Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The world of fairy tales

#51
-Apropo,nu am facut cunostinta,desi in circumstantele astea nu prea se poate asa cum ar trebui,eu sunt Shinami,locuiesc in Ynamya,pamantul de mijloc.
-Aenor,nu conteaza unde locuiesc,acum tot ce trebuie sa facem este sa gasim sala armelor
-Sau sa vina ea la noi zise Shinami aratand spre o usa masiva
-De data asta lasa-ma pe mine,nu mi-am mai testat puterile de mult
-Cum vrei...
Ingerul se ridica in aerul putrezit,isi impreuna oripile cu mainile si un val de aer darama usa.
Fara sa stea la discutii si fiind constienta de pericolul care o astepta conducatoarea zbura in interiorul salii cercetand cu privirea zidurile pline cu tot felul de arme mari,ascutite,ce mai o varietate,pana cand
-Deci aici erai zise ea cu o sclipire pe care Aenor reusi sa o vada inainte ca Shinami sa si-o ascunda
-Se pare ca tu ti-ai gasit sceptrul,iar eu trebuie sa-mi aleg o arma,sa vedem,oare ce as putea alege?
-Nu stiu,ceva indeajuns de puternic incat sa ii faca fata Imperiei,zise ea recuperandu-si puterea deplina
-Cred ca asta se potriveste,un fel de sabie presupun,dupa cum arata,dar aparentele pot insela desigur
-Locul asta nu-mi inspira nimic bun,sa iesim de aici.

#52
Anakin, puterile mele de zana. Presimt ca Eratayen are ganduri negre. Stiu ce vrea sa faca si tb sa ne gandim la o solutie. Eratayen si Fangar vor sa ma omoare cu orice pret. Acum am o viziune cum ca Eratayen creaza o licoare mult mai puternica ca apa moarta care se gaseste in afara Fairytopiei. Cu mt mai departe. In Yumeria. Se afla si apa vie si apa moarta. In Fairytopia se afla doar apa vie. Iar in Ynamia doar apa moarta. Aceasta apa moarta nu are nici un efect asupra Ynamienilor dar asupra fairytopienilor are efecte negative.

#53
Anakin lua imediat o sticla de un litru si o umple cu apa vie din rau. Se aseza apoi undeva si incepu sa rupa ramuri mai subtiri si mai groase. Pe acestea le lega, confectionand un fel de invalis de protectoie pentru sticla. Pe deasupra puse o bucata de piele din pieile pe care le avea.

Zise Oksanei:
- Fangar si cu Erathayen s-au retras, dar vor reveni. Ma gandesc sa le intindem o capcana. si stiu si cum. De ramas, vom ramane tot aici, ca sa fim gasiti mai usor.

Dar apoi se gandi oare cum sa ii prezinte Oksanei planul de capcana, fara ca cineva din exterior sa afle.

-Oksana, sa ma duci undeva, unde putem vorbi in maxima siguranta. DAca iti spun aici planul, se va afla. Spioni exista peste tot. Sa ma duci undeva, intr-o incapare mica si inchisa ,undeva unde putem vedea in permanenta ca e inchisa incaperea. Pentru a fi si mai sogur, nu iti voi vorbi, sau daca da, atunci asa ca sa intelgi doar tu. Vei intelege, numai sa ma duci unde iti cer

#54
Te duc acasa la mine. Apoi ca sa fim in siguranta deplina vom fi micuti pe una din florile mele din vaza pe care o am. Nu ne va auzi nimeni.

#55
Oksana il facu mic si pe Anakin si impreuna intrara in urechea lui Licon, pegasul.
Licon zbura catre casa Oksanei, iar in urechea lui, cei doi erau in maxima siguranta. In fond,... pe cine interesa un cal inaripat care zboara singur?

In final ajunseseara in fata casei.

#56
Apoi revenira la dimensiuni normale si intrara in casa. In casa Oksana il micsora pe Anakin la dimensiuni foarte minuscule. 0,001 mm si il baga in urechea ei dreapta. Apoi se micsora si ea si zbura pe una din florile din vaza ei asa micuta de 1 mm cum era cu Anakin in ureche care cand ea se micsora se micsorara si el mai mult deodata cu ea. Acum Oksana se micsora ea si mai mult. Avea dimensiunea de 0,001 mm Oksana si Anakin era foate minuscul in urechea Oksanei. Cam de 0,000001 mm. Anakin se afla tocmai langa timpanul Oksanei. La asa dimensiuni si incuiati in camaruta Oksanei nu avea nimeni cum sa ii auda.

#57
La cat de mic era Anakin, putea sa si strige ca nu se auzea in exterior nimic. Nici macar un zumzet nu se auzea. Asa ca Anakin ii spuse planul cu lux de amanunte. Urma apoi sa ii faca niste scheme

#58
In castel rasuna alarma.Vampirii de garda se grabeau spre inchisoare.Doi prizonieri tocmai au evadat si au spart sala armelor.Garzile erau in stare de alerta.Prizonierii erau destul de periculosi,din spusele vampirilor invinsi si dupa urmele de explozii ce marca drumul parcurs de acestia.
~Maiestate,sunt doar doi evadati.Din pacate au ajuns destul de departe.......Dar ii vom recupera....va asigur,doamna mea,raporta un vampir,neindraznind sa-si ridice privirea din pamant.
~Cum de s-a putut intampla asa ceva?Voi unde ati fost?Iar ati dat o raita prin satul din apropiere in timpul serviciului?,tuna Imperia.Pe fata i se putea citi furia,iar asta nu il ajuta cu nimic pe bietul vampir.
~Cele mai umile scuze,doamna mea.......Nu se va mai repeta.
~Cu siguranta nu se va mai repeta.....Cu cine ai mai fost?Si ce prizonieri au scapat?
~Toata garnizoana 18....doamna mea.....Au scapat 154 si 893....
~Asa deci.....Dintr-o miscare a Imperiei,vampirul se transformase in praf....Si aceeasi soarta o vor avea si camarazii tai buni de nimic.....nu am nevoie de astfel de servitori....Deci Shinami si ingerul tradator....bun....se pare ca va trebui sa-i intampin chiar eu la iesire,impreuna cu noua mea "achizitie".Shinami va fi pur si simplu incantata...Thanooor!!!!!!!!
~Da,regina mea!Sunt la comanda ta.,replica noul vampir cu o voce anosta,parca inghetata....
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#59
-Thanor... spuse Shinami cu o voce scazuta
-Thanor,cine e Thanor
-Mai bine zis cine a fost,Thanor a fost ingerul meu,pana cand nu am fost in stare sa-l apar si acum este unul de-al lor,nu mi-o voi ierta niciodata,sa iesim de aici,locul asta este dezgustator mai spuse ea inainte de a-si lua zborul provocand mici iesiri cu ajutorul exploziilor in etajele castelului
-Trebuie sa ajungem la castel,am pierdut mult timp aici
-Castel?Ce castel?
-Si inainte sa plecam de aici,sa-i las un mic cadou iubitei Imperia,si acum lovitura de gratie,Shinami se concentra >>mina las<<,incendie o parte din castel,partea cea importanta,cu documente la fel de importante,din cate vazuse ea
>>Dar nu-ti face griji Imperia,aici este nimic,imi vei vedea adevrata fata,in curand...<<
Dupa cateva minute de zbor prin ploaia torentiala care incepuse la putin timp dupa ce se indepartasera de barlogul Imperiei,Shinami si Aenor au ajuns la castel.
-Ce facem aici?
-Aici locuiesc,Shinami Goeru conducatoarea Pamantului de mijloc,Ynamya.
Aenor facu o plecaciune
-Sa lasam politeturile,in vremurile astea sunt cu adevarat inutile,inauntru va fi mai cald decat aici unde ploua destul de tare
Intrati inauntru au simtit caldura ce provenea de la semineele prezente aproape peste tot.
-A...Tinar,i se adresa regina unui pitic,avem nevoie de haine uscate,si pregateste-ne camerele,suntem obositi
-Cu mare placere doamna mea,imi permit sa va intreb ce s-a intamplat doamna mea?
-L-am pierdut pe Thanor,am distrus jumatate din castelul Imperiei si am salvat un prizonier,pe Aenor
-Inteleg,imi pare rau pentru Thanor,dar ma bucur pentru victorie!
-Nu...razboiul este pe cale sa inceapa,am castigat doar o batalie
-Dupa cum amfost informat,camerele sunt gata,sa va conduc?
-Nu,stiu drumul,ma voi ocupa eu de Aenor,esti liber Tinar,pe aici ingerule spuse ea in timp ce Tinar pleca
-Impresionant,rosti Aenor cand erau in fata camerelor
-Ce enume?
-Esti regina,ai servitori loiali,esti mai puternica decat credeam
-Aparentele inseala,camera mea este langa a ta,noapte buna
-Stai spuse Aenor prinzand-o de mana
-S-a intamplat ceva?se intoarse ea tintuindu-l cu privirea
Aenor nu se gandi la consecinte si o saruta usor
-Ce faci?zise ea pe un ton sever si uitandu-se cu asprime in ochii lui blanzi
-Te-am sarutat
-Noapte buna,spune Shinami intrand in camera ei

#60
~La naiba......am taraganat prea mult.......au scapat nenorocitii.....dar imi vor simti furia inzecit.Spunand acestea,Imperia se indrepta insotita de Thanor spre turnul vestic al castelui,unde se afla o camera secreta,inchisa cu lacate si sigilata cu vraji puternice.Regina sparge lacatele si sigiile si paseste in incaperea intuneacoasa.
Inauntru era plin de panze de paianjen,iar pe sub podeaua ce scartaia la fiecare pas se auzeau soarecii misunand.Peretii din caramida erau acoperiti de funingine si pe alocuri arsi.In fata se intindea o biblioteca plina de carti si manuscrise antice si nu numai,acoperite cu un strat gros de praf.In dreapta si in stanga se aflau doua dulapuri si doua etajere pline de borcane si diferite potiuni si ingrediente pentru vraji.In mijlocul camerei trona un cazan plin cu o substanta verzuie fosforescenta.Se vedea din prima ca aceasta camera servea ca si atelier de lucru pentru o anumira vrajitoare.
~Pot spune ca imi era dor de acest loc......e plin de amintiri.Dar acum nu e timpul pentru nostalgie.Avem de lucru.Thanor,adu o coada de soparla.......
[Imagine: gameswlpp_79.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  The world of fairy tales-characters'descriptions hikari marina 12 11.781 13-04-2008, 07:00 PM
Ultimul răspuns: JavaLeen


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)