Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Totally Dominated [*YAOI*]

Capitol nou 105
Cu adevarat superb schimbul de replici dintre cei doi, precum si faptele lor15
Nu-mi vine sa cred ca Dante i-a zis ca il vrea langa el 105 A fost de-a dreptul bestial! 8
Dar venirea lui Kitami ma ingrijoreaza de-a binelea20 Si sper ca Takashi nu... Nu i-a zis ca are documentele...
Mi-e teama de aparitia aluia acolo... 17 Nu vreau sa se termine urat, te implor 20 [ Iarta-ma, stiu ca e nedrept sa fac asta, dar...Dar... Sa nu se termine urat, ador ficul asta si relatia dintre cei doi si ideile tale geniale si pe tine! 8 Sa fie bine te rog ]
Baft ala scris in continuare si sper sa nu se intample nimic rau!
Pune next rapid, te implor!
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

Sfinte Petru... dar ce ne-ai adus tu aici?
Nu imi vine sa cred ca toate astea se intampla. Yuri mai avea putin si ceda daca nu aparea Kitami. Desigur, daca vrea sa-i faca ceva dragutului de Yuri, il omor cu mana mea, dar stau fara griji. Dante e acolo si-l va apara de orce si orcine. Sper.
Deci am stat cu sufletul la gura, la fiecare replica. Sincera sa fiu, nu mai vream sa se termine capitolul. Gabytsswh are dreptate. Schimbul de replici e genial.
Ca si ea, vreau ca totul sa se termine cu bine desi am senzatia ca nu va fi asa. Sper sa ma insel, dar daca nu, sa se aleaga doar cu rani usoare pentru ca nu as suporta sa se termine cu cei doi despartiti sau mai rau.
Daca ne faci o asa surpriza, vin pana la Sibiu, ca nu e asa departe (cam doua ore jumatate cu masina), si... si... si nu stiu ce nu-ti fac. Aaa, dupa, sigur vreau sa mergem la muzeu ca nu am avut timp sa-l vad caumea... Iti dai seama ca la ora aceasta eu bat campi.
Te rog sa ne aduci cat mai repede next-ul ca eu mor de inima, cand ma gandesc ce i-ar putea face Kitami dragutului de Yuri sau nemaipomenitului Dante, sau... poate la amandoi.
Te pwp si spor la scris.
:bye: :bye:
!!! Priveste lumea in ochi si spune exact ceea ce gandesti, altfel esti doar o marioneta !!!

wtf god...cam asta a fost reactia mea cand am citit capitolul asta....totul era atat de frumos si de perfect....Datnte a marturisit....Yuri mai avea putin si ceda si....apare Kitami. Trebuie sa recunosc ca imi pare bine ca a aparut pentru ca de abia astept sa vad ce se intampla in continuare. Eu m-am gandit la cateva posibile variante dar sunt sigura ca tu vei crea ceva spectaculos...la fel cum ne-ai obisniut

ah...si scuze ca nu am mai comentat, chiar daca am citit fiecare capitol
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

deci put si simplu nu mai am cuvinte.esti extraordinara :bv: .cind a venit kitami credeam ca lesin in facta calculatorului. :dizzy: ai tot ce iti trebuie in cest fic si esti si foarte buna scriitoare deci te rog din tot sufletu adu next :pls: ca nu mai am rabdare :stress: .si sper ca nu vrei ca un cititor de al tau sa moara pe aici nu? orcum esti superba si nu am nimic de comentat. :bye: :bye:
[Imagine: chibi_5534.gif]
hairote juniper, chibi-ul lui
[Imagine: 267221.jpg]Chiar daca lume iti spune sa nu privesti in urma nu o sa ii asculti insemnand sa lasi un prieten in urma,NU-I ASA [Imagine: 316209.jpg]O sa fii intotdeauna ALATURI DE EL desi asta ar insemna sa te scufunzi in intuneric ALATURI DE EL.

He came , OMG22 ....Kitami ... woow ....ce suspans :X Ce imi placee :X e din ce in ce mai tare 24 Si yuri ar face bine sa accepte ca simte ceva pentru Dante ...ar fi bine si un inceput ..pentru o relatie frumoasa ^^ asta daca nu il omoara Kitami ^^" ...yeah.
Mi-a placut acest capitol si waa chiar ai fost harnica ^^ dragut ^^hug
Spor la scris in continuare si astept next-ul ^^
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

bunaa!hug
scuze de intarziere 4
"Dl. Kitami" ?! ...WTf...cand am citit mai aveam putin si cadeam de pe scaun :no:
Lucrurile se incing :perv: .Imi place :ha:

Sunt foarte curioasa..si abia astept NEXTU'' :stress:
Sper sa il pui repede hug

so GAMBATE la scris Smile

ja ne! :bye:

Hai odata cu Nextu ala ca Je moare aici de nerabdare!!!!!!!!!!!!!! Esti atat de malefica daca ne lasi asa cu ochii in soare si sa atarnam suspendatii in capcana creativitatii tale!!!!!!!!!!1 Deci ma jur ca nu mai resist mult! Vreau sa vad ce se intampla cu Yuri si Dante FASTER!!!! Asa ca NNNNNEEEEEEEXXXXXXXXXTTTTTTTTTT!!!!!:99: :nh:
Mahatma Gandhi said "When I despair, I remember that all through history the ways of truth and love have always won. There have been tyrants, and murderers, and for a time they can seem invincible, but in the end they always fall. Think of it--always."


scuzti de intarziere, domniile voastre praise
108 a venit mai greu inspiratia in zilele astea 21
Sper totusi sa va placa 39 Desi sunt groaznic de obosita si e posibil sa nu fi iesit chiar ceea ce ma asteptam eu... sau ce va asteptati voi 108
Anywayz... Lectura placuta ^^
Kissez ^.^


Capitolul XIX

-Buna Yuri, rostise barbatul in varsta, facandu-si loc pe langa mine si intrand in apartament inainte ca eu sa pot face ceva in privinta lui Dante, care statea nepasator, cu mainile in buzunarele pantalonilor.
-Domnule Kitami... ce faceti aici? intrebasem eu inghitind cu greu, in incercarea de a-mi retine tremuratul puternic al trupului.
-Nu mi-ai raspuns la telefon, spuse el scurt, privirea lui cercetand trupul gol al brunetului si parul ravasit.
M-am inchis ochii si mi-am pus palma peste chip. Eram terifiat, desi domnul Kitami nu parea suparat.
Cu siguranta nu era nevoie sa spun vechea propozitie cu "Nu este ceea ce pare". Eu intr-un halat negru de matase, cu parul ciufulit, iar Dante doar cu pantalonii pe el, parand al naibii de relaxat nu putea insemna ca stateam la o poveste de afaceri.
-Cum va merg afacerile, domnule Jones? intrebase Kitami, plimbandu-se prin casa mea cu mainile la spate.
Il privisem speriat pe Dante care nu schita nicio expresie de ingrijorare, ci parea plictisit.
-Chiar perfect. Iar acum si eu la fel dupa noaptea pe care am petrecut-o aici, raspunse el sfidator, insa fara a privi in directia batranului, ci lasand-o asupra mea.
Cascasem ochii vazandu-i nepasarea, si am mimat cuvintele clare "Esti prost?" urmate de un semn din mana, pe care el le intelesese, si nu a facut decat sa zambeasca in coltul gurii.
-Bravo... Ma bucur, rostise barbatul care se intoarse din vizitarea intregului living.
-Cu siguranta, spuse Dante ironic.
Am strans din dinti nervos si ii facusem un semn cu degetul, ca avea sa ii fie taiat gatul.
-Bine, Yuri, ma bucur ca esti in regula. Mi-am facut griji. La revedere domnule Jones.
Imediat dupa ce rostise cuvintele acesta a trecut lent pe langa mine inchizand usa in urma lui.
Am expirat sacadat si mi-am pus mainile in cap, exasperat.
-Sunt un om mort, am rostit eu ragusit, simtind cum pana si inima voia sa imi fuga.
-De ce? Ai vazut ce calm a fost batranu'?
-Nu, nu... A fost de fatada. Fierbea pe dinauntru. Era nervos. Dumnezeule... Vom fi morti!
-Nu moare nimeni, spuse Dante increzator.
-Nu stii nimic! Se va intoarce si daca nu vom fi aici, ne va cauta pana ne va gasi! Stiu asta! asa face el! spusesem eu agitat si speriat, incepand sa ma plimb prin living dandu-mi frau liber emotiilor groaznice care ma stapaneau si ma faceau sa tremur atat de tare.
-Pleaca de aici. Se va intoarce, am spus eu, oprindu-ma pentru a-l privi pe brunet.
-Ce tot vorbesti? Nu plec nicaieri.
-Ba da! Pleaca! Te va omora si pe tine. Nu e un simplu om de afaceri!
-Nici eu nu sunt. Si crede-ma ca eu am stat cu moartea la cafea de multe ori. Nu imi fac griji.
Mi-am trecut agitat limba peste buze si am inceput sa imi frec palmele transpirate.
-Ba da! Pleaca. Te rog, pleaca! cerusem eu, trecand pe langa el pentru a ajunge in camera mea.
Prinsese de un capat al cordonului halatului de matase, oprindu-ma doar cand am observat ca acesta se deschisese.
Bratele lui s-au strecurat pe langa materialul fin, ajungand pe pielea mea si tragandu-ma aproape.
-De ce iti faci atatea griji pentru mine? Parca era vorba de viata ta nu de a mea.
-Dar si a ta e in joc! Acum stie... Kitami stie.
-Uita-l. Nu e el important, spuse brunetul, ducandu-si palmele pe spatele meu.
-Asculta! Ma rastisem eu nerabdator. Nu vreau sa fii omorat! Bine?!
-Atunci fa-ti griji pentru asta cand ma vezi jucand ruleta ruseasca. Hmm... Vezi? Iti faci mai multe griji pentru mine decat iti faci pentru tine soptise el, afundandu-si nasul in parul ce imi cadea pe frunte.
-De ce esti asa nepasator?! sarisem eu suparat. Nici nu te intereseaza prin ce rahat trec acum!
-Acum cateva minute ti-ai fi dorit sa nu fi stiut. In momentul asta vrei sa-mi pese.
M-am incruntat, fiind totusi confuz si m-am indepartat de barbat, invelindu-mi din nou trupul cu materialul de matase si legand cordonul.
-Stii ce? Ai dreptate! Faci ce vrei. Eu plec dracului de aici...
-Nu pleci nicaieri, spusese el serios, cu totul tridicat si cu bratele incrucisate la piept. Nu inainte sa te imbraci si sa imi dai si mie hainele. Mergem unde spun eu daca esti atat de dornic de calatorii la ora asta.
Eram multumit de faptul ca ma intelesese, asadar nu am ezitat sa ii caut maioul care il purtase in club si boxerii care nu ii luase pe el. Am imbracat si eu in graba niste blugi inchisi la culoare si un tricou rosu, orice numai ca sa nu plec gol din apartament. Simteam un nod imens in gat care ma impiedica sa respir. Stiam ca ziua aceea nu avea sa treaca atat de usor. De fapt avea sa devina cea mai grea zi din intreaga mea viata...
Eram agitat si pentru prima oara puteam recunoaste si in fata televiziunii ca muream de frica. Am fost pus de multe ori in situatia de a ma stii cu pistolul la tampla, insa niciodata nu eram mai sigur ca tragaciul acela nenorocit avea sa fie intr-adevar apasat. Stiam ca domnul Kitami considera ceea ce a vazut ca fiind o tradare, si nu l-as fi putut invinovati... practic aia si era, iar eu am lasat-o sa se intample. Pentru o nanosecunda ma amuzasem pe faptul ca plecam cu "tradarea" in sine, decat sa ma descurc pe cont prorpiu. Aveam totusi senzatia ca nu puteam sa fac nimic singur in acel moment. Aveam nevoie de cineva langa mine. Voiam sa ma simt in siguranta.
Am iesit amandoi pe usa apartamentului meu, am incuiat-o, apoi am coborat spre parcare, unde ne astepta masina lui Dante. Am expirat usurat cand am ajuns in apropierea ei, insa corpul mi-a inlemnit atunci cand auzisem o voce al dracului de cunoscuta mie.
-Yuri... Dragul meu Yuri. De asta te-am crescut? Ca mi te tavalesti cu concurenta?
M-am intors, insa atunci observasem, mai intai pistolul ce era indreptat spre mine, apoi pe Kitami. Am inghitit in sec. Totusi, nu eram o persoana care se punea in genunchi pentru a isi cere iertare pentru ceva ce nu regreta cu adevarat.
-Ai dreptate, nu caut scuze, dar nu am regrete. Ce s-a intamplat, s-a intamplat, iar daca tu crezi ca merit un glont pentru faptul ca am impartit patul cu barbatul asta, atunci n-ai decat sa apesi pe tragaci. Dar tin sa iti spun ca placerea pe care mi-a oferit-o el, nu au reusit sa mi-o aduca toti banii tai!
Imi aruncase o privire scarbita, apoi a strambat din gura inainte de a-mi vobi.
-Imi faci scarba. Nu imi vine sa cred ce ai devenit.
-Ce am devenit, de fapt? Un tip care are parte si are nevoie de trupul altuia si trebuie sa ascunda lucrul asta din cauza fricii? Daca la asta te refereai, atunci, da, ai dreptate, asta am devenit! Am ascuns asta pentru ca stiam ca o vei intelege ca pe o tradare, desi eu nu i-am spus lui Dante absolut nimic despre ce faci tu. Nici macar nu i-am afirmat ca lucrez pentru tine. Totusi, e un barbat inteligent, si a realizat totul fara ca eu sa ii spun un singur cuvant! Daca vrei sa descarci un pistol pe treaba asta, iti las cale libera.
Eram orbit de spaima, insa chiar si asa, atitudinea mea nu putea fi schimbata. Trebuia sa imi spun parerea si sa atac, chiar si numai prin cuvinte. Intr-un fel speram sa il fac sa se razgandeasca. Uitasem de faptul ca Dante se afla chiar in dreapta mea, si uitasem unde ne aflam. Vedeam doar pistolul negru si chipul domnului Kitami.
-Va respect... si va sunt extraordinar de recunoscator pentru tot ce ati facut pentru mine, dar...
-Te-am considerat un fiu! se rastise el cu aceeasi expresie scarbita.
-Nu. L-ai considerat un nimeni din care ai vrut sa realizezi ceva pentru binele tau, intervenise Dante, cu tonalitatea joasa si hotarata. Tu nu l-ai considerat un fiu. Nu l-ai iubit, nu l-ai invatat la bine, i-ai oferit doar bani din care el si-a cautat confortul in apartamentul ala imens si luxos. Bani care au venit din urma unei slujble, care este ingrozitor de nepotrivita "fiului" tau.
Barbatul mai in varsta a dat dezaprobator din cap, schitand un zambet trist.
-Pacat, zise el, scurt.
Tot ce auzisem pe urma fusese sunetul unei impuscaturi, iar ochii mi s-au inchis la acel zgomot care era ingrozitor pentru urechile mele.
Mi-am ridicat pana la urma incet pleoapele cand credeam ca ori murisem, ori ma aflam intr-un spital, insa imaginea era inca din acea zi ingrozitoare.
Dante era inaintea lui Kitami, aruncandu-i in fata cativa pumni care il trantise pe barbatul in varsta la pamant.
Imediat, inima parca mi s-a oprit cand am auzit alta impuscatura... insa pistolul era de acea data in mana lui Dante.
Am clipit des, nedumerit, apoi am mai auzit inca o impuscatura... si inca una... Dante apasa tragaciul fara mila, trimitand gloantele in trupul deja neinsufletit al lui Kitami. Am tresarit ingrozit.
Am fugit inspre ei, insa era prea tarziu pentru a impiedica moartea unuia dintre noi. Cea de-a treia persoana murise... Tatal meu adoptiv, disparuse pentru totdeauna. Nu credeam ca avea sa ma afecteze, insa amintirile de cand eram un copil inca imi ramasesera si, chiar daca nu erau cele mai frumoase, domnul Kitami fusese singura mea familie... pe care o pirdusem din acea clipa.
Am prins de bratul drept al brunetului, privindu-l pentru o clipa, fara a-i spune nimic, insa el intelesese, si a strambat din gura, apoi a scancit lung, ca si cum o durere insuportabila ii pusese stapanire pe corp. A scapat pistolul din mana, apoi si-a dus palma dreapta pe umarul stang. S-a indepartat usor de mine, sprijinindu-se de unul din stalpii patratosi din beton.
Nu realizasem decat in acel moment ca primul glont care imi fusese destinat mie, ajunsese de fapt in umarul lui, doar spre ma proteja pe mine. M-am incruntat, nu din cauza nervilor, ci pentru ca simteam ca inima avea sa imi fie sfasiata in bucati mici, dureroase. Mi-am acoperit chipul cu palma dreapta in incercarea de a ma calma. Era in zadar.
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


Doamne, Kaname, esti un adevarat geniu! :X Te iubesc, ti-am mai spus-o, ti-o spun si ti-o voi mai spune! :X 105 Cat de frumos a fost 105
Ah, Dante... Lui Dante nu-i pasa, il vrea doar pe Yuri! :X Ce poveste frumoasa! Cum a inceput si unde s-a ajuns... Si icna nu s-a terminat! Ah, abia imi incap in piele!
Kitami duca-se dracului, bine ca l-a gaurit Dante. Si ce frumos i-a tinut partea iubitului sau, in ciuda batranului scarbit. Si Yuri, care a recunoscut tot fara sa-i pese, a tinut tare... ! Ai ai ai!
Sper ca Dante va fi bine 108 Si sa ramana amandoi, ca se vede ca se iubesc! :X
Un adevarat geniu, o scriitoare desavarsita, plina de talent, Kaname! Asta esti hug
Bafta la scris in continuare! pupic
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

Si eu care credeam ca sunt prima... nu-i nimic.
Ador modul in care Yuri si-a infruntat tatal adoptiv. Ador ca i-a spus totul cu o asemenea determinare si hotarare. Cred ca batranul fierbea la foc mare, cand i s-a spus toate acestea... Cum a asteptat el in parcare? Nu-mi vine sa cred cat de vigilent e batranul acesta. Bine, era, ca acum e mort. Pentru asta ii multimesc lui Dante. La aparat pe Yuri desi stia ca poate fi ranit foarte grav sau chiar omorat.
Nu sper, ci stiu sigur ca se va face bine pentru ca e puternic si mai ales indragostit. Nu l-ar lasa niciodata pe Yuri singur! Nu-i asa?
Poi... noi acum asteptam urmatorul capitol, pentru a afla ce se intampla cu Dante. Se duce la spital sau il ingrijeste Yuri cu multa dragoste si afectiune? Apropo, ce vor face cu cadavrul? Trebuie sa-l ascunda sau sa-l ingroape, nu? Doar nu-l lasa in parcare sa-l gaseasca cineva si sa anunte politia?
Bune... eu acum te pwp dulce si sa ai imaginatie din plin.
:bye: :bye:
!!! Priveste lumea in ochi si spune exact ceea ce gandesti, altfel esti doar o marioneta !!!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.096 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.683 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 69.720 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 99.640 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.792 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.294 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 113.066 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 50.830 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 63.848 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt
  [Terminat] I don't need money but I need you! [ shounen-ai / yaoi ] bastard_in_love 40 27.722 02-08-2008, 06:48 PM
Ultimul răspuns: Ice_angel_234


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)