Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The world of fairy tales

#91
Semei o privea pe Yume si astepta urmatoarea ei miscare, insa ea puse sabia la locul ei si se aseza langa foc.
- Daca iti era foame, puteai sa spui! Iti pastram mai multa mancare! ofta Yume.
Semei statea in continuare la distanta urmarind-o cu atentie.
- Nu-ti fac nimic...nu trebuie sa-ti fie teama. Poti sta langa foc, oricum eu as vrea sa ma odihnesc.
[Imagine: Untitled-1.png]

#92
Semei o privi incurcat, cu carnea intre dinti, in timp ce se aseza sa se culce. I se paruse destul de calma, lucru la care nu se asteptase. Se aseza langa foc si incepu sa sfasie carnea pcu ochii pe fata. Parea sa fi vorbit serios cu somnul, asa ca, dupa ce termina de mancat se mai plimba prin jur o vreme ca sa identifice zona unde se aflau apoi se culca si el, la radacina unui copac, atent la orice miscare.
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#93
Razele soarelui isi faceau simtita prezenta, alungand orice fior de teama. Pe firele firave de iarba se prelingeau mici picaturi cristaline de roua. Vantul adia printre frunzele copacilor, ducand mai departe cantecul pasarilor. Yume deschise ochii si privi in jurul ei, vazandu-l pe Semei culcat langa un copac. Se ridica incet si isi lua katana,incercand sa nu faca prea mult zgomot.
- Iarta-ma...nu am vrut sa te trezesc. Oricum e timpul sa-mi continui calatoria si din cate imi dau seama tu ma urmareai.
- Inainte de-a pleca ar fi bine sa stergem orice urma care dovedeste ca ar fi trecut cineva pe aici. Niciodata nu vom sti ce dusmani ne pandesc.
[Imagine: Untitled-1.png]

#94
Oksana isi spuse in gand:

O fi ea prea puternica impotriva vrajilor mele, dar chiar daca e o regina atat de puternica tot vampir este, si ca orice vampir nu cred ca rezista la usturoi.

In timp ce mergeau spre sala unde ii conducea regina, zana isi scoase de la gat sticluta care atarna de un lantisor de la gatul ei, si fara sa fie vazuta de regina, isi stropi aripile.
Cand ajunsese in sala unde ii adusese regina, Oksana incepu sa zboare prin camera Si o lumina foarte puternica si un miros foarte puternic de usturoi inundara sala.
Imperia, draga noastra regina a vampiilor si totodata regina nelegitima a Fairytopiei, a sosit vremea sa faci cunostinta cu puterea razbunatoare a zanelor care s-au saturat de atacurile nocturne ale supusilor tai, vampiii care ucid cateva zeci de zane in fiecare seara si iau prizoniere alte cateva sute. Stiu ca doresti sa preiei tronul Fairytopiei si sa te autoproclami regina dar asta nu se va intampla cat timp traiesc eu. Va trebui sa treci de mine si de puterea mea mai intai. Nu te voi lasa sa transformi Fairytopia in regatul vampirilor.
Noi zanele ne aparam cu orice pret regatul, si regina noastra legitima.
Noi zanele insa suntem dispuse sa iertam toate faradelegile tale si ale supusilor tai, daca te-ai alia cu noi, impotriva trolilor, dusmanii nostri isa daca nu, vei face cunostinta cu forta razbunatoare a zanelor. Alegerea iti apartine.

#95
Regina simtea un miros suparator in incapere. Era atat de puternic incat ii muta nasul din loc. Cand zana isi incepu pledoaria, Imperia isi sprijini capul de podul palmei stangi si o privi cu un zambet pe buze. Cand in cele din urma termina, isi ridica lent mana dreapta, acumuland energie intunecata in palma. In cateva secunde se forma o bila neagra, dar nu o elibera imediat, ci o tot arunca in sus ca pe o minge.
~Usturoi? Iti bati joc de mine? Trucul asta nu functioneaza nici asupra nou-nascutilor intru intunecime.
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#96
Oksana vazand bila de energie din mana Imperiei, isi folosi puterea mintii, si o vraja pentru a crea un scut protector in jurul sau, fabricat dintr-un camp de forta electric. Astfel era protejata, sau cel putin asa credea ea. Acest truc mersese la toate vrajitoarele cu care se luptase in trecut. Insa acum avea de a face cu cea mai puternica vrajitoare. Trebuia sa gaeasca si o strategie prin care sa o invinga. Dar intai trebuia sa se gandeasca la aparare. Oksana se hotari sa isi foloseasca cea mai mare parte a energiei pentru a crea cel mai puternic scut si cu restul de energie sa o foloseasca pentru un atac direct. Insa, ii ghicise intentiiile Imperiei asa ca lovitura pe care avea sa i-o dea era una mica incat reversul care urma sa il primeasca ea de la Imperia sa fie unul cat de cat suportabil pentru ea.
Asa ca Oksana rosti formula magica: Incuria Ignis si pe data din corpul ei iesi o forta uriasa care a creat un scut energetic in jurul sau. Era un scut puternic dar nu chiar impenetrabil, dar oricum acest sut micsora puterea vrajilor de 1000 de ori, iar Oksana stiind asta, incerca sa anticipeze vrajile pe care le va face Imperia si sa isi ia masurile de siguranta potrivite. Oksana anticipase ca imperia urma sa faca vraja prin care sa ii intoarca atacul dublat daca ar avea curajul sa o atace. Asa ca Oksana se gandi sa nu rosteasca deocamdata nici o vraja deoarece stia ca orice atac al ei intors dublu era foarte puternic pentru ea asa ca se gandi sa o lase pe Imperia sa atace prima, mai ales ca Imperia avea deja in mana bila de energie cu care urma sa o atace.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  The world of fairy tales-characters'descriptions hikari marina 12 11.743 13-04-2008, 07:00 PM
Ultimul răspuns: JavaLeen


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)