Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The world of fairy tales

#61
Supraveghind totul din intuneric ,Kahya analiza ceea ce se intampla si care vor fi consecintele unor astfel de intamplari.
Imperia si Shinami erau intr-o batalie de nedescris si raceala dintre ele era mai adanca decat isi imaginase vreaodata ca va fi. Anakin si acompanioanele lui , se aflau inca in indoiala chiar daca credeau ca stiu toate cate aveau nevoie sa stie. Secretul Fairytopiei era in mainile ei acum.
Trebuia sa se duca sa vorbeasca cu Imperia si sa o opreasca de la orice gest necugetat ar fi facut aceasta.
-Te-ai reapucat de vraji? Sau doar incerci sa invii niste amintiri? o intreba Kahya pe tanara regina a vampirilor aparand brusc in fata ei asa cum ii era obiceiul. Am fost plecata mult...dar asta nu inseamna ca am disparut..uf ..Imperia..ce anume vrei sa faci?
Kahya stia ca acum era momentul sa actioneze..odata ce afla ce anume avea de gand sa faca Imperia trebuia sa afle ce anume au de gand sa faca restul..chiar si cei care nu stiau importantul secret. Era momentul ca ea...Kahya... sa aleaga in sfarsit o tabara.
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________

#62
Oksana! noi nu suntem la mijlocul acestei batalii. Mi-am dat seama. Cam totul graviteaza in Jurul Imperiei care poate nici nu stie despre noi, poate nici depre tine prea multe. RAzboiul este intre Imperia si Shinami, iar ca sa luptam eficient nu trebuie sa facem decat sa actionam din ascuns, astfel incat cele 2 tabere sa se extermine reciproc. Sau, mai bine zis cele 2 conducatoare.
Singura noastra problema e cu Erathayen si Fangar. Pentru a-i combate pe Erathayen si Fangar, o arma buna ar fi sa cream niste statuiete identice cu noi, pe care sa le folosim ca si capcane.
(Apoi ii povesti tot planulcu acele statuiete capcane).
-Va trebui sa ne apucam cat mai repede de ele. Cum ne intoarcem inapoi la rau, cum sa ne si apucam. Poate chiar maine vor da navala din nou peste noi. Dupa ce ii vom vcaptura, iti voi spuine pe mai departe planul meu

#63
Da. Anakin. Snt de acord. Acum vom reveni la normal si sa ne apucam de lucru.

Apoi Oksana si Anakin redevenira la dimensiunile normale si plecara spre rau.

#64
~Sa zicem doar ca m-a vizitat cel mai mare inamic al meu,plictiseala.Iar Shinami mi-a dat ocazia de a-mi pune in sfarsit in aplicare planurile.Si contrar a ceea ce cred multi,chiar si tu,nu sunt planuri malefice.........Desi asta depinde de perspenctiva fiecaruia,bineinteles......,zise Imperia dintr-un suflet,ramanand concentrata la licoarea ce tocmai fierbea
Ma suprinde vizita ta.......nu te asteptam*inca*....Fairytopia se destrama,iar un razboi va incepe cat de curand........un razboi in care prefer sa am un cuvant de spus.Iar o anumita mica zana va fi extrem de importanta pentru ambele tabere.........
Un zambet scurt aparu pe chipul reginei,dar disparu la fel de repede cum aparuse.Trebuia sa o aiba pe Kahya de partea ei........era un aliat foarte capabil,dat fiind si puterile ei pierdute in veacuri pentru lume,dar nu si pentru Imperia......
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#65
In acest timp Oksana si Anakin acum ca terminase de planuit stateau de vorba in living-ul casutei din copac, la o masuta micuta pe 2 pernein loc de scaune. Asemeni japonezilor si serveau un ceai.

Oksana: Anakin, acesta esteun obicei meu ca la asfintit sa servesun cea de plante. Servesti si tu?

Anakin: Desigur. Dar mai intai sa hranesc calul.
Oksana. Ups. Eu am uitt sa il hranesc pe Shelby, cerberul meu.
Apoi Oksana cobori din casuta si Shelby nu era la postul sau de paza la baza copacului. Oksana il striga dar cerberul nicaieri.

Anakin: Oksana, cand l-ai hranit ultima data?

Oksana: alaltaieri la cina. Probabil a plecat sa caute de mancare. Asa face mereu cand uit sa il hranesc. Dar de obicei nu pleaca prea departe. Sper numai sa nu faca o boacana sa ne bage in incurcaturi.

Anakin: Ce mananca el de obicei?

Oksana: Eu il hranesc cu carne de mistret. Mananca cate 1 mistret pe zi. Doar ai vazut ce mare e. E de 3 ori mai mare decat un caine Saint Bernard si plus ca are 3 capete. Si inca este pui. Are 6 luni. Inca este in crestere.
Iar daca nu il hanesc eu pleaca singur la vanatoare si mananca ce animale salbatice intalneste in cale. Dar daca nu gaseste se comporta asemeni unui lup al vostru. Poate ucide ce intalneste in cale fie el spiridus sau vampir.

Departe de casa Oksanei, la cstelul Imperiei un cerber de culoare maro cu 3 capete, cel din stanga de Rotwailer, celdin mijloc de Pitbull si cel din drapta de Boxer, cu o stea alba in fruntea capului din mijloc, dadu buzna in sala tronului la castelul imperiei si ataca din senin vampirii ce se aflau acolo. Apoi dupa ce ii ucise si le manca capetele devasta salatronului rasturnand tot ce se putea si distrugand si cateva obiecte mai pretioase ale Imperiei. Insa un vampir din toti cei ce se aflau acolo in sala tronulu scapa si dupa ce cerberul plecase vampirul iesi din ascunzatoarea unde fusese ca sa scape de atacurile cerberului si fugi sus in turn sa o anunte pe Imperia de cele intamplate.

#66
Chiar in milocul conversatiei sale cu Kahya,un servitor intra in camera,nemultumind-o pe Imperia.Acesta o anunta de cele intamplate in sala tronului,dupa care se retrase,la ordinul reginei.
~Ma scuzi,dar am o mica problema de rezolvat.Vorbim imediat....Si Imperia se indrepta in sala tronului,unde gasise totul ravasit.
~CINE A FACUT ASTA!?!?!??!!?!?!?!?,tuna Imperia dupa ce se dezmitici dupa surpriza cauzata de multitudinea cadavrelor de vampiri imprastiate peste tot.Multe din ele nici nu mai era intregi.
~Un cerber,doamna mea......,raspunse acelasi servitor,..ne-a luat prin surprindere......nu am avut timp sa ripostam.....totul s-a intamplat prea repede.
~Gloata de netrebnici!!!!Nu puteti invinge nici un singur cerber?Pot spune ca v-ati meritat soarta!,spuse Imperia atat pntru servitorul de langa ea,cat si pentru cadavrle slujitorilor sai.Cat despre tine,afla care e treaba cu cerberul ala......chestia asta nu pot s-o trec cu vederea.
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#67
In Timp ce Oksana statea de vorba cu Anakin, Shelby se intoarse. Era pe inserate.

Oksana: Shelby, era si timpul sa vii. Pe unde ai umblat?. Sper ca nu m-ai bagat in vreo belea.
Dar Shelby, se simtea un pic vinovat dupa cele ce facuse. Asa ca la auzul cuvantului belea lasa capul in jos. si coada intre picioare.

Oksana nu dadu atentie la acest lucru deoarece Shelby mereu se comporta asa. Cand facea cate ceva rau dar de obicei relele facute de el nu erau prea mari. Ba niste gropi sapate prin padure in care mai cadeau spiridusii neatenti, ba mai musca cativa spiridusi care tulburau linistea. Cam astea facea el de obicei. Dar de data asta intrecuse masura chiar prea mult. Si el stia asta. Dar Oksana nu avea cum sa stie ce rau facuse Shelby asa ca impreuna cu Anakin isi vazu de treburile lor.

#68
Anakin privea cerberul care se simtea vinovat. Se gandi un timp.
-Hai sa il luam si pe Shelby cu noi in lupta noastra. Ar putea sa ne ajute mult. Maine deci mergem in locul unde ne-am intalnit ultima data cu Erathayen si o asteptam.
Sau facem un plan de asediu a castelului Imperiei? Am si pentru ala un plan.

#69
Tocmai atunci langa Oksana veni un porumbel alb vorbitor.

-Oksana, Erathayen e la castelul Imperiei. Imperia are forta armata mai slabita.

Oksana: Anakin, hai sa luam si pe Shelby si mergem impreuna cu calul tau zburator la castelul Imperiei. Vom putea sa le invingem pe amandoua deodata.

#70
Drumul spre Fairytopia era lung,fiind nevoita sa calatoreasca timp de 3 zile.Strabatu campii arse de razele fierbinti ale soarelui.Totul in jur parea o mare fara limite.In cele din urma ajunse la marginea unei paduri.In aer si pe pamant staruia linistea profunda a padurii.Pe mari indepartari cerul inalt,fara pata,batea in verde,oglindind in el intreaga padure.Stejari inalti,frasini si plopi uriasi,se indulceau cu stropi albastrii ai diminetii,iar frunzele verzi parca dansau in adierea blanda.Deodata Yume auzi o voce...era spiritul padurii.

~Un razboi va incepe,unul inevitabil,de care nu poti fugi...,spuse spiritul dupa care disparu.
~Un razboi?Nu ar strica daca i-as face o vizita Kahyei!E singura care imi poate oferi mai multe detalii,zambi Yume.
[Imagine: Untitled-1.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  The world of fairy tales-characters'descriptions hikari marina 12 11.782 13-04-2008, 07:00 PM
Ultimul răspuns: JavaLeen


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)