Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The world of fairy tales

#1
Stravechiul si sangerosul conflict dintre bine si rau,ale carui radacini se pierd in negurile mileniilor,nu se va incheia niciodata.
[Imagine: Untitled-1.png]

#2
Liniste.....plictiseala.....anxietate....ce ura mai mult pe lumea asta Imperia.Si cum se facea ca avea parte de toate trei acum?
In sala principala a castelului Maler'hol,pe un tron din cristale statea regina tuturor vampirilor din tinut.Sunetul unghiilor ce bateau nevrotic pe unul din cristalele tronului era singurul lucru ce spargea acea liniste sacaitoare.
Regina era nerabdatoare.Fara avertisment,un icnet rasuna in tot castelul,trezind la viata chiar si mortii....
~Eraiooooool!!!!!!!!Unde naiba te-ai ascuns,vierme nenorocit?Astept deja de prea multa vreme raportul tau!!!!!!!!!!,tuna regina,speriind toate creaturile din castel.Totusi,fata ei inca nu trada nici un sentiment.Nici macar nervii ce amenintau sa apara nu reuseau sa o scoata din starea vesnica de nepasare.
~D...d..d...d.a..a.aaa....doamnaaaaa meaaaa.....mmmmm-ati che.ee..e.maaa.aa..at?,intreba piticul schimonosit cu sfiala,incercand sa-si ascunda teama deja evidenta.
~Mai intrebi?Nu trebuia cumva tu sa-mi raportezi situatia din zona Aorle?
~Dadadada......Imi cer scuze,Maiestate......Totul pare neschimbat.....Nu se ivesc probleme serioase...
~Pare?....Doar pare?....Nu esti sigur?
~O ba da,doamna mea.....sunt sigur....nu e absolut nici o problema....
~Bun....stii foarte bine ca iti asumi raspunderea pentru fiecare raport dat....
~Da,stiu asta.....*chiar prea bine*,isi zise in gand,neavand curajul sa comenteze.....Acum....cu permisiunea dumneavoastra,ma retrag...
~Prea bine,pleaca.

Soarele incepea sa apuna,si o data cu el se trezeau si majoritatea vampirilor.
Se pare ca va fi o noapte...hmm...gustoasa....
O gloata razleata de proaspeti vampiri iesea in viteza din castel.Din spate venea un altul ce parea mai avansat.Ajunge in fata celorlalti si scotand un sunet enervant ca de fluier ii opreste din avantul lor spre sange cald.
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#3
Cerul era cam prea intunecat pentru acele ore.Kahya se tot plimba in jurul mesei din bucatarie nehotarata. Avea un sentiment nefast , era sigura ca ceva nu este in regula .Camera aceea era foarte sumbra. Pe pereti erau agatate linguri , tigai si sticlute cu diferite substante inauntru. Totul parea de parca ar fi avut secole vechime si unele chiar aveau. Pe masa in centru era un glob de cristal si parea sa fie gata sa explodeze. Ii era frica pana sa se si apropie de el. Nu...
- De ce umbrele se ascund? De ce pana si lumina fuge?
Incerca sa se apropie de masa dar simti cum ii fuge pamantul de sub picioare si cazu in fund la pamant. Isi lua pelerina din cuier si iesi pe ploaie afara. CEva nu era in regula si ea simtea asta. ALerga cat de repede putu dar nu se simtea deloc bine. Se opri cand ajunse la marginea unui gard si privi cerul.
Era sangeriu de parca norii ar fi fost gata sa moara...totul arata atat de trist si brusc se lumina. Vazu un cer senin fara pic de innourare .
-Se apropie...
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________

#4
Era o zi frumoasa de primavara in Fairytopia caci acolo era doar primavara tot timpul. Fairytopia e tara natala a Oksanei. Fairytopia e foarte frumoasa. Are 70% padure, 20% campie, 5% Munti si 5% ape.
Orasele nu sunt ca ale oamenilor. Orasele in Fairytopia sunt niste zone cu case in copaci. Oksana se afla acasa. Vazu ca pe langa casa ei zbura un roi de fluturi. Se micsora si intra si ea in grupul lor.

#5
Ayame mergea incet prin padure, in umbra copacilor infloriti, prin ploaia de petale roz. Nu vroia sa fie vazuta de nimeni. Dupa ce a fost alungata de zane nu mai vorbea cu nimeni si urmarea totul din intuneric...
Fairytopia, taram unde toti au parte de fericire...aiurea! Zanele nu sunt niste fiinte atat de bune si frumoase um par...nu! Nu le voi lasa sa mai raneasca pe nimeni! Ma voi razbuna!
Insa gandurile negre se risipira imediat...se opri sub un copac ascultand ciripitul pasarilor si privind jocul fluturasilor colorati...oare cum putea crede cineva ca acest taram nu aduce fericire?

#6
Hm, nu suport sa fiu urmarita. mai ales cand sunt asa micuta cat fluturii. Oare ce vina am eu ca alte zane a izgonit-o. Stiu ca zanele bune ce se respcta nu ar face asa ceva niciodata. Sigur cineva s-a infiltrat printre noi zanele bune. O sa ma ocup sa invesighez

Isi zise Oksana ctindu-i gandurile.

Dar pana una alta plec de aici pana nu voi fi descoperita ca sunt zana si nu fluture.

Apoi iesi din roiul de fluturi si zbura undeva departe. Pe drum se gandea:

Dusmanii nostri sunt orcii si monstri si unii spiridusi rai. Sigur ca niste fete spiridus s-au transformat in zane si au izgoit-o. Dar spiridusii nu detin atata putere. Cineva trebuie sa ii fi ajutat. Stiu ca doar vrajitoarele pot face asa ceva. Exista o vrajitare Kahya care ajuta pe oricine. Poate ca ea a transfrmat cateva femele siridus in zane bune casa se infiltreze in Fairytopia scapand astfel de vigilenta celor 13 cerberi care pazesc Fairytopia si care fara inspectia lor nimeni nu poate intra sau sau iasi din Fairytopia. Ar trebui sa ma intalnesc cu ea sa o intreb.

Astfel pleca sa o intalneasca pe Kahya.

#7
Kahya privi pentru o clipa in sceptrul ei si vazu chipul unei zane. Se uita la cer si il vazu senin si zambi. Ce treaba putea avea cu ea o zana?
Se privi intr-o baltoaca si decise sa isi schimbe culoarea parului. Deveni brusc rosiatic si lung. Semana mult cu felul in care arata la inceput. Continua sa mearga pana cand ajunse aproape de Fairytopia. Auzi niste zgomote si decise sa se intoarca dar isi aminti ca o zana avea sa o viziteze.
- Ce treaba poate avea o zana cu mine?
Se intoarse brusc si privi uimita..nu semana a zana
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________

#8
In Ymanya,pamantul de mijloc...

-Vremuri grele se apropie...
-Regina mea,m-ai chemat?
-Da Thanor,apropie-te,se pare ca servitorii Imperaliei isi vor lua masa in aceasta seara,pregateste-mi armura.ordona Shinami
-Dar regina,este periculos sa va duceti singura
Ea se uita in ochii lui Thanor adanc
-Fa cum iti spun!Eu decid ce este si ce nu este periculos pentru mine.
-Cum doriti Maiestate.
>>Imperalia...se pare ca nu te inveti niciodata,dar nu iti face griji,te pot face ca inainte...ca atunci cand am creat Ynamya...<<
-Armura este gata,dupa cum ati poruncit.
-Multumesc Thanor,as avea nevoie de tine in misiunea asta.
-Ma voi pregati imediat Maiestate
In timp ce Thanor se pregatea,Shinami se gandea...
Flashback:

-Nu vom trada niciodata neutralitatea si daca o vom face va fi doar in favoarea binelui.

End flashback

-Amintiri distruse,zise ea gandind cu voce tare
-Sunt gata stapana.
-Atunci sa mergem sa vedem ce fac creaturile Imperaliei zise ea luandu-si zborul impreuna cu Thanor.
-Taramul ei devine mai puternic ca niciodata,un nou razboi se apropie...
-Stapana,acolo zise Thanor indreptandu-si sceptrul auriu spre o mare de vampiri care atacau simpli oameni.
-Nu-mi mai spune stapana,numele meu este Shinami,iti amintesti!zise ea schitand un zambet
-Desigur...Shinami.
-Acum hai sa le dam o lectie acestor creaturi,mai spuse ea inainte de a cobori in mijlocul grupului de creaturi ale noptii.
-Se pare ca nu va mai ajunge!Plecati de aici!Imediat!tuna ea
-Se pare ca tu vei fi desertul,un desert copios,avand in vedere ca esti tanara.indrazni un vampir sa spuna

#9
Deodata ceea ce i se parea lui kahia a fi un fluture cand a ajuns in fata ei s-a marit din ce in ce mai mult pana la dimensiunile unui om . Atunci kahia a vazut ca zana ce statea in fata ei era cea care o vazuse in globul de cristal al sceptrului.

-Buna Kahya, ma numesc Oksana si sunt o zana buna din Fairytopia. Am venit la tine sa iti expun o problema. La noi in regat niste zane au taiat aripile unei alte zane si au izgonit-o din Fairytopia. Dupa cum stii dupa codul de onoare al zanelor nici o zana nu ar face asa ceva unei semene a lor. Am o vaga banuiala cum ca acele zane nu au fost zane ci fete-spiridusi transformate de cineva in zane. Stiu ca spiridusii nu au atata putere sa se transforme singuri. Cred ca au fost ajutati de cineva. Dar oare de cine? Sigur o vrajitoare le-a ajutat ca sa se transforme si sa pacaleasca vigilenta celor 13 cerberi. Nu te acuz pe tine deoarece sunt multi vrajitori dar tu esti cea mai aproape de Fairytopia. Dar tu cu ajutorul puterilor tale magice poate reusesti sa afli cine a facut una ca asta. Stiu ca esti sincera in tot ce spui si mai ajuta enorm cu rice informatie cat de mica si neinsemnata ar fi ea despre cele petrecute.

#10
-Vorbesti despre Ayame , nu? mi-ar placea sa iti raspund la intrebare. Sunt multe persoane care au abilitatea asta. Poate fi Shadow sau poate fi chiar Imperialia...sau poate au fost celelalte tenebre care inca pastreaza ura pentru zane. Cert este ca cel ce a facut asta are cheia unui mare secret.Stiu...stiu..nu asta doreai sa auzi..dar asta este tot ceea ce pot sa iti spun. Pazeste-te de toti cu chipul frumos si vocea dulce.. Kahya se intoarse cu spatele la zana si rase putin.
-Unde e regina voastra? Nu ea ar trebui sa se ingrijoreze pentru asta?
Ezita si ea sa raspunda. Intradevar era ciudat. Daca Shadow avea ceva de a face cu asta insemna ca a reusit sa puna mana pe Trident...daca era Imperalia in sfarsit armata ei putea avea un rost.
-Gandeste-te cine ar avea mai mult de castigat..Acela e cel ce in cauti..sau cea..
Ca de obicei vorbea in clisee si era greu de inteles. Dar pana si ea nu se intelegea uneori. O lasa pe zana acolo si intra pe taramul Fairytopia. Trebuia sa vorbeasca cu o veche prietena de a ei...sau nu
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  The world of fairy tales-characters'descriptions hikari marina 12 11.737 13-04-2008, 07:00 PM
Ultimul răspuns: JavaLeen


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)