Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Totally Dominated [*YAOI*]

Hey, te sarut si te ador.
Ai venit cu capitolul foarte repede si te ador pentru asta.
Yuri e foarte trist ca Dante e ranit si se pare ca nu supoarta durerea, ceea ce e foarte ciudat tinand cont ca e spion si ca in legitima aparare, cateodata mai poate ataca pentru asi apara viata.
Tinand cont ca nu am ce sa comentez la descriere, naratiune, actiune, dialog si greseli de tastare sau de exprimare, euiti spun pa pa si te pwp.
:bye: :bye:
!!! Priveste lumea in ochi si spune exact ceea ce gandesti, altfel esti doar o marioneta !!!

Aaaaaaaaa... Wow deci chiar sunt masca! si totusi fericita petru ca ai dat un Next rapid si de calitate:bv2hai cu lingusitu` petru nexturi) oricum de abia astept urmatorul capitol si sper sa aiba si ceva "spicy" daca ma intelegi3! oricum mai vorbim si BTW-MOR, la faza aia in care Yuri ii spune lui Dante ca ii pasa de el si tine la el si chestii deastea4... Gambate pentru NEXT! Ja ne:bye:
Mahatma Gandhi said "When I despair, I remember that all through history the ways of truth and love have always won. There have been tyrants, and murderers, and for a time they can seem invincible, but in the end they always fall. Think of it--always."


Hehe! Imi place cum a evoluat situatia in ultimele trei capitole.

Well, atunci cand Dante l-a ucis pe Kitami, dar mai ales inainte de asta, cand Yuri a vorbit cu Kitami, actiunea mi se pare putin cam grabita.

So, Yuri e pregatit sa recunoasca ca il iubeste pe Dante? 21 Ma mir ca nu si-a dat seama pana acum ce fel de om de afaceri e Dante. I mean, stia cum este Kitami si, totusi, depunea un oarecare efort pentru a pune mana pe acte. Daca Dante nu era asa cum e, s-ar fi dus personal la el si le-ar fi luat sau ar fi trimis pe cineva sa i le ceara sau orice altceva exceptand sa trimita pe cineva sa le fure. Really, chiar ma mira ca Yuri nu si-a dat seama.

Dragut din partea lui ca va avea grija de Dante. 71 Oare cum il va convinge sa stea in pat. 21 Oh, si zgardaaa...

Spor la scris!
[Imagine: LCGbvGa.png]

bunaa!hug
WTF??! i'm freaked out right now24
a fost un capitol asa dragutzz :chuu:
adik magnific...ahh ce tot vorbesc...
anyway abia astept nextuu hug
so GAMBATE la scris :perv:

ja ne! :bye:

Hmmm 39 cam mult dialog but... Life is life ( ta na na na na ) ^^
Enjoy pupic

Capitolul XXI

Nororcul meu fusese ca atata timp cat statusem singur in apartamenul meu, a trebuit sa invat sa ma descurc pe cont propriu, iar asta se referea si la mancare. Dar, desigur nu a trebuit sa stau prea mult in bucataria brunetului pana sa aflu ca de fapt avea o bucatareasa. Logic! Cum ar fi putut altfel sa traiasca? Nu parea deloc genul bucatarului sef. Nu cred ca stia nici macar cum sa faca un nenorocit de sandvis.
Doamna aceea draguta, plinuta, cu parul roscat scurt si cret, mi-a dat voie sa gatesc, dupa ce mi-a spus ce prefera Dante sa manance, apoi imi adusese toate ingredientele necesare.
-De sapte ani, de cand il cunosc pe Dante, nu a lasat pe nimeni altcineva sa ii faca de mancare, incepuse femeia in varsta, luand un loc pe un scaun, langa mine care stateam in fata aragazului.
-Nu m-a lasat. I-am transmis doar, si nu i-am asteptat aprobarea sau dezaprobarea, spusesem eu detasat.
-Oricum nu te-ar fi lasat. Te-ar fi oprit. Nu prea are incredere in oameni.
-Nu m-ar fi putut opri. Si nu prea vad cum nu are incredere in altii. Adica presupun ca si-o trage cu tot ce misca. Atunci are incredere? intrebasem eu pe un ton ironic.
-Te inseli dragul meu. Dante nu e asa...
-Cu siguranta, o intrerupsesem eu, fapt care o facuse sa se foiasca pe scaun si sa se incrunte.
-A fost asa acum cinci ani. Zilnic aducea cate un baiat acasa. Incepusem chiar sa imi fac griji.
-Ce va face sa credeti sa nu e la fel? Poate acum merge el acasa la ei.
-S-a maturizat. Atunci nu puteai spune ca era un om matur, decat fizic... acum e un om matur in toata regula.
-De aia aduce acasa gandaci blonzi luati de la coltul strazii, replicasem eu plictisit.
-Poftim? intrebase doamna, confuza.
-Chestia aia blonda. Shiki... Piki... Tiki... cum dracu il chema! Aki...
-Nu stiu cum il chema pe baiat. Niciodata nu am aflat numele vreunuia dintre ei. Dante nu mi-i i-a prezentat. Si cand l-am intrebat de ce, mi-a spus ca oricum nu aveau sa mai calce in casa asta.
-Ei bine, acesta se pare ca a calcat de mai multe ori.
-Da, asa e, afirmase bucatareasa.
-Da, exact asa e, intervenise vocea pe care o recunoscusem imediat si ma facuse sa tresar.
Dante statea in pragul usii, rezemat cu mana dreapta de tocul ei si parea ca a auzit ceea ce povestisem.
-Nu te-a invatat nimeni ca nu e furmos sa tragi cu urechea, domnule? spuse femeia pe un ton ca al unei mame, ridicandu-se si punandu-si mainile in solduri.
-Nu am tras cu urechea. Am coborat si v-am auzit. Voiam sa vad ce face Yuri.
-Ei bine, cu siguranta se descurca mai bine la gatit decat te-ai putea tu descurca vreodata, spuse femeia pe un ton glumet.
Mi-am intors privirea spre vasul de metal de pe foc, insa atunci femeia anuntase ca trebuia sa merga la magazin asa ca disparuse imediat din peisaj.
-Nu trebuia sa o faci sa plece. Am spus eu de indata ce am observat ca ramaseseram singuri.
-Nu i-am am zis nimic, se apara el, apropiindu-se incet.
-Nu a trebuit. Te cunoaste de mult timp. Ajunge si un semn din ochi sau mana.
-Bine, i-am facut semn sa plece. Dar asta pentru ca esti gelos, recunoscu el.
-Ha! Asta e amuzant...
-Da chiar e amuzant. Da-mi un motiv.
-Nu exista niciun motiv. Pentru ca eu nu sunt gelos pe nimeni si nimic.
-Nu stiu.. poate pe "Chestia aia blonda. Shiki... Piki... Tiki" ? Persoana a carui nume il stii si nu vrei sa il pronunti?
-Am spus Aki.
-Da. Dupa "Chestia blonda", Shiki, Piki si Tiki. Deja incepe sa sune caraghios.
-E caraghios! Ma rastisem eu, lasand lingura de fier din mana sa cada zgomotos in vas si intorcandu-ma pe urma cu totul spre brunet. E caraghios ca vii si imi spui mie ca ma vrei langa tine cand abia... cand? Ieri? Din masina ta a iesit gandac... Aki. E caraghios ca acum trei saptamani sau patru erai cu el in patul tau, si i-o trageai de zor! Ce mai e caraghios in momentul asta sunt eu pentru ca stau sa iti spun toate astea!
-Ti-am spus ca esti gelos, rostise acesta scurt, afisand zambetul lui multumit.
-Nu sunt, negasem eu, intorcandu-ma la aragaz si luand din nou lingura in mana. Asa am vrut eu, sa zic toate astea. Nu insemana ca sunt gelos.
-Nu s-a mai intamplat nimic intre mine si Aki de atunci cand ne-ai vazut in pat.
I-am aruncat o privire curiasa si neincrezatoare, apoi mi-am intors din nou ochii asupra vasului.
-Iar cand a iesit din masina mea, doar il duceam acasa. Pentru ca s-a intamplat sa dau de el cand m-am oprit sa imi iau tigari de la magazin in drum spre firma.
-Iar tu, om cumsecade te-ai oferit sa il conduci.
-M-a rugat.
-Sigur. Mereu cel in cauza e rugat, si pentru ca e o persoana buna, trebuie sa o faca, nu-i asa?
Dante se miscase pana in spatele meu, unde mai intai isi trecuse degetele prin parul meu lung, apoi se aplecase usor inspre urechea mea.
-Vrei sa te certi cumva cu mine pe tema asta ca apoi sa te sarut si sa ne ducem sus, in pat unde vom face dragoste toata ziua?
-Nu sunt gelos! maraisem eu, intorcandu-ma spre el si punandu-i lingura argintie inaintea chipului.
Dante a ridicat intrebator ambele sprancene apoi a ras zgomotos.
-Sunt deja ranit. Vrei sa rasucesti... lingura in rana?
Imi coborasem privirea spre podea, simtindu-ma in totalitate vinovat pentru acea rana care imi fusese destinata mie, insa Dante imi ridicase, chipul, privindu-ma curios.
-Ce e? In mod normal ai fi spus "Nu ma intereseaza ca esti sau nu ranit!" chiar daca am fi stiut amandoi ca minti.
-Nu am nimic...
M-am ferit de atingerea lui, ducandu-ma spre chiuveta si dand drumul apei calde pentru a-mi vara mainile sub ea.
-Ba da. Ce e? Imediat ce am adus vorba de rana, ti-ai si schimbat expresia de parca tu m-ai fi impuscat.
-Nu e mare diferenta, spusesem eu scurt.
-Poftim?
Ignorasem intrebarea lui si continuasem sa imi frec mainile una de alta sub apa ce curgea, chiar daca nu avea niciun rost. Parca ii simtisem nervozitatea barbatului chiar daca nu il privisem, si imediat, acesta inchisese robinetul, iar ochii lui ramasesera pentru un moment atintiti spre chuiveta. Brusc mi-a fixat chipul cu o curiozitate anume apoi si-a umezit agitat buzele.
-Te simti cumva vinovat? intrebase el, indemnandu-ma sa imi ridic privirea spre chipul lui pentru ca apoi sa o mut repede spre aragaz.
-Da, raspunsesem eu scurt si sincer, trecand pe langa el pentru a ajunge la vasul de metal.
-De asta stai aici? Pentru ca te simti vinovat?
Din nou nu ii raspunsesem, si ii simtisem privirea nervoasa indreptata spre mine de cum incepusem sa amestec continutul din vas.
-Las-o dracului de oala! striga el, enervat, prinzandu-ma de brat, si tragandu-ma spre el. Vasul cazuse pe jos zgomotos imprastiind totul pe podea. Raspunde-mi! ordona pe urma, privindu-ma incruntat, facandu-ma sa tresar usor.
-Tu nu ai dreptul sa urli la mine, rostisem eu ferm, incercand sa par calm.
-Am dreptul sa fac ce vreau. E casa mea, ai uitat? aminti el, increzut.
-Ei bine, casa e a ta... nu si eu. Acum du-te dracului inapoi in pat!
-Nu am nevoie de mila ta, si nici de grija ta din cauza vinovtaiei! Credeam ca te-ai desteptat putin. Ca esti mai deschis si ca stii ce vrei.
-Sunt perfect constient de ceea ce vreau. Si acum vreau ca tu sa te duci in pat!
-Iar eu vreau sa pleci, rosti el brusc, taios si dureros in acelasi timp. Ia asta cu tine, adauga apoi, scotand din buzunar o cheita care mi-o inmanase. Esti liber de orice te-ar fi putut lega de mine.
Inghitisem cu greu. Cand ajunseseram la acel subiect care parca imi facea pieptul sa se stranga dureros de mult? Parca totul s-a intamplat intr-o fractiune de secunda.
Am clipit des la realizarea faptului ca imi ceruse sa ies din casa, apoi trecusem pe langa Dante, indreptandu-ma spre usa de la iesire. Nu aveam de gand sa ma umilesc in vreun fel... Nici macar in fata lui.
Pentru un moment nu aveam in minte decat cuvintele lui care parca actionau ca un acid asupra mea, insa imediat ce mi-am revenit, imi scosesem telefonul din buzunar, comandand un taxi, apoi il sunasem pe Takashi. Aveam sa merg la el. Nu voiam sa ma intorc acasa...
-Ce dracu s-a intamplat? intrebase amicul meu de indata ce pasisem in apartamentul sau.
-Nimic, am raspuns eu scurt, trantindu-ma pe canapeaua lui de stofa gri, puandu-mi mainile pe chip.
-Pe naiba nimic. Ultima oara cand mi-ai zis ca vii sa stai cateva zile la mine a fost.... niciodata!
-Da. Mi-am zis sa fac o incercare.
-Chiar atata incredere ai in mine? Ma minti in halul asta chiar daca ma cunosti de zece ani? intrebase el dezamagit, asezandu-se pe fotoliul de langa canapeaua pe care eu o ocupasem in intregime.
Am oftat, apoi m-am ridicat in sezut, punandu-mi coatele pe genunchi si sprijinindu-mi obrazul drept in palma.
-Presupun ca ai aflat de Kitami, incepusem eu.
-Da, nu e de gasit...
-De fapt Dante l-a omorat cand Kitami a vrut sa ma omoare pe mine...
Ii vazusem ochii deschisi si mari cat cepele, fiind socat de prima mea propozitie, apoi continuasem cu interaga poveste, care il uluise pe Takashi din toate punctele de vedere.
-Nu pot sa cred, rostise el pe un ton ragusit.
-Nici mie. Cum sa ma dea afara din casa?
-Cam scurta drama prin care ai trecut cu Kitami.
-La asta te gandesti?! Asta nu e un film, fi-ar sa fie! Omul era batran si dintr-un pumn a fost "knock out". Ce sa mai spun de trei gloante? Poate s-a terminat prea repede, dar doar eu stiu cum naiba am reusit sa nu tampesc acolo in minutele alea...
-Si te-a dat afara pentru ca el credea ca stai acolo deoarece te simti vinovat ca el a luat glontul ala in locul tau, si nu pentru ca iti faci griji, concluzionase el, mutandu-si locul de pe fotoliu, pe canapea, langa mine.
-Asa crede.
-Se astepta sa ii declari dragoste eterna? intrebase satenul glumet.
-Probabil.
-Si de ce nu o faci?
Ii aruncasem o privire nervoasa auzindu-i intrebarea stupida la care el ridicase din umeri, asteptandu-mi raspunsul.
-Ti se pare ca sunt genul ala de romantic incurabil?! interbasem eu rastit.
-Ai putea fi...
-De ce as fi?! Nu am spus niciodata in viata mea un "Te iubesc".
Takashi se cutremurase scurt.
-Ih! ai dreptate. E prima oara cand te-am auzit rostindu-l si mi se face pielea de gaina. Suna ciudat venind de la tine. Chiar si asa, Yuri, cateodata nu strica sa iti afisezi sentimentele in fata cuiva.
-Mi le-am afisat in fata ta. Altceva?
-Nu era vorba de mine aici. Ci de o persoana fata de care chiar ai sentimente.
-Atunci de ce nu spui direct "Dante" ? Doar despre el e vorba... stii ce? Vreau sa dorm... pot sa stau aici pe canapea daca imi aduci o perna.
Takashi refuzase acea optiune si imi oferise camera in care inainte cu cativa ani apartinuse surorii lui, insa imediat ma lovise o amintire ca un traznet.
-Shiro! tresarisem eu in drum spre pat. Am uitat de Shiro! Trebuie sa ma duc dupa el! cred ca e mort de foame, am spus eu agitat, vrand sa merg spre usa de la iesire.
-Nici vorba amice. Tu du-te si dormi. Eu il aduc pe Shiro aici cu tot ce ii apartine. Pari extenuat.
Ii multumisem printr-un zambet scurt, apoi imi reluasem drumul spre camera. Eram atat de obosit incat simteam ca puteam sa cad din picioare, insa eram al naibii de sigur ca nu aveam sa pot dormi in acea noapte.
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


Kaname, te iubesc! :X Esti de-a dreptul telepatica21 De cateva minute ma uit intr-una sa vad cand vei pune continuarea 5
Ah, e superba, de-a dreptul superba. N-am decat cuvinte de lauda!:X
Cat de frumos poate fi. Ador pe Yuki, e gelos si de-a dreptul dulce. Mai ales afirmatia cu dragostea toata ziua :X Si treaba cu rasucitu` lingurii in rana 24
Sa plece? O_O
De ce? 20 Mi-au dat lacrimile cand Dante...Ah 20 De ce sa il dea afara din casa?! Dante, de ce? Ce dracu` e in mintea ta aia nenorocita? 20

M-am linistit dupa ultima afirmatie:X Deja mi se insiruiesc unele ganduri in cap 19

Bun, iubita, esti de-a dreptul un geniu!:X Abia astept continuarea108
Bafta la scris in continuare:X
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

Nu nu nuuuuu dc l-a dat afara din casa??? normal ca se simtea vinovat bietul Yuri ca doar te iubeste tampit incurabil ce esti...dak nu te iubea nu statea acolo cu tine, nu incerca sa-ti faca de mancare...pur si simplu nu i-ar fi pasat
Dante 20 ce ai facut? du-te dupa el....
Bunnnn ma simt mai bine acum
capitolul a fost genial, ca de obicei..chiar daca a fost mai mult dialog...nu a fost sec..
abia astept nextul poop si spor la scrispupic

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

Ah...Dante ala imi vine sa-l musc21 pe cat il iubesc eu de mult, doar sti Kana-san cat il iubesc22 m-a enervat de moarte, totusi..il inteleg108 saracutu meu Dante108 cred ca s-a simtit naspa rau de tot.....Pff si saracutu Yuri,dar mai mult e saracutu' Dante, serios, habar nu am de cine sa-mi para mai rau.
Vreau sa ii impaci si repede108 Asa ca Yuri sa faca ceva si sa se miste de acolo odata, fiindca amandoi sufera degeaba.Asa ca kana-san nu mai fi rea si impacai , ai mila, daca nu de ei, atunci de mine.

Kissu si bye bye! Succes la scris!
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


takeshi o sa se duce la dante 21 o sa ii impace asa-i ? asa-i? serios Yuri chiar nu e genul de romantic 'siropos' ii trebuie afectiune dar ...*sighs* Ce cuplu , trebuie sa se duca la un consilier sau ceva21...
Ma bucur ca ai postat capitolul asa cu o mica cearta intre ei , Dante suparat pare destul de groaznic 21
Anyway spoor la scris si asteptam nextul
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

Mda, salut din nou! Cred ca asta e ficul meu preferat din...toate...
Desi nu am comentat fiecare capitol in parte, l-am citit pe fiecare atat de implicata(?). Ideea, foarte tare, a decurs frumos si a fost plina de actiune, daca pot spune asa.
In acest capitol, dupa cum ai spus si tu, ai avut foarte mult dialog... defapt aproape tot capitolul a constat in dialog. Nu m-a deranjat; desi la un moment dat ai grabit actiunea si anume dupa ce Dante l-a dat pe Yuri afara( foarte urat din partea lui.. dar il inteleg foarte bine) , acesta a luat un taxi si a si ajuns acasa la Takashi.
Sa inteleg ca Kitami nu era asa de important de vreme ce toti trec peste moartea lui atat de usor si senin. De vreme ce si Yuri a trecut repede de moartea " tatalui" sau si isi facea griji pentru Dante ca a fost ranit, inseamna ca il iubeste, dar este prea capos sa recunoasca, desi se vede de la o posta ca prin comportamentul si vorbele lui, tine la el. Daca Yuri nu a mai declarat nimanui dragostea lui inseamna ca Dante va fi primul 5.
A fost un capitol reusit, cu foarte mult dialog-> zici c-as fi fost la o piesa de teatru 21.
Am asteptat capitolul asta o gramada, desi tu l-ai adus destul de repede, iar acum vreau sa vina mai repede next-ul ^^".
Ma enerveaza, ma enerveaza, ma enerveaza ca Yuri este un capos si nu recunoaste odata ca-l iubeste,ca-l place,ca este atras de Dante si ca orice mai are referire la Dante si persoana lui>.<".
Mi s-a parut ca Dante a fost atat de sensibil in acest capitol ... 2 . N-am sa uit replica in care Yuri spune ca nu-i vine sa creada ca l-a dat afara( si-ar fi dorit sa ramana 15)
Astept YAOI!!! 21
Mi-e foameee!!!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 51.909 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.584 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 69.596 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 99.477 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.549 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.099 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 112.782 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 50.705 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 63.785 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt
  [Terminat] I don't need money but I need you! [ shounen-ai / yaoi ] bastard_in_love 40 27.682 02-08-2008, 06:48 PM
Ultimul răspuns: Ice_angel_234


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)