Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The world of fairy tales

#21
Oksana si Shelby ajunsesera la castelul Imperiei.

Zana mea, pe aici nu se simte nici un miros de spiridus in afara de cei care sunt ucenicii ei e ani de zile si care din cate stim toti sunt barbati.

In timp ce Oksana si Shelby cercetau pe langa castel deodata aparu Imperia si striga la ei cu o voce tunatoare suparata ca Oksana i-a incalcat teritoriul.

#22
Ayame ajunsese la marginea Fairytopiei. Statea in varful unei stanci, desupra marii. Era confuza, deznadajtuita...
Nu pot avea incredere in nimeni. Sunt singura...poate ca ar fi mai bine daca nici nu as exista...marea e chiar aici in fata mea...poate...
Hei, fetito! Ce-i cu replicile astea deznadajduite? Fruntea sus!
Ce te intereseaza pe tine? intreba Ayame fara sa stie cu cine vorbeste.
Apoi se intoarse si privi in spate. Nu era decat o...pisica?! Nu putea fi ea cea care a vorbit. Pisicile nu vorbesc!
Ce te framanta? intreba...pisica?!
Cine...ce esti tu?
Un experiment esuat...probabil ai auzit ca exista o vrajitoare care rapeste zane si experimenteaza diferite vraji pe ele...dupa cum arati si tu ai fost candva zana, nu? intreba pisica privind urmele de pe spatele fetitei. Dar ce s-a intamplat cu aripile tale?
Da...asta e o poveste lunga...
Ayame ii povesti despre ea si hotara ca impreuna cu pisica sa o caute pe Oksana si sa o ajute sa afle cine erau acele zane care i-au taiat aripile...dar de unde sa inceapa cautarea?

#23
~Vesti proaste,doamna mea!!!!!!Shinami si acolitul ei,ingerul,ataca!!!!!
~"Hmmm.......dupa cum ma asteptam,shinami incepe sa fie nerabdatoare.....Mare greseala....sincer ma asteptam la mai mult din partea ei,dar se pare ca sperantele mele de a avea un inamic redutabil sunt inca desarte...."Aduna trupele,comandante.Inainte sa-mi fie decimate




"Astept.....o vizita importanta.......am nevoie de ajutoare......si stiu exact cine e potrivit...."


Soarele rasarea iar vampirii se intorceau ingroziti.Linistea se asternea peste vechiul castel,iar regina cugeta.Nu vroia sa se ajunga la asta,dar se pare ca are nevoie de un anumit ajutor...necesar,din pacate....Era timpul sa se odihneasca si ea.....doar veneau vremuri grele.....


Dar siesta nu dura mult,caci niste oaspeti nepoftiti deranjau linistea castelului.
"O zana si un cerber.....nu au ce cauta aici......mai ales intr-un moment ca acesta...."
~Cine sunteti si ce voiti?!?!!?
,tuna Imperia la "musafiri".Nu sunteti bine-veniti in castelul vampirilor.
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#24
-Thanor,am ajuns...fii puternic
-Voi fi stapa...adica Shinami
Era un castel imens,destul de vechi judecand dupa draperiile rosii roase de vreme,garguii erau ca intotdeauna la posturile lor,nu avea o culoare bine definita,un negru cu pete de sange,probabil sangele victimelor stapanei castelului.
-Ce peisaj...primitor zise Shinami ironic,fii cu ochii in patru,bunul meu Thanor
-Asa voi fi
-Se pare ca pentru noi aventura tocmai incepe,inca ceva...sa nu te uiti niciodata in ochii Imperiei.Deci intram,sa vedem ce capcane a pregatit iubita mea sora...

#25
Anakin catre Licon:

-Zona asta e cam periculoasa. Cred ca am fost reperati de cineva. Ai vazut-o pe fata aia care se plimba adineaori pe aici si cam era cu ochii pe noi? Iti spun ca ar trebui sa luam o pozitie de aparare.

Licon:
-Am vazut-o. E o zana fara aripi, cineva i-a taiat aripile. Nu cred ca are ceva cu noi, dar findca suntem straini si am aparut din neant, e normal sa se uite lumea ciudat la noi. Si tot nu intelg ce e cu agitatia asta a zanelor.

Anakin:
-DAca locul e periculos, noi intentionat vom ramane aici, si ne vom infrunta cu pericolul. Dar nu vom sta descoperiti.

Apoi Licon, pegasul si Anakin, calaretul mersera intr-o partea a padurii unde era mai putina miscare. Anakin descaleca si taie ramuri mari de copaci infrunziti. Pe acestea le lega cu pricepere una de alta si apoi de un copac potrivit, astfel ca la sfarsit asa arata ca un micut adapost de ramuri in jurul copacului. In acest adapost se ascunsera apoi, iar intre timp, Anakin lucra la u costum din frunze, pentru ca sa se poata camufla.

Licon:
- Acuma de aici, putem urmari cel mai bine miscarile. Sa mai vina odata zana fara aripi.

#26
Ma numesc Oksana si el e Shelby prietenul meu. Si noi tocmai ce ne pregateam sa plecam. Si scuza-ne maiestate a vampirilor daca te-am suparat. Am venit doar ca avem o problema de rezolvat. Misiunea noastra pe teritoriul tau oricum am incheiat-o si plecam de indata.

#27
A doua oara...ce face? Se aproprie de tanar si ii batu usor pe umar.
-Tu nu ai invatat ca nu e bine sa spionezi? Sau cumva astepti ceva si nu stii cat trebuie sa mai stai. Pe cine astepti..a ..stiu..pe zana fara aripi. Tu nu esti de aici...si intrii in ceva mai presusus decat tine. Nu te uita ciudat la mine. Tu esti Anakin si vii de foarte departe. il privi drept in ochi dar tot nu vedea nimic rau in el. Parea ca in drumul ei intalneste o groaza de persoane noi..oare aveau o importanta pentru regatul Fairytopia.
-Ai grija...aici lucrurile sunt mai periculoase decat par.
Kahya disparu ca si cum o inghiti fumul dar de fapt aceasta incepu sa mearga mai departe lasand-ul pe tanar acolo.
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________

#28
Yume aflase ca majoritatea fiintelor mergeau spre Fairytopia si hotari sa se increpte spre aceea directie.Spiritele naturii erau tot mai agitate,pe zi ce trece,dar nu-i spuneau motivul Yumei.
~Spiritele imi ascund ceva...iar eu o sa aflu adevarul cu orice pret si cred ca are legatura cu Fairytopia.Insa nu-mi place ceva,in ultima vreme Imperia si armata ei si-au gasit alta ocupatie.Dupa ce aflu ce se intampla in Fairytopia nu ar strica o vizita Kahyei.
[Imagine: Untitled-1.png]

#29
Lithium-angel A scris:A doua oara...ce face? Se aproprie de tanar si ii batu usor pe umar.
-Tu nu ai invatat ca nu e bine sa spionezi? Sau cumva astepti ceva si nu stii cat trebuie sa mai stai. Pe cine astepti..a ..stiu..pe zana fara aripi. Tu nu esti de aici...si intrii in ceva mai presusus decat tine. Nu te uita ciudat la mine. Tu esti Anakin si vii de foarte departe. il privi drept in ochi dar tot nu vedea nimic rau in el. Parea ca in drumul ei intalneste o groaza de persoane noi..oare aveau o importanta pentru regatul Fairytopia.
-Ai grija...aici lucrurile sunt mai periculoase decat par.
Kahya disparu ca si cum o inghiti fumul dar de fapt aceasta incepu sa mearga mai departe lasand-ul pe tanar acolo.

toata discutia intre kahya si anakin fusese monitorizata atent de catre Fangar, de undeva dintre nori. Dragonul isi descoperise unul dintre multele sale tale, anume auzul super dezvoltat, asadar nu a fost nevoit sa se apropie prea mult, astfel incat vrajitoarea kahya sa ii simta prezenta.

Erathayen stiuse care sunt intentiile kahyei de a il aduce pe anakin impreuna cu pegasul sau de partea ei, in lupta impotriva imperiei... dar vrajitoarea orbita de ganduri de razbunare nu avea de gand sa lase un luptator asa de puternic, impreuna cu un animal mitic si rar intalnit sa se alieze cu kahya. asadar isi jurase ca anakin va fi al doilea capitan al ei in lupta impotriva Fairytopiei.

Pe partea cealalta, Erathayen era constienta ca nu putea sa castige un razboi impotriva unui intreg taram doar cu un dragon puternic si cu un cavaler ce calareste u cal inaripat... trebuia sa isi gaseasca aliati cu scopuri asemanatoare cu ale ei... singura alternativa incantatoare pt erathayen este imperia....

#30
In castelul intunecat,regina Imperia isi astepta....ce astepta numai ea stia...Din umbre rasar doi siluete.Vampirul nu parea surprinsa,dar se putea observa ca nu era aceasta vizita pe care o astepta.
"Un aliat puternic....astept un aliat puternic....nu un copil ce inca sta cu ingerul pazitor prin preajma....dar poate ii gasesc si ei o utilitate,dar nu acum....e prea devreme...ea...chiar daca e cam de aceeasi varsta cu mine....inca nu e pregatita.....dar o pregatesc eu.....acum e timpul pentru aliante...


~Bun venit in umila mea locuinta,Shinami si......a...nu cred ca ne cunostem,tinere...
[Imagine: gameswlpp_79.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  The world of fairy tales-characters'descriptions hikari marina 12 11.737 13-04-2008, 07:00 PM
Ultimul răspuns: JavaLeen


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)