011, 12:40 AM
Ultimul răspuns: ~Space-Bound


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)